Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος προερχόμενος από το 2. Ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί: ανοίγοντας το sygic αναφέρει ότι η κάρτα μνήμης είναι κλειδωμένη. Γνωρίζει κάτι κάποιος? Να σημειωθεί ότι στο 2 δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα 15 μήνες που το είχα όπως επίσης και σε κινητό με android 2.1!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος προερχόμενος από το 2. Ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί: ανοίγοντας το sygic αναφέρει ότι η κάρτα μνήμης είναι κλειδωμένη. Γνωρίζει κάτι κάποιος? Να σημειωθεί ότι στο 2 δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα 15 μήνες που το είχα όπως επίσης και σε κινητό με android 2.1!

 

σε εμένα δεν το βγάζει αυτό δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι θέμα μόνο του note3 αλλά γενικά του android, όμως θα κάνω την ερώτησή μου εδώ και αν κρίνουν οι υπευθυνοι ότι πρεπει να μεταφερθει καλώς έχει, είμαι με jb 4.3 και θέλω να μου προτείνει κάποιος αν ξέρει, τρόπο ώστε να ρυθμίζω τον ήχο ξεχωριστα στις ανοιχτές εφαρμογές, για παράδειγμα έχω ανοικτή και την μουσική και το youtube και δεν μπορώ να προσαρμόσω ξεχωριστά την ένταση στο καθένα, η και τα δύο δυνατά η και τα δύο χαμηλά, καμμιά ιδέα? Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δεν το βγάζει αυτό δουλεύει κανονικά.

Εν τω μεταξύ να αναφέρω ότι μπαίνω κανονικά στην κάρτα μνήμης για να δω τα αρχεία μου να ακούσω τραγούδια και τα σχετικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βάλω φραγή των αριθμών με απόκρυψη;

 

Δεν χρειάζεταινα βάλεις έξτρα εφαρμογή. Πηγαινε: Τηλεφωνο> ρυθμίσεις κλησεων> Απόρριψη κλησης> Λίστα αυτόματης απόρριψης και τικαρισε το "Αγνωστο".

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ να αναφέρω ότι μπαίνω κανονικά στην κάρτα μνήμης για να δω τα αρχεία μου να ακούσω τραγούδια και τα σχετικά.

 

έχεις την τελευταία έκδοση?

δοκίμασε να την διαγράψεις και να την βάλεις από την αρχή.

και ότι απορία έχεις συνέχισε σε αυτό το νήμα. ..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα χάθηκε η ελληνική γλώσσα από το πληκτρολόγιο. Έκανα restart, το ξαναρύθμισα αλλά τίποτα. Αναγκάστηκα να βάλω το SwiftKey. Έχει κανείς καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα χάθηκε η ελληνική γλώσσα από το πληκτρολόγιο. Έκανα restart, το ξαναρύθμισα αλλά τίποτα. Αναγκάστηκα να βάλω το SwiftKey. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visionobjects.resourcemanager&hl=en

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες περαστε την εκδοση 4.2.39 των google play services με σημαντικες αλλαγες στην καταναλωση μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

Παιδες περαστε την εκδοση 4.2.39 των google play services με σημαντικες αλλαγες στην καταναλωση μπαταριας

 

Πως το κάνουμε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ψαξτο στο google και θα σου βγαλει διαφορα site να την κατεβασεις. Μετα εγκατασταση σαν κανονικη εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρήκα το apk. Σίγουρα μπορούμε να το περάσουμε ; Μήπως επειδή τώρα περιμένω την 4.4 δημιουργηθεί κάποιο conflict ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να το περάσεις. Η google δε το δίνει μαζί σε όλους γιαυτό μπορεί για παράδειγμα ένα nexus να το πάρει γρήγορα και μία συσκευή sony πιο αργά.

Χτες βγήκε και η 4.2.40 από ότι είδα μόλις τώρα. Κατέβασε την απο εδώ http://www.tusfiles.net/yc9rxh4seh11 και κάνε εγκατάσταση το apk.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να το περάσεις. Η google δε το δίνει μαζί σε όλους γιαυτό μπορεί για παράδειγμα ένα nexus να το πάρει γρήγορα και μία συσκευή sony πιο αργά.

Χτες βγήκε και η 4.2.40 από ότι είδα μόλις τώρα. Κατέβασε την απο εδώ http://www.tusfiles.net/yc9rxh4seh11 και κάνε εγκατάσταση το apk.

 

Σωστός.

Αυτό κάνουν όλοι.

Τσιμπάνε το apk από τα nexus :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... περίεργο: από την έλευση της 4.4 και μέχρι σήμερα, δεν είχα προσπαθήσει να κάνω edit κάποιο file στην SD Card [64GB Kingston Class 10]. Σήμερα λοιπόν, άρχισα να πετάω κάποια παλιά αρχεία και (αυτό έγινε απροβλημάτιστα) και παράλληλα είπα να κάνω rename κάποια MP3 με το group πρώτα, τον τίτλο μετά κλπ. Αμ, δε!!!! Ψάχνοντάς το λίγο ακόμα, συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ να κάνω rename ΚΑΝΕΝΑ αρχείο στην Ext.SD, ούτε τα ΜΡ3, ούτε τα PDF, ούτε τα APK's, ούτε τίποτα! Μετέφερα τα αρχεία μου στο PC, έκανα format την κάρτα στο PC, τίποτα. Την έκανα format από το N3 και αυτό εν ματαίω. Άρχισα να το googlάρω και εντέλει βλέπω ότι είναι καταγεγραμμένο πρόβλημα της 4.4 στο Ν3 (μάλλον και στο GS4) που αντιμετωπίζουν και άλλοι και διορθώνεται (όχι πάντα) με μία διαδικασία, αλλά μόνο σε όσους έχουν root access (!!!). Πχ. δείτε εδώ. Αν μη τι άλλο, αυτό είναι από τρελό έως απαράδεκτο! Όποιος φίλος έχει κάποια λύση, που ΔΕΝ απαιτεί root, θα με κάνει ιδιαίτερα χαρούμενο.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

...να υποθέσω ότι δεν αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα κανένας συνάδελφος???

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο με τις χωρες δεν ειναι τοσο απλο.Εγω που προσφατα προσπαθησα να βαλω αλλης χωρας ρομ μου χτυπαγε συνεχεια στο odin FAIL το hidden.img μεχρι που εβαλα την δικη του την βαλτικη.

 

Στα καλά καθούμενα χάθηκε η ελληνική γλώσσα από το πληκτρολόγιο. Έκανα restart, το ξαναρύθμισα αλλά τίποτα. Αναγκάστηκα να βάλω το SwiftKey. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Τα ίδια και σε εμένα φίλε. Δεν βρήκα λύση. Δεν με πειράζει κιόλας. Χρησιμοποιώ αλλα πληκτρολόγια

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

:p

Ναι μπορείς να το περάσεις. Η google δε το δίνει μαζί σε όλους γιαυτό μπορεί για παράδειγμα ένα nexus να το πάρει γρήγορα και μία συσκευή sony πιο αργά.

Χτες βγήκε και η 4.2.40 από ότι είδα μόλις τώρα. Κατέβασε την απο εδώ http://www.tusfiles.net/yc9rxh4seh11 και κάνε εγκατάσταση το apk.

Ποια απο,ολες,τη free;

Στο κινητο,δεν κατεβαινει η ιδια σελιδα,οπως στο iPad,που το δοκιμασα πρωτα.Ετσι,δεν ξερω πως να το κατεβασω.Και σιγουρα η μπαταρια,κατεβαινει πολυ γρηγορα,ετσι οπως ειναι.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά στις φωτογραφίες μου δημιούργησε έναν φάκελο που λέει auto backup και έχει μια φώτο την οποία την είχα τραβήξει με το ταμπλέτ και την έστειλα σε έναν φίλο μέσω face και μετά την διέγραψε τώρα γτ μου την βγάζει στο κινητό στις φώτο στα καλά καθούμενα ενώ η φώτο αