Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω. Μπορώ να το κάνω αυτό φορτιζοντας τη μπαταρία σε φορτιστη ή πρέπει μόνο να τη φορτησω στο τηλέφωνο;

Νομίζω πως δεν θα υπάρχει διαφορά, αλλά αν δεν υπάρχει πρόβλημα καν' το με την ίδια τη συσκευή. Επίσης, όταν η μπαταρία είναι σχεδόν άδεια (κάτω από 10 %), μη δουλεύεις πολύ τη συσκευή, άστη να σβήσει ήρεμα, χωρίς να ζητήσεις απότομα ενέργεια απ' τη μπαταρία. Τέλος, κατά τη φόρτιση βάλε τη συσκευή σε Airplane Mode και μην την χρησιμοποιήσεις ώστε η φόρτιση να είναι ομαλή και αδιάλειπτη. Συνδύασέ το χρονικά ώστε να τη φορτίσεις το βράδυ που θα κοιμάσαι.

 

Δεν εχει σημασια.Σου κανει κανενα αλλο κουλο η μπαταρια;Δηλαδη πεφτει γρηγορα χωρις λογο;Σκεφτομαι τη περιπτωση ελλατωματικης μπαταριας

Κι εμένα εκεί πάει το μυαλό μου δυστυχώς...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ αγόρασα μόλις το Note 3?

Πρέπει να εξαντλήσω την εργοστασιακή μπαταρία ή κατευθείαν φόρτιση?

Στο manual βέβαια αναφέρει ότι πρέπει να μπει κατευθείαν φόρτιση.

Εσείς τι γνωρίζετε?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ στα χέρια μου από χθες, μέσα στις 3 πρώτες ώρες μετά την ολοκλήρωση της πρώτης φόρτισης αναβαθμίστηκε με την mj7 UDLV rom που έφτιαξε ο @bluechris (πολλά ευχαριστώ!), rootαρισμένο πλέον, μπήκε xposed με wanam & app settings, πολύ σύντομα άλλαξαν τα γενικά dpi σε 360, και με τα app settings έμειναν οι δύστροπες εφαρμογές σε 480dpi, πετάχτηκε ο TW launcher και μπήκε στη θέση του ο apex (σχεδόν 1 gb ram λιγότερο, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου). Του έχουν πεταχτεί τα μάτια έξω!

 

Το θέμα μου τώρα είναι, επειδή έχει DOA τι να κοιτάξω μήπως έχει πρόβλημα? Αυτά που έχω κοιτάξει μέχρι τώρα :

- Ακουστικό, Μεγάφωνο, μικρόφωνο ΟΚ, κάτι για τριξίματα που έλεγαν για το μεγάφωνο δεν τα άκουσα.

- Οθόνη ΟΚ, το pink tint σε χαμηλή φωτεινότητα όταν κινείται η οθόνη το είδα, είναι καθαρά θέμα αλγορίθμου dithering, μπορεί και να φτιάξει στο μέλλον, δεν με ενοχλεί καθόλου - ούτως ή άλλως δεν τίθεται θέμα DOA.

- κουμπιά ΟΚ, κάτι που λέγεται για χαλαρότητα ή δεν υφίσταται στην προκείμενη περίπτωση, ή είναι τόσο μικρή που δεν την καταλαβαίνω.

- Μπαταρία ΟΚ, μετά την πρώτη φόρτιση κράτησε σχεδόν 20ωρο με 6 ώρες screen on time και όλα ανοιχτά. Μια χαρά το βρίσκω.

 

Τι άλλο να τσεκάρω ?

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι εκεί που το S2 μου άνοιγε και τους 2 πυρήνες στα 600-800, το Ν3 την παλεύει με έναν στα 300-600.. Που να βγει και η kitkat που θα είναι πιο efficient ...

