Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα, το ξεχνας αν τα θες για γυμναστηριο. Απο την αρχη του χρονου εχω αλλαξει ηδη 4! (ναι τεσσερα!) bt sony και ενα samsung. Ενα απο αυτα ηταν το sbh 50. Ολα τα χρησιμοποιουσα στο γυμναστηριο. ΚΑΝΕΝΑ δεν αντεχει τον ιδρωτα. Ολα θα σου χαλασουν. Τωρα εχω μεινει με ενα sbh 50 και ενα sbh 20. Το 50αρι απλα εχει περισσοτερα, οπως οθονη, ραδιο και πιο ευκολο πιαστράκι για τα ρουχα. Το 20 αν και φτηνοτερο παντως, εχει περισσοτερη μπαταρια και καλυτερο και πιο δυνατο ηχο.

 

Ρε παιδιά, εσείς που "νταλαβερίζεστε" περισσότερο καιρό με sony.... Έχω το sbh 52.... Δε λέω μια χαρά.... και η οθόνη δείχνει τις επαφές (στα ελληνικά) και το ραδιάκι του άψογο και για μουσική φοβερό....

Πώς στην ευχή μπορώ να "ξυπνήσω" το note 3 από το sbh52 για να δώσω φωνητικές εντολές;.... π.χ. χρησιμοποιώ και ένα Plantronics m165 και όταν πατάω το κεντρικό πλήκτρο για 2 '' μου ανοίγει είτε το google, ή το svoice ή το voice commanter.... Αν πατήσω δύο φορές επαναλαμβανόμενα το κεντρικό κάνει recall κλπ...

ΣΤΟ SONY ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσείς που "νταλαβερίζεστε" περισσότερο καιρό με sony.... Έχω το sbh 52.... Δε λέω μια χαρά.... και η οθόνη δείχνει τις επαφές (στα ελληνικά) και το ραδιάκι του άψογο και για μουσική φοβερό....

Πώς στην ευχή μπορώ να "ξυπνήσω" το note 3 από το sbh52 για να δώσω φωνητικές εντολές;.... π.χ. χρησιμοποιώ και ένα Plantronics m165 και όταν πατάω το κεντρικό πλήκτρο για 2 '' μου ανοίγει είτε το google, ή το svoice ή το voice commanter.... Αν πατήσω δύο φορές επαναλαμβανόμενα το κεντρικό κάνει recall κλπ...

ΣΤΟ SONY ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?

 

Φιλε μου, ακομη με το S3 ειμαι και δεν υποστηριζει αυτα τα καλουδια... Οταν με το καλο μου ερθει το note τα ξαναλεμε... :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ακομη με το S3 ειμαι και δεν υποστηριζει αυτα τα καλουδια... Οταν με το καλο μου ερθει το note τα ξαναλεμε... :)

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Δεν έχει να κάνει με τη συσκευή.

Το s3 είχα και γω πριν και τα έκανα αυτά που σου περιγράφω με το Plantronics m165. Δηλαδή αφύπνιση του κινητού μέσω του bluetooth (Plantronics).

Με το Sony δε μπορώ να το ξυπνήσω με τίποτα. Όσο το έχω ψάξει στο Google δε βρίσκω κάτι.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Δεν έχει να κάνει με τη συσκευή.

Το s3 είχα και γω πριν και τα έκανα αυτά που σου περιγράφω με το Plantronics m165. Δηλαδή αφύπνιση του κινητού μέσω του bluetooth (Plantronics).

Με το Sony δε μπορώ να το ξυπνήσω με τίποτα. Όσο το έχω ψάξει στο Google δε βρίσκω κάτι.

