Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δοκίμασα πρώτα την Phronesis N7 Port v2 και τώρα έχω βάλει (αναγκαστικά λόγω Bluetooth ,έχανα κλήσης) την Phronesis 6,5 νομίζω ότι έχω ένα τηλέφωνο λίγο....... παλιό....(με το ζόρι κρατιεμαι να μην την αλλαξω) αλλα αρκετά σταθερό .

Με χαρά είδα εχτές ότι ετοιμάζει την version 3 σε λίγες μέρες θα δουμε τι λέει και αυτή (αν και από ότι είδα στα XDA δεν αναφέρει καμία αλλαγη για το Bluetooth ).

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω επικοινωνησει ηδη μαζι του και μου ανεφερε πως σε αυτον που δοκιμασε 3 διαφορετικα bluetooth λειτουργησαν κανονικα..τωρα απο κει και περα δεν ξερω τι να πω..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

εχω επικοινωνησει ηδη μαζι του και μου ανεφερε πως σε αυτον που δοκιμασε 3 διαφορετικα bluetooth λειτουργησαν κανονικα..τωρα απο κει και περα δεν ξερω τι να πω..

 

εγώ έχω το Samsung HS3000 που είναι για 2 συσκευές εσύ πιο έχεις ?

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το Samsung HS3000 που είναι για 2 συσκευές εσύ πιο έχεις ?

Plantronics m70 εχω και γι αυτο γυρισα στην 6.5

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Plantronics m70 εχω και γι αυτο γυρισα στην 6.5

 

Τελικά παίζει να έχει πρόβλημα με όσα ενώνονται σε 2 συσκευές ???

Εγώ δεν έχω άλλο που να ενώνεται με μια συσκευή για να δοκιμάσω .....εσύ έχεις κανένα άλλο ????

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίζει να έχει πρόβλημα με όσα ενώνονται σε 2 συσκευές ???

Εγώ δεν έχω άλλο που να ενώνεται με μια συσκευή για να δοκιμάσω .....εσύ έχεις κανένα άλλο ????

Το δικο μου νομιζω μονο με 1 συσκευή συνδέεται μ..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου νομιζω μονο με 1 συσκευή συνδέεται μ..

 

Δοκίμασα εχτές ένα ξεχασμένο ΝΟΚΙΑ ΒΗ-608 και δούλεψε μια χαρά και αυτό είναι για 2 συσκευές αλλα και το δικό σου από ότι έψαξα λίγο στο ιντερνετ .

Τώρα θέλω να κάνω 1) ένα reset το Samsung HS3000 και 2) να αλλάξω kernel μήπως και καθίσει τίποτα από τα δυο ...

Θα σε ενημερώσω ....

 

ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ : Τελικά δεν δούλεψαν ούτε το RESET αλλα ούτε η αλλαγη Kernel .

Κανένα από τα παιδιά εδώ δουλεύει με επιτυχια κανένα άλλο Bluetooth (Headset) ???

Edited by sv2bzq

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τα τελευταία CP/AP/Modem είναι τα POK2?

Θέλω να προχωρήσω σε Custom Rom.Η πιο σταθερή είναι από ότι έχω δεί η Phonesis V6.5 (5.1.1)

Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση αυτοί που φοράω είναι τα τελευταία bootloader και modem????!? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161013/b9c4bc6a6ff7b686dc10f599b94db4f7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα σ το να έχω τα τελευταία bootloader και modem, αλλά απο σύμπτωση στο νήμα της Phrohesis N7 στο XDA απάντησαν στις παραπάνω ερωτήσεις.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161013/94126ca1afebd33f2f6067f22b813c81.jpg

 

Και έδωσαν και λινκ για περισσότερα.

 

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1356325

 

Με τα Bluetooth τι πρόβλημα υπάρχει? Γιατί έχω ενα Sony mw600 και ενα μικρό Nokia για να δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by djhoulio
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Με τα Bluetooth τι πρόβλημα υπάρχει? Γιατί έχω ενα Sony mw600 και ενα μικρό Nokia για να δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το Bluetooth όταν το ενώνουμε και μας καλεί κάποιος δεν ακούγετε ο ήχος κλίσης από το ηχείο του τηλεφώνου αλλα πότε ακούγεται από το ακουστικό του Bluetooth και πότε ακούγετε από τα ακούστηκα του Bluetooth απλός μπιπ...μπιπ ..μπιπ ...και από το τηλέφωνο τίποτα ως εκ τούτου να χάνονται κλίσης .

