Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειμαι με crash 4.4.2 πως γραφουμε 160 χαρακτηρες στο μυνημα?δεν δουλευω συχνα μυνηματα γι αυτο και δεν το εχω παρει χαμπαρει το κουφο με τους 70.Πως το διορθωνουμε?

 

Δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα όταν είχα την ρομ (μιλάμε για την κανονική εφαρμογή των μηνυμάτων και όχι για το hangouts).

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και από 'κει SMS/εισαγωγή λειτουργίας και επέλεξε "αλφάβητο GSM" (αν δεν γίνει κάτι δοκίμασε την "αυτόματη λειτουργία").

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εχω την greenify κάτι αλλο

 

Greenify παιζει περισσότερο αλλα εχω ακούσει και για clean master & viber οτι δημιουργουν το συγκεκριμένο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άξαφνα δεν μπορω να αλλάξω γλώσσα στο πληκτρολόγιο βγάζει τα βελάκια στο space αλλα δεν αλλάξει γλώσσα.το εχει πάθει κάποιος άλλος διορθώνεται κάπως?

 

κατά 99% στο κάνει κάποια εφαρμογή...εγώ εβαλα το swift key πληκτρολογιο και υσήχασα. Ειχα βαλει το greenify. Σαφως η εξικονομηση της μπαταρίας που ειναι τεραστια, ειναι καλυτερο για μενα απο το πληκτρολογιο της σαμυ (χωρίς ρουτ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα όταν είχα την ρομ (μιλάμε για την κανονική εφαρμογή των μηνυμάτων και όχι για το hangouts).

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και από 'κει SMS/εισαγωγή λειτουργίας και επέλεξε "αλφάβητο GSM" (αν δεν γίνει κάτι δοκίμασε την "αυτόματη λειτουργία").

Φιλε μου χιλια ευχαριστω λυθηκε με λειτουργια gsm

Link to comment
Share on other sites

Πήρε και το s5 σειρά. Άντε να έρθει και από δω το σκ για να την περάσουμε. Βρέχει που βρέχει να κάνουμε κάτι για να μην πλήξουμε.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έρθει επίσημη ενημέρωση δεν χάνουμε τίποτα ε; Ούτε από ρυθμίσεις κλπ.. Χρειάζεται κάνα μπακαπ τίποτα;

 

Αναφέρομαι και σε in-app ρυθμίσεις, launchers κλπ...

 

Αν και για την 5.0 δεν ειχαν αναφέρει κάποια θεματάκια; Να πάμε αμέσως σε 5.1 δεν παίζει ε;

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έρθει επίσημη ενημέρωση δεν χάνουμε τίποτα ε; Ούτε από ρυθμίσεις κλπ.. Χρειάζεται κάνα μπακαπ τίποτα;

 

Αναφέρομαι και σε in-app ρυθμίσεις, launchers κλπ...

 

Αν και για την 5.0 δεν ειχαν αναφέρει κάποια θεματάκια; Να πάμε αμέσως σε 5.1 δεν παίζει ε;

 

5.0.2 είναι η πιο πρόσφατη, 5.1 δεν υπάρχει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και το S4 στην Ρωσσια το πηρε..... Λογικα εντος των ημερων και μεις....

 

http://www.sammobile.com/2015/01/30/samsung-galaxy-s4-gt-i9500-is-getting-the-lollipop-update-in-russia/

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έρθει επίσημη ενημέρωση δεν χάνουμε τίποτα ε; Ούτε από ρυθμίσεις κλπ.. Χρειάζεται κάνα μπακαπ τίποτα;

 

Αναφέρομαι και σε in-app ρυθμίσεις, launchers κλπ...

 

Αν και για την 5.0 δεν ειχαν αναφέρει κάποια θεματάκια; Να πάμε αμέσως σε 5.1 δεν παίζει ε;

 

Κανονικά θέλει επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων και σετάρισμα της συσκευής από την αρχή. Βρες το κουράγιο και κάνε το όταν έρθει η ώρα. Λίγο πολύ όλοι θα κάνουμε το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας!!!!εχω ενα προβλημα στ εφαρμογη του Facebook καθως εκανα την τελευταία αναβάθμιση που μου εβγαλε με το που μπαινω να δω ποιοι ειναι μεσα στ συνομιλια στ δεξιά δεχνει φορτώσει και με πεταει εξω η εφαρμογη το κανει συνεχεια την εψω διαγραψει και την ξανα κατεβασα πολλες φορες αλλα παλι το ιδιο.. καμια γνωμη εχει κανεις;;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας!!!!εχω ενα προβλημα στ εφαρμογη του Facebook καθως εκανα την τελευταία αναβάθμιση που μου εβγαλε με το που μπαινω να δω ποιοι ειναι μεσα στ συνομιλια στ δεξιά δεχνει φορτώσει και με πεταει εξω η εφαρμογη το κανει συνεχεια την εψω διαγραψει και την ξανα κατεβασα πολλες φορες αλλα παλι το ιδιο.. καμια γνωμη εχει κανεις;;
Για εφαρμογές μπορεἰς να ρωτήσεις εδὠ που ειναι το κατάλληλο νήμα.
Link to comment
Share on other sites