Με το παλιο W600 που ειχα με το πατημα το κουμπιου εκανε κληση τον τελευταιο αριθμο. Με τα νεα, ουτε το 20 ουτε το 50 το κανουν. Τα νεα υποτιθεται οτι κατεβαζεις ενα προγραμμα απο το play και εχουν αρκετα καλουδια, αλλα το κατεβασα και ουτε καν το εβρισκα στο s3. Τζιφος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν εχει κανεις neo hybrid λευκη ειναι απο Θεσσαλονικη και δεν την χρησιμοποιεί ας στειλει inbox ενδιαφερομαι αμεσα ειτε αγορα ειτε για τραμπα.εχω μπολικες (πχ smartgeek,slimarmor,sview κτλπ) :)
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μπει το γυαλί αυτο πανω στο κινητο?:)

 

Αν δείξεις την απαιτούμενη προσοχή στο να μην εγκλωβίσεις κόκκους σκόνης, είναι πιο εύκολο από τη ζελατίνα. είναι ποιο "άκαμπτο" κρατιέται καλύτερα κατά την τοποθέτηση και είναι ποιο εύκολο να βρεις την "ευθεία" πριν κάτσει στην οθόνη.

Εγώ δύο που έχω βάλει, το θεωρώ πιο εύκολο από ζελατίνα.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μπει το γυαλί αυτο πανω στο κινητο?:)

 

Απείρως ευκολότερο. Όπως είπε και ο από πάνω αν δεν μείνει σκόνη επάνω ή διαδικασία είναι πανεύκολη. Φουσκάλες δεν έχω δει ούτε σε ένα από τα τρία που έχω περάσει σε 3 διαφορετικές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω το σετάκι του φορτιστή με την μπαταρία της sam εδώ και 3 με 4 μήνες. Μου έχει λύσει τα χέρια ούτε άγχος για το πότε θα φορτίσω το κινητό ούτε τίποτα. Άντε να το έχω φορτήσει καμιά πενταριά φορές κανονικά αυτό το διάστημα και αυτό γιατί ήταν πάνω απο 50% και εγώ τις ήθελα φουλ και τις δύο. Θέλει περίπου όσο όταν φορτίζεις το Note για να φορτήσει πλήρως ίσως και πολύ ελάχιστα λιγότερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρια εχετε να προτεινετε για πιο μεγαλη διαρκεια αλλα να μην χρειαζεται να μπει εξτρα πισω καπακι

 

Δεν έχουμε να προτείνουμε τίποτα γιατί δεν υπάρχει ούτε μπορεί να γίνει αυτό πού λες. Είναι σαν να ρωτάς πως μπορούμε να χωρέσουμε 2 λίτρα νερό σε ένα μπουκάλι του 1.5 λίτρου.

Η θα πάρεις μια καινούργια ορίτζιναλ μπαταρία που θα παίζει λίγο καλλίτερα από αυτήν που έχεις τώρα λόγω του ότι είναι αχρησιμοποίητη, ή θα πας στις 6400mah και 10.000mah που όμως θέλουν μεγαλύτερο καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα battery kit οποιος εχει καποιο φτηνο ή φτηνο λινκ για αγορα ας ενημερωσει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ξερει κανεις αν κανει αυτο για το note 3

http://img.case-parts.com/details/MHL-2.0-Micro-USB-to-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-for-Samsung-Galaxy-S4-i9500-i9300-Note-2-N7100-N5100-MCH-0670/

 

λεει οτι ειναι MHL 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προχθές αγόρασα το Note 3. Ποια κάρτα sd μου προτείνετε να πάρω (64)? Ευχαριστώ

 

samsung class 10 να παρεις.

http://www.samsung.com/uk/consumer/memory-cards-hdd-odd/memory-cards/micro-sdhc-pro/MB-MGCGB/EU

