Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή το νήμα ειναι μεγάλο και δεν υπάρχει χρόνος για διάβασμα! εχετε να μου προτείνεται κατα την γνωμη σας έναν πολύ καλό launcher?

 

Kαι μεγάλο και λάθος νήμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τρόπος τελικά να αλλάξει το csc σε Note 3 branded που θα περάσει unbranded rom υπάρχει? Δεν έχω βρει κάποια απάντηση. Σκέφτομαι να περάσω την Γαλλική unbranded 4.4.2, αλλά να παίρνει και OTA.

Απ ' ότι κατάλαβα ο knox από official σε official δε γράφει. Οπότε μόνο το csc μένει.. :/

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.3.3 έκανες format και άλλαζε το csc. Στην 4.4.2 δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Περιμένω την Ελληνική 4.4.2 να αλλάξω και το csc και να δώσω το νοτέλι στην ευχή του θεού
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το δώσεις δε κατάλαβα ? :) Τώρα που θα βγουν σιγά σιγά και οι επόμενες custom rom με το SystemUI του S5?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω να πάω στο Oppo 7 με LTE. Εξάλλου θα μου το αγοράσουν τα αφεντικά μου από την Κίνα. Κουράστηκα επίσης με την Samsung. Τα ίδια και τα ίδια. Πιστεύω ότι ήρθε καιρός για αλλαγές. Και ποιο SystemUI του 5;. Άλλαξε κάτι νομίζεις ;
Link to comment
Share on other sites

Μενιοοοοο. Echoe v10 ☺
μόλις κατέβασα την x-note . Echoe δεν έχω δοκιμάσει .Εδώ είμαι σε δίλημμα αν θα βαλω την νέα έκδοση, δεν ξέρω δε φίλε έχω βαρεθεί το στήσιμο μετά. Αυτό που δεν δουλεύει καλά το titanium σε κάποιες εφαρμογές με έχει σπάσει τα νεύρα. Το τηλέφωνο είναι τόσο δυνατό που οποία ρομ και να βάλεις δεν θα δεις καμία τρανταχτη διάφορα, εάν και το μικρόβιο με τρώει λέω να κάνω λίγο υπομονή και να βάλω την επόμενη x-note v12.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες στην x note διπλα απο το ρολοι εχει δυο επιλογες για σβησιμο οθονη κ για επιστροφη στην αρχικη οθονη. Ξερετε πως μπορω να τις βγαλω απο εκει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες στην x note διπλα απο το ρολοι εχει δυο επιλογες για σβησιμο οθονη κ για επιστροφη στην αρχικη οθονη. Ξερετε πως μπορω να τις βγαλω απο εκει;
Δεν βγαίνουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες στην x note διπλα απο το ρολοι εχει δυο επιλογες για σβησιμο οθονη κ για επιστροφη στην αρχικη οθονη. Ξερετε πως μπορω να τις βγαλω απο εκει;

Αυτό δεν ρωτάς;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι τις εχω κ εγω τις επιλογες αλλα τιποτα..

 

Τελικα επαιξα λιγο παλι με τις ρυθμισεις αυτες κ καταφερα κ το εβγαλα..

Edited by DjHoya
Link to comment
Share on other sites

Γραψε στο θεμα στους Xda. Λογικα θα σου δωσει ενα flashable zipακι που θα τα αφαιρει. Το εχει κανει στο παρελθον για τη rom του στο Note 2. Ή μπορει να ηταν καποιος αλλος developer, παντως γινεται.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ενω εγραφε hidden στις επιλογες αυτα εμφανιζονταν. πατησα κ τα εκανα να εμφανιζονται κ μετα παλι hidden κ αφαιρεθηκαν..
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αλλάξω την ανάλυση της οθόνης για να χωράει πιο πολλά πράγματα; έχω Omega rom.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αλλάξω την ανάλυση της οθόνης για να χωράει πιο πολλά πράγματα; έχω Omega rom.
από τη στιγμή που ο indie δεν έχει βάλει κάποιο mod στην ρομ μην πειράξεις τίποτα. Τώρα αν θέλεις μπορείς να βάλεις την X note που βάζεις ότι ανάλυση θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω το Γιάννη μήπως έχει κάποιο τρόπο.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Η ωμέγα ν10 ρομ στην νέα βάση είναι ακόμα γρηγορότερη δεν έχω την παραμικρή καθυστέρηση πουθενά Πω πω πόσα έχουμε να δούμε ακομα...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είναι έρχομαι απο s2 slimkat 4.4.2 και θέλω να ρωτήσω ποια ρομ έχει αντιστοιχα τόσες πολλές επιλογές για παραμετροποίηση. Xnote η echo? Η έχετε κάποια άλλη να προτείνετε σε στυλ aosp?
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία η x-note σε σχέση με official 4.4.2 πως είναι; Πάντως εγώ με 4.4.2 official france σε σχέση με την 4.3 έχει αρκετή διαφορά προς το χειρότερο βέβαια η 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρακαλω για απαντηση απο καποιον που γνωριζει καλα

Θελω να μείνω stock

-Μπορω να χρησιμοποιησω custom kit kat kernels του xda με stock rom για 4.4.2?

-Αν ναι ποιον μου προτεινετε?

-Με backup απο recovery ( Philz) επανερχεται ο stock kernel?

-Υπαρχει ο stock kernel για να τον κατεβασω?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...