Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο λιγο ειπα κι εγω να τραβηξω ενα βιντεακι τη κορουλα μου μεσα στο σπιτι και το αποτελεσμα ειναι πολυ χαλια...μεχρι να εστιασει σωστα ο φακος χαλασε ολο το βιντεο και γενικα χαλια ποιοτητα. Ας μη μιλησω και για τη μπροστινη καμερα..
Link to comment
Share on other sites

Όντως σε χαμηλό η καθόλου φωτισμό ειναι χάλια το note 2 έβγαζε πολύ καλύτερες φωτογραφίες στο σκοτάδι

 

Πριν απο λιγο ειπα κι εγω να τραβηξω ενα βιντεακι τη κορουλα μου μεσα στο σπιτι και το αποτελεσμα ειναι πολυ χαλια...μεχρι να εστιασει σωστα ο φακος χαλασε ολο το βιντεο και γενικα χαλια ποιοτητα. Ας μη μιλησω και για τη μπροστινη καμερα..

 

Γιατί εγώ έχω τελείως διαφορετική εικόνα.;;;; Έβγαλα βίντεο και φωτογραφίες προχθές σε χαμηλό φωτισμό σε μαγαζί και έπαθα πλάκα. Πολύ καλύτερα από το ΝΟΤΕ2, και γενικά ποιότητα αναπάντεχα καλή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ έχω τελείως διαφορετική εικόνα.;;;; Έβγαλα βίντεο και φωτογραφίες προχθές σε χαμηλό φωτισμό σε μαγαζί και έπαθα πλάκα. Πολύ καλύτερα από το ΝΟΤΕ2, και γενικά ποιότητα αναπάντεχα καλή.

 

Μήπως υπάρχουν διαφορετικοί τύποι κάμερας?

Για μενα εκει που υστερούν s4 & Note3 είναι στον πολύ χαμηλό φωτισμό και οταν έχουμε να φωτογραφισουμε σε συνθήκες κακού φωτισμού κάποιο παιδακι η ενα ζώο που δεν στέκεται ποτέ ακίνητο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

(off-topic) Te_salat, εσυ δεν ειχες ενα Alcatel OT-995 το καλοκαιρι του 2012?

 

On-topic. H camera του Note 3 μου εχει αφησει και εμενα μικτες εντυπωσεις. Σε χαμηλο φωτισμο, οντως, δεν ειναι και τοσο καλη οσο περιμενα. Σιγουρα καλυτερη απο του 2. Η μπροστινη ομως ετη μπροστα απο του 2. Μπορω επιτελους να κανω βιντεο-κλησεις χωρις να αναβω και τις 9 λαμπες στο δωματιο. Βεβαια με φλας τραβαει πολυ καλα. Δεν εχω κανενα παραπονο. Το μονο που ζηλευω ειναι το iPhone 5 της κοπελας μου που τραβαει σαφως καλυτερες το βραδυ και εχει αυτο το ΑΕ/AF lock που για καποιο λογο η Samsung επιμενει να μην το βαζει!!!!!!

 

Στο Auto: https://www.dropbox.com/s/xeezpszkjt9qapc/20131027_200903.jpg

Στο Auto με Night Mode: https://www.dropbox.com/s/g37bie0vdjktixj/20131027_200851.jpg

Στο Αυτο με φλας: https://www.dropbox.com/s/g6y0art3f1ey4ze/20131027_200917.jpg

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήτο καλύτερα να ανοίξει ενα τόπικ με φωτογραφίες - οπως αυτο που υπάρχει για το s4???:O

Όλοι όσοι έχουμε το 3 να ανεβάσουμε κάποιες φωτό σε συγκεκριμένες συνθήκες ώστε να δούμε τι γίνεται :happy: Ισως να φταίει καποια ρύθμιση κ σε κάποιους βγαίνουν νιανια!!!

Εγω πάντως τις φωτό που έχω βγάλει με φλας τις θεωρώ πολυ πολυ καλές!!!! Και αυτές με λίγο φωτισμό. Απο οτι έχω καταλάβει - ισως κάνω λάθος βέβαια- ειναι οτι πρέπει να κρατάω πολυ σταθερά το κινητο γιατι λιιιιιιιγο να κουνηθω χαλάει η φωτό!!!

Απο το iPhone 5 που έχω βγάζει πολυ πολυ καλύτερες φωτογραφίες!!!ειδικα με φλας :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως σε χαμηλο φωτισμο οι φωτο που βγαζει ειναι καλες. καλυτερες απο το σ3 που ειχα. δεν μπορω να συγκρινω με κατι αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχουν διαφορετικοί τύποι κάμερας?

