Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση....

αυτο το Power bank θεωρω οπως ποσταρε ενα παλικαρι πιο πριν οτι ειναι πολυ καλο...τι λες ?

 

http://www.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_203518.html

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που θέλει κάτι ... ατελείωτο συνιστώ --> http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GN5FTJS?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Πραγματικά τέρας ... είναι πολύ καλό και γρήγορο ... με έχει βγάλει πολλές φορές από τα δύσκολα ... και θα πρέπει να το ταλαιπωρήσεις πολύ για να σβήσουν 2 λεντακια

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που θέλει κάτι ... ατελείωτο συνιστώ --> http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GN5FTJS?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Πραγματικά τέρας ... είναι πολύ καλό και γρήγορο ... με έχει βγάλει πολλές φορές από τα δύσκολα ... και θα πρέπει να το ταλαιπωρήσεις πολύ για να σβήσουν 2 λεντακια

 

Το εχεις αγορασει και τα γραφεις αυτα?

Εισαι σιγουρος? Γιατι πολυ απλα τα reviews λενε αλλα πραγματα καθολου κολακευτικα για να μην πω αποκαρδιωτικα (3 στα 5 αστερια).

Επιπλεον με 12 λιρες το να παρεις 50.000mah δεν ειναι απλα ατοπο...αλλα παραμυθι της Χαλιμας...

Πολυ προσοχη γιατι δεν παιζουμε με τετοια μηχανακια που βασιζονται σε ανωνυμες ή ανακυκλωμενες μπαταριες...Μπορει να συμβουν πολλα και σιγουρ ασχημα...

Οταν ενα προιον ξεκινα λεγοντας παραμυθια για την χωρητικοτητα του δεν μπορεις να βασιστεις σε αυτο... Αν ακομα εχεις απορια για το που ειναι τα παραμυθια απλα βαλε μαζι 20 μπαταριες 18650 των 2.500mah ή 20 μπαταριες κινητων για να δεις τι ογκο εχουν και συγκρινε τον με την συσκευη αυτη. Επιπλεον ειναι και θεμα βαρους ...Για τις 18650 μια σοβαρη μπαταρια ειναι τουλαχιστον 42- 45 gr οποτε οι 20 φθανουν στο κιλο μαζι με τα πλαισια... Να μην συνεχισω...Ελπιζω να καταλαβες και να μην παιζεις με την τυχη σου (υπερφορτισεις ,προβληματικα ή ανυπαρκτα κυκλωματα προστασιας κ.α)

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρελαβα της xiaomi το 10.000 mA..1η παρατήρηση: στη συσκευασία δεν είχε φορτιστή, παρα μόνο το καλώδιο usb..Το σύνδεσα στο φορτιστή του κινητού και φορτίζω.. Λέτε να έχω πρόβλημα;;

2η παρατήρηση: πόση ώρα πρέπει να το φορτίσω το μηχανάκι;; είναι πρώτη φόρτιση..

Τα φώτα σας παρακαλώ!

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρελαβα της xiaomi το 10.000 mA..1η παρατήρηση: στη συσκευασία δεν είχε φορτιστή, παρα μόνο το καλώδιο usb..Το σύνδεσα στο φορτιστή του κινητού και φορτίζω.. Λέτε να έχω πρόβλημα;;

2η παρατήρηση: πόση ώρα πρέπει να το φορτίσω το μηχανάκι;; είναι πρώτη φόρτιση..

Τα φώτα σας παρακαλώ!

 

δεν υπάρχει πρόβλημα, η συσκευασία δεν περιέχει φορτιστή.

 

το φορτίζεις μέχρι τα λαμπάκια να ανάβουν συνεχόμενα και τα 4. τότε θα είναι έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση....

αυτο το Power bank θεωρω οπως ποσταρε ενα παλικαρι πιο πριν οτι ειναι πολυ καλο...τι λες ?

 

http://www.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_203518.html

Eγώ παρήγγειλα απο ebay το romoss sense 4 μιας και διάβασα καλά λόγια γιαυτά τα power bank και είναι στο δρόμο..Θα γράψω περισσότερα όταν παραλάβω και το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Ψάχνω να βρω power bank για το galaxy core μου και έχω βρει αυτά τα 2......

 

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_145286.html

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_127441.html

 

Τι γνώμη έχετε?

