Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται για qc3.0 δείτε αυτό στα 29€ https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01A8HT4UG/ref=mp_s_a_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1472843922&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=CHOETECH+10400

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που υπάρχει γνήσιο Xiaomi 10400mah?

 

Στάλθηκε από το MI 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο Banggood . Τωρα για ελλαδα κανενα skroutz φαντάζομαι αλλα δεν αξίζει τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Sold out είναι

 

Στάλθηκε από το MI 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο δε νομιζω πως ειναι

 

http://m.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A-10000mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-977406.html

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που αυτό είναι 10000 κ όχι το 10400 που ανέφερα..

 

Στάλθηκε από το MI 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραια εδω εισαι τοτε.

 

http://www.skroutz.gr/s/5403133/Xiaomi-Mi-Power-Bank-10400mAh.html

Link to comment
Share on other sites

Mula, 44 ευρώ θα τα εδινες εσύ?

 

Το έχω το 10000, απλά ήθελα το άλλο για να του βγάλω τις 4 18650 από μέσα..

 

Στάλθηκε από το MI 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mula, 44 ευρώ θα τα εδινες εσύ?

 

Το έχω το 10000, απλά ήθελα το άλλο για να του βγάλω τις 4 18650 από μέσα..

 

Στάλθηκε από το MI 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω παραγγειλα το 20αρι της xiaomi απο banggood στα 25 ευρώ. Απλα εψαχνες συγκεκριμένα το 10400 γιαυτο δεν ειπα τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο Banggood πετάνε χαρταετό. Αγοράζω το γνωστό Blitzwolf στις 13/8 κι έγραφε ημερομηνία αποστολής στις 19/8. Στις 15/8 το αλλάζουν σε awaiting shipment για τις 19/9.

Ανταλλάζουμε mail κάθε μέρα, συνέχεια μου δίνουν απάντηση να περιμένω γιατί από μέρα σε μέρα θα παραλάβουν. Εξηγώ από το πρώτο mail ότι 23/9 φεύγω ταξίδι εξωτερικό και το χρειάζομαι.

Σήμερα μου στέλνουν μέιλ ότι θα μου ακυρώσουν την παραγγελία, γιατί τελικά δε ξέρουν καν πότε θα παραλάβουν.

Ωστόσο, η κάρτα έχει χρεωθεί από day 1.

Ερασιτέχνες. Τους έδωσα χρόνο και τώρα έχω βρεθεί στο χείλος να μην προλάβω να έχω μαζί μου power bank.

 

Kαι τι αγοράζουμε τώρα που να έχει ~10.000mAh και δύο εξόδους usb (η μία να είναι quick charge 3.0 το ιδανικό, άντε 2.0 στη χειρότερη);

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο προϊόν με διαφορετική ονομασία: http://www.gearbest.com/power-banks/pp_363665.html?wid=21

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δυστυχώς δε το στέλνουν με fast shipping πάρα μόνο με regular που μπορεί να κάνει ως 1 μήνα. Επικοινώνησα και μαζί τους αλλά δε μπόρεσα να τους μεταπείσω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα για Σουηδία το 20000mAh Xiaomi power bank γιατί ξέχασα το 2 ετών ΤΡ-Link στο αεροπλάνο. Το ΤΡ-Link είχα κάνει γύρω στις 40 φορτίσεις μόνο σαν power bank και ήμουν τρελά ευχαριστημένος :cry:

Αμέσως που έγινε shipped από Banggood.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει το Power Bank : ROMOSS Sense 6 Plus LCD , 20.000 mAh (25 €) από το Ebay, το περιμένω να έρθει σε 25 μέρες με απλό ταχυδρομείο Κίνας.

-------------------------------------------------

Τελικά παρέλαβα εχτές το Power Bank.

Η πρώτη εντύπωση που σου δημιουργείται είναι ότι έχει πολύ μεγάλο μέγεθος (σε μήκος).

Ήρθε φορτισμένο στα (75% έγραφε η οθόνη του) και με δύο ώρες φόρτιση πήγε στο (95%) , δεν νομίζω να πηγαίνει στο (100%) αλλά δεν έχει καμιά σημασία, έχει τεράστια αποθέματα ενέργειας ------> προσδιδώμενη πραγματική τουλάχιστον 15.000 mAh (που σημαίνει 5 φορές φόρτιση το xiaomi Mi-3).

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει το Power Bank : ROMOSS Sense 6 Plus LCD , 20.000 mAh (25 €) από το Ebay, το περιμένω να έρθει σε 25 μέρες με απλό ταχυδρομείο Κίνας.

-------------------------------------------------

Τελικά παρέλαβα εχτές το Power Bank.

Η πρώτη εντύπωση που σου δημιουργείται είναι ότι έχει πολύ μεγάλο μέγεθος (σε μήκος).

Ήρθε φορτισμένο στα (75% έγραφε η οθόνη του) και με δύο ώρες φόρτιση πήγε στο (95%) , δεν νομίζω να πηγαίνει στο (100%) αλλά δεν έχει καμιά σημασία, έχει τεράστια αποθέματα ενέργειας ------> προσδιδώμενη πραγματική τουλάχιστον 15.000 mAh (που σημαίνει 5 φορές φόρτιση το xiaomi Mi-3).

Προτιμώ να δώσω 15€ και να έχω κάτι που κουβαλιεται, παρά 25€ για διπλάσια χωρητικότητα, που δεν θα μπορώ να το πάρω εύκολα πουθενά.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμιά προσφορά σε powerbanks αυτή την περίοδο ή άπλα κάποιο powerbank που να αξίζει ακόμα και χωρίς κάποια έκπτωση?

(το 10ρι το xiaomi το βλέπω στα 12.60 στο banggood αν λέει κάτι αυτό σαν τιμή)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει το Power Bank : ROMOSS Sense 6 Plus LCD , 20.000 mAh (25 €) από το Ebay, το περιμένω να έρθει σε 25 μέρες με απλό ταχυδρομείο Κίνας.

-------------------------------------------------

Τελικά παρέλαβα εχτές το Power Bank.

Η πρώτη εντύπωση που σου δημιουργείται είναι ότι έχει πολύ μεγάλο μέγεθος (σε μήκος).

Ήρθε φορτισμένο στα (75% έγραφε η οθόνη του) και με δύο ώρες φόρτιση πήγε στο (95%) , δεν νομίζω να πηγαίνει στο (100%) αλλά δεν έχει καμιά σημασία, έχει τεράστια αποθέματα ενέργειας ------> προσδιδώμενη πραγματική τουλάχιστον 15.000 mAh (που σημαίνει 5 φορές φόρτιση το xiaomi Mi-3).

====================================================================================

Το χρησιμοποίησα για μια φόρτιση του κινητού μου (xiaomi-Mi3 , 3050 mAh) και έγιναν σωστά και ταχύτατα.

Το έβαλα να φορτίσει το κινητό μου με 10% μπαταρία, (Το power Bang ήταν στο 95% φορτισμένο) και μέσα σε 2 ώρες και 3/4 φορτίστηκε το κινητό μου στο 99%.

Χωρίς να υπάρχει Quick φόρτιση και από τις δύο συσκευές. Διότι άκουγα διάφορα αρνητικά σχόλια (για το πόσο αργά φορτίζεται και φορτίζει).

Δηλαδή με είχαν πείσει και μένα , οι πρώτοι (δύο) κάτοχοι των (ROMOSS Sense 6 Plus LCD , 20.000 mAh) και πήγα να ακυρώσω την παραγγελία μου αλλά είχε αποσταλεί είδη η παραγγελία μου.

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Θέλω να πάρω ένα power bank γτ φευγω αθηνα και θα ειμαι ολοι μέρα εξω και το λγ γ2 μου είναι στα τελευταία του..έχει καποιος να μου προτείνει κατι; το μονο που θέλω ειναι να είναι πάνω 8000mAh και να το αγοράσω απο ελλαδα..Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Πριν μερικές μέρες αγόρασα 4 power bank Xiaomi 10000:

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A-10000mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-977406.html

Φορτίζει με 5V και 2Α

 

Αγόρασα και αυτόν τον φορτιστή:

http://www.banggood.com/BlitzWolf-24W-Smart-Dual-Port-High-Speed-Desktop-Charger-With-Power3S-TechFor-iPhone-iPad-p-987689.html

και αυτό το power tester:

http://www.banggood.com/Kcx-017-LCD-USB-Voltage-Current-Detector-Mobile-Power-Charger-Tester-p-950855.html

Έχω έναν φορτιστή samsung απο το S4, μέτρησα πόσα Α δίνει και μου έδειξε 1,93Α

με τον άλλον φορτιστή που αγόρασα μου έβγαλε 1,63Α

Και οι μετρήσεις έγιναν με το καλώδιο του power bank

Και βασικά το power bank υποστηρίζει QC;;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υποστηρίζει QC. Το πόσα Α δίνει κάθε φορτιστης δεν είναι απόλυτο, αλλά συνάρτηση του ποσα τραβάει και η συνδεδεμένη συσκευη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υποστηρίζει QC. Το πόσα Α δίνει κάθε φορτιστης δεν είναι απόλυτο, αλλά συνάρτηση του ποσα τραβάει και η συνδεδεμένη συσκευη..

 

Μάλιστα οπότε να μην πάρω φορτιστή QC...

Ναι το ξέρω οτι παίζει ρόλο πόσα Α τραβάει η συσκευή αλλά

το θέμα είναι οτι με ενα samsung φορτιστή μου βγάζει 1,94Α

ενώ με αυτόν http://www.banggood.com/BlitzWolf-24W-Smart-Dual-Port-High-Speed-Desktop-Charger-With-Power3S-Tech-For-iPhone-iPad-Samsung-p-992446.html

μου βγάζει 1,63Α ενώ λέει οτι βγάζει 2,4Α

Γιαυτό ψάχνω να βρω έναν που να βγάζει 2Α

Link to comment
Share on other sites

Οκ το παράγγειλα και με τον κωδικό -3,60 βγήκε 26 ευρώ. Καθόλου άσχημα.

 

Επέλεξα Priority Air Mail. Ξέρουμε με τι έρχεται και πόσες μέρες κάνει; Λέει 7-10 εργάσιμες. Ισχύει;

Παρέλαβες αγορινα;

Για πες εκτυπώσεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...