Για μενα εκει που υστερούν s4 & Note3 είναι στον πολύ χαμηλό φωτισμό και οταν έχουμε να φωτογραφισουμε σε συνθήκες κακού φωτισμού κάποιο παιδακι η ενα ζώο που δεν στέκεται ποτέ ακίνητο.

 

Δεν αποκλείεται καθόλου. Σε κάποιο άλλο κινητό τηλέφωνο συνέβαινε αυτό και το βρίσκαμε με κάποιο κωδικό, αλλά τώρα δεν το θυμάμαι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά στο s3 που λέτε μα την καμία δεν φωτογράφιζα με χαμηλό φωτισμό γιατί δεν το έπιανε το κινητό, με το Note 3 μιλάμε γίνεται η νύχτα μέρα. Δεν ξέρω, να μαζευτούμε για κανα καφέ να τα συγκρίνουμε και όντως σε κάποια υπάρχει hardware πρόβλημα να παμε να τους τα πετάξουμε στο κεφαλι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά στο s3 που λέτε μα την καμία δεν φωτογράφιζα με χαμηλό φωτισμό γιατί δεν το έπιανε το κινητό, με το Note 3 μιλάμε γίνεται η νύχτα μέρα. Δεν ξέρω, να μαζευτούμε για κανα καφέ να τα συγκρίνουμε και όντως σε κάποια υπάρχει hardware πρόβλημα να παμε να τους τα πετάξουμε στο κεφαλι

 

Έτσι ακριβώς. Αυτή την εντύπωση έχω και εγώ από τις φωτογραφίες του Νοτε 3.

Από που είναι το κινητό σου; Εμένα είναι ολλανδικό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Αυτή την εντύπωση έχω και εγώ από τις φωτογραφίες του Νοτε 3.

Από που είναι το κινητό σου; Εμένα είναι ολλανδικό.

 

Ελληνικό από Πλαίσιο.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Κατοχος κι εγω του note 3 και πριν μια βδομαδα περιπου αρχισε να μου γραφει το εξης μηνυμα.Μια εφαρμογη αναγκαστηκε να διακοψει τη λειτουργια της,λογω μη εξουσιοδοτημενης αποπειρας προσβασης συστημα στη συσκευη σας.εαν η εφαρμογη εχει αποκτηθει απο μη εξουσιοδοτημενη διαδρομη,ενδεχεται να ναι ασφαλης η καταργηση της.ελενχος τωρα?Κανω ελενχο αλλα δε βρισκω κατι,κι υστερα απο κανα μισαωρο το ξαναβγαζει.Δεν ειμαι σε root,ολες οι εφαρμογες ειναι κατεβασμενες απο samsung apps και απο play store.Oποιος ξερει κατι ας απαντησει .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα, ενώ μιλούσα μάλλον κάτι πάτησα και μου πέταξε στην οθόνη ένα παράθυρο στου οποίου το επάνω μέρος υπήρχε η πρόβλεψη καιρού και στο κάτω τα επόμενα ραντεβού και το επερχόμενο ξυπνητήρι. Κάτι σαν today screen. Επειδή μου άρεσε το συγκεκριμένο feature, μήπως ξέρει κάποιος συναρρωστος πως το εμφανιζω???

 

Edit: πρέπει να ήταν το "Google Now". Πώς στο καλό το εμφανίζω???

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Κατοχος κι εγω του note 3 και πριν μια βδομαδα περιπου αρχισε να μου γραφει το εξης μηνυμα.Μια εφαρμογη αναγκαστηκε να διακοψει τη λειτουργια της,λογω μη εξουσιοδοτημενης αποπειρας προσβασης συστημα στη συσκευη σας.εαν η εφαρμογη εχει αποκτηθει απο μη εξουσιοδοτημενη διαδρομη,ενδεχεται να ναι ασφαλης η καταργηση της.ελενχος τωρα?Κανω ελενχο αλλα δε βρισκω κατι,κι υστερα απο κανα μισαωρο το ξαναβγαζει.Δεν ειμαι σε root,ολες οι εφαρμογες ειναι κατεβασμενες απο samsung apps και απο play store.Oποιος ξερει κατι ας απαντησει .