 

Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση και χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας :

- 20 ώρες αναμονή με 6 ώρες screen με όλα ανοικτά (όπως μας λες) - δεν προσδιορίζεις τί εννοείς όλα ανοικτά οπότε το μυαλό μου πάει σε sync, mobile data, 3g - 4g, gps κλπ. δεν παίζει να κρατάει με τίποτα...

- Από τη μία λες ο ίδιος ότι "του έχεις πετάξει τα μάτια έξω" με root, αλλαγή dpi κλπ κλπ (αλήθεια με το ρουτάρισμα δεν έγραψε το knox?) και από την άλλη ρωτάς για... DOA!!

Το δικό μου με 2η φόρτιση και όλα σχεδόν κλειστά (αλλά με συνεχή χρήση bluetooth) κράτησε μέρες αλλά με 4 - 4,5 περίπου ώρες screen (auto brightness) ενώ και η εμπειρία των υπολοίπων από ότι διαβάζω εδώ είναι σε αυτά περίπου τα επίπεδα.. τώρα πώς γίνεται εσένα να σου κρατάει 6 ώρες screen με όλα ανοικτά, δεν ξέρω, εκτός και αν είχες zero brightness στο display σου..

 

Φιλικά πάντα...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια.Σου κανει κανενα αλλο κουλο η μπαταρια;Δηλαδη πεφτει γρηγορα χωρις λογο;Σκεφτομαι τη περιπτωση ελλατωματικης μπαταριας

 

Όχι ίσα ίσα είμαι πολύ ευχαριστημενη απο την απόδοση της.Συν η δεύτερη που έχω πάρει,made in Korea είναι λίγο καλύτερη. Απλά με προβληματιζει το γεγονός ότι δε φτάνουν πότε το 100%.Στο note 2 αυτό το 1% εβγαζε και 4 ώρες αναμονη

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι ίσα ίσα είμαι πολύ ευχαριστημενη απο την απόδοση της.Συν η δεύτερη που έχω πάρει,made in Korea είναι λίγο καλύτερη. Απλά με προβληματιζει το γεγονός ότι δε φτάνουν πότε το 100%.Στο note 2 αυτό το 1% εβγαζε και 4 ώρες αναμονη

 

Δεν εχω δει ποτε να σταματαει στο 99%.Μια δοκιμη θα ηταν να σβησεις τα battery stats μπας και τα εχουν παιξει αλλα αυτο δυστυχως θελει root.Δυο πραγματα που θα δοκιμαζα

1. να αφησεις να πεσει η μπαταρια και να κλεισει μονο του και να το φορτισεις με το κινητο κλειστο

2.Αν το 1 δεν κανει αλλαγη τοτε θα εκανα τη χείριστη λυση:factory reset

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει ποτε να σταματαει στο 99%.Μια δοκιμη θα ηταν να σβησεις τα battery stats μπας και τα εχουν παιξει αλλα αυτο δυστυχως θελει root.Δυο πραγματα που θα δοκιμαζα

1. να αφησεις να πεσει η μπαταρια και να κλεισει μονο του και να το φορτισεις με το κινητο κλειστο

2.Αν το 1 δεν κανει αλλαγη τοτε θα εκανα τη χείριστη λυση:factory reset

 

ΟΚ ευχαριστώ. Ξεκινω από το πρώτο και ενημερώνω. Θελω να ελπίζω να μη χρειαστεί το δεύτερο.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι ίσα ίσα είμαι πολύ ευχαριστημενη απο την απόδοση της.Συν η δεύτερη που έχω πάρει,made in Korea είναι λίγο καλύτερη. Απλά με προβληματιζει το γεγονός ότι δε φτάνουν πότε το 100%.Στο note 2 αυτό το 1% εβγαζε και 4 ώρες αναμονη

 

Επειδή μου το έκανε λίγες μέρες το mega, μήπως το φορτίζεις με άλλο φορτιστή απ το δικό του ή το είχες φορτίσει τις τελευταίες μέρες?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση και χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας :

- 20 ώρες αναμονή με 6 ώρες screen με όλα ανοικτά (όπως μας λες) - δεν προσδιορίζεις τί εννοείς όλα ανοικτά οπότε το μυαλό μου πάει σε sync, mobile data, 3g - 4g, gps κλπ. δεν παίζει να κρατάει με τίποτα...

