Jump to content

Doogee DG100


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η απάντησή τους

 

Hi dear

Glad to help you.I have checked the order for you and found that in the description :TFT, Capacitive touch screen.And problem about this?feel free to contact us.Have a great day

Best regards

Ryan

 

Τους ξαναέστειλα μήνυμα ρωτώντας τους εάν το τηλέφωνο που μου στέλνουν (ήδη είναι despached to overseas), έχει IPS ή απλή TFT οθόνη εφόσον το site της doogee http://www.doogee.cc/en/gb/news_details.asp?id=123 αναφέρει IPS (η οποία είναι πολύ καλύτερη της απλής TFT).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 729
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι τηλέφωνο φεύγει από το Geek μετά τις 10 Οκτωβρίου, είναι με την απλή οθόνη, 3 τέτοια πήρα μέχρι τώρα. Αν δεν το αποδέχεσαι, μην παιδεύεσαι τζάμπα με τα mail, ακύρωσέ την την συναλλαγή...
Link to comment
Share on other sites

Ότι τηλέφωνο φεύγει από το Geek μετά τις 10 Οκτωβρίου, είναι με την απλή οθόνη, 3 τέτοια πήρα μέχρι τώρα. Αν δεν το αποδέχεσαι, μην παιδεύεσαι τζάμπα με τα mail, ακύρωσέ την την συναλλαγή...

 

Επειδή καμιά φορά, και οι Κινέζοι αντιγράφουν τους Κινέζους

μπορεις (ενα από τα τρια πρόσφατα DG100) να το δοκιμάσεις εδώ http://www.doogee.cc/en/gb/fangwei.asp

για να δεις αν είναι "αυθεντικό" προϊόν DooGee?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θες να κάνω, να ξύσω την οθόνη μου? :D

 

Αυτό είναι κάποιο scratch αυτοκόλλητο που έχει πάνω στο κουτί. Και τα έχω δώσει τα κινητά στους κατόχους τους. Θα ξύσω το DG300 που θα πάρω αύριο.

 

Αν και δεν πιστεύω ότι είναι κλώνος του κλώνου. Σιγά το ποσό που κάνει για να το κάνουν κόπια. Μάλλον κάποια παρτίδα με άλλη οθόνη είναι, επειδή τους τέλειωσε η καλή. Δεν ξέρω αν ποτέ ξαναγυρίσουν στην καλή. Και για αυτό δεν ξαναασχολούμαι μαζί τους, Cubot GT90 από δω και πέρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάποιο scratch αυτοκόλλητο που έχει πάνω στο κουτί. Και τα έχω δώσει τα κινητά στους κατόχους τους. Θα ξύσω το DG300 που θα πάρω αύριο.

 

Στην πλάτη του κινητού φαντάζομαι, κάτω από την μπαταρία

Μπορείς να το ζητήσεις και από τους κατόχους, απλώς για επιβεβαίωση

Τυχόν "fake" κινητό (λέμε τώρα) θα σου επιτρέψει να ζητησεις και refund...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα πανικος γινεται εμενα μου απαντησαν δυο φορες στο chat οτι ειναι ips και να μην ανησυχω.Τι να κανω πουναι στο δρομο ομως και το περιμενει πως και πως ο γυιος.
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά είναι η μπαταρία του DG100, που η Doogee την "δηλώνει" 2000mAh, ενώ παίζει να είναι η μισή...

 

 

Επί την ευκαιρία, βγήκαν νέα firmware στο site http://www.doogee.cc/en/gb/xiazai.asp , ορμάτε....

 

Και νέο κινητό, Max DG650 χωρίς άλλες πληροφορίες πουθενά... http://www.doogee.cc/en/gb/pro_gallery.asp?id=124

Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά είναι η μπαταρία του DG100, που η Doogee την "δηλώνει" 2000mAh, ενώ παίζει να είναι η μισή...

 

 

Επί την ευκαιρία, βγήκαν νέα firmware στο site http://www.doogee.cc/en/gb/xiazai.asp , ορμάτε....

 

Και νέο κινητό, Max DG650 χωρίς άλλες πληροφορίες πουθενά... http://www.doogee.cc/en/gb/pro_gallery.asp?id=124

 

Το νεοτερο firmware για το DG100 ποιο ειναι ???

Πως τα εχει ετσι μπερδεμενα ο κινεζος !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

οι κάρτες sim που δέχεται είναι micro ή nano;

 

Δεν βλέπω κάπου να λέει τις προδιαγραφές για τις κάρτες.

Διαχειριση ξενοδοχειου

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλαράκι δώσε κουπόνι γιατί €48,5 είναι ξεφτίλα τιμή ;)

Δυστυχώς τώρα το ήδα αλλά τέλος η προσφορά :(

Αν θέλετε στείλτε μου με ΠΜ το μαιλ σας να σας στείλω πρόσκληση που σημαίνει κουπόνι -10$;)

Link to comment
Share on other sites

Το 1101 κάτω δεξιά...

