Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδες ,αποκτησα το τερας χτες ερχομενος απο νοτε2 εχω παθει πλακα το μονο που με προβληματησε ειναι οτι το πενακι θελει λιγο δυναμη να πατησει στην οθονη να δουλεψει το χει παρατηρησει κανεις αλλος ?ειδα videaki πως αλλαζεις μυτες στο πενακι της αλλαξα δεν ειδα μεγαλη διαφορα να μαι ειληκρινης !!καπου ειχα διαβασει οτι και καποιο αλλο παιδι ειχε το ιδιο θεμα παντως σε σχεση με το 2 ηταν πιο smooth το response της οθονης ..

Οχι ισαι ισα στο 2 ηθελε λιγο πατημα παραπανω ενω στο 3 και στο ταμπλετ 10.1 με ενα απαλο αγγιγμα γραφει τελεια!

Link to comment
Share on other sites

Οχι ισαι ισα στο 2 ηθελε λιγο πατημα παραπανω ενω στο 3 και στο ταμπλετ 10.1 με ενα απαλο αγγιγμα γραφει τελεια!

 

Πατημα στο 2??? Στον αερα γραφει!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απέκτησα και εγώ το Νοτέλι προχθές αλλά στις ρυθμίσεις του δικτύου δεν μου έχει τη δυνατότητα να επιλέξω 4g. Οι μόνες επιλογές που έχει είναι WCDMA/GSM, WCDMA only, GSM only.. Γιατί αυτό? (Ειμαι στη Wind)..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Τα φτυνουν οντως? Εχεις αντιμετωπισει προβληματα?

 

Ειναι ακριβες βλεπω οι Samsung. Ξεκινανε απο 69, ενω οι πιο φθηνες kingston/adata παιζουν στα 59..

 

samsung και adata παιζουν μια χαρα. sandick kingston τις καιει. αλλαξα 3 kingston apo cosmodata και τελικα με adata εκανα δουλεια. οπως και με samsung 32αρα που την εχω ενα χρονο και ειναι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απέκτησα και εγώ το Νοτέλι προχθές αλλά στις ρυθμίσεις του δικτύου δεν μου έχει τη δυνατότητα να επιλέξω 4g. Οι μόνες επιλογές που έχει είναι WCDMA/GSM, WCDMA only, GSM only.. Γιατί αυτό? (Ειμαι στη Wind)..

 

H Wind δεν εχει δίκτυο 4G.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απέκτησα και εγώ το Νοτέλι προχθές αλλά στις ρυθμίσεις του δικτύου δεν μου έχει τη δυνατότητα να επιλέξω 4g. Οι μόνες επιλογές που έχει είναι WCDMA/GSM, WCDMA only, GSM only.. Γιατί αυτό? (Ειμαι στη Wind)..

 

 

Και παλι θα επρεπε να του βγαζει την επιλογη. Μηπως σου πουλησανε το Ν9000 και οχι το N9005?

 

Γιατι και εμενα που η 2in1 sim που ειχα δεν δουλευε με 4G και επρεπε να την αλλαξω, αλλα την επιλογη μου την εβγαζε.

 

Εκτος και αν ειναι branded στην Wind και το εχει κανει disable η Wind.

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βγάζει στην wind έχει ξαναειπωθεί δεν έχεις κανένα πρόβλημα εκτός του ότι δεν έχεις 4g λόγο wind
Link to comment
Share on other sites

'Η απλά δοκίμασε με 4g κάρτα της cosmote από κάποιον φίλο σου, να δεις ότι θα στο εμφανίζει... :)
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

'Η απλά δοκίμασε με 4g κάρτα της cosmote από κάποιον φίλο σου, να δεις ότι θα στο εμφανίζει... :)

 

Εγώ λέω ότι δε θα το εμφανίσει :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι δε θα το εμφανίσει :)

 

Παιδιά με μπερδέψατε! :D

Τελικά, εμφανίζει τουλάχιστον την επιλογή ή όχι??

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό? δώσε μας κάποιο αξιόπιστο link

Χρησιμοποιώ το KNOX από την πρώτη ημέρα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα σε αυτά που λες.

 

Τι εννοείς λέγοντας ότι χρησιμοποιεις το KNOX; Πώς το χρησιμοποιείς δηλαδή;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λέγοντας ότι χρησιμοποιεις το KNOX; Πώς το χρησιμοποιείς δηλαδή;

Το κνοξ είναι εφαρμογή στο κινητό αν την πατήσεις κάνει εγκατάσταση ένα πρόγραμμα και τότε λειτουργεί το κινητό μέσα σε ένα προστατευμενο περιβάλλων που λέγετε knox

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο φίλος araditsas

Για την ακρίβεια έχεις και μια δεύτερη Home Screen.

Οπότε μια για τα προσωπικά σου και την άλλη(KNOX) 4 business

 

https://www.samsungknox.com/knox-consumer

 

εδώ το εξαιρετικό review που εχει κανει ο DJDB

http://www.myphone.gr/d/samsung/galaxy-note-3.266/review/page-3#c3

 

 

και δυο φωτο απο την συσκευη μου

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με μπερδέψατε! :D

Τελικά, εμφανίζει τουλάχιστον την επιλογή ή όχι??

