Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος truckman έχει βάλει στο dropbοx την προηγούμενη έκδοση που δουλεύει μια χαρά.

https://www.dropbox.com/s/s0127jaj7ruqlg6/com.sonyericsson.extras.liveware-98c7c4466e0d6b6a3e7c08ea567d364e.apk

 

Τέλεια!! :lol:

Σας ευχαριστώ θερμά και τους δύο!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει αγοράσει κανείς το tempered glass της spigen αυτό με τις στρογγυλές άκρες;

Αξιζει; βλέπω η τιμή του είναι στα 34,99€.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Στην πρίζα που το φορτίζω δεν παίρνει πολύ.. νομίζω περί στη 1 ώρα και κάτι...

Σου δουλεύει κανονικά? γιατί με την τελευταία αναβάθμιση της Sony στην εφαρμογή smart connect, δεν ξεκινά αυτόματα με τη ζεύξη του bluetooth ακόμα και αν πατήσω το κουμπί στο bluetooth.. κοινώς, εδώ και κάποιες μέρες το χρησιμοποιώ σαν απλό bluetooth χωρίς τις smart λειτουργίες του...

 

πραγματικα ουτε και εγω δε ξερω τι χρηση του κανω.μονο να απαντω στις κλησεις.αυτο κανω.τι αλλο πρεπει να κανω για να μαθω τα υπολοιπα ?:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς το tempered glass της spigen αυτό με τις στρογγυλές άκρες;

Αξιζει; βλέπω η τιμή του είναι στα 34,99€.

 

Μη δώσεις τόσα λεφτά. Οποιοδήποτε tempered glass των 7$ πάρεις θα κάνει την ίδια δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μη δώσεις τόσα λεφτά. Οποιοδήποτε tempered glass των 7$ πάρεις θα κάνει την ίδια δουλειά.

Την ίδια δουλεία μπορεί να κάνει αλλά στο spigen οι στρογγυλλεμένες άκρες είναι όλα τα λεφτά ενώ στα φτηνά θα φαίνεται από τα πλάγια το πάχος του τζαμιού. Αν υπάρχει φτηνό με στρογγυλεμένες άκρες συμφωνώ μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς το tempered glass της spigen αυτό με τις στρογγυλές άκρες;

Αξιζει; βλέπω η τιμή του είναι στα 34,99€.

 

 

 

 

 

Μη δώσεις τόσα λεφτά. Οποιοδήποτε tempered glass των 7$ πάρεις θα κάνει την ίδια δουλειά.

 

Το είχα πάρει όταν πρωτοβγηκε και είναι απίστευτο, τώρα λογο του ότι εκείνο το κινητό διαλύθηκε στο καινούργιο έχω πάρει της MIME το ghost, γενικά αυτά τα 2 είναι τα καλύτερα με της spigen να είναι καλύτερο γιατί το τζάμι καλύπτει μέχρι πάνω όλα τους σενσορες ενώ το MIME έχει κενό εκεί. Η διαφορά αυτών των 2 με ένα απλό tempered glass από προσωπική άποψη είναι μόνο οι δαχτυλιές γιατί έχουν μια επίστρωση ειδική και κάνει δουλειά απίστευτη, θα σου πρότεινα ένα απλό αν δεν θες να δώσεις τόσα λεφτά, μια χαρά θα είναι ίδια προστασία και θα έλεγα τις NILKIN που κάνει περίπου 14€ στο ebay από ότι θυμάμαι ή πάρε ένα τηλ το Νίκο μήπως έφερε τα Χ-κατι που είναι σαν το NILKIN και είναι καλό.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια δουλεία μπορεί να κάνει αλλά στο spigen οι στρογγυλλεμένες άκρες είναι όλα τα λεφτά ενώ στα φτηνά θα φαίνεται από τα πλάγια το πάχος του τζαμιού. Αν υπάρχει φτηνό με στρογγυλεμένες άκρες συμφωνώ μαζί σου.