 

Κάτι έβαλες που ζητάει πρόσβαση σε αρχείο συστήματος.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Κατοχος κι εγω του note 3 και πριν μια βδομαδα περιπου αρχισε να μου γραφει το εξης μηνυμα.Μια εφαρμογη αναγκαστηκε να διακοψει τη λειτουργια της,λογω μη εξουσιοδοτημενης αποπειρας προσβασης συστημα στη συσκευη σας.εαν η εφαρμογη εχει αποκτηθει απο μη εξουσιοδοτημενη διαδρομη,ενδεχεται να ναι ασφαλης η καταργηση της.ελενχος τωρα?Κανω ελενχο αλλα δε βρισκω κατι,κι υστερα απο κανα μισαωρο το ξαναβγαζει.Δεν ειμαι σε root,ολες οι εφαρμογες ειναι κατεβασμενες απο samsung apps και απο play store.Oποιος ξερει κατι ας απαντησει .

 

Και μένα μου το εχει βγάλει απο χτες κανα 3αρι φορές :blink: Μου ειπε ένας φίλος οτι ειναι η μ .......α του Knox αυτο :p

Δλδ τωρα αυτο θα πετάγεται συνέχεια σαν την τσουτσου;;;;;:mad::mad:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος ς3 και τώρα νοτε 3 οι νυχτερινές λήψης δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.το νοτε κάνει τη νύχτα μέρα . Γενικά το νοτε όπως το βλέπω είναι πολύ πολύ μακριά σε σχέση με ς3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Κατοχος κι εγω του note 3 και πριν μια βδομαδα περιπου αρχισε να μου γραφει το εξης μηνυμα.Μια εφαρμογη αναγκαστηκε να διακοψει τη λειτουργια της,λογω μη εξουσιοδοτημενης αποπειρας προσβασης συστημα στη συσκευη σας.εαν η εφαρμογη εχει αποκτηθει απο μη εξουσιοδοτημενη διαδρομη,ενδεχεται να ναι ασφαλης η καταργηση της.ελενχος τωρα?Κανω ελενχο αλλα δε βρισκω κατι,κι υστερα απο κανα μισαωρο το ξαναβγαζει.Δεν ειμαι σε root,ολες οι εφαρμογες ειναι κατεβασμενες απο samsung apps και απο play store.Oποιος ξερει κατι ας απαντησει .

 

Και μένα μου το εχει βγάλει απο χτες κανα 3αρι φορές :blink: Μου ειπε ένας φίλος οτι ειναι η μ .......α του Knox αυτο :p

Δλδ τωρα αυτο θα πετάγεται συνέχεια σαν την τσουτσου;;;;;:mad::mad:

 

Δοκιμαστε να απενεργοποιησεται στις ρυθμισεις>γενικα>ασφαλεια>επαληθευση εφαρμογων......μηπως ειναι αυτο????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα συγνωμη που γραφω εδω για εφαρμογη αλλα θα τρελαθω τελειως εχω ψαξει παντου.. Τι το googlara, τι μπηκα στο play store δεν μπορω να το θυμηθω πως λεγεται... Ποια ειναι η εφαρμογη που μπορουμε να αλλαξουμε το code απο οτι ειναι το κινητο σε EUR... Ελπιζω να εγινα κατανοητος και παλι συγνωμη
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα συγνωμη που γραφω εδω για εφαρμογη αλλα θα τρελαθω τελειως εχω ψαξει παντου.. Τι το googlara, τι μπηκα στο play store δεν μπορω να το θυμηθω πως λεγεται... Ποια ειναι η εφαρμογη που μπορουμε να αλλαξουμε το code απο οτι ειναι το κινητο σε EUR... Ελπιζω να εγινα κατανοητος και παλι συγνωμη

 

Μήπως εννοείς αυτη; http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=el

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε φιλαρακι μπραβο.. Να σε καλα

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να απενεργοποιησεται στις ρυθμισεις>γενικα>ασφαλεια>επαληθευση εφαρμογων......μηπως ειναι αυτο????

οχι το ξανακανει.ειναι πολυ ενοχλητικο...στη samsung λετε να το γνωριζουν?

Link to comment
Share on other sites

οχι το ξανακανει.ειναι πολυ ενοχλητικο...στη samsung λετε να το γνωριζουν?

 

Απο το knox ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Απο το knox ειναι...

 

Και η λυση του ειναι........... Root..................

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ισως να συμβαινει γιατι δεν εχετε εγκαταστησει το KNOX.

Οποιος λοιπον δεν εχει σκοπο να κανει root ηρθε η ωρα να το ενεργοποιησει η να παει στις ρυθμισεις /γενικα /ασφαλεια και να απενεργοποιησει την επαληθευση εφαρμογων

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...