Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω οτι εχει μια ρύθμιση για το πένακι πόσο ευαίσθητο να ειναι οταν ακουμπαει την οθόνη !!

 

Σε κάποια τηλέφωνα το πενάκι θέλει ρύθμιση χωρίς να ανάψεις τη εξτρά ευαισθησία της οθόνης μέσα από τις ρυθμίσεις. Τα εκθεσιακά τηλέφωνα τρώνε ξύλο οπότε δεν είναι το κριτήριο.

 

Πάντως όποιος θέλει να ρυθμίσει το πενάκι του βγάζει το πλαϊνό κουμπάκι του και μέσα έχει 2 βιδούλες, με λίγο βιδωμα/ξεβίδωμα το ρυθμίζει τέλεια.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει κανενα βιντεο που να διχνει την εφαρμογη στο Note 3 που μπορεις να το κανεις τηλεχειριστηριο σαν το samsung galaxy s4 mini?
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει κανενα βιντεο που να διχνει την εφαρμογη στο Note 3 που μπορεις να το κανεις τηλεχειριστηριο σαν το samsung galaxy s4 mini?

 

Έχει την εφαρμογή η συσκευή.....Watch On

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχει την εφαρμογή η συσκευή.....Watch On

Ωραιος... Το γνωριζω οτι την εχει προεγκατεστημενη μεσα

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με το 4g κ με wind το ειχα αναφερει κ εγω πριν κανενα μηνα. Το κινητο το εχω παρει απο media markt.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ρώτησα και πριν λίγες μέρες πως ενώ έχω μαμά το νότε από το αγγλικό expansys δεν μου εμφανίζει το νέο update,ούτε ΟΤΑ αλλά ούτε και μέσω kies.

Τι μπορώ να κάνω για να μου εμφανίσει το update ή αν το κατεβάσω από την samsung πως το περνάω?

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ Το τηλέφωνο είναι τώρα έτσι όπως στην φώτο

Δεν πρέπει να έχω αυτή την version;

SM-N9005 Galaxy Note 3

PDA: N9005XXUDMJ6

CSC: N9005OXADMJ4

MODEM: N9005XXUDMJ4

Edited by dimitriossara
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν έχεις πειράξει τίποτα; δηλαδή root κλπ; το Ota σου δουλεύει κανονικά; δηλαδή τσεκάρει για αναβαθμίσεις;

Αν όλα είναι οκ κάνε υπομονή και θα εμφανιστεί, δεν γίνονται όλα ταυτόχρονα γιατί θα ανατιναζονταν οι σέρβερ της samsung και στην ελληνική έκδοση ήρθαν τμηματικά οι αναβαθμίσεις μέσα σε 3-4 ημέρες.

 

Αν καίγεσαι βέβαια κατεβάζεις από Samfirmware και περνάς με Odin.

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν έχεις πειράξει τίποτα; δηλαδή root κλπ; το Ota σου δουλεύει κανονικά; δηλαδή τσεκάρει για αναβαθμίσεις;

Αν όλα είναι οκ κάνε υπομονή και θα εμφανιστεί, δεν γίνονται όλα ταυτόχρονα γιατί θα ανατιναζονταν οι σέρβερ της samsung και στην ελληνική έκδοση ήρθαν τμηματικά οι αναβαθμίσεις μέσα σε 3-4 ημέρες.

 

Αν καίγεσαι βέβαια κατεβάζεις από Samfirmware και περνάς με Odin.

 

Δεν έχω πειράξει τίποτα απολύτως,τα δύο προηγούμενα update μου ήρθαν κανονικά και μάλιστα αμέσως την ίδια μέρα. :worry:

Αν το περάσω μέσω odin υπάρχει περίπτωση να γράψει το knox ή να έχω θέμα με την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι αλλά για το φόβο των Ιουδαίων εγώ θα έκανα υπομονή.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με το 4g κ με wind το ειχα αναφερει κ εγω πριν κανενα μηνα. Το κινητο το εχω παρει απο media markt.