 

Το είδα σε έναν φίλο το tempered glass με τις στρογγυλές άκρες και μου άφησε πολύ καλή αίσθηση στο χέρι αλλά και οπτικά! Μόνο ένα μειονέκτημα βρήκα και αυτό είναι πως το κουμπί βυθίζεται κάπως από το γυαλί και δεν υπάρχει ομοιομορφία, αλλά αυτό είναι μια μικρή μονάχα λεπτομέρεια.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε έναν φίλο το tempered glass με τις στρογγυλές άκρες και μου άφησε πολύ καλή αίσθηση στο χέρι αλλά και οπτικά! Μόνο ένα μειονέκτημα βρήκα και αυτό είναι πως το κουμπί βυθίζεται κάπως από το γυαλί και δεν υπάρχει ομοιομορφία, αλλά αυτό είναι μια μικρή μονάχα λεπτομέρεια.

 

Το sgp έρχεται με αυτοκόλλητο για το κουμπί που το φέρνει σε ίδιο ύψος :)

Δες στο 3.41

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy-note/galaxy-note-3/galaxy-note-3-glas-tr-slim-premium-tempered-glass.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν τα βάζω τα κουμπάκια γιατί πολύ απλά όταν είμαι με το πενάκι πέφτει στη τρύπα και πατάω το Home ποιο ευκολα:-)

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

GG

Κάποτε όλο αυτό που θα δείτε το κάναμε διαφορετικά...... ακομα το ίδιο φυσικά, αλλά η Samsung ''λέει'' ότι υπάρχει και άλλος τρόπος :p

 

http://www.youtube.com/watch?v=T8nJKWJTsUg

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα μνήμης 32 gb και σκοπεύω να την βάλω στο note iii (το περιμένω αύριο από extrme mobile). Πως να τη διαμορφώσω? Νομίζω το κινητό από μόνο του την κάνει fat32?
Link to comment
Share on other sites

GG

Κάποτε όλο αυτό που θα δείτε το κάναμε διαφορετικά...... ακομα το ίδιο φυσικά, αλλά η Samsung ''λέει'' ότι υπάρχει και άλλος τρόπος :p

 

http://www.youtube.com/watch?v=T8nJKWJTsUg

 

Χαχαχαχαχα πάω να το πάρω τώρα.

Δουλεύει αν δεν ξέρω σκι?

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 3 Case Slim Armor

Ξέρει κανείς που μπορώ να πάρω αυτή τη θήκη

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy-note/galaxy-note-3/galaxy-note-3-case-slim-armor.html

Αν έχει κάποιος ας μου στείλει πμ. Ή κάποιο ελληνικό λινκ αγοράς της

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 3 Case Slim Armor

Ξέρει κανείς που μπορώ να πάρω αυτή τη θήκη

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy-note/galaxy-note-3/galaxy-note-3-case-slim-armor.html

Αν έχει κάποιος ας μου στείλει πμ. Ή κάποιο ελληνικό λινκ αγοράς της

 

Ελλάδα δεν νομίζω να την βρεις δεν ξέρω και σίγουρα αλλά ο Νίκος

http://www.extreme-mobile.gr/pages/23680.Epikoinonia.html

Έχει μια παρόμοια ίδια είναι Δλδ αλλά άλλη μάρκα και πιο φθηνή πάρε ένα τηλ να τον ρωτήσεις.

Εγώ πήρα spigen neo hybrid από αμαζον δεν έβρισκα κάτι Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει το sony sbh 52 να μου πει πως θα χρησιμοποιησω τις smart λειτουργιες του;διοτι εγω η χρηση που του εχω κανει μεχρι τωρα ειναι μονο να απανταω σε κλησεις;παρακαλω βοηθηστε.
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει προβληματική η λειτουργία του μετά την τελευταία αναβάθμιση του λειτουργικού που το συνδέει με το τηλέφωνο (το smart connect). Κανονικά βλέπεις το όνομα εκείνου που σε καλεί, μηνύματα και μπορείς να κάνεις κλήσεις. Το τελευταίο δεν το είχα καταφέρει πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ με το note 3 το Bluetooth της plantronics το m50 και η λειτουργία μεταξύ τους είναι αψογη! Ούτε αποσυνδέσεις ούτε κάποιο άλλο πρόβλημα. Και η σύζευξη αστραπιαία μεταξύ τους.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

GG

Κάποτε όλο αυτό που θα δείτε το κάναμε διαφορετικά...... ακομα το ίδιο φυσικά, αλλά η Samsung ''λέει'' ότι υπάρχει και άλλος τρόπος :p

 

http://www.youtube.com/watch?v=T8nJKWJTsUg

 

Χαχαχαχαχα πάω να το πάρω τώρα.