Όπως έγραψα και πιο πάνω ένα νοκια που έχω δούλεψε κανονικά, ενώ το Samsung που έχω HS3000 δεν δουλεύει .....αν μπορείς να δοκιμάσεις και εσύ και να μας πεις ..

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Με το Bluetooth όταν το ενώνουμε και μας καλεί κάποιος δεν ακούγετε ο ήχος κλίσης από το ηχείο του τηλεφώνου αλλα πότε ακούγεται από το ακουστικό του Bluetooth και πότε ακούγετε από τα ακούστηκα του Bluetooth απλός μπιπ...μπιπ ..μπιπ ...και από το τηλέφωνο τίποτα ως εκ τούτου να χάνονται κλίσης .

Όπως έγραψα και πιο πάνω ένα νοκια που έχω δούλεψε κανονικά, ενώ το Samsung που έχω HS3000 δεν δουλεύει .....αν μπορείς να δοκιμάσεις και εσύ και να μας πεις ..

Το ίδιο κάνει και στα δικά μου. Δε χτυπάει από το μεγάφωνο του κινητου.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και το ψάχνω από τότε που βγήκε η πρώτη custom N7 rom, πιθανολογώ ότι εμφανίζεται μόνο στις συσκευές bluetooth με λειτουργία A2DP (ασύρματη μετάδοση μουσικής) και όχι στις άλλες. Όσοι έχετε συσκευή που δεν εμφανίζει το πρόβλημα μπορείτε να επιβεβαιώσετε αν έχει ή όχι λειτουργία A2DP; Αυτό μπορείτε να το καταλάβετε μετά τη σύνδεση του bluetooth βλέποντας στις ρυθμίσεις του αν έχει σύνδεση μόνο ήχου κλήσης ή και ήχου πολυμέσων.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και το ψάχνω από τότε που βγήκε η πρώτη custom N7 rom, πιθανολογώ ότι εμφανίζεται μόνο στις συσκευές bluetooth με λειτουργία A2DP (ασύρματη μετάδοση μουσικής) και όχι στις άλλες. Όσοι έχετε συσκευή που δεν εμφανίζει το πρόβλημα μπορείτε να επιβεβαιώσετε αν έχει ή όχι λειτουργία A2DP; Αυτό μπορείτε να το καταλάβετε μετά τη σύνδεση του bluetooth βλέποντας στις ρυθμίσεις του αν έχει σύνδεση μόνο ήχου κλήσης ή και ήχου πολυμέσων.

 

Σωστός φίλε μου ακριβός αυτό πρέπει να συμβενη .

Το Νοκια που έχω έχει μόνο σύνδεση μόνο ήχου κλήσης ενώ το Samsung έχει και τα δυο .

Επειδή εγώ δεν τα πάω καθόλου καλά με τα εγγλέζικα μπορεί κάποιος να μεταφέρει το συμπέρασμά μας στο XDA ....????

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη πριν λίγο και τους ζητάω να βοηθήσουν στην επιβεβαίωση της θεωρίας μου ώστε κάποιος να βρει (αν μπορεί) κάποια λύση.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη πριν λίγο και τους ζητάω να βοηθήσουν στην επιβεβαίωση της θεωρίας μου ώστε κάποιος να βρει (αν μπορεί) κάποια λύση.

 

OK το είδα για να δουμε θα απαντήσει κανείς ....

Πάντως εγώ απενεργοποίησα το A2DP μέσα από τις ιδιότητες του Bluetooth αλλα τίποτα τα ίδια ...

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει κι εγώ χωρίς αποτέλεσμα. Κρίμα πάντως να μην έχει βρεθεί λύση τόσο καιρό από τόσους developers.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει κι εγώ χωρίς αποτέλεσμα. Κρίμα πάντως να μην έχει βρεθεί λύση τόσο καιρό από τόσους developers.