Πρέπει να προσέξω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χαντερ σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ως πρώτη φόρτιση να το αφήσω κάνα 12ωρο,όπως κάναμε παλιά στα κινητά ή δεν επηρεάζει πια κ να αφήσω να αναβοσβηνουν κ τα 4 λαμπάκια;;
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Ψάχνω να βρω power bank για το galaxy core μου και έχω βρει αυτά τα 2......

 

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_145286.html

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_127441.html

 

Τι γνώμη έχετε?

Πρέπει να προσέξω κάτι?

Το δεύτερο φαίνεται καλό, αλλά είναι μεγάλο σε μέγεθος, δεν ξέρω αν θα σε βολεύει. Επίσης δεν ξέρω κατα πόσο είναι δοκιμασμένο. Το πρώτο είναι μικρό, με 2 φορτίσεις θα τελειώνει. Εγώ θα πήγαινα σε κάτι δοκιμασμένο, το xiaomi 10000 , το έχει προσφορά αυτές τις ημέρες στα 12$ στο geekbuying και στο banggood.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τελικα μου εκαναν δωρο το TP-Link 10400mAh

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το πρωτο,xiaomi 5000..Πολυ λεπτο,εκπληκτικο για καθημερινη χρηση και να τό'χεις μαζι σου σε τσαντακι κλπ (ελαφρυ και λεπτο) .Εχω και ενα 10000 ιδιο για ωρα αναγκης διακοπές κλπ :) Φορτιζει με 2Α και υπολογισε οτι θα σου βγαζει δυο γεματες φορτισεις και θα μενει και λιγακι. Ειναι σημαντικο το αν θα το κουβαλας μαζι σου σε τσαντακι καθε μερα.Αν οχι παρε το 10.000 απο bangood,αν ναι το 5000 ειναι αψογο!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χαντερ σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ως πρώτη φόρτιση να το αφήσω κάνα 12ωρο,όπως κάναμε παλιά στα κινητά ή δεν επηρεάζει πια κ να αφήσω να αναβοσβηνουν κ τα 4 λαμπάκια;;

 

Όχι μόλις φορτίσει το βγάζεις. Πάνε οι μπαταρίες που ήθελαν πολλές ώρες πρώτη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο ροτρυνση φιλου που το εχει δουλεψει αρκετα στο εξωτερικο παραγγειλα ενα PINENG 20000mAh να δω τι ψαρια πιανει

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το πρωτο,xiaomi 5000..Πολυ λεπτο,εκπληκτικο για καθημερινη χρηση και να τό'χεις μαζι σου σε τσαντακι κλπ (ελαφρυ και λεπτο) .Εχω και ενα 10000 ιδιο για ωρα αναγκης διακοπές κλπ :) Φορτιζει με 2Α και υπολογισε οτι θα σου βγαζει δυο γεματες φορτισεις και θα μενει και λιγακι. Ειναι σημαντικο το αν θα το κουβαλας μαζι σου σε τσαντακι καθε μερα.Αν οχι παρε το 10.000 απο bangood,αν ναι το 5000 ειναι αψογο!!

 

Πάντως και το 10αρι δε νομιζω να εχει θεμα να μεταφερθει σε τσαντακι ;)

 

Προσωπικα το κουβαλαω και δε με εμποδιζει καπου!

Ο καθενας οπως τον βολευει βεβαια! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το 10.400 για μερικους μηνες και μου εκατσε βαρυ τελικα..Ειμαι ταχυδρομειο και παραλαμβανω το 10.000 τωρα.Ελπιζω να'ναι γνησιο! (Banggood)

Εχει κανεις εύκαιρα τεστακια γνησιοτητας για xiaomi 10000 ;; Εξωτερικα απο κουτακι και ποιοτητα δειχνει γνησιο,αλλα εχουν φτασει σε υψηλο επιπεδο οι κινεζοι!

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το 10.400 για μερικους μηνες και μου εκατσε βαρυ τελικα..Ειμαι ταχυδρομειο και παραλαμβανω το 10.000 τωρα.Ελπιζω να'ναι γνησιο! (Banggood)

Εχει κανεις εύκαιρα τεστακια γνησιοτητας για xiaomi 10000 ;; Εξωτερικα απο κουτακι και ποιοτητα δειχνει γνησιο,αλλα εχουν φτασει σε υψηλο επιπεδο οι κινεζοι!

