Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια..τι λέει το φόρουμ για επιλογή κάρτας μνήμης ? κανά λινκ να την παραγγειλουμε ειναι εύκολο αν εχει κανείς πρόσφατη παραγγελία ? Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια βοήθεια..τι λέει το φόρουμ για επιλογή κάρτας μνήμης ? κανά λινκ να την παραγγειλουμε ειναι εύκολο αν εχει κανείς πρόσφατη παραγγελία ?

Ψάχνεις για Samsung μοντέλο plus(το pro, λόγω της υψηλής του ταχύτητας για την συγκεκριμένη συσκευή, θεωρείται overbudjed) στην χωρητικότητα που επιθυμείς και είσαι καλυμμένος.

Δεν θα σε παραπέμψω κάπου συγκεκριμένα γιατί θα βρεις δεκάδες επιλογές.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειστε σιγουροι οτι με sd καρτα το κινητο σας δεν εγινε πιο αργο? Εγω ειχα συνηθίσει και οταν για ασχετο λογο την εβγαλα μου φανηκε να τρεχει καλυτερα... δυσκολο να ηταν ιδεα μου... Η καρτα ηταν 32αρα με καπου 30% γεματη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν είναι απίθανο.. Πολλές φορές η κάρτα μνήμης προκαλεί θεματακια σε συσκευές.. Ειδικά αν είναι πιο παλιά ή χαμηλης class. Έχουν αναφερθεί ακόμα και ασυμβατότητες ανάμεσα σε κατασκευαστες..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να δεις καμιά ταινία κλπ.

Που το ακουμπάτε?

Κάτι σαν σταντ εννοώ.

 

Αυτή έχω και με βολεύει αφάνταστα.

http://www.amazon.de/Manna-UltraSlim-Samsung-Standfunktion-Nappaleder/dp/B00FXSDJV6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1410809977&sr=8-1&keywords=manna+leicke+note+3

Link to comment
Share on other sites

 

Κλασική και καλή επιλογή και για μένα η συγκεκριμμένη θήκη. Όσο καιρό την είχα στο δικό μου Note με είχε βολέψει μια χαρά.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την micro sd της SanDisk με τα 128GB; δουλεύει με το κινητό μας;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την micro sd της SanDisk με τα 128GB; δουλεύει με το κινητό μας;

Το Note 3 δεν υποστηρίζει 128αρες μνήμες.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Το Note 3 δεν υποστηρίζει 128αρες μνήμες.

Ναι το γνωρίζω αλλά υπάρχουν αναφορές στο Internet που δείχνουν πως δουλεύει η συγκεκριμένη κάρτα με το κινητό.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αλλά υπάρχουν αναφορές στο Internet που δείχνουν πως δουλεύει η συγκεκριμένη κάρτα με το κινητό.

Είναι ρίσκο η αγορά της αν θα δουλεύει πλήρως, μιας που η δαπάνη δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητη...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει δοκιμασει κανεις αυτην εδω? http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00IVPU894/ref=pd_aw_sims_6?pi=SS115&simLd=1

Χωρίς να την έχω δοκιμάσει, μήπως αυτή: http://www.amazon.com/Samsung-Electronics-Adapter-MB-MP64DA-AM/dp/B00IVPU7AO/ref=sr_ob_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1411113470&sr=1-2, είναι καλύτερη επιλογή, από άποψη τιμής - απόδοσης - κυκλοφορίας ως μοντέλο και πάντα θεωρητικά;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να την έχω δοκιμάσει, μήπως αυτή: http://www.amazon.com/Samsung-Electronics-Adapter-MB-MP64DA-AM/dp/B00IVPU7AO/ref=sr_ob_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1411113470&sr=1-2, είναι καλύτερη επιλογή, από άποψη τιμής - απόδοσης - κυκλοφορίας ως μοντέλο και πάντα θεωρητικά;

Θέλω κάποια που θεωρητικά δίνει μεγάλες ταχύτητες εγγραφής-ανάγνωσης (πάντα για θεωρητικά μιλώ) και τελικά την παράγγειλα http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00IVPU894/ref=redir_mdp_mobile?creative=395109&creativeASIN=B00IVPU894&linkCode=df0&ref_=asc_df_B00IVPU8943322467&smid=A2NG4HB43UEDVL&tag=pgmp-419-100-20

Ο λογος είναι ότι έχω ένα usb3 στικάκι 32gb το οποίο το χρησιμοποιώ με usb3 otg καλώδιο στο note 3 και σε δοκιμές που εχω κάνει με έγγραφη-ανάγνωση διαφόρων αρχείων σε σύγκριση με 2 micro sd Samsung που εχω,16 και 32gb,class10 και οι δύο (οι πορτοκαλί κάρτες),το στικακι ανταποκρίνεται με την διπλή ταχύτητα.Θέλω λοιπόν να δοκιμάσω και μια πιο γρήγορη κάρτα να δω τι γίνεται και η συγκεκριμένη,θεωρητικά,δίνει ακραίες ταχύτητες (θα δείξει στην πράξη...).Πάντως από κάρτα σε κάρτα,παρόλο που είναι και οι δύο ίδιας μάρκας και κατηγορίας,βλέπω διαφορές,με την 32άρα να είναι λίγο πιο γρηγορη.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

για αυτην εδω τι λετε για το note?

http://www.katerelos.gr/product/29899/toshiba-microsdhc-32gb-class-10-exceria-uhs-i.html

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει ενα ομορφο και ποιοτικό desk dock για το Ν3?