Του εστειλα σ προσωπικο μηνυμα αυτα ακριβως που εγραψες για να το δει!ελπιζω να εχουμε γρήγορα απαντηση και λυση

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!

Δυο θέματα με Phonesis Rom Note5 Port V6.5 (5.1.1) & Idle Kernel 7.1.0

 

1. Η μπάρα όταν φορτόνουν οι εφαρμογές και το κυκλάκι που βγάζει όταν φορτώνει κάτι έχει πολύ γρήγορη ταχύτητα.Ακόμα και το animation όταν κάποιος γράφει μήνυμα στο messenger πάει σαν τρελό!!

2. Όταν κλέινει η οθόνη μετά από λίγο δεν μπορώ να λάβω μηνύματα από υπηρεσίες viber / messenger κλπ. Πρέπει να τις ανοίξω εκ νέου γιατί έχουν κλείσει.

 

Υπάρχει κάποια λύση για τα παραπάνω;

Edited by Mpoumpis106
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!

Δυο θέματα με Phonesis Rom Note5 Port V6.5 (5.1.1) & Idle Kernel 7.1.0

 

1. Η μπάρα όταν φορτόνουν οι εφαρμογές και το κυκλάκι που βγάζει όταν φορτώνει κάτι έχει πολύ γρήγορη ταχύτητα.Ακόμα και το animation όταν κάποιος γράφει μήνυμα στο messenger πάει σαν τρελό!!

2. Όταν κλέινει η οθόνη μετά από λίγο δεν μπορώ να λάβω μηνύματα από υπηρεσίες viber / messenger κλπ. Πρέπει να τις ανοίξω εκ νέου γιατί έχουν κλείσει.

 

Υπάρχει κάποια λύση για τα παραπάνω;

 

Για το πρωτο ερώτημα σου κοίτα καποιες σελίδες πίσω εχει απαντηθεί πρέπει να υπάρχουν ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστη.Για το δεύτερο ερώτημα πήγαινε στη έξυπνη διαχείριση στη RAM Εφ.Αυτ.Εκτ. Και άνοιξε οποια εφαρμογή θες να μη κλεινει οταν σβηνεις την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο ερώτημα σου κοίτα καποιες σελίδες πίσω εχει απαντηθεί πρέπει να υπάρχουν ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστη.Για το δεύτερο ερώτημα πήγαινε στη έξυπνη διαχείριση στη RAM Εφ.Αυτ.Εκτ. Και άνοιξε οποια εφαρμογή θες να μη κλεινει οταν σβηνεις την οθόνη.

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις φίλε μου!!

Για το 1ο έκανα αυτό που λέει και συνεχίζει το θέμα

Για το 2ο είναι ανοιχτές οι εφαρμογές. Μπορεί να ήταν τυχαίο γιατί χτές το έστησα & θα το παρακολουθήσω!!

Link to comment
Share on other sites

Του εστειλα σ προσωπικο μηνυμα αυτα ακριβως που εγραψες για να το δει!ελπιζω να εχουμε γρήγορα απαντηση και λυση

Είσαι άρχοντας :)

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Του εστειλα σ προσωπικο μηνυμα αυτα ακριβως που εγραψες για να το δει!ελπιζω να εχουμε γρήγορα απαντηση και λυση

 

Είσαι άρχοντας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τελικά σήμερα ανεβαίνει η V3 να ειστε έτοιμη ....

Edited by sv2bzq

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε Phonesis Rom V6.5 (5.1.1) έβαλα την κάμερα του Note 3.

Προτείνειτε κάποια άλλη;

Αν θέλω να την αλλάξω για δοκιμή πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Σε Phonesis Rom V6.5 (5.1.1) έβαλα την κάμερα του Note 3.

Προτείνειτε κάποια άλλη;

Αν θέλω να την αλλάξω για δοκιμή πως γίνεται;

Ξανα παιρνας την rom και επιλεγεις mods update και απλα επιλεγεις μονο την καμερα που θες να βαλεις..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...