- Από τη μία λες ο ίδιος ότι "του έχεις πετάξει τα μάτια έξω" με root, αλλαγή dpi κλπ κλπ (αλήθεια με το ρουτάρισμα δεν έγραψε το knox?) και από την άλλη ρωτάς για... DOA!!

Το δικό μου με 2η φόρτιση και όλα σχεδόν κλειστά (αλλά με συνεχή χρήση bluetooth) κράτησε μέρες αλλά με 4 - 4,5 περίπου ώρες screen (auto brightness) ενώ και η εμπειρία των υπολοίπων από ότι διαβάζω εδώ είναι σε αυτά περίπου τα επίπεδα.. τώρα πώς γίνεται εσένα να σου κρατάει 6 ώρες screen με όλα ανοικτά, δεν ξέρω, εκτός και αν είχες zero brightness στο display σου..

 

Φιλικά πάντα...

 

Εννοείς ότι λέω ψέμματα για την μπαταρία; Αν και δεν έχω κάποιο λόγο να πω ψέμματα, ούτε φυσικά να δικαιολογηθώ, αλλά επειδή το είπες όπως λες καλοπροαίρετα δες το συννημένο screenshot 1-2 λεπτά πριν κλείσει μόνο του.

 

Είναι χωρίς sim όπως φαίνεται, αλλά το 2g δουλεύει κανονικά και είναι συνδεδεμένο όπου βρει για κλήσεις ανάγκης, το wifi ήταν συνέχεια ανοιχτό, στη διάρκεια αυτή έγινε όλο το σετάρισμα του κινητού (7-8 reboots τουλάχιστον), έκανε sync το gmail, έτρεξε benchmark, youtube, streaming μουσική από play music, browsing κλπ, μόνο το gps δεν δοκίμασα τώρα που το σκέφτομαι. Φωτεινότητα στο auto. Έχω screenshot και από το s2 με 5,5 ώρες screen-on time αλλά εκεί ήταν με custom rom και την μεγάλη επίσημη μπαταρία. Α, και δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα greenify. Και στο κανονικό μου κινητό δεν μίλησα σχεδόν καθόλου χθες οπότε δεν θα είχε διαφορά..

 

(Σημ. να συζητήσουμε ότι συγκρίνεις μέρες αναμονής με όλα σχεδόν κλειστά + 4-4,5 ώρες screen on με 20 ώρες αναμονή με όλα ανοιχτά + 6 ώρες screen on και το θεωρείς παράλογο ή όχι; )

 

Ψάξε τα posts του bluechris και θα δεις πως rootάρεις χωρίς να tripάρεις το knox, και φυσικά η εγγύηση και το DOA δεν πειράζεται. [ Ούτως ή άλλως σύμφωνα με την ευρωπαική οδηγία 1999/44/CE στους 6 πρώτους μήνες της διετούς εγγύησης που οφείλει να έχει, αν παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα θεωρείται ότι υπήρχε εξαρχής και δεν χρειάζεται να αποδείξεις ότι είσαι ελέφαντας, αλλά θα πρέπει να αποδειχθεί ότι έφταιγες . Είναι ευρωπαική οδηγία που οφείλουν να έχουν ακολουθήσει τα κράτη-μέλη, και εάν κάποιος έχει όρεξη (και λεφτά) μπορεί να το κυνηγήσει μέχρι τέλους. Ακόμη η εγγύηση αφορά τον πωλητή και όχι τον κατασκευαστή θεωρητικά πάντα.. ]

 

Για την ερώτηση που είχα κάνει όμως; Κάποιος;

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λογικο με αυτη τη χρηση,ο χρονος της οθονης.Τσεκαρε αν θες λιγο το θεμα της υπερθερμανσης.Διαβασε το σχετικο thread.Περιμενω βεβαια να μη κανεις 4-5 antutu στη σειρα ;-)

Δες αν με κανονικη χρηση σου ζεσταινεται υπερβολικα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου το έκανε λίγες μέρες το mega, μήπως το φορτίζεις με άλλο φορτιστή απ το δικό του ή το είχες φορτίσει τις τελευταίες μέρες?