 

Ναι το γνωρίζω αλλά υπάρχουν αναφορές στο Internet που δείχνουν πως δουλεύει η συγκεκριμένη κάρτα με το κινητό.

 

Την περιμένω σε καμια εβδομαδα οποτε και θα αναφέρω εμπεριστατωμένα αν δουλεύει η όχι αν μπορείς να περιμένεις. Πήρα την 2ης γενιάς στα 48 MB/s.

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει ενα ομορφο και ποιοτικό desk dock για το Ν3?

 

 

 

Την περιμένω σε καμια εβδομαδα οποτε και θα αναφέρω εμπεριστατωμένα αν δουλεύει η όχι αν μπορείς να περιμένεις. Πήρα την 2ης γενιάς στα 48 MB/s.

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy-note/galaxy-note-3/mobile-stand-s10.html

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Tα s view cover λένε τίποτα ή είναι μόνο φρου-φρου; Επιβαρύνει την μπαταρία;

Τα θετικά

Βασικά είναι πολύ όμορφη και λεπτή θήκη και από τις λίγες που μπορείς να προστατεύει την οθόνη για να το βάζεις πχ σε ένα τσαντάκι.

Βλέπεις ποιος σε καλεί και μπορείς να απαντήσεις χωρίς να το ανοίξεις ακόμα και φώτο μπορείς να τραβήξεις χωρίς να το ανοίξεις.

Δεν επιβαρύνει μπαταρία και αν το κάνει είναι πάρα πολύ λίγο που δεν το διαπίστωσα.

 

Το αρνητικά

Δεν προστατεύει το τηλέφωνο από πτώση ακόμα και το φις της οθόνης είναι πιθανό πολύ πιθανό κατά την πτώση να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Tα s view cover λένε τίποτα ή είναι μόνο φρου-φρου; Επιβαρύνει την μπαταρία;

 

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, απολύτως! Πήρα στην αρχή και άλλες θήκες, όμως καμία δε με βόλεψε, έκανε το τηλέφωνο ακόμα μεγαλύτερο από ότι ήταν. Η s view ΔΕΝ επηρεάζει τη μπαταρία και το διατηρεί εξαιρετικά λεπτό, ώστε να παλεύεται η κατάσταση..:lol:

 

Μου έχει πέσει κάτω και έτυχε να μην ανοίξει οπότε προστατεύθηκε η οθόνη, αλλά βασικά δεν έχεις καμία εγγύηση ότι αυτό θα συμβεί και την επόμενη φορά

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, απολύτως! Πήρα στην αρχή και άλλες θήκες, όμως καμία δε με βόλεψε, έκανε το τηλέφωνο ακόμα μεγαλύτερο από ότι ήταν. Η s view ΔΕΝ επηρεάζει τη μπαταρία και το διατηρεί εξαιρετικά λεπτό, ώστε να παλεύεται η κατάσταση..:lol:

 

Μου έχει πέσει κάτω και έτυχε να μην ανοίξει οπότε προστατεύθηκε η οθόνη, αλλά βασικά δεν έχεις καμία εγγύηση ότι αυτό θα συμβεί και την επόμενη φορά

 

Για να μην ανοίγει έχει βγάλει η spigen αυτό που θα έπρεπε να έχει η s view cover από μόνη της. Πολύ ακριβό όμως..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι χρησιμοποιώ τακτικά αυτή τη βάση αυτοκινήτου της Pleomax http://m.ebay.com/itm/251354192085?nav=SEARCH όποτε το μαγνητάκι θα έφευγε από τη θέση του μετά από δύο βάλε - βγάλε από τη βάση
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι χρησιμοποιώ τακτικά αυτή τη βάση αυτοκινήτου της Pleomax http://m.ebay.com/itm/251354192085?nav=SEARCH όποτε το μαγνητάκι θα έφευγε από τη θέση του μετά από δύο βάλε - βγάλε από τη βάση

 

Γιατί; Αφού από ότι βλέπω στις φωτογραφίες, ο βραχίονας ανοίγει.. Οπότε απλά θα πιέζει το μαγνητάκι στο πλάι της συσκευής..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Αφού από ότι βλέπω στις φωτογραφίες, ο βραχίονας ανοίγει.. Οπότε απλά θα πιέζει το μαγνητάκι στο πλάι της συσκευής..

 

Ναι ανοίγει αλλά οι διαστάσεις του note είναι οριακές για να χωρέσει στη βάση αυτή και υπάρχει μία σχετική "τριβή" με τα χείλη της s view για να κάτσει το τηλέφωνο και να το προσαρμόσω εκεί που θέλω. Φοβάμαι ότι το μαγνητάκι θα φύγει μετά από λίγη ταλαιπωρία

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...