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,ενδιαφερομαι για την s view slim armor της spigen ξερετε αν αντιμετωπιζει καποιο προβλημα με την αναβαθμιση kit kat?υπαρχει καποιος που πουλαει στην ελλαδα ?η μεταχειρισμενη σε αριστη σχεδον κατασταση?σε ασπρο χρωμα
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,ενδιαφερομαι για την s view slim armor της spigen ξερετε αν αντιμετωπιζει καποιο προβλημα με την αναβαθμιση kit kat?υπαρχει καποιος που πουλαει στην ελλαδα ?η μεταχειρισμενη σε αριστη σχεδον κατασταση?σε ασπρο χρωμα

Την εχω εγω. Δεν δουλεύει το home button για να ξυπνησει το κινητο. Το ξυπναω με το powerbutton μονο. Δεν ξερω με τι κολπο η module γινεται να δουλεψει to home button στη θηκη αυτη. Αν καποιος ξερει ας πει. Μικρο το κακο βεβαια, βολεύει μια χαρα και το powerbutton.

 

Πρισωπικα με κουραζει λιγο σαν θηκη. Ειναι πολυ μεγαλη. Την εχω για διακοπες και οταν ξερω οτι θα ειμαι σε μερος που μπορει να γινει βλακεια και να παθει κατι η οθονη ακομα και με ζελατινα.

 

Επισης βολευει σαν στηριγμα για να βλεπεις ταινια το πορτάκι.

 

Αυτα. Ελλαδα δεν ξερω που θα τη βρεις. Αλλιως αμαζον μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω εγω. Δεν δουλεύει το home button για να ξυπνησει το κινητο. Το ξυπναω με το powerbutton μονο. Δεν ξερω με τι κολπο η module γινεται να δουλεψει to home button στη θηκη αυτη. Αν καποιος ξερει ας πει. Μικρο το κακο βεβαια, βολεύει μια χαρα και το powerbutton.

 

Πρισωπικα με κουραζει λιγο σαν θηκη. Ειναι πολυ μεγαλη. Την εχω για διακοπες και οταν ξερω οτι θα ειμαι σε μερος που μπορει να γινει βλακεια και να παθει κατι η οθονη ακομα και με ζελατινα.

 

Επισης βολευει σαν στηριγμα για να βλεπεις ταινια το πορτάκι.

 

Αυτα. Ελλαδα δεν ξερω που θα τη βρεις. Αλλιως αμαζον μαλλον.

 

 

ευχαριστω παρα πολυ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μπορειτε να μου προτείνετε ενα καλο tembered glass που να μπορω να το βρω απο ελληνικο μαγαζι;

 

 

αυτο εδω αξιζει?το εχει κανεις?

 

http://www.shop13.gr/tempered-glass-inos-9h-03mm-samsung-n9005-galaxy-note-3-1-tem-p-107999.html

Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μπορειτε να μου προτείνετε ενα καλο tembered glass που να μπορω να το βρω απο ελληνικο μαγαζι;

 

 

αυτο εδω αξιζει?το εχει κανεις?

 

http://www.shop13.gr/tempered-glass-inos-9h-03mm-samsung-n9005-galaxy-note-3-1-tem-p-107999.html

 

Εμένα μου πέρασε ένα ο Νίκος από το extreme mobile και είναι πολύ καλό. Ούτε δαχτυλιες, ούτε καταλαβαίνεις ότι είναι φορεμενο.

Ένα σε πολύ ωραία συσκευασία ήταν ,με πολλά χρώματα και αν θυμάμαι καλά έμοιαζε μεταλλικό .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το Sony MW-600 σαν bluetooth με το Note 3. Από τότε που έκανα την αναβάθμιση σε Kitkat δεν είχα το χρόνο να το δοκιμάσω και σήμερα έκανα την πρώτη προσπαθεια. Δυστυχώς δεν μπορώ να streamarw μουσική από το κινητό στο headset. Ο λόγος προφανώς πρέπει να είναι ότι δεν μπορώ να το συνδέσω ως media audio.

 

Έβαλα και ένα screenshot για όποιον μπορεί να βοηθήσει.

 

Έχουμε καμιά ιδέα τι μπορούμε να κάνουμε???

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...