Δουλεύει αν δεν ξέρω σκι?

Ακριβώς για αυτόν τον λόγο είναι....για όσους δεν ξέρουν σκι και αρκούνται στο ξε... :lol:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγάζει και γκόμενα το gear? Tουλάχιστον το iphone έκανε και 700 ευρώ :p Α ρε apple που σε κατάντησαν!
Link to comment
Share on other sites

Για σας και εμένα ….. συγγνώμη που στέλνω σε απάντηση το μήνυμα …αλλά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη πώς ανοίγεις καινούριο θέμα … αγόρασα χθες μια κάρτα μνήμης (SAMSUNG MB-MGCGB/EU 64GB MICRO SDXC PRO UHS-1 CLASS 10 • Χωρητικότητα: 64GB.

• Class rating: Grade 1 (SD3.0), Class 10 (SD2.0)

• Ταχύτητα ανάγνωσης: έως 70MB/s.

• Ταχύτητα εγγραφής: έως 20MB/s.

• Πιστοποιήσεις: FCC, CE, VCCI, NATA.

• Εγγύηση: 10 χρόνια) θα δουλεύει κανονικά στο νότε 3 ???????

Ευχαριστώ . :D

Link to comment
Share on other sites

Για σας και εμένα ….. συγγνώμη που στέλνω σε απάντηση το μήνυμα …αλλά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη πώς ανοίγεις καινούριο θέμα … αγόρασα χθες μια κάρτα μνήμης (SAMSUNG MB-MGCGB/EU 64GB MICRO SDXC PRO UHS-1 CLASS 10 • Χωρητικότητα: 64GB.

• Class rating: Grade 1 (SD3.0), Class 10 (SD2.0)

• Ταχύτητα ανάγνωσης: έως 70MB/s.

• Ταχύτητα εγγραφής: έως 20MB/s.

• Πιστοποιήσεις: FCC, CE, VCCI, NATA.

• Εγγύηση: 10 χρόνια) θα δουλεύει κανονικά στο νότε 3 ???????

Ευχαριστώ . :D

 

Όχι, στείλε μου την για να σου δώσω μια 32gb που θα δουλεύει εγγυημένα.

Πλάκα κάνω, γιατί να μη δουλεύει;;;. Με το καλό να την χαρείς!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει το sony sbh 52 να μου πει πως θα χρησιμοποιησω τις smart λειτουργιες του;διοτι εγω η χρηση που του εχω κανει μεχρι τωρα ειναι μονο να απανταω σε κλησεις;παρακαλω βοηθηστε.

 

Φίλε Giopepe σου είπα και στο pm σου!

Λοιπόν αφού θέλεις μασημένη τροφή :lol:,

δες εδώ!

Αντί όμως της εφαρμογής smart connect του google play, θα εγκαταστήσεις την έκδοση του φίλου truckman που αναφέρεται λίγα posts πιο πάνω!

δοκίμασέ το και πες μας.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία έχω ένα θέμα με τη σύνδεση του note 3 μέσω bluetoooth με το car kit Parrot CK3100.. Συγκεκριμένα όταν πάω να κάνω pair τις δυο συσκευές μου βγάζει error στον κωδικο που του δινω (1234) Με το note2 galaxy s2/3 δεν είχα ποτέ θέμα.. Υπάρχει λύση??
Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολα τα παιδια.θελω να αγορασω το gear και δεν ειδα πουθενα να γραφει αν ειναι αδιαβροχο η οχι.μπορει καποιος που να το γνωριζει η να το εχει νσ μου πει? Σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολα τα παιδια.θελω να αγορασω το gear και δεν ειδα πουθενα να γραφει αν ειναι αδιαβροχο η οχι.μπορει καποιος που να το γνωριζει η να το εχει νσ μου πει? Σας ευχαριστω πολυ

 

Δεν είναι waterproof αλλά είναι water resistant.

 

http://www.youtube.com/watch?v=AumcFF-9F9U

 

edit: IP 55 (Protected against low pressure jets of water from all directions – limited ingress permitted)

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...