 

εμένα το τηλ είναι αγορασμένο από expansys. Στο κουτί γράφει ότι έχει 4g. Επίσης είχε και ξεχωριστό αυτοκόλλητο επάνω στο μπέζελ, δίπλα στη θύρα υπερύθρων που έγραφε qualcomm 4g ! Επειδή έχω wind δεν μου βγάζει την επιλογή...Βάζοντας την κάρτα της γυναίκας μου που είναι cosmote έρχεται και η επιλογή LTE...Γιατί αγχώνεστε; Τι γράφει στο κουτί σας;

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα αγχους. Απλα στο προηγουμενο κινητο μου την εβγαζε την επιλογη για 4g κ ας μην εχει η wind. Κ τωρα εδω δε βρηκα την επιλογη, διαβασα κ πιο πανω για διαφορετικα csc/rom απο κινητα της wind κ ειπα να ρωτησω. Ευχαριστω για την βοηθεια!!
Link to comment
Share on other sites

εμένα το τηλ είναι αγορασμένο από expansys. Στο κουτί γράφει ότι έχει 4g. Επίσης είχε και ξεχωριστό αυτοκόλλητο επάνω στο μπέζελ, δίπλα στη θύρα υπερύθρων που έγραφε qualcomm 4g ! Επειδή έχω wind δεν μου βγάζει την επιλογή...Βάζοντας την κάρτα της γυναίκας μου που είναι cosmote έρχεται και η επιλογή LTE...Γιατί αγχώνεστε; Τι γράφει στο κουτί σας;

 

Αυτά που λες φίλε μου πολύ φοβάμαι ότι το δικό μου δεν τα είχε (ή, τουλάχιστον δε θυμάμαι κατά το unpacking κάτι τέτοιο)... Καλά είναι δυνατό να κυκλοφορούν μοντέλα Ευρωπαικής αγοράς χωρίς 4g?? Το μοντέλο μου είναι το 9005 και δεν έχει ραδιόφωνο... μήπως να ανησυχώ (και πάλι??). Αν είναι να τους το επιστρέψω πίσω!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Aν στο csc είναι ενεργοποιημένο το 4g για cosmote, όταν βάζεις κάρτα θα το εμφανίσει.

Αν δεν είναι ενεργοποιημένο, δε θα το εμφανίσει.

Το csc πάντως δεν είναι απαραίτητο να είναι ελληνικό, για να είναι ενεργοποιημένο στα ελληνικά δίκτυα.

Αρκεί να είναι ευρωπαικό και πρόσφατο.

Η wind δεν έχει αυτή τη στιγμή 4g, οπότε εκεί δε θα το δούμε έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Aν στο csc είναι ενεργοποιημένο το 4g για cosmote, όταν βάζεις κάρτα θα το εμφανίσει.

Αν δεν είναι ενεργοποιημένο, δε θα το εμφανίσει.

Το csc πάντως δεν είναι απαραίτητο να είναι ελληνικό, για να είναι ενεργοποιημένο στα ελληνικά δίκτυα.

Αρκεί να είναι ευρωπαικό και πρόσφατο.

Η wind δεν έχει αυτή τη στιγμή 4g, οπότε εκεί δε θα το δούμε έτσι κι αλλιώς.

 

οκ Στράτο. Ευχαριστώ πολύ.

Θα δοκιμάσω με κάρτα cosmote να δω και βλέπουμε...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες φίλε μου πολύ φοβάμαι ότι το δικό μου δεν τα είχε (ή, τουλάχιστον δε θυμάμαι κατά το unpacking κάτι τέτοιο)... Καλά είναι δυνατό να κυκλοφορούν μοντέλα Ευρωπαικής αγοράς χωρίς 4g?? Το μοντέλο μου είναι το 9005 και δεν έχει ραδιόφωνο... μήπως να ανησυχώ (και πάλι??). Αν είναι να τους το επιστρέψω πίσω!!

