Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guyz, πέρασα την Phronesis 6.5 (νομίζω :rolleyes: ) μαζί με την κάμερα του S6. Υπάρχει τρόπος να επιλέξω άλλη κάμερα, χωρίς να χρειαστεί να ξαναπεράσω τη ROM (με τα wipes κλπ);

Λιγο πιο πισω στο #13074 εχω δωσει οδηγιες!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λιγο πιο πισω στο #13074 εχω δωσει οδηγιες!!

 

Στραβομάρα. :O :rolleyes:

:thanks: :up:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Offtopic Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα παιδια που κατα καιρους με βοηθησαν με διαφορες ερωτησεις μου σχετικα με το πως να περασω twrp,root,rom στο note 3.

Αν και πλεον δεν το εχω στη κατοχη μου μετα απο σχεδον 3 χρονια με εβγαλε ασπρο προσωπο οντως σκυλι το νοτελι. Απο δω και περα προσανατολιζομαι προς xiaomi mi max αλλα θα περναω και απο δω καμια βολτα και οπου μπορω να βοηθω τους πιο νεοτερους αν χρειαστει, και να μαθαινω τις εξελιξεις.

Και παλι ευχαριστω.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Xpoded σε στοκ λολιποπ έχει περάσει κανείς; Ποια έκδοση περνάω ρε παιδιά; Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

Μάλλον δεν αξίζει να παιδεύομαι με stock οπότε σκέφτομαι να φλασάρω. Phronesis 6.5 ή Aryamod 8.3? Τι λέτε εσείς;

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν αξίζει να παιδεύομαι με stock οπότε σκέφτομαι να φλασάρω. Phronesis 6.5 ή Aryamod 8.3? Τι λέτε εσείς;

 

Θα σου πω για την 6.5 που δουλεύω οτι είναι πολυ καλη, γρήγορη, σταθερη και με αρκετά καλη μπαταρία.Θα μείνεις ικανοποιημενος με τη 5.1. Οι υπόλοιπες δεν αξιζουν το κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν αξίζει να παιδεύομαι με stock οπότε σκέφτομαι να φλασάρω. Phronesis 6.5 ή Aryamod 8.3? Τι λέτε εσείς;

6.5 για μενα..η πιο πληρης ρομ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι με phronesis ν2 και lss kernel εχθές φλασαρα το zip για το Samsung account fix δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά έχει εδώ και 2 ώρες το κινητό έχει κάνει πάνω από 4 restart καμία λύση;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι με phronesis ν2 και lss kernel εχθές φλασαρα το zip για το Samsung account fix δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά έχει εδώ και 2 ώρες το κινητό έχει κάνει πάνω από 4 restart καμία λύση;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

βάλε τον v2

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24572369242687310

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω την phronesis v2.5 note5 mm

Γενικά είμαι ευχαριστημένος από την χρηση της

επειδη ομως δεν το έχω παρακολουθήσει τελευταία.. βγηκε κανα update? να αλλάξω τον iss kernel με κάνα πιο καινούργιο?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα την phronesis 6.5 :D Έχω κάνα δυο απορίες, ποιον θεωρείτε τον καλύτερο kernel για αυτην την ρομ; Επίσης ποιο είναι το τελευταίο modem και bootloader για το κινητό μας; Ευχαριστώ :D

Έχω περάσει αυτά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6923280#post6923280

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα την phronesis 6.5 :D Έχω κάνα δυο απορίες, ποιον θεωρείτε τον καλύτερο kernel για αυτην την ρομ; Επίσης ποιο είναι το τελευταίο modem και bootloader για το κινητό μας; Ευχαριστώ :D

Έχω περάσει αυτά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6923280#post6923280

Lean kernel 7.1.0

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά με έχει τρελάνει καμιά λύση για το Samsung account!???? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161009/0ed9c37b4ea5fa8079014a198c1c1a49.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά με έχει τρελάνει καμιά λύση για το Samsung account!???? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161009/0ed9c37b4ea5fa8079014a198c1c1a49.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έβαλες το

Fix?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161009/1b88b2cd92e88a2a28c8a5217811af86.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας κάνω μια ηλίθια ερώτηση, όσοι έχετε phronesis 6.5 και εγκατεστημένο το messenger του Facebook, τα κινούμενα stickers κινούνται κανονικά; Στο δικό μου κινούνται με διπλάσια ταχύτητα. Πεταριζουν όλα. Πώς στο καλό διορθώνεται αυτό; Ναι καλή η ταχύτητα αλλά όχι και παντού...

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας κάνω μια ηλίθια ερώτηση, όσοι έχετε phronesis 6.5 και εγκατεστημένο το messenger του Facebook, τα κινούμενα stickers κινούνται κανονικά; Στο δικό μου κινούνται με διπλάσια ταχύτητα. Πεταριζουν όλα. Πώς στο καλό διορθώνεται αυτό; Ναι καλή η ταχύτητα αλλά όχι και παντού...

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Επιλογες προγραμματιστη->κινουμενα στοιχεία..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το

Fix?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161009/1b88b2cd92e88a2a28c8a5217811af86.jpg

Νάσαι το έβαλα αλλά τίποτα;....

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάνα λινκ για το Good lock της Samsung???? Θα λειτουργεί σε εμάς.... Είμαι με phronesis v2

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε phronesis 6.5 πως κάνουμε το Status Bar μη διάφανο ή άλλο χρώμα ?

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί λίγο πιό πίσω , ψάξτο λιγάκι...

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση ....αλλα όσο και αν έψαξα βρήκα μόνο το ίδιο θέμα αλλα για την Phronesis 7 V2 που δεν είναι ίδιο το rom control του .

Καμιά ιδέα ???

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση ....αλλα όσο και αν έψαξα βρήκα μόνο το ίδιο θέμα αλλα για την Phronesis 7 V2 που δεν είναι ίδιο το rom control του .

Καμιά ιδέα ???

Status bar-statusbar background color και το πας ολο δεξια

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Status bar-statusbar background color και το πας ολο δεξια

 

Αυτό για να γίνει διάφανη ?? γιατί δεν είδα κανένα αποτέλεσμα ,το πήγα και όλο αριστερά αλλα και πάλι τίποτα (παρεμπιπτόντως εγώ θέλω να την κάνω μαύρη την Status Bar) ..

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για να γίνει διάφανη ?? γιατί δεν είδα κανένα αποτέλεσμα ,το πήγα και όλο αριστερά αλλα και πάλι τίποτα (παρεμπιπτόντως εγώ θέλω να την κάνω μαύρη την Status Bar) ..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/c14da59dbdbf1de7831746bb14a918d3.jpg

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για την υπομονή που δείχνετε αλλα και για τις απαντήσεις σας .

Αλλά δεν μπόρεσα να κάνω κάτι ,το κάνω όπως λέτε αλλα δεν ξέρω γιατί δεν .... μένει πάντα διάφανο .

Δεν ξέρω λες και δεν υπακούει στην εντολή .

Είχα στήσει και την phronesis 7 v2, εκεί μου δούλεψε μια χαρά.

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για την υπομονή που δείχνετε αλλα και για τις απαντήσεις σας .

Αλλά δεν μπόρεσα να κάνω κάτι ,το κάνω όπως λέτε αλλα δεν ξέρω γιατί δεν .... μένει πάντα διάφανο .

Δεν ξέρω λες και δεν υπακούει στην εντολή .

Είχα στήσει και την phronesis 7 v2, εκεί μου δούλεψε μια χαρά.

Δώσε την εντολή και κάνε επανεκκίνηση .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...