 

Όχι πάντα με τον γνησιο

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα πρόβλημα με την μπαταρία. Δε μου ανεβαίνει πάνω από 99%.Πολλές φορές ούτε καν πάνω από 98% στη φόρτιση. Συμβαίνει και σε σας;Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό;Στο note 2 πάντα έφτανε στο 100%.Ευχαριστώ προκαταβολικά για την οποιαδήποτε βοήθεια.

 

Παντως και μενα με κλειστο το τηλ παει στο 99 και οταν το ανοιξω και συνεχισω φορτιση παει

στο 100%....και η εκφορτιση ειναι ομαλοτατη...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λογικο με αυτη τη χρηση,ο χρονος της οθονης.Τσεκαρε αν θες λιγο το θεμα της υπερθερμανσης.Διαβασε το σχετικο thread.Περιμενω βεβαια να μη κανεις 4-5 antutu στη σειρα ;-)

Δες αν με κανονικη χρηση σου ζεσταινεται υπερβολικα

 

Σηκώνει βελτίωση ακόμα η μπατταρία πιστεύω, γιατί αφενός θα στρώσει μετά από μερικές φορτίσεις και αφεταίρου όλα τα Bloatware κάνουν ότι θέλουν όποτε θέλουν. Μόλις κοπούν και αυτά πιστεύω κανά 7άρι ώρες θα το έχει (μέσα σε μια ημέρα), αν και δεν θα έχω εγώ 7 ώρες να ασχοληθώ μαζί του :lol:

 

Ένα από τα benchmarks που έτρεξα χθες ήταν το cpu prime benchmark που έχει ένα stress test. Το έτρεξα για πολύ λίγα λεπτά, ζεστάθηκε αλλά όχι περισσότερο από το S2 μου οπότε δεν έδωσα σημασία. Έπαιξα μια χαζομαρα με αυτοκίνητα και minecraft για κανά 20 λεπτο και δεν ζεστάθηκε ιδιαίτερα. Εντάξει είναι λογικό να ζεσταίνεται λίγο, αν λέγαμε πριν 5 χρόνια για τετραπύρηνους στα 2,3 χωρίς heatsink θα μας έλεγαν τρελούς. Θα το τσεκάρω στο navigation τι κάνει που εκεί στρεσάρεται (τουλάχιστον το S2 μου καίει μετά).

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σου είναι η γνήσια και τη φορτώνεις στο κινητό; κάτι τέτοια έχουν παρατηρηθεί σε ιμιτασιόν μπαταρίες και σε εξωτερικούς φορτιστές...

Αν είναι όλα γνήσια το ρεισταρτ - καλιμπραρισμα της μπαταρίας γίνετε με δύο τρόπους

1) αφού είναι πλήρως φορτωμένο και ανοιχτό το τηλ το σβήνεις και το αφήνεις αλλά 5 λεπτά για φόρτιση βγάζεις φορτιστή ανοίγεις το κινητό και το ξαναβαζεις 5-10 λεπτά πάλι για φόρτωμα και μετά θα είναι οκ

 

2)για ρουτ κινητά "Battery Calibration"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration.

Εγώ όταν έχει χρειαστεί το κάνω χειροκίνητα για να ξέρω σίγουρα τι έχει γίνει

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σου είναι η γνήσια και τη φορτώνεις στο κινητό; κάτι τέτοια έχουν παρατηρηθεί σε ιμιτασιόν μπαταρίες και σε εξωτερικούς φορτιστές...

Αν είναι όλα γνήσια το ρεισταρτ - καλιμπραρισμα της μπαταρίας γίνετε με δύο τρόπους

1) αφού είναι πλήρως φορτωμένο και ανοιχτό το τηλ το σβήνεις και το αφήνεις αλλά 5 λεπτά για φόρτιση βγάζεις φορτιστή ανοίγεις το κινητό και το ξαναβαζεις 5-10 λεπτά πάλι για φόρτωμα και μετά θα είναι οκ

 

2)για ρουτ κινητά "Battery Calibration"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration.

Εγώ όταν έχει χρειαστεί το κάνω χειροκίνητα για να ξέρω σίγουρα τι έχει γίνει

 

Το δεύτερο δεν ισχύει. Το μόνο που κάνει είναι να σβήνει κάποια στατιστικά σε σχέση με τη χρήση της μπαταρίας, καμία σχέση με καλιμπράρισμα. Έχει αναλυθεί σε άρθρο στο google + απο μηχανικό του android επειδή είχε γίνει πολύ ντόρος, αν το ψάξεις θα το βρεις..

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο δεν ισχύει. Το μόνο που κάνει είναι να σβήνει κάποια στατιστικά σε σχέση με τη χρήση της μπαταρίας, καμία σχέση με καλιμπράρισμα. Έχει αναλυθεί σε άρθρο στο google + απο μηχανικό του android επειδή είχε γίνει πολύ ντόρος, αν το ψάξεις θα το βρεις..

 

Ακριβως.Αχρηστη εφαρμογη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα πρόβλημα με την μπαταρία. Δε μου ανεβαίνει πάνω από 99%.Πολλές φορές ούτε καν πάνω από 98% στη φόρτιση. Συμβαίνει και σε σας;Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό;Στο note 2 πάντα έφτανε στο 100%.Ευχαριστώ προκαταβολικά για την οποιαδήποτε βοήθεια.

 

Φόρτισε το με κλειστά wifi, συγχρονισμούς κλπ.

Αν πάει 100% καλώς.Αν δε πάει, βγάλτο και ξαναβάλτο και θα πάει.

Βγάλε τη μπαταρία για 3-4 λεπτά.

Ξαναβάλτην και δες τι θα κάνει στην επόμενη φόρτιση.

 

Ακριβως.Αχρηστη εφαρμογη

 

Είναι άχρηστη εφαρμογή, αλλά κάνει ακριβώς αυτό που πρότεινες προηγουμένως.

Σβήνει τα batterystats :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους σας για τη βοηθεια.Θα τα δοκιμάσω όλα με τη σειρά αφήνοντας τελευταίο το factory reset. Ελπίζω κάποιο να δουλεψει
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

3

Φόρτισε το με κλειστά wifi, συγχρονισμούς κλπ.

Αν πάει 100% καλώς.Αν δε πάει, βγάλτο και ξαναβάλτο και θα πάει.

Βγάλε τη μπαταρία για 3-4 λεπτά.

Ξαναβάλτην και δες τι θα κάνει στην επόμενη φόρτιση.

 

 

 

Είναι άχρηστη εφαρμογή, αλλά κάνει ακριβώς αυτό που πρότεινες προηγουμένως.

Σβήνει τα batterystats :)

 

Η εφαρμογη ειναι αχρηστη για το περι calibration.Το να μπορει να σβησει τα stats μπας και εχουν φαει κολλημα δεν ειναι το ιδιο πραγμα .Εν παση περιπτωσει θελει root οποτε δεν το προτεινα :-)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη ειναι αχρηστη για το περι calibration.Το να μπορει να σβησει τα stats μπας και εχουν φαει κολλημα δεν ειναι το ιδιο πραγμα .Εν πασει περιπτωση θελει root οποτε δεν το προτεινα :-)

 

Φίλε το calibration που λένε, είναι το σβήσιμο των batterystats.Το ίδιο πράγμα είναι.

