Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, ποια η χρησιμότητα του αρχείου Samsung TTS Greek; Σχετίζεται με τη λειτουργία Text to speech και αν ναι πώς δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα. Το Νote μου είναι από Ελβετία και θέλω να έχω ελληνικούς χαρακτήρες στον Dialer. Μπορώ να περάσω με Odin το ελληνικό firmware (4.4.2)? Υπάρχει περίπτωση να γράψει ο Knox Counter? Ευχαριστώ.

 

Cadfael όταν το βάζεις στο driving mode, μπορεί να σου ανακοινώνει ποιος παίρνει τηλ, να διαβάζει τα μηνύματα. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την εφαρμογή novago στο note 3 μου και βγάζει σφάλμα αναπαραγωγής. Από το τεχνικό τμήμα της nova μου είπαν ότι η εφαρμογή δεν λειτουργεί σε τηλέφωνα με root όπως το δικό μου. Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί το novago στο note 3 με root ή όχι;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα. Το Νote μου είναι από Ελβετία και θέλω να έχω ελληνικούς χαρακτήρες στον Dialer. Μπορώ να περάσω με Odin το ελληνικό firmware (4.4.2)? Υπάρχει περίπτωση να γράψει ο Knox Counter? Ευχαριστώ.

 

Cadfael όταν το βάζεις στο driving mode, μπορεί να σου ανακοινώνει ποιος παίρνει τηλ, να διαβάζει τα μηνύματα. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

 

Δεν γράφει ο knox αν περασεις σωστα firmware μέσω odin.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε 4.3 rootarismeni. Εχω καιρο να ασχοληθω και θα θελα να ξερω αν υπαρχρι τροπος και αν αξιζει να παω σε τελευταια KitKat με απροβληματιστο root.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την εφαρμογή novago στο note 3 μου και βγάζει σφάλμα αναπαραγωγής. Από το τεχνικό τμήμα της nova μου είπαν ότι η εφαρμογή δεν λειτουργεί σε τηλέφωνα με root όπως το δικό μου. Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί το novago στο note 3 με root ή όχι;

 

δεν λειτουργεί η τελευταία αναβάθμιση δυστυχώς δες έχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε 4.3 rootarismeni. Εχω καιρο να ασχοληθω και θα θελα να ξερω αν υπαρχρι τροπος και αν αξιζει να παω σε τελευταια KitKat με απροβληματιστο root.
Εφόσον είσαι root αξίζει ,με τους τελευταίους κερνελ που έχουν βγει βλέπουμε μέχρι 8 ώρες οθόνης. Εδώ οδηγός http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47658687&postcount=2 πρώτα βήμα 1 και μετά 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφει ο knox αν περασεις σωστα firmware μέσω odin.

 

Όταν εννοείς σωστά εννοείς να μην είναι custom? Οπότε αν του περάσω official ελληνική έκδοση σε Ελβετικό παραεισαγωγής δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα εγγύησης ή με κάποιο αρχείο (είχα διαβάσει κάπου αλλού για το CSC);

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.. εγω με orange france γιατι δεν εχω παρει καμια αναβαθμιση ως τωρα??? Κ ετσι ξεφνικα.. ενω οταν εκανα συνδεση με το pc το note μου εβγαζε αναβαθμιση για το kies κ την εκανε κ τωρα την τελευταια ενω ξεκινησε να την κανει μου πεταξε μηνυμα με σφαλμα οτι δε γινεται κ να μπω στη ταδε σελιδα της σαμι.. καθε βοηθεια καλοδεχουμενη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο φορτιστής κάνει πολύ θόρυβο πλέον θα πάω από την smartec να το δουν. Πειράζει που η συσκευή είναι root? All;a κνοχ 0χ0. Δεν νομίζω να δουν καν το κινητό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο φορτιστής κάνει πολύ θόρυβο πλέον θα πάω από την smartec να το δουν. Πειράζει που η συσκευή είναι root? All;a κνοχ 0χ0. Δεν νομίζω να δουν καν το κινητό.
Μην κάνουμε την τρίχα τριχιά και 0χ1 να είναι δεν παίζει σενάριο να μην στο αλλάξουν, τι δουλεία έχει το root με τον φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι root αξίζει ,με τους τελευταίους κερνελ που έχουν βγει βλέπουμε μέχρι 8 ώρες οθόνης. Εδώ οδηγός http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47658687&postcount=2 πρώτα βήμα 1 και μετά 2

 

Γιατι εχουμε μεινει τοσο πισω? 4.4.3-4.4.4 Γιατι δεν εχουμε?

