Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να απαντησει καποιος?

 

Έχεις pdf μέσα στην extsd? Κάθισα και το έψαξα το πρόβλημα σου και όλοι καταλήγουν σε προβληματικά αρχεία pdf.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έχεις pdf μέσα στην extsd? Κάθισα και το έψαξα το πρόβλημα σου και όλοι καταλήγουν σε προβληματικά αρχεία pdf.

 

Δε εχω pdf μονο φωτο και μουσικη !Οταν ομως γραφω με το spen στο notes κανενα μισαωρο τοτε εμφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος ο οποιος κανει σχετικα βαρια χρηση στο κινητο (2-3 λογαριασμους μαιλ, 3g και wifi αναμμενα, whatsapp, hangouts και συνεχεια και με τη φωτεινοτητα στο αυτοματο) ποσες ωρες του βγαζει η μπαταρια? Αναφερομαι τοσο σε κανονικη διαρκεια οσο και σε ωρες που ειναι αναμμενη η οθονη.

 

Edit: Επισης, επειδη το παραλαμβανω την τριτη μαλλον θα ηθελα να μου πειτε τι ειναι καλυτερο, να αναβαθμισω στην mj3 η να μεινω στην mj1?

Edited by narcotic
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος ο οποιος κανει σχετικα βαρια χρηση στο κινητο (2-3 λογαριασμους μαιλ, 3g και wifi αναμμενα, whatsapp, hangouts και συνεχεια και με τη φωτεινοτητα στο αυτοματο) ποσες ωρες του βγαζει η μπαταρια? Αναφερομαι τοσο σε κανονικη διαρκεια οσο και σε ωρες που ειναι αναμμενη η οθονη.

 

Edit: Επισης, επειδη το παραλαμβανω την τριτη μαλλον θα ηθελα να μου πειτε τι ειναι καλυτερο, να αναβαθμισω στην mj3 η να μεινω στην mj1?

 

Με αυτά που λες και λίγο μπροουσινγ έχεις σίγουρα δύο μέρες με 3+ ώρες οθονη ή μία μέρα και 5-6 ώρες σου λέω τα λιγότερα.

Τώρα για την αναβάθμιση αν θες ρουτ δεν την κάνεις αν δεν σε ενδιαφέρει την κάνεις δεν έχει αλλάξει κάτι στην νέα βάση εκτός του ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που γραφω εχω στο s3 14 περιπου ωρες και 2μισι - 3 ωρες οθονη.. Φανταζομουν οτι το note θα ειχε περιπου διπλασια αυτονομια βλεποντας οσα εγραφαν εδω μεσα..

Επισης, προς το παρον θελω να δοκιμασω το κινητο χωρις root, απλα καποιοι γραφουν οτι στην mj3 χειροτερεψε η αυτονομια γι'αυτο ρωταω..

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που γραφω εχω στο s3 14 περιπου ωρες και 2μισι - 3 ωρες οθονη.. Φανταζομουν οτι το note θα ειχε περιπου διπλασια αυτονομια βλεποντας οσα εγραφαν εδω μεσα..

Επισης, προς το παρον θελω να δοκιμασω το κινητο χωρις root, απλα καποιοι γραφουν οτι στην mj3 χειροτερεψε η αυτονομια γι'αυτο ρωταω..

Σημερινό με το latest update. 30 ώρες ανοιχτό, 2.5 ώρες οθόνη, 40 λεπτά κλήσεις. 5 λογαριασμοί mail, full auto sync στα πάντα, gps always on, Wi-Fi και 4G, φωτεινότητα στο Auto.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που γραφεις ειναι με mj3? Αν ναι, προσεξες καθολου μειωση σε σχεση με την mj1?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι μικρη η αυτονομια του μαλλον θα το αφησω με mj1 μέχρι να βγει καινούργια αναβάθμιση..
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς με την mj3 βλέπεται διάφορα στο σήμα; πιάνετε καλύτερα; ρωτάω γιατί μπορεί η mj1 και η mj3 είναι ίδιες από changelog δηλαδή ίδιες στο βασικό σύστημα υπάρχει όμως διαφορά στο μόντεμ. Υπήρχαν παράπονα με το σήμα στην mj1 και το μόντεμ στην mj3 είναι άλλο οπότε υπάρχει η πιθανότητα να Ρύθμισαν λίγο καλύτερα το μόντεμ με καλύτερο σήμα σε Wifi και GSM και να υπάρχει φυσικά μεγαλύτερη κατανάλωση. Στο s2 μου και στο s4 πέρασα απίστευτες δοκιμές μέχρι να καταλήξω σε μόντεμ στις δικές μου ανάγκες. Εδώ αυτό που επιβεβαιώνω είναι πως το mi7 το μόντεμ ήταν καλύτερο το σήμα του από το mj1 που έχω τώρα.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/10/19/3yqa4eda.jpgΕντάξει δεν τα πάει και άσχημα wi Fi gps data 4 email account's στο αυτόματο weather widget με ανανέωση κάθε 15 λεπτά τα πάντα όλα ανοιχτά (όπως πρέπει να δουλεύει ένα smartphone) Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι θέλω να το δουλεύω, όλα ανοιχτά.. Έτσι δουλεύω και το s3.. Και ναι κατά τη γνώμη μου έτσι πρέπει να δουλεύει ένα smartphone, με όλα ανοιχτά. Προορίζεται για άτομα που το θέλουν για εργαλείο δουλειάς και πρέπει να βγάζει μια μέρα με αυτή τη χρήση και αρκετές ώρες οθόνης..
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή μέτρηση, με ανοιχτά τα πάντα όλα, εκτός από gps, 5 email, πολλούς συγχρονισμούς + 1:30 ώρα κλήσεις
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι στο αντιστοιχο τόπικ για το Note 2 ότι έπαιζαν πολλά 7άωρα οθόνης. Εδώ βλέπω ότι η οθόνη κατα μέσο όρο βρίσκεται στο 6ωρο. Νομίζω ότι με δεδομένη την σημαντική διαφορά στις συχνότητες των επεξεργαστών των δύο μοντέλων (1,6 GHz vs 2.3 GHz) η αυτονομία κρατήθηκε σε πολύ καλά επίπεδα.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι στο αντιστοιχο τόπικ για το Note 2 ότι έπαιζαν πολλά 7άωρα οθόνης. Εδώ βλέπω ότι η οθόνη κατα μέσο όρο βρίσκεται στο 6ωρο. Νομίζω ότι με δεδομένη την σημαντική διαφορά στις συχνότητες των επεξεργαστών των δύο μοντέλων (1,6 GHz vs 2.3 GHz) η αυτονομία κρατήθηκε σε πολύ καλά επίπεδα.

