Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ναι κανονικά!!

εμενα γιατι δεν δουλευουν ρε μαμοτι μου δεν μπορω να καταλαβω ...:confused:

 

opps το βρηκα ηταν ενεργοποιημενη η εξοικονόμηση ενέργειας οκ ...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χτες πέρασα το ποτάμι και έβαλα τελικά cm12. Λόγω ημερών δεν έχω προλάβει να δω τίποτα. Ενα πρόβλημα όμως με παραξένεψε. Η stock εφαρμογή μηνυμάτων ανοίγει κανονικά αλλά όταν παταω σε μια συνομιλία κρασαρει. Η νέα εφαρμογή της Google δουλεύει κανονικά. Την ενεργοποίησα μέσα απο τις ρυθμίσεις αλλά με τρώει η περιέργεια.

 

Εχει κάτι να κανει το tesla unread;

Ποια cm12 εβαλες;και τι εκανες με τ πενακι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ποια cm12 εβαλες;και τι εκανες με τ πενακι;

Την πιο πρόσφατη nightly απο το επισημο site. Δεν έχω προλάβει να κάνω τίποτα ακόμη. Χτες μετα το ντέρμπι την έβαλα για να ξεχάσω την ήττα και σήμερα όλη μέρα είμαι στους δρόμους για βόλτες. Ισως σήμερα ασχοληθω. Αλλιώς από τέταρτη παλι που θα έχω ρεπό.

Link to comment
Share on other sites

Την πιο πρόσφατη nightly απο το επισημο site. Δεν έχω προλάβει να κάνω τίποτα ακόμη. Χτες μετα το ντέρμπι την έβαλα για να ξεχάσω την ήττα και σήμερα όλη μέρα είμαι στους δρόμους για βόλτες. Ισως σήμερα ασχοληθω. Αλλιώς από τέταρτη παλι που θα έχω ρεπό.

Αυτο που ειναι 252mb;πολυ λιγα ειναι!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.επεσε στα χερια μου ενα κινεζικο νοτε 3.δεν μπορω να κανω factory reset ενω πριν δουλευε μια χαρα.γνωριζει κανεις πως μπορω να το διορθωσω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειναι 252mb;πολυ λιγα ειναι!!

 

Και οι άλλες ROM για το nexus 4 που είχα πριν τόσο είναι. Αφού είναι εντελώς γυμνές. Δεν έχουν μέσα ούτε καν τα Google Applications.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μένιο η odex v3 που έχεις, σε ποια λολιποπ βασίζεται;; Έχεις κάποιο λινκ γιατί δε τη βρίσκω στο xda??
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μένιο η odex v3 που έχεις, σε ποια λολιποπ βασίζεται;; Έχεις κάποιο λινκ γιατί δε τη βρίσκω στο xda??

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-masik-lollipop-v2-6-multi-csc-t2993173/page30 εδω ειναι

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έφυγε από νωρίς για τα σκουπίδια.Άσε που αν σου έχουν δώσει το άσπρο το ZTE έχει και ασυμβατότητες με το note.Πάρε ένα άλλο ρούτερ να ευχαριστηθείς και το note σου αλλά και τον υπολογιστή σου σε ότι αφορά το ίντερνετ.

αυτό το άσπρο της zte το είχα αλλά το έχω πετάξει και εγώ και έχω ένα TP-LINK με τρείς κεραίες επάνω.

Wind έχω και εγώ αλλά βγάζω πολύ καλύτερα αποτελέσματα. Δεν έχω πάντως το ρούτερ της wind.

Με ποια εφαρμογή έκανες το test; Μία που βρήκα και μου φάνηκε αρκετά αξιόπιστη είναι αυτήν εδώ.

αυτή την εφαρμογή χρησιμοποίησα αλλά μου βγάζει πολύ μικρη διαμεταγωγή.και είμαι σύνορα νέα σμύρνη με δάφνη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό το άσπρο της zte το είχα αλλά το έχω πετάξει και εγώ και έχω ένα TP-LINK με τρείς κεραίες επάνω.

αυτή την εφαρμογή χρησιμοποίησα αλλά μου βγάζει πολύ μικρη διαμεταγωγή.και είμαι σύνορα νέα σμύρνη με δάφνη.

Μπες στο διαχειριστικό του ρούτερ,βγάλε το αυτόματο από τα κανάλια, του βάζεις κάποιο σταθερό και του κανείς reboot (Το ίδιο ρούτερ μάλλον έχουμε, αν δε στρώσει βάλε φωνή να σου πω ρυθμίσεις) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ποια cm12 εβαλες;και τι εκανες με τ πενακι;

Πέρασα τις εξης 2 εφαρμογές.

 

Note buddy

Cm Spen addon.

 

Εχω ορίσει να ανοίγει το one note μιας που έχω συνδρομή στην microsoft και δουλεύει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τις εξης 2 εφαρμογές.

 

Note buddy

Cm Spen addon.

 

Εχω ορίσει να ανοίγει το one note μιας που έχω συνδρομή στην microsoft και δουλεύει καλά.

Εχεις και εσυ περιπου 1 sec wake up lag οταν η οθονη σου ειναι σβηστη και πατας το power/home button?

 

 

Το ειχα παντα αυτο το προβλημα σε ολες τις cm στο νοτελι

Link to comment
Share on other sites

Παρη ενταξει το ελυσα με τη δημιουργια ενος samsung acount σε lolipop που ολοκληρωνει το setup,και μετα φλασαρω κανονικα kitkat και στο σημειο που κολαγα,βαζω τα στοιχεια μου και ολοκληρωνει κανονικα,μετα αφαιρω το λογαριασμο για να μη με ζαλιζει με updates και αλλα κουλα,και ολα οκ.Αρα μπορουμε να κανουμε downgrade χωρις προβλημα απλα θελει επιβεβαιωση απο samsung,σε ευχαριστω

 

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε.Κάνε έναν κόπο να δεις μέσω του phone info αν σου έχει γυρίσει τον bootloader και προπάντων πάρε αντίγραφο του efs γιατί σε τέτοιες καταστάσεις υπάρχουν

πολλές αναφορές για ξαφνικό χάσιμο του imei.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και εσυ περιπου 1 sec wake up lag οταν η οθονη σου ειναι σβηστη και πατας το power/home button?

 

 

Το ειχα παντα αυτο το προβλημα σε ολες τις cm στο νοτελι

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Εντάξει είναι εντελώς άδειο σαν συσκευή αλλά και παλι δεν

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε.Κάνε έναν κόπο να δεις μέσω του phone info αν σου έχει γυρίσει τον bootloader και προπάντων πάρε αντίγραφο του efs γιατί σε τέτοιες καταστάσεις υπάρχουν

πολλές αναφορές για ξαφνικό χάσιμο του imei.

δεν γυριζει ο bootloader απο μονος του,κατεβασα ξεχωριστα το bootloader XXUGNG1 και στη θεση BL του odin εβαλα αυτον.Στην AP κανονικα τη rom και εγινε.Για efs backup ειχα μεριμνησει απο πριν,οποτε ημουν κομπλε.Ολα δουλευουν αψογα.Να το δουν και τα παιδια εδω οποιος θελει το επιχειρει αφοβα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω βαλει nova launcher ..εχω ενα προβλημα...δεν μου εχει ολα τα widgets διαθεσιμα...π.χ. το splaner..μου εμφανιζει μονο το widget 2x2 ...το 4x2 ειναι αφαντο
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω βαλει nova launcher ..εχω ενα προβλημα...δεν μου εχει ολα τα widgets διαθεσιμα...π.χ. το splaner..μου εμφανιζει μονο το widget 2x2 ...το 4x2 ειναι αφαντο

 

Tα Samsung widgets δουλεύουν μόνο με Touchwiz

Link to comment
Share on other sites

Tα Samsung widgets δουλεύουν μόνο με Touchwiz

[/img]πωωω βλακεια

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Εχω 4.4.2 με xnote 20.Για να παω σε flex lolipop 5.0.2 πρεπει πρωτα να βαλω official lolipop και μετα μεσω recovery να φλασαρω τη rom?Δεν θα ηθελα να εχω kk official και rom lolipop.
Link to comment
Share on other sites

Εχω 4.4.2 με xnote 20.Για να παω σε flex lolipop 5.0.2 πρεπει πρωτα να βαλω official lolipop και μετα μεσω recovery να φλασαρω τη rom?Δεν θα ηθελα να εχω kk official και rom lolipop.

Ναι αυτός είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος, αλλά μην ξεχάσεις να κάνεις full wipe πριν την εγκατάσταση της lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος, αλλά μην ξεχάσεις να κάνεις full wipe πριν την εγκατάσταση της lolipop.

 

Official γινετε μεσω kies η μονο με odin?Ειδα βγηκε και lean kernel 3.17 για lolipop οποτε δεν υπαρχει λογος να μεινω σε kk.

 

Και κατι τελευταιο.Xposed απο οτι ειδα δεν υπαρχει ακομα για lolipop.Το dpi το εχω στο 330 με την xnote.Γινετε αυτο με καποια lolipop rom η αναμενουμε για xnote lolipop?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω οντιν.

Λειν για λολι δεν υπάρχει ακόμα αλλά μόνο για cm.

Περιμένουμε από μερα σε μέρα να φτιάξουν το εξποσειντ και να δουλεύει σε λολι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...