 

Είναι θέμα csc οπότε παίζει ρόλο η ρομ με το csc που έχεις και όχι η κάρτα.

Αφού η wind δεν έχει 4g δεν υπηρχε λόγος να το ενεργοποιήσει στο csc της.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα csc οπότε παίζει ρόλο η ρομ με το csc που έχεις και όχι η κάρτα.

Αφού η wind δεν έχει 4g δεν υπηρχε λόγος να το ενεργοποιήσει στο csc της.

 

Αρα δεν θα το εχει και σαν επιλογη με οποιαδηποτε καρτα εκτος και αν αλλαξει rom/csc. Σωστα?

 

Αρα εχει ενα Ν9005 3G.. :confused:

 

 

rx8, βαλε μια αλλη sim να δεις. Δεν θα σου το βγαλει σαν επιλογη. Αν ηταν θα στο εβγαζε ουτως η αλλως απλα δεν θα εμπαινε ποτε με 4G.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηταν η πρωτη φορα που δοκιμασα το πενακι στα public metro mall καθως δε το ειχανε στο συνταγμα οταν ειχα παιξει για πρωτη φορα το κινητο.

μου εκανε εντυπωση οτι πολλες φορες το πενακι δεν επιανε με τη πρωτη και ηθελε δυο και τρεις προσπαθειες για να γραψει.. δεν ηταν τοσο αμεσο οσο το περιμενα

 

δεν ξερω αν ηταν ενα συμπτωματικο μεμονωμενο περιστατικο απο αυτα που συχνα συμβαινουν στα εκθεσιακα

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι εχει μια ρύθμιση για το πένακι πόσο ευαίσθητο να ειναι οταν ακουμπαει την οθόνη !!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

@Jig

 

Στο S4 πέρασα το knox αλλά μου φάνηκε ότι η συσκευή έχασε το ρεφλεξ της.

Είναι σαν να λειτουργούν παράλληλα δύο συσκευές με το υπάρχον hardware.

Θα μπορούσε να ειναι πιο απλό. Πχ να χρησιμοποιείται μια εφαρμογη και απλα να σε ρώτα που θα αποθηκεύεται το καθε τι, ποιος λογαριασμός mail θα είναι για το knox κλπ.

Έτσι όπως είναι τώρα εχουμε αναγκαστικά καμια 20αρια εφαρμογές διπλες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Jig

 

Στο S4 πέρασα το knox αλλά μου φάνηκε ότι η συσκευή έχασε το ρεφλεξ της.

Είναι σαν να λειτουργούν παράλληλα δύο συσκευές με το υπάρχον hardware.

Θα μπορούσε να ειναι πιο απλό. Πχ να χρησιμοποιείται μια εφαρμογη και απλα να σε ρώτα που θα αποθηκεύεται το καθε τι, ποιος λογαριασμός mail θα είναι για το knox κλπ.

Έτσι όπως είναι τώρα εχουμε αναγκαστικά καμια 20αρια εφαρμογές διπλες.

 

Το πως πρεπει να ηταν εχω και εγω την δικη μου αποψη, αλλα και να την πω χαμενα λογια :)

Παντως στην δικη μου και σε αλλες δυο συσκευες στο γραφειο, δεν εχουμε κανενα θεμα και πανε σφαιρα(Note 3)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα back up / restore μεσω kies και δεν μου περασε καμια εφαρμογη ουτε μνμ ουτε τπτ ! βοηθεια τι κανω ??:(:(:(

 

.

.

 

Θυμαμαι οτι ειχα ακριβως το ιδιο περυσι στο Note 2 και ηταν ακρως εκνευριστικο

Οποτε δεν εχει καμια σχεση με το KNOX

 

μετα to restore εστρωσε αυτο . οι εφαρμογες τλκ αρχιζουν να εγκαθιστουνται μεσω play store .. αλλα εχουν χαθει οι πρωτες σελιδες.

νομιζα οτι οπως στο iphone μπαινανε στη θεση τους ολα ετσι και εδω θα τα εβρισκα ετοιμα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηταν η πρωτη φορα που δοκιμασα το πενακι στα public metro mall καθως δε το ειχανε στο συνταγμα οταν ειχα παιξει για πρωτη φορα το κινητο.

μου εκανε εντυπωση οτι πολλες φορες το πενακι δεν επιανε με τη πρωτη και ηθελε δυο και τρεις προσπαθειες για να γραψει.. δεν ηταν τοσο αμεσο οσο το περιμενα

 

δεν ξερω αν ηταν ενα συμπτωματικο μεμονωμενο περιστατικο απο αυτα που συχνα συμβαινουν στα εκθεσιακα

 

Δεν συμβαίνει αυτό ποτέ. Από το Νοτε 1 έως τα Νοτε 3 και 8 που έχω ποτέ μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα ευαισθησίας με το πενακι. Απορώ τι στο καλό συμβαίνει με τα εκθεσιακα και τα καταφέρνουν και τα κολλάνε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι εχει μια ρύθμιση για το πένακι πόσο ευαίσθητο να ειναι οταν ακουμπαει την οθόνη !!

 

α, ναι?? .καλο αυτο αν υπαρχει γιατι εψαξα και γω και δε βρηκα κατι ουτε φυσικα και η υπαλληλος μπορεσε να με βοηθησει που της το ανεφερα

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...