Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν εχεις ασχημο απο τα χτυπηματα πια πλαισιο

θες να δοκιμασεις αυτην

http://www.ebay.co.uk/itm/Shockproof-360-Protective-Clear-Gel-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Phones-/161986959163?var=&hash=item25b72cd73b:m:mb5gOsXhHZV1FnMa5JOWqfw

 

εγω σε IPHONE 6 που την εβαλα ,την πηρα με μπλε αποχρωση,ειναι πολυ ελαφρια η αποχρωση

μην αγχεσαι, το οπτικο αποτελεσμα ήταν να πετανε οι φιλοι μου τις 60ευρες θηκες τους ο ενας μετα τον αλλον χαχαχαχ

 

edit:μια καλη κουβεντουλα πειτε μου που σε λιγο σπαω το νοτε 3/32 μου χαχαχ

σε κλησεις εχω παραμορφωση,δλδ οποιος μου μιλαει ακουει την φωνη του,

ουτε factory ,ουτε google now απενεργοποιηση δουλεψαν,ενω σε μεγαφωνο στην κληση ολα καλα,

καλα και σε ηχογραφηση και τα 2 ηχεια και καλη συνομιλια σε skype,viber κλπ

 

ακομα κ αν δε ξερετε πειτε μια καλη κουβεντα υποστηριξης !!χαχα

αλλαγη ρομ δε δοκιμασα official lolipop εχω της εταιρειας orange γαλλικη πρεπει να ειναι..

Θα σου πρότεινα να αλλάξεις ρομ. Αλλά αν μπεις στον κόπο (σιγά τον κόπο, αλλά anyway) βαλε καμια Από αυτές τις port απο Note 5. Φιλος με Νοτε 3 έχει μια τέτοια περασμένη και έχει πάθει πλάκα, αυτός και εγώ μαζί. Όλα τα features του Νοτε 5 + S6 edge. Και τέρμα smooth, και κανένα bug μέχρι τώρα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να αλλάξεις ρομ. Αλλά αν μπεις στον κόπο (σιγά τον κόπο, αλλά anyway) βαλε καμια Από αυτές τις port απο Note 5. Φιλος με Νοτε 3 έχει μια τέτοια περασμένη και έχει πάθει πλάκα, αυτός και εγώ μαζί. Όλα τα features του Νοτε 5 + S6 edge. Και τέρμα smooth, και κανένα bug μέχρι τώρα.

 

αν θελεις απλα πες μου ποια βαλατε και μεινατε ικανοποιημενοι!!

αφου την χαρηκατε εσεις σας εμπιστευομαι και θα βαλω την ιδια! χαχα (darklord?)

 

 

χμμ ισως να ειναι θεμα ρομ που εχει κατσει στραβα λες ε?με odin ειχα φλασαρει απο την 4.4. που ειχε

 

(φυσικα με ευθυνη μου, εννοουνται αυτα χα)

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις απλα πες μου ποια βαλατε και μεινατε ικανοποιημενοι!!

αφου την χαρηκατε εσεις σας εμπιστευομαι και θα βαλω την ιδια! χαχα (darklord?)

 

 

χμμ ισως να ειναι θεμα ρομ που εχει κατσει στραβα λες ε?με odin ειχα φλασαρει απο την 4.4. που ειχε

 

(φυσικα με ευθυνη μου, εννοουνται αυτα χα)

 

Λοιπόν, τη βρηκα. Αυτή είναι (http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910)

Σημερα πέρασε αυτήν (http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/darklord-s7-edge-port-6-0-1-mm-t3382954) Πορτ απο Νοτε 7. Θα επανέλθω με εντυπώσεις. Μέχρι στιγμής, εδώ που το εχω smooth είναι, κατα το βραδάκι θα εχω πιο ολοκληρωμένη αποψη για multitasking και επιδόσεις.

 

EDIT: Η εγγύηση εχει λήξει, έτσι; Γιατί αν δεν, να το πας στο service να το δουν. Αν και πιστεύω πως το θεμα είναι software, αν λες πως σε κλήσεις Viber δουλεύει κανονικά.