Και αν έχουν φάει κόλλημα τα stats, δεν έχουν σχέση με την ένδειξη της μπαταρίας, αλλά με τα στατιστικά που μας δείχνει στις ρυθμίσεις.

Η ένδειξη της μπαταρίας υπολογίζεται από τον κερνελ μέσα από "πίνακα" κατανάλωσης που βρίσκεται στο framework.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το calibration που λένε, είναι το σβήσιμο των batterystats.Το ίδιο πράγμα είναι.

Και αν έχουν φάει κόλλημα τα stats, δεν έχουν σχέση με την ένδειξη της μπαταρίας, αλλά με τα στατιστικά που μας δείχνει στις ρυθμίσεις.

Η ένδειξη της μπαταρίας υπολογίζεται από τον κερνελ μέσα από "πίνακα" κατανάλωσης που βρίσκεται στο framework.

 

Σωστος.

10chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε τι τρώει την μπαταρία;

πολύ ελαφριά χρήση του τηλεφώνου.20 λεπτα browsing, κανα 15λεπτο facebook, λίγο ταπαταλκ, 5-6 μυνήματα 1 κληση 1-2 λεπτα.

Φωτεινότητα αυτόματη +5,sync off και το βράδυ σε fligt mode.ειμαι με mj7

 

https://www.dropbox.com/sh/0wd2v2400s0xlh5/StgLkemxco

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε τι τρώει την μπαταρία;

πολύ ελαφριά χρήση του τηλεφώνου.20 λεπτα browsing, κανα 15λεπτο facebook, λίγο ταπαταλκ, 5-6 μυνήματα 1 κληση 1-2 λεπτα.

Φωτεινότητα αυτόματη +5,sync off και το βράδυ σε fligt mode.ειμαι με mj7

 

https://www.dropbox.com/sh/0wd2v2400s0xlh5/StgLkemxco

 

Πλάκα κάνεις ε; πες την αλήθεια

 

Και καθόλη τη διάρκεια ανοιχτό το Wifi :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και καθόλη τη διάρκεια ανοιχτό το Wifi :cool:

 

Το wifi ναι πάντα ανοιχτό. Αλλα πριν κανω την αναβάθμιση με την ιδια χρήσης μου έτρωγε το πολύ 20-30 %.

 

@BlueCriss βλεποντας την αυτονομια που εχοθν αλλοι σιγουρα δεν κάνω πλακα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2459947&page=45

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ μην πιστεύεις πολλά και παίζει μεγάλο ρόλο πολύ τι ρυθμίσεις έχεις στο κινητό, επίσης δεν ξέρεις και τι μπαταρία εχουν, αν ανεβάσω εγώ στατιστικά θα κλαίνε αλλά θα είναι πουστικα γιατί έχω την mbuy3900 που δίνει περίπου 3700ma που είναι 500 πάνω από τη μαμά μπαταρία.

 

Ένα σημαντικό και μη αμελητέο θέμα είναι η δύναμη σήματος κινητής τηλεφωνίας, τις καθημερινές που είναι δουλειά και πιάνω με 1 μπάρα όλη μέρα και πολλές φορές δεν έχω καθόλου σήμα χάνω στο bmw 4 με 4.5% μπαταρία την ώρα, το ΠΣΚ στο σπίτι με κεραία απέναντι χάνω 2.8% την ώρα οπότε βγάλε συμπέρασμα.

 

Ακόμα επίσημα δεν έχω δει smartphone που πραγματικά με τη χρήση που κάνω να μπορεί να βγάλει 2 ημέρες και νομίζω και όλοι οι κατασκευαστες αυτό έχουν γνώμονα, να βγάζουν μια ημέρα, εννοείται χωρίς παιχνίδια και καμιά ταινία, το έχω δεχτεί και κάθε βράδυ φόρτιση και μάλιστα ασύρματη μην χαλάω και τη φύσα μου + ποιο καλή υγεία της μπαταρίας λόγο φόρτισης με 640ma αντί 1800ma.

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...