 

Εδώ βλέπεις 6 ώρες αλλά με 24 ώρες λειτουργεια το κινητό αν υπολογίσεις συνεχόμενη χρήση από πλήρη φόρτιση θα πάει άνετα τις 7 ίσως και περισσότερες ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι στο αντιστοιχο τόπικ για το Note 2 ότι έπαιζαν πολλά 7άωρα οθόνης. Εδώ βλέπω ότι η οθόνη κατα μέσο όρο βρίσκεται στο 6ωρο. Νομίζω ότι με δεδομένη την σημαντική διαφορά στις συχνότητες των επεξεργαστών των δύο μοντέλων (1,6 GHz vs 2.3 GHz) η αυτονομία κρατήθηκε σε πολύ καλά επίπεδα.

 

Ένα ενδιαφέρον άρθρο όπου συγκρίνεται η μπαταρία του 3, μεταξύ άλλων και με το 2. Από ότι φαίνεται, το 3 υστερεί σε gaming και web browsing σε σχέση με το 2:

http://www.androidauthority.com/galaxy-note-3-battery-life-tests-284474/

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον άρθρο όπου συγκρίνεται η μπαταρία του 3, μεταξύ άλλων και με το 2. Από ότι φαίνεται, το 3 υστερεί σε gaming και web browsing σε σχέση με το 2:

http://www.androidauthority.com/galaxy-note-3-battery-life-tests-284474/

 

Είναι το Note 3 με τον exynos και όχι με τον snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καταστραφηκαμε με αυτη την αναβάθμιση σε Mj3. Μεσα σε 9 ωρες και σε plane mode μονο με wifi ανοικτο έχασε 40% με σχεδόν καθόλου οθόνη αφού από τις 9 ωρες οι περισσότερες ήταν βράδυ που κοιμόμουν. Στο battery μου γράφει οτι το 60% το κατανάλωσε το android OS και έχει και ενα 7% android system.

 

Πριν ήμουν σουπερ ευχαριστημενος με τη απόδοση της μπαταρίας. Πως τη πάτησα έτσι αφού ποτε δε βιάζομαι για updates.

 

Πως ξεφορτωνόμαστε αυτή τη βλακεία τώρα που περάσαμε???

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η mj3 δεν βγαίνει αλλά επειδή αυτό που λες είναι πολύ, κανε κανα 2 επανεκκινήσεις μπας και στρώσει ή και έβαλες ένα πχ κανα Facebook app (ο θεός να το κάνει αυτό το ρημάδι app) και σε λειώνει

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα .

Με την μπαταρία εχω απογοητευτεί ,με την ιδια χρίση που έκανα στο 2 έβλεπα 7ωρο οθόνη, εδω με το ζόρι το βράδυ θα έχω 3.30 με 4 ώρες οθόνη κ η μπαταρία στο 5% με 14 ωρες αναμονή .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα .

Με την μπαταρία εχω απογοητευτεί ,με την ιδια χρίση που έκανα στο 2 έβλεπα 7ωρο οθόνη, εδω με το ζόρι το βράδυ θα έχω 3.30 με 4 ώρες οθόνη κ η μπαταρία στο 5% με 14 ωρες αναμονή .

 

Τα ίδια και εγώ αφού σκέφτομαι να πάω πίσω στο 2

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά εμένα 1 μέρα 5 ώρες σε λειτουργία οθόνη 3 ώρες και ούτε στα μισά. 3 μειλ να συγχρονίζουν.

 

 

Και εγώ έχω χάσει το 1ο και έχω το μαμά πληκτρολόγιο μάλλον κάτι με το ρουτ θα είναι αλλά ούτως ή άλλος δεν το δουλεύω.

Σίγουρα κατι τρέχει.

Αυτήν την στιγμή ειμαι με 73% μπαταρία 6.30 ώρες αναμονή κ 1.30 οθόνη και αυτά με ψόφια χρήση κ φωτεινότητα στο auto .

Με MJ3 είστε να υποθέσω ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...