 

Σε σχεση με την 4.3 εχουν ακουστει τπτ προβληματα και ασταθειες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να ρυθμισω τον ηχο του κινητου ωστε να χτυπαει αμεσως στο τερμα χωρις να ανεβαινει σταδιακα στο τερμα,γιατι δεν το ακουω..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να ρυθμισω τον ηχο του κινητου ωστε να χτυπαει αμεσως στο τερμα χωρις να ανεβαινει σταδιακα στο τερμα,γιατι δεν το ακουω..

Δείτε το "Disable Increasing Ring"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring

 

εγκατέστησε αυτό κάνει τη δουλειά που θες.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το "Disable Increasing Ring"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring

 

εγκατέστησε αυτό κάνει τη δουλειά που θες.

 

Το εχω κ γω κανει ακριβως οτι λεει καλα... αλλα ρουφαει μπαταρια σαν νερακι...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αφύπνιση, ρολόι > ειδοποιήσεις, παίζει αναβολή? μετά τη σίγαση? ή πρέπει να ρυθμίσω καμιά 10αριά ειδοποιήσεις?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κ γω κανει ακριβως οτι λεει καλα... αλλα ρουφαει μπαταρια σαν νερακι...

 

Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι φταίει η εφαρμογή;

Την έχω δύο χρόνια στα κινητά μου και στης γυναίκας μου και δεν καταλαβαίνεις ότι τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι φταίει η εφαρμογή;

Την έχω δύο χρόνια στα κινητά μου και στης γυναίκας μου και δεν καταλαβαίνεις ότι τρέχει.

+1000000000 δεν είναι από αυτή την εφαρμογή.

Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι φταίει η εφαρμογή;

Την έχω δύο χρόνια στα κινητά μου και στης γυναίκας μου και δεν καταλαβαίνεις ότι τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9
Επειδή ο φορτιστής κάνει πολύ θόρυβο πλέον θα πάω από την smartec να το δουν. Πειράζει που η συσκευή είναι root? All;a κνοχ 0χ0. Δεν νομίζω να δουν καν το κινητό.

 

Φίλε και εμένα κάνει πολύ θόρυβο σε βαθμό που να μην μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ ! Άσε που ζεστένεται υπερβολικά πολυ, σε βαθμό να μην μπορείς να τον βγάλεις από την πρίζα ! Ενημέρωσέ μας σχετικά με το τι σου είπαν !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εμένα κάνει πολύ θόρυβο σε βαθμό που να μην μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ ! Άσε που ζεστένεται υπερβολικά πολυ, σε βαθμό να μην μπορείς να τον βγάλεις από την πρίζα ! Ενημέρωσέ μας σχετικά με το τι σου είπαν !
Δεν μπορώ να καταλάβω τι περιμένεις και δεν το πας να στον αλλάξουν ,να εκραγεί:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν γνωρίζει κανείς ας βοηθήσει. Έκανα ρουτ και δεν ξέρω τι πείραξα και έχασα την εναλλαγή γλώσσας στο πληκτρολόγιο. Έκανα και clear cache αλλά τίποτα. Πως το επαναφέρω ?
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9
Δεν μπορώ να καταλάβω τι περιμένεις και δεν το πας να στον αλλάξουν ,να εκραγεί:lol:

 

Χαχαχαχαχα! Είναι μια τάση που την έχουν οι φορτιστες ! Το θεώρησα φυσιολογικό και γι΄ αυτό δεν έδωσα και ιδιαίτερη σημασία ! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...