Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτήν έχω. Έχω γράψει σε προηγούμενο post ότι φορτίζει στα 640 ;)

 

Έχεις μετρήσει πόσο φτάνει με το original καπάκι? Είναι το ίδιο ή παίζει κάποιο ρόλο το πάχος, το υλικό κλπ (μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση αλλά δεν το ξέρω το θέμα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις μετρήσει πόσο φτάνει με το original καπάκι? Είναι το ίδιο ή παίζει κάποιο ρόλο το πάχος, το υλικό κλπ (μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση αλλά δεν το ξέρω το θέμα).

Τόσο είναι το default του, του note ii αντίθετα είναι 460. Το οriginal καπάκι δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για bluetooth headset τι προτείνετε ? Θέλω να ειναι με κλιπ και να φτάνει με το καλώδιο στο αυτί.
Link to comment
Share on other sites

Για bluetooth headset τι προτείνετε ? Θέλω να ειναι με κλιπ και να φτάνει με το καλώδιο στο αυτί.

 

Αυτό φοριέται πολύ :)

 

http://www.skroutz.gr/s/3385938/Sony-SBH50.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φοριέται πολύ :)

 

http://www.skroutz.gr/s/3385938/Sony-SBH50.html

 

 

εγω εχω το sbh52.μετα το σοκ με την αναβαθμιση που δε μπορουσα να χρησιμοποιησω τις σμαρτ εφαρμογες τωρα ολα αψογα.για εμενα ειναι το καλυτερο bluetooth.εχει κιολας και ακουστικο που μπορεις να μιλας χωρις να μπλεκεις καλωδια.βλεπεις τα μηνυματα και τις ειδοποιησεις απο το fb καθως και τα mail.εχει και ραδιοφωνο και ακους και μουσικη!Μονο ΚΑΦΕ δε φτιαχνει.χαχαχαχα! http://www.skroutz.gr/s/3926392/Sony-SBH52.html?from=autocomplete&keyphrase=sony+sbh52

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Κλήση έχεις καταφέρει να πραγματοποιήσεις μέσω του ακουστικού; Κατά τα κοιπά όπως τα λες. Πολύ καλό.

Άκυρο. Δουλεύει πλέον και αυτό μετά την αναβάθμιση.

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το sbh52.μετα το σοκ με την αναβαθμιση που δε μπορουσα να χρησιμοποιησω τις σμαρτ εφαρμογες τωρα ολα αψογα.για εμενα ειναι το καλυτερο bluetooth.εχει κιολας και ακουστικο που μπορεις να μιλας χωρις να μπλεκεις καλωδια.βλεπεις τα μηνυματα και τις ειδοποιησεις απο το fb καθως και τα mail.εχει και ραδιοφωνο και ακους και μουσικη!Μονο ΚΑΦΕ δε φτιαχνει.χαχαχαχα! http://www.skroutz.gr/s/3926392/Sony-SBH52.html?from=autocomplete&keyphrase=sony+sbh52

Ειχα κι εγω προβλημα με το ΒΤ,και ειδικα με το mw1,που μετα την αναβαθμιση σε 4.3,δεν δουλευε καλά.Χθες,η Σονυ,διορθωσε το smart connect,και επανηλθαν τα 6 εικονιδια στο ΒΤ,και δουλευει μαλλον στο 100%.

Μια απορια μονον.Οταν καλειτε ενα τηλεφωνο μεσω ΒΤ,ακουγεται ο ηχος της κλησεως του καλουμενου τηλεφωνου;Διοτι στο δικο μου το τηλεφωνο,δεν ακουγεται.

Αντιθετως,αμα με καλουν ,ακουγεται ο ηχος της κλησεως του δικου μου τηλεφωνου μεσα απο το ΒΤ.

(Δεν ξερω αν κολλαει στο νημα αυτο.Αν δεν,ας μπει οπου πρεπει).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Προ 2 ημερων ο κολλητος αγορασε το νοτε 3 σε λευκο και ψάχνει θήκη να αγοράσει, για να μην ψάχνω με τις ωρες τις πισω σελίδες και στο εβαυ θα ηθελα να μου προτείνατε 2-3 θηκες απο ελλαδα η απο εβαυ. Ο φιλος θελει θηκη με πορτάκι δερμάτινη που κλείνει με μαγνητακι (η κατι τετοιο) και οταν ανοιγει στηρίζει το κιν απο πίσω.

Θελει κατι ποιοτικό σχετικά.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

η απο εβαυ. Ο φιλος θελει θηκη με πορτάκι δερμάτινη που κλείνει με μαγνητακι (η κατι τετοιο) και οταν ανοιγει στηρίζει το κιν απο πίσω.

Εγώ παρήγγειλα σήμερα αυτήν http://www.ebay.com/itm/Brown-Luxury-Flip-Wallet-leather-cover-case-For-Samsung-Galaxy-Note-3-III-N9000-/221308389669?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item3387020925
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή πάντως πληροφοριακά είναι από συνθετικό δέρμα (είναι ενδεικτική άλλωστε και η τιμή της)

http://www.ebay.com/gds/PU-LEATHER-COMPARED-TO-GENUINE-LEATHER-/10000000008377991/g.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι of topic αλλά αν μπορείτε να προτείνετε κάποιο ασύρματο εκτυπωτή που να συνεργάζεται με το Note ?

 

Κοίτα κάτι σε hp. Πόσα χρήματα διαθέτεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι of topic αλλά αν μπορείτε να προτείνετε κάποιο ασύρματο εκτυπωτή που να συνεργάζεται με το Note ?

 

Έχω έναν ασύρματο laser της Samsung και η συνεργασία με όλες τις samsung συσκευες της υπογραφής μου είναι σκέτη απόλαυση.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι of topic αλλά αν μπορείτε να προτείνετε κάποιο ασύρματο εκτυπωτή που να συνεργάζεται με το Note ?

 

Εγω περυσι αγορασα ενα ασυρματο της hp.Το note 2συνεργαζοταν με τον εκτυπωτη μονο με εφαρμογη της hp. Φέτος μετα απο συνεργασια της hp με τη Sansung τo note 3 συνεργάζεται αψογα με τον εκτυπωτη χωρις την υπαρξη καποιας εξτρα εφαρμογης

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Το sony sbh52 υποστηρίζει ελληνικά στις ειδοποιήσεις που εμφανίζονται σρην οθίνη του ή θέλει μόνο αγγλικούς χαρακτήρες? Για παράδειγμα στις αναπάντητες και στα μηνύματα φαίνονται ελληνικά ή δε τα εμφανίζει σωστά?

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω μιας και έχω ακούσει τόσο καλά λόγια από όλοτς εδώ.

Έχετε να μου αναφέρετε κάποιο παράπονο ή χαρακτηριστικό που ίσως με δυσκολέψει?

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Εγω περυσι αγορασα ενα ασυρματο της hp.Το note 2συνεργαζοταν με τον εκτυπωτη μονο με εφαρμογη της hp. Φέτος μετα απο συνεργασια της hp με τη Sansung τo note 3 συνεργάζεται αψογα με τον εκτυπωτη χωρις την υπαρξη καποιας εξτρα εφαρμογης

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας εύχομαι καλή χρονιά σε όλους

 

 

 

 

 

Έχω έναν ασύρματο laser της Samsung και η συνεργασία με όλες τις samsung συσκευες της υπογραφής μου είναι σκέτη απόλαυση.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα και εγώ το sbh52 και δηλώνω πολύ ικανοποιημένος. Πολύ καλή ποιότητα ήχου και για να απαντήσω στον φίλο πιο πάνω αναγνωρίζει κανονικά ελληνικούς χαρακτήρες. Επίσης πολύ σημαντικό δεδομένου ότι έχει ηχείο χτυπάει μαζί με το τηλέφωνο (δικό του ήχο βέβαια) κάτι ιδιαίτερα χρήσιμο όταν το τηλέφωνο είναι στην τσάντα. Ευτυχώς το smart connect λειτουργεί μια χαρά αν και ακόμα πρέπει δεν έχω καταφέρει να το κάνω να λειτουργεί ταυτόχρονα και στα δύο κινητά (Note 3 και S3) Λειτουργεί μόνο στο ένα ενώ στο άλλο το βλέπει σαν απλό Bluetooth. Αν κάποιος ξέρει αν όντως γίνεται ή άδικα προσπαθώ ας μου το πει.
Finally fiber 100 :!:
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα η θηκη η spigen neo hybrid FAKE ομως. Καλή είναι σαν ποιότητα αλλά λίγο τα κουμπιά της εντασης εχουν ενα θεμα λίγο πάνω και κάτω από τα κουμπιά. Πιέζοντας το πλαστικο πιέζονται και τα κουμπιά. Πέρα απο αυτο όλα καλά.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα και εγώ το sbh52 και δηλώνω πολύ ικανοποιημένος. Πολύ καλή ποιότητα ήχου και για να απαντήσω στον φίλο πιο πάνω αναγνωρίζει κανονικά ελληνικούς χαρακτήρες. Επίσης πολύ σημαντικό δεδομένου ότι έχει ηχείο χτυπάει μαζί με το τηλέφωνο (δικό του ήχο βέβαια) κάτι ιδιαίτερα χρήσιμο όταν το τηλέφωνο είναι στην τσάντα. Ευτυχώς το smart connect λειτουργεί μια χαρά αν και ακόμα πρέπει δεν έχω καταφέρει να το κάνω να λειτουργεί ταυτόχρονα και στα δύο κινητά (Note 3 και S3) Λειτουργεί μόνο στο ένα ενώ στο άλλο το βλέπει σαν απλό Bluetooth. Αν κάποιος ξέρει αν όντως γίνεται ή άδικα προσπαθώ ας μου το πει.

 

Λογικό φίλε μου. Τα notificatrions στα δείχνει μόνο για το primary device που έχεις ορίσει στα settings του bluetooth ή μέσω της εφαρμογής smart connect. Αν π.χ. αλλάξεις το primary device από το Note 3 στο S3 θα σου δείχνει notifications για το S3.. Εννοείται ότι έχεις περάσει και στα 2 κινητά την τελευταία έκδοση του smart connect καθώς η προηγούμενη έκδοση είχε προβλήματα συνδεσιμότητας και δεν μπορούσαν να ενεργοποιηθούν οι smart λειτουργίες του bluetooth.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Λογικό φίλε μου. Τα notificatrions στα δείχνει μόνο για το primary device που έχεις ορίσει στα settings του bluetooth ή μέσω της εφαρμογής smart connect. Αν π.χ. αλλάξεις το primary device από το Note 3 στο S3 θα σου δείχνει notifications για το S3.. Εννοείται ότι έχεις περάσει και στα 2 κινητά την τελευταία έκδοση του smart connect καθώς η προηγούμενη έκδοση είχε προβλήματα συνδεσιμότητας και δεν μπορούσαν να ενεργοποιηθούν οι smart λειτουργίες του bluetooth.

Το φαντάστηκα απλά είχα μια ελπίδα μήπως και. Ναι είχα ήδη δει για τα προβλήματα που είχαν, αλλά ευτυχώς στις 29 το αναβάθμισαν και όλα καλά με την πρώτη. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Καλή χρονιά να έχουμε!

Finally fiber 100 :!:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι of topic αλλά αν μπορείτε να προτείνετε κάποιο ασύρματο εκτυπωτή που να συνεργάζεται με το Note ?

 

Έχω τον HP 1102w.

Ενώ σε παλιότερα Samsung android κινητά δε συνεργαζόταν, με το note3, προφανώς λόγω συνεργασίας των δύο εταιρειών, δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Καποια προταση παιδια για bluetooth που να ταιριαζει καλα με το κινητο και με κοστος εως 40-50€;
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την κατηγορία τιμής ένα πολύ καλό είναι αυτό

http://www.extreme-mobile.gr/p.Plantronics-BT-Bluetooth-Headset-M165-Marque-2-white.777675.html

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...