Αν την κατέβασε κανείς ας την ανεβάσει σε άλλο server (όχι κινέζικο, ούτε mega) μπας κ την κατεβάσω κι εγώ, γιατί από το baidu συνέχεια μου διακόπτεται η σύνδεση και ξαναρχίζει απ την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Αν την κατέβασε κανείς ας την ανεβάσει σε άλλο server (όχι κινέζικο, ούτε mega) μπας κ την κατεβάσω κι εγώ, γιατί από το baidu συνέχεια μου διακόπτεται η σύνδεση και ξαναρχίζει απ την αρχή

 

DG100, 11.01 rom (387Mb)

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θελω να προχωρησω σε αγορα του συγγεκριμενου κινητου, συγγεκριμενα σκεφτομαι να το παρω απο το geek, θελω να κανω μερικες ερωτησεις, 1ον τα ελληνικα τα εχει μεσα ή πρεπει να ενημερωσω τον πωλητη να τα βαλει μεσα, και 2ο το κινητο ερχετε απο κινα σωστα?? θα το παραλαβω με ταχυδρομειο? δεν πιστευω να σκαλωσει σε κανα τελωνειο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θελω να προχωρησω σε αγορα του συγγεκριμενου. ινητου, συγγεκριμενα σκεφτομαι να το παρω απο το geek, θελω να κανω μερικες ερωτησεις, 1ον τα ελληνικα τα εχει μεσα ή πρεπει να ενημερωσω τον πωλητη να τα βαλει μεσα, και 2ο το κινητο ερχετε απο κινα σωστα?? θα το παραλαβω με ταχυδρομειο? δεν πιστευω να σκαλωσει σε κανα τελωνειο?

 

 

Εχει multilanguage αλλά καλού κακού άφησέ του μύνημα, για την παραλαβή εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

όσον αφορά το τελωνείο είναι θέμα τύχης και προπάντων μην παραγγέλνεις με ταχυμεταφορική τοτε έχεις σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Τους ξαναέστειλα μήνυμα ρωτώντας τους εάν το τηλέφωνο που μου στέλνουν (ήδη είναι despached to overseas), έχει IPS ή απλή TFT οθόνη εφόσον το site της doogee http://www.doogee.cc/en/gb/news_details.asp?id=123 αναφέρει IPS (η οποία είναι πολύ καλύτερη της απλής TFT).

 

Η απάντησή τους (ίδια με την πρώτη):

Hi there,

i am glad to inform you that your order has been shipped. it was shipped on 28th Oct. here's your tracking number:RF179002913SG

dear, in the Specification we just check that

Touch screen TFT, Capacitive touch screen

i hope you can understand . have a nice weekend.

 

kind regards

Nina

 

και μιάς και ρώτησα στη σελίδα τους εδώ στο myphone, μου απάντησαν:

Hi, it is IPS screen. thanks

 

ότι νάναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εγω εχω την "νεα" εκδοση (σταλθηκε απο την νεα φουρνια) σας συμβουλευω να μην τρελενεστε με την οθονη, μια χαρουλα ειναι και τα χρωματα αλλα και οι γωνιες θεασης. Δεν ξερω αν ειναι οντως IPS κι αν πραγματικα διαφερει ή ειναι ιδια με την προηγουμενη φουρνιά αλλα μην ψυριζετε την μαιμου, το κινητο τα σπαει για 50-60 ευρω που κοστιζει.

 

Ειναι πανεμορφο, παναλαφρο, ιδανικων διαστασεων και πολυ γρηγορο.

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

DG100, 11.01 rom (387Mb)

Εχει δοκιμασει κανεις την 1101? Σε μενα δεν λειτουργει bluetooth και wifi, γυρναω στην 0917..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα , οταν ο αλλος εχει παρει ενα με την καλη οθονη και ενα με την νεα που δεν ειναι τοσο καλη οσο η παλια , ειναι λογικο να γκρινιαξει.

 

Εσυ που δεν ξερεις ποσο καλυτερη ειναι η παλια συμβιβαζεσαι με μια απλα καλη οθονη αφου το κινητο ειναι καλο για τα λεφτα του.

 

Αν ομως εβλεπες την καλυτερη οθονη που φοραγε παλια και εσυ το ιδιο θα γκρινιαζες.....

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την 1101? Σε μενα δεν λειτουργει bluetooth και wifi, γυρναω στην 0917..

 

Εγω θελω να δοκιμασω αλλα στον οδηγο που εχεις ανεβασει καπου δεν καταλαβαινω κατι .

 

Εκει που λες : Τσεκάρουμε κάτω στον πίνακα τι θέλουμε να φλασάρουμε, και πατάμε το Download πάνω.

 

Τι θα τσεκαρω στον πινακα στην περιπτωση που θελω να βαλω νεο firmware ????

 

Στο site της doogee οι οδηγιες ειναι στα κινεζικα και εαν βαλεις μεταφραση στα αγγλικα μπερδευεσαι περισσοτερο....

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να δοκιμασω αλλα στον οδηγο που εχεις ανεβασει καπου δεν καταλαβαινω κατι .

 

Εκει που λες : Τσεκάρουμε κάτω στον πίνακα τι θέλουμε να φλασάρουμε, και πατάμε το Download πάνω.

 

Τι θα τσεκαρω στον πινακα στην περιπτωση που θελω να βαλω νεο firmware ????

 

Στο site της doogee οι οδηγιες ειναι στα κινεζικα και εαν βαλεις μεταφραση στα αγγλικα μπερδευεσαι περισσοτερο....

δοκιμασε με ολα εκτος από preloader, mbr, ebr, usrdata, cache

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...