 

Δεν έχει ράδιο κανένα και σου είχα απαντήσει και σε προηγούμενα ποςτ βάλε άλλη κάρτα να δεις ότι θα στο δείξει κανονικά το 4g (LTE θα γράφει)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!!!!!!! Τι εργαλείο ειναι αυτο?????? Δεν εχω δει τις λειτουργίες του αλλα φαίνεται υπεροχοοοο!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει ότι έστειλε mail στη Samsung και του απάντησαν ότι έχει Gorilla Glass 3!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2506472

 

Note 3 Display Protection

 

Έχει και το PDF με την επίσημη απάντηση!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γρατζουνιεται χωρίς πλάκα εύκολα ασχέτως αν είναι gorilla ή zebra ή φυστικηglass μην το ρισκάρετε, ειλικρινά έχω πάρει παπάδες για το κινητό και το πράγμα πραγματικά που με έχει εντυπωσιάσει είναι το tempered glass tr της Spigen το οποίο είναι απίστευτο. Όσο και να πρόσεχα τα προηγούμενα κινητά μου πάντα έσκαγε μια ψιλή γρατζουνιτσα από το πουθενά.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γρατζουνιεται χωρίς πλάκα εύκολα ασχέτως αν είναι gorilla ή zebra ή φυστικηglass μην το ρισκάρετε, ειλικρινά έχω πάρει παπάδες για το κινητό και το πράγμα πραγματικά που με έχει εντυπωσιάσει είναι το tempered glass tr της Spigen το οποίο είναι απίστευτο. Όσο και να πρόσεχα τα προηγούμενα κινητά μου πάντα έσκαγε μια ψιλή γρατζουνιτσα από το πουθενά.

 

Έχω ξαναρωτησει, αλλά χωρίς απάντηση. Το Tempered glass βγαίνει εύκολα; και πως;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτησει, αλλά χωρίς απάντηση. Το Tempered glass βγαίνει εύκολα; και πως;

 

Ναι πολύ εύκολα, πιάνεις μια άκρη και το σηκώνεις κανονικά, η κόλα του δεν είναι και δυνατό μην νομίζεις αλλα ότι πρέπει. Είναι εύκαμπτο λίγο, μην φανταστείς ότι είναι ένα σκληρό τζάμι κλπ ευαίσθητο.

 

Πάντως τώρα θα βγάλει λογικά και το nano η Spigen που είναι ποιο ψιλο ακόμα.

 

Επίσης ανακοίνωσε πως θα βγάλει τη slim armor view θήκη της που είναι σαν την sview της samsung αλλά ποιο γερή κλπ

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ εύκολα, πιάνεις μια άκρη και το σηκώνεις κανονικά, η κόλα του δεν είναι και δυνατό μην νομίζεις αλλα ότι πρέπει. Είναι εύκαμπτο λίγο, μην φανταστείς ότι είναι ένα σκληρό τζάμι κλπ ευαίσθητο.

 

Πάντως τώρα θα βγάλει λογικά και το nano η Spigen που είναι ποιο ψιλο ακόμα.

 

Η κόλλα φεύγει μετά ή θα πάθει τίποτα η οθόνη;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παντως τολμω να πω οτι το τελευταιο διαστημα εχουν κοπασει τα σχολια για προβληματα

(Υπερθερμανση, home button κλπ) ή ειναι ιδεα μου?

Μετα και τις αναβαθμισεις στρωσανε τα θεματακια?

Ρωταω γιατι θα παρω κσι γω σειρα σε λιγες μερες:D

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντως τολμω να πω οτι το τελευταιο διαστημα εχουν κοπασει τα σχολια για προβληματα

(Υπερθερμανση, home button κλπ) ή ειναι ιδεα μου?

Μετα και τις αναβαθμισεις στρωσανε τα θεματακια?

Ρωταω γιατι θα παρω κσι γω σειρα σε λιγες μερες:D

 

Εγω πραγματικα αναρωτιεμαι αν υπηρχαν ποτε αυτα τα προβληματα!!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...