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τη βρηκα. Αυτή είναι (http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910)

Σημερα πέρασε αυτήν (http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/darklord-s7-edge-port-6-0-1-mm-t3382954) Πορτ απο Νοτε 7. Θα επανέλθω με εντυπώσεις. Μέχρι στιγμής, εδώ που το εχω smooth είναι, κατα το βραδάκι θα εχω πιο ολοκληρωμένη αποψη για multitasking και επιδόσεις.

 

EDIT: Η εγγύηση εχει λήξει, έτσι; Γιατί αν δεν, να το πας στο service να το δουν. Αν και πιστεύω πως το θεμα είναι software, αν λες πως σε κλήσεις Viber δουλεύει κανονικά.

 

ναι μεταχειρισμενο χωρις εγγυηση το πηρα, κανένα θέμα !

 

είσαι πρώτος THD!!!

 

περνάω μια την ελληνικη λολιποπ με odin να τσεκαρω οτι ειναι οκ το μικροφωνο

και μετά κοιτάω τα σχόλιά σου στην darklord note 7 και βάζω μια από τις 2 που ανέφερες.

 

είσαι entrepreneur στο θέμα note 3 φίλε THD!!!!χαχα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ναι μεταχειρισμενο χωρις εγγυηση το πηρα, κανένα θέμα !

 

είσαι πρώτος THD!!!

 

περνάω μια την ελληνικη λολιποπ με odin να τσεκαρω οτι ειναι οκ το μικροφωνο

και μετά κοιτάω τα σχόλιά σου στην darklord note 7 και βάζω μια από τις 2 που ανέφερες.

 

είσαι entrepreneur στο θέμα note 3 φίλε THD!!!!χαχα

 

Χαχα, σκέψου να ήταν και δικό μου. Η DarkLord μέχρι στιγμής εξαιρετική. Κανένα απολύτως κόλλημα, και πολύ καλή διαχείριση.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

ναι μεταχειρισμενο χωρις εγγυηση το πηρα, κανένα θέμα !

 

είσαι πρώτος THD!!!

 

περνάω μια την ελληνικη λολιποπ με odin να τσεκαρω οτι ειναι οκ το μικροφωνο

και μετά κοιτάω τα σχόλιά σου στην darklord note 7 και βάζω μια από τις 2 που ανέφερες.

 

είσαι entrepreneur στο θέμα note 3 φίλε THD!!!!χαχα

 

Η Phronesis οπως πάντα είναι εγγύηση. Προσωπικά έχω του Darklord την Note 7. Την εχω σχεδόν 2 εβδομάδες τώρα. Απίστευτα γρήγορη, αλαγκάριστη και αν αναλογιστείς πως ακόμα έχω την μπαταρία που ειχε στο κουτί, μια χαρά χρόνους βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην ξεφεύγετε πολύ σε αυτό το νήμα με τις custom roms, υπάρχει ξεχωριστό thread να ζητήσετε γνώμες και να δείτε τι παίζει.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα note 3 δεν εχει παρει ΚΑΜΙΑ αναβαθμιση απο το 2014 που το ειχα αγορασει. Εχει κατι σε orange μαλλον μπραντεντ. Επειδη εχω πολυ καιρο να κανω ρουτ και να αλλαξω ρομ μπορειτε να μου το δειξετε βημα βημα; να βαλω την τελευταια εκδοση της συκευης θελω να αλλαξω ρομ η αν εχουν βγαλει κατι καλυτερο στα ξενα φορουμ . Οποιος μπορει να βοηθησει σας ευχαριστω προκαταβολικα :-)

 

Παίδες μην ξεφεύγετε πολύ σε αυτό το νήμα με τις custom roms, υπάρχει ξεχωριστό thread να ζητήσετε γνώμες και να δείτε τι παίζει.

 

Συγγνώμη, δεν γνώριζα την ύπαρξή του.:)Thanks!

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

κωσταντινε συγχωρα μας, εγω το ξεκινησα ως πιθανή επίλυση του προβλήματος

μικροφώνου που έχω που είναι software βασισμένο.

 

επί του θέματος δυστυχώς ξαναέβαλα ελληνικη λολιποπ με οντιν

και ακόμα τα ίδια με το μικρόφωνο, ακόυει την φωνή του όποιος με ακούει.

 

λέτε να επιμείνω με αλλαγή custom ρομ?

 

ενας επισκευαστής χτες μου το έδωσε πίσω και δε μου πήρε λεφτά

αφού είδε οτι η ηχογραφηση δουλεύει άριστα όπότε μου λέει software το θέμα μου..

 

αλλα αφού άλλαξα ρομ? λετε να ειναι θέμα λόλιποπ?

clear cache εκανα..

 

κάποια συμβουλή παιδιά??

 

να και μια θηκούλα απλή που πήρα

http://www.ebay.co.uk/itm/201316917911

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

κωσταντινε συγχωρα μας, εγω το ξεκινησα ως πιθανή επίλυση του προβλήματος

μικροφώνου που έχω που είναι software βασισμένο.

 

επί του θέματος δυστυχώς ξαναέβαλα ελληνικη λολιποπ με οντιν

και ακόμα τα ίδια με το μικρόφωνο, ακόυει την φωνή του όποιος με ακούει.

 

λέτε να επιμείνω με αλλαγή custom ρομ?

 

ενας επισκευαστής χτες μου το έδωσε πίσω και δε μου πήρε λεφτά

αφού είδε οτι η ηχογραφηση δουλεύει άριστα όπότε μου λέει software το θέμα μου..

 

αλλα αφού άλλαξα ρομ? λετε να ειναι θέμα λόλιποπ?

clear cache εκανα..

 

κάποια συμβουλή παιδιά??

 

να και μια θηκούλα απλή που πήρα

http://www.ebay.co.uk/itm/201316917911

 

Δοκίμασε την Darklord, και αν δεν, δοκίμασε καμιά CyanogenMod, να δούμε μήπως φταίει κάνας touchwiz, και γενικότερα, τα τις Samsung.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος για συγγνωμες.

Ο THD φανηκε οτι δε γνωριζει το αλλο θεμα γιαυτο το εγραψα να συνεχισετε εκει.

 

Πιθανως οταν αλλαξες ρομ κατι δεν περαστηκε σωστα με το modem, ρωτα στο αλλο θεμα ποιο να περασεις.

 

Ισως μια αλλη στοκ lollipop να στο ελυνε για αρχη. Δεν ειναι απαραιτητο να πας σε custom. Κατεβασε μια πολωνικη unbranded και περνα τη μεσω odin.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος για συγγνωμες.

Ο THD φανηκε οτι δε γνωριζει το αλλο θεμα γιαυτο το εγραψα να συνεχισετε εκει.

 

Πιθανως οταν αλλαξες ρομ κατι δεν περαστηκε σωστα με το modem, ρωτα στο αλλο θεμα ποιο να περασεις.

 

Ισως μια αλλη στοκ lollipop να στο ελυνε για αρχη. Δεν ειναι απαραιτητο να πας σε custom. Κατεβασε μια πολωνικη unbranded και περνα τη μεσω odin.

 

Το παιδί έχει θεμα με το μικρόφωνο στις κλήσεις, δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το modem.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένα είπε δεν είναι θέμα hardware ούτε υπολοίπου software. Το μόνο που μένει είναι αυτό. Επίσης είπε ότι δοκίμασε κάρτες διαφορετικών παρόχων οπότε και αυτό φαίνεται να αποκλείεται.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένα είπε δεν είναι θέμα hardware ούτε υπολοίπου software. Το μόνο που μένει είναι αυτό. Επίσης είπε ότι δοκίμασε κάρτες διαφορετικών παρόχων οπότε και αυτό φαίνεται να αποκλείεται.

 

Ναι, αλλά όταν είναι σε κληση, και το βάλει ανοικτή ακρόαση, τότε λειτουργεί κανονικα. Αρα καθαρά θεμα software. Δοκίμασε στοκ lollipop, και πάλι τα ίδια.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

έχω μπλέξει με αιτήσεις για μεταπτυχιακά και με

δυσκολία βρίσκω χρόνο για αλλαγή ρομ.

 

χμμ κι εγώ πιστεύω κάτι περα απο στοκ λολιποπ πρέπει να δοκιμάσω ή

custom ή κάποια παλιά σταθερη στοκ ρομ..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την darklord note5

και εκει που ανοιγε, τέζαρε χαχαχαχαχαχαχαχα

 

μάλλον με πρόδωσε η μπαταρία,

αλλά διότι υπάρχει περίπτωση για hard brick

πείτε μου στο δικό σας,

 

 

αν (προσοχη !) χωρίς μπαταρία βάλετε το νοτε 3 στον υπολογιστή,

δείχνει οτιδήποτε? , μπαταρία να φορτίζει ή και ανοίγει???

