Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.εχω ενα προβλημα.μολις παω να γραψω κατι με την εισαγωγη πενας μου λεει οτι διακοπηκε και δε μπορω να γραψω.καποια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις. ...

Μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές στο KNOX;

πχ μια τραπεζική εφαρμογή που έχουμε στο προσωπικό χώρο να την μεταφέρουμε στο KNOX.

Και δεύτερο. .. στην προσπάθεια μου να βρω απαντήσεις για το παραπάνω, αντιλήφθηκα ότι το πρόγραμμα που κατεβάζει KNOX app έχει σβηστεί / δεν υπάρχει. Πως το ξαναεπαναφερω/κατεβάζω στο περιβάλλον του KNOX;

Ναι μπορείς να μεταφέρεις ότι θέλεις στο περιβάλον knox. Την εφαρμογή μπορείς να την κατεβάσεις από το samsung apps

 

Καλησπερα.εχω ενα προβλημα.μολις παω να γραψω κατι με την εισαγωγη πενας μου λεει οτι διακοπηκε και δε μπορω να γραψω.καποια ιδεα;
Αρχικά κάνε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης (cache) του κινητού από το μενού ρυθμίσεων και επανεκίνηση της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Πώς όμως (μπορώ να μεταφερω τις εφαρμογές σε περιβάλλον KNOX)?

Με εφαρμογή?

 

Και ενώ βλέπω ότι υπάρχει το Samsung app στις εφαρμογές του KNOX, δεν υπάρχει πουθενά το εικονίδιό του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα..προσφατα κατεβασα viber και skype..λειτουργουν μια χαρα, αλλα ενω ειμαι συνδεδεμενος στο wi-fi οταν το κινητο ειναι σε αδρανεια για καποια λεπτα αποσυνδεεται και απο τα 2 (ενω εξακολουθω να ειμαι συνδεδεμενος στο wi-fi) με συνεπεια να χανω κλησεις.

 

Ξερει καποιος αν ευθυνεται καποια ρυθμιση ή εφαρμογη και πως μπορει να διορθωθει;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..προσφατα κατεβασα viber και skype..λειτουργουν μια χαρα, αλλα ενω ειμαι συνδεδεμενος στο wi-fi οταν το κινητο ειναι σε αδρανεια για καποια λεπτα αποσυνδεεται και απο τα 2 (ενω εξακολουθω να ειμαι συνδεδεμενος στο wi-fi) με συνεπεια να χανω κλησεις.

 

Ξερει καποιος αν ευθυνεται καποια ρυθμιση ή εφαρμογη και πως μπορει να διορθωθει;

Ευχαριστω.

 

Μήπως είναι απενεργοποιημενα από την έξυπνη διαχείριση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..προσφατα κατεβασα viber και skype..λειτουργουν μια χαρα, αλλα ενω ειμαι συνδεδεμενος στο wi-fi οταν το κινητο ειναι σε αδρανεια για καποια λεπτα αποσυνδεεται και απο τα 2 (ενω εξακολουθω να ειμαι συνδεδεμενος στο wi-fi) με συνεπεια να χανω κλησεις.

 

Ξερει καποιος αν ευθυνεται καποια ρυθμιση ή εφαρμογη και πως μπορει να διορθωθει;

Ευχαριστω.

 

Αυτό ήταν ένα θέμα που ταλαιπωρούσε κι εμένα. στην έξυπνη διαχείριση μπορείς να το ρυθμίσεις να ανοίγουν με την εκκίνηση του κινητού

Περισσότερες λεπτομέρειες δεν μπορώ να δώσω διότι τώρα είναι με darkord s7 και δεν έχει την έξυπνη διαχείρηση αλλά και ούτε χάνει κλήσεις πλέον :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι απενεργοποιημενα από την έξυπνη διαχείριση;

Τελικα οντως το θεμα ηταν απο την εξυπνη διαχειρηση..ειχα ενεργοποιησει τη βελτιστοποιηση των εφαρμογων.

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ήταν ένα θέμα που ταλαιπωρούσε κι εμένα. στην έξυπνη διαχείριση μπορείς να το ρυθμίσεις να ανοίγουν με την εκκίνηση του κινητού

Περισσότερες λεπτομέρειες δεν μπορώ να δώσω διότι τώρα είναι με darkord s7 και δεν έχει την έξυπνη διαχείρηση αλλά και ούτε χάνει κλήσεις πλέον :)

Τελικα οντως το θεμα ηταν απο την εξυπνη διαχειρηση..ειχα ενεργοποιησει τη βελτιστοποιηση των εφαρμογων.

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Συγγνώμη για το ακατάλληλο της ερώτησης που έχω.Κατα την γνώμη σας αξίζει να προχωρήσω στην αγορα του Νοτε3 σε μεταχειρισμένο? Αν ναι μέχρι τι ποσο θεωρείται φυσιολογικό να δώσω για μεταχειρισμένη συσκευή?

 

Σας ευχαριστώ πολύ,

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Συγγνώμη για το ακατάλληλο της ερώτησης που έχω.Κατα την γνώμη σας αξίζει να προχωρήσω στην αγορα του Νοτε3 σε μεταχειρισμένο? Αν ναι μέχρι τι ποσο θεωρείται φυσιολογικό να δώσω για μεταχειρισμένη συσκευή?

 

Σας ευχαριστώ πολύ,

 

Γιάννης

 

Για μενα αξιζει η αγορα του αν ασχοληθεις και με περασμα ρομ θα εχεις ενα κινητο πολυ καλο,

τωρα για τι τιμη φιλε παιζει ρολο η κατασταση που θα το βρεις.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Για μενα αξιζει η αγορα του αν ασχοληθεις και με περασμα ρομ θα εχεις ενα κινητο πολυ καλο,

τωρα για τι τιμη φιλε παιζει ρολο η κατασταση που θα το βρεις.

 

Ωραία! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Μάλλον θα κοιτάξω να το πάρω καθώς αυτή την στιγμή δεν με παίρνει οικονομικά να πάω στο 4 έστω κ ως μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.. Είμαι κάτοχος του LG g2 εδώ και 2 χρόνια και είναι απόλυτα ικανοποιημενος. Σκέφτομαι έτσι για την αλλαγή να πάρω (μεταχειρισμενο) τo note 3. Πίστευετε αξίζει να το αποκτήσεις τώρα κάποιος;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.. Είμαι κάτοχος του LG g2 εδώ και 2 χρόνια και είναι απόλυτα ικανοποιημενος. Σκέφτομαι έτσι για την αλλαγή να πάρω (μεταχειρισμενο) τo note 3. Πίστευετε αξίζει να το αποκτήσεις τώρα κάποιος;

Αξίζει να τα χίλια. Πλήθος custom Rom υποστηρίζεται πάρα πολύ και έχει βγει και Android nugat cm14. Δεν υπάρχει κάτι που να μην τρέχει από παιχνίδια και το Multitasking του με custom Rom είναι καλύτερος από τα καινούργια κινητά που έχουν Official rom. Η οθόνη του είναι η τέταρτη καλύτερη μετα απο τα galaxy note 7/5/4. Μέχρι 150-200 ευρώ αν είναι σε καλή κατάσταση αξίζει πάρα πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποια ultra stable rom ώστε να δοκιμάσω στο note 3?

δεν έχω περάσει ποτέ και είναι full stock, ποια είναι η διαδικασία? με ενδιαφέρει να μην έχει θέματα η rom με το τηλέφωνο και να μπορεί να δουλέψει κανονικά!

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποια ultra stable rom ώστε να δοκιμάσω στο note 3?

δεν έχω περάσει ποτέ και είναι full stock, ποια είναι η διαδικασία? με ενδιαφέρει να μην έχει θέματα η rom με το τηλέφωνο και να μπορεί να δουλέψει κανονικά!

 

Βάλε την phronesis note 5 port v6.5

Αλλιώς βάλε την aryamod v9

Αυτές οι 2 είναι ότι καλύτερο για το κινητό μας.ολες οι άλλες είναι για δοκιμές.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με το αθλημα

Κατέβασα την phronesis note 5 port v6.5

και μου εμφανίζει 3 αρχεία

META-INF

phronesis

system

 

Ποιο βάζω στο odin?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με το αθλημα

Κατέβασα την phronesis note 5 port v6.5

και μου εμφανίζει 3 αρχεία

META-INF

phronesis

system

 

Ποιο βάζω στο odin?

Κανένα από τα τρία!!! Η εγκατάσταση γίνεται μέσω custom recovery. Οδηγούς θα βρεις άφθονους στο διαδίκτυο.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με το αθλημα

Κατέβασα την phronesis note 5 port v6.5

και μου εμφανίζει 3 αρχεία

META-INF

phronesis

system

 

Ποιο βάζω στο odin?

 

1)Κανε root το κινητό σου με Cf-root. Googlare το κατεβασε το αρχείο για τη δικη σου έκδοση(π.χ sm-N9005) και περασε το μεσω odin βαζοντας το κινητο σ σε download mode(volume down power button home button) (Δες YouTube σε ολα τα βηματα για βοήθεια).2)Αφου ρουταρεις κατεβασε ενα custom recovery.Εγω θα σου προτεινα το TWRP(team win recovery) απο το playstore και το φλασαρεις μεσα απο την εφαρμογή στο κινητό σου.3)Κατεβασε το zip file της rom που θες. 4) Μπες σε custom recovery(απενεργοποιεις τη συσκευή, volume up power button, home button) παιρνεις ενα backup της stock rom μετα κανεις ενα wipe(δες youtube ξαναλεω) και στη συνέχεια πας install επιλεγεις το zip που κατεβασες. Done!!

Link to comment
Share on other sites

@savvas15 Για τις τροποποιήσεις του Note3 υπάρχει αποκλειστικό νήμα στο myphone. Για οτι χρειαστείς γράψε εκεί.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εδω μια προσπαθεια (που δεν θα εχει μαλλον αποτελεσμα, αλλα καλυτερα να προσπαθησεις και ας μην το καταφερεις, παρα να μην προσπαθησεις καθολου).

https://www.change.org/p/samsung-samsung-please-include-note-3-for-android-marshmallow-update?recruiter=11546392&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Τελικά μετά απο δύο χρόνια με το κινητό μας (το οποίο το θεωρώ το καλύτερο που είχα ποτέ) αποφάσισα να το πειράξω και να βάλω μια rom φευγωντας από την μαμίσια. Θα ήθελα όποιος έχει την καλοσύνη να ποστάρει ένα σύνδεσμο που να εξηγεί root, recovery και ποια rom προτεινει να εγκαταστήσω γιατί είναι πολύ δύσκολο να ψάξω όλες τις σελίδες (είμαι σίγουρος ότι θα βρώ τις απαντήσεις απλά θέλει πολύ χρόνο).

Ευχαριστω εκ των προτέρων όποιον φίλο βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζουμε αν το note 3 θα παρει τελικα την αναβαθμιση σε 6?
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζουμε αν το note 3 θα παρει τελικα την αναβαθμιση σε 6?

Δεν θα την παρει

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Έχω εδώ και 2,5 χρόνια ένα Note 3 (Τ-mobile), αγορασμένο από το e-shop και λειτουργούσε κανονικά (χωρίς root κτλ).

 

Πριν μερικές ημέρες ξαφνικά σταμάτησε να συνδέεται στο δίκτυο της κινητής τηλεφωνίας (Selected network (GR COSMOTE) unavailable), ενώ δείχνει ανάλογα στο που είναι μπάρες έντασης σήματος. Συνδέετε κανονικά στο internet με wifi.

 

Προσπάθησα διάφορα (μήπως άλλαξα κατά λάθος κάποια ρύθμιση), το έβαλα να βρει τους παρόχους κινητής αυτόματα, χειροκίνητα… άλλαξα sim, μέχρι που του έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις… αλλά τίποτα.

 

Έχετε καμία ιδέα, για το τί μπορεί να έχει? Και πώς μπορεί να φτιαχτεί?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...