 

http://www.mi.com/verify/ αν δεν κανω λαθος

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

http://www.mi.com/verify/ αν δεν κανω λαθος

 

Προσπαθώ να κανω verification αλλά όταν βάζω τον κωδικο δεν παίρνω κάποιο feedback εκτός απο αυτό:

 

This security code has been queried 3 times

 

Κάνω κάτι λάθος;

 

Ένα από τα σημαντικά που κατάλαβα ότι τα fakes δεν έχουν, είναι ότι μπορεις ταυτόχρονα να φορτίζεις το bank και την συσκευή σου.

Βάζω και εγώ να το δοκιμάζω και τίποτα.

Μετά μου έκοψε και κατάλαβα ότι το usb του λαπτοπ δεν δίνει αρκετό ρευμα, οπότε το βάζω στην πρίζα με φορτιστή και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κανω verification αλλά όταν βάζω τον κωδικο δεν παίρνω κάποιο feedback εκτός απο αυτό:

 

This security code has been queried 3 times

 

Κάνω κάτι λάθος;

Δεν κάνεις λάθος, αυτό είναι το verification. Αν με την πρώτη που θα το κάνεις σου πει ότι This security code has been queried 1 time σημαίνει ότι είσαι ο πρώτος που βάζεις αυτόν τον κωδικό, δηλαδή ότι το power bank είναι ορίτζιναλ. Αν σου πει πχ 35 times πάει να πει ότι εσύ και άλλοι 34 έχετε βάλει τον ίδιο κωδικό (οπότε το ορίτζιναλ power bank είναι του πρώτου από τους 35 και των υπόλοιπων 34 είναι fake). Εσένα τώρα σου έβγαλε 3 times και απ' ό,τι κατάλαβα δοκίμασες 2-3 φορές άρα λογικά και τα "3 times" ήταν από εσένα οπότε είσαι οκ, είναι αυθεντικό το μπανκ. Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος, αυτό είναι το verification. Αν με την πρώτη που θα το κάνεις σου πει ότι This security code has been queried 1 time σημαίνει ότι είσαι ο πρώτος που βάζεις αυτόν τον κωδικό, δηλαδή ότι το power bank είναι ορίτζιναλ. Αν σου πει πχ 35 times πάει να πει ότι εσύ και άλλοι 34 έχετε βάλει τον ίδιο κωδικό (οπότε το ορίτζιναλ power bank είναι του πρώτου από τους 35 και των υπόλοιπων 34 είναι fake). Εσένα τώρα σου έβγαλε 3 times και απ' ό,τι κατάλαβα δοκίμασες 2-3 φορές άρα λογικά και τα "3 times" ήταν από εσένα οπότε είσαι οκ, είναι αυθεντικό το μπανκ.

 

Ναι, εγώ ήμουν και τις 3...Τέλεια!

 

edit: Και γιατί να είναι fake των άλλων και όχι το δικό μου; Χαζό σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ ήμουν και τις 3...Τέλεια!

 

edit: Και γιατί να είναι fake των άλλων και όχι το δικό μου; Χαζό σύστημα...

Ένας ακόμα καλός έλεγχος για να δεις ότι είναι αυθεντικό είναι να το βάλεις να φορτίσει τον εαυτό του. Τα λεντάκια παραμένουν σβηστά γιατί υπάρχει προστασία. Στις μούφες αναβοσβήνουν. Το Banggood προσφέρεται για power banks Xiaomi. Τα έχει σε πολύ καλή τιμή και αυθεντικά.

Link to comment
Share on other sites

Παρειγγειλα 2 κομματια xiaomi 5.000 mah από gearbest......για τα γυναικόπαιδα. 8.60 € έκαστο. Έχω το 10400 και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Γνώμες;
Link to comment
Share on other sites

Η μονη γνωμη απο μενα ειναι οτι το 5000 ειναι μικρο.

Χρειαζεται να το φορτιζω συχνα. Κατα τα αλλα πολυ καλα εκανες και αγορασες 8.60 ειναι φοβερη τιμη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το εχω λιωσει εδω και καιρο..Απιστευτο! Στα 5.1v που φορτιζουμε εχει 3300mah και με τις απωλειες μαζι φορτιζει το g4 (3000mah) οριακα..Παναλαφρο και πολυ λεπτο,οτι πρεπει για καθημερινο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...