 

διοτι εμενα ειναι dead και ειτε ειναι η μπαταρια βαθια αποφορτισμένη,

ή ειμαι hard brick.

 

φυσικά και θα τα φτιάξω όλα ,απλά αν θέλετε πείτε μου το αυτό! θα βοηθήσετε!

ήδη περιμένω νέα μπαταρία σε λίγες μέρες..

και φόρτωσα το debrick image σε micro sd xaxa

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και καιρό το κινητό "ξεχνάει" οποίον κωδικό wifi και να βάλω. Δηλ. βαζω τον κωδικο κανονικα και αν κλεισω το wifi και το ανοίξω ξανα πρεπει να ξαναβάλω παλι τον κωδικο. Υπάρχει καμια λύση γιατι είναι πολύ εκνευριστικό. Φοραει 5,0 nordic coundries μεσω odin. Δεν εχει γίνει ποτε root.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα.

πήρα πριν μερικές μέρες ένα ΝΟΤΕ 3, όλα καλά (παραπάνω από καλά) εκτός από 2 πραγματάκια.

το ένα είναι η μπαταρία που με SOT περίπου 2 ώρες βγάζει περίπου 15 ώρες μέχρι να φτάσει στο 15%, .... αυτό θα το ψάξω όμως και ίσως να φταίει η μπαταρία που είναι παλιά.

το δεύτερο, έχω το LG G Watch, κατέβασα την εφαρμογή android wear και το σύνδεσα, δουλεύουν όλα εκτός από ένα. Στο LG G Flex2 που είχα, οταν ενεργοποιούσα το mute notifications on phone στις κλήσεις και στα μνμτ είχα μόνο δόνηση στο ρολόι, στο κινητό τίποτα, με το ΝΟΤΕ όμως αυτό δεν το κατάφερα, ενώ το ενεργοποιώ, συνεχίζει να χτυπάει και το κινητό....

έχω κάνει reset έχω κάνει καθαρισμό cache και δεδομένων στην εφαρμογή καθώς και επανεγκατάσταση....τίποτα.... δεν το υποστηρίζει το ΝΟΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω ενώ είναι ενεργοποιημένο το 4G δεν μου βγάζει την ένδειξη μου βγάζει μόνο Η+ μήπως πρέπει να κάνω κάποιές ρυθμίσεις από το κινητό ξέρει κανείς? ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω ενώ είναι ενεργοποιημένο το 4G δεν μου βγάζει την ένδειξη μου βγάζει μόνο Η+ μήπως πρέπει να κάνω κάποιές ρυθμίσεις από το κινητό ξέρει κανείς? ευχαριστώ..

 

Κάποιες περιοχές απλα δεν υποστηρίζουν το 4g δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Η περιοχή μου υποστηρίζει 4G

 

Τοτε θα πρέπει να απευθυνθείς στο παροχο να δεις εαν ειναι ενεργοποιημένο απο το κινητό οπως λες είσαι κομπλέ δεν υπάρχει καποια αλλη ρύθμιση να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος εχει δοκιμασει Marshmellow να μας πει αν πρεπει να περιμενουμε εκπληξεις

 

http://galaxynote3root.com/sm-n9005-galaxy-note-3-roms/how-to-convert-galaxy-note-3-into-galaxy-s7-edge-darkwolf-rom/

 

Καλα τα λεει αλλα αξιζει?

 

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις. ...

Μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές στο KNOX;

πχ μια τραπεζική εφαρμογή που έχουμε στο προσωπικό χώρο να την μεταφέρουμε στο KNOX.

Και δεύτερο. .. στην προσπάθεια μου να βρω απαντήσεις για το παραπάνω, αντιλήφθηκα ότι το πρόγραμμα που κατεβάζει KNOX app έχει σβηστεί / δεν υπάρχει. Πως το ξαναεπαναφερω/κατεβάζω στο περιβάλλον του KNOX;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...