Επιλεγω το nova laucher απο προεπιλεγμενες εφαρμογες κ οταν παταω να σβησω τις εφαρμογες του κινητου γενικα ..μου σβηνει κ τον νοβα κ με πεταει στον laucher της σαμσουνγ τι δεν κανω σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Greenify παιζει περισσότερο αλλα εχω ακούσει και για clean master & viber οτι δημιουργουν το συγκεκριμένο θέμα

 

Μηπως καποιο bt nofification? Εμενα αυτο μου την ειχε κανει τη ζημια.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Επιλεγω το nova laucher απο προεπιλεγμενες εφαρμογες κ οταν παταω να σβησω τις εφαρμογες του κινητου γενικα ..μου σβηνει κ τον νοβα κ με πεταει στον laucher της σαμσουνγ τι δεν κανω σωστα?

 

Κάτι δε μας λες σωστά. Τι εννοείς "πατάω να σβήσω τις εφαρμογές του κινητού γενικά; " Άμα τις σβήσεις γενικά σβήνεις τον launcher...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με YouTube στα σχόλια δεν μου βγάζει ελληνικά αναγνωρίζει μόνο αγγλικά έχει κανεις καμία ιδέα ?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει το Samsung Galaxy διακόπηκε... είτε ανοίξω την συλλογή, είτε κάποια εφαρμογή...αλλά δεν δημιουργεί πρόβλημα, ούτε κολλάει , τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει το Samsung Galaxy διακόπηκε... είτε ανοίξω την συλλογή, είτε κάποια εφαρμογή...αλλά δεν δημιουργεί πρόβλημα, ούτε κολλάει , τι παίζει;

 

Ακριβώς το ίδιο είχα πριν καμιά βδομάδα! !!Σε μένα μόνο όταν ανοίγα την συλλογή! !Έκανα μια επανεκκίνηση κ δεν μου το ξανά έβγαλε αυτό το μνμ :happy:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άξαφνα δεν μπορω να αλλάξω γλώσσα στο πληκτρολόγιο βγάζει τα βελάκια στο space αλλα δεν αλλάξει γλώσσα.το εχει πάθει κάποιος άλλος διορθώνεται κάπως?

 

Κατι εχεις ενεργοποιησει στο Accessibility. Αν το απενεργοποιησεις (ο,τι κι αν ειναι αυτο) θα επανελθει η αλλαγη γλωσσας. Αν δε θελεις να το απενεργοποιησεις θα πρεπει να αλλαξεις πληκτρολογιο. Δυστυχως δεν μπορεις να τα εχεις και τα δυο.

 

@truckman congrats man ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει το Samsung Galaxy διακόπηκε... είτε ανοίξω την συλλογή, είτε κάποια εφαρμογή...αλλά δεν δημιουργεί πρόβλημα, ούτε κολλάει , τι παίζει;

 

 

Κι εμενα το ιδιο κι εστρωσε με επανεκκινηση

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το ιδιο κι εστρωσε με επανεκκινηση

Μάλλον συνέβη σε πολλούς από εμάς. Και σε εμένα το έκανε και έστρωσε με restart

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει το Samsung Galaxy διακόπηκε... είτε ανοίξω την συλλογή, είτε κάποια εφαρμογή...αλλά δεν δημιουργεί πρόβλημα, ούτε κολλάει , τι παίζει;

 

Μου το έκανε και σε μένα όταν άνοιγα την Συλλογή - το πρόγραμμα για τις φωτογραφίες!

Έβαλα τελικά το quickpic.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Για όσους βλέπουν το μήνυμα Samsung Galaxy...

 

Settings -> Applications -> All Apps -> Samsung Galaxy -> Clear Cache

+ Restart

 

:cool:

 

Τελικά τι app είναι αυτό;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset και τζιφος!!!!! τι δι@ολο !!!! πειτε καμια ιδεα

Ίσως αν ξανα περάσεις τη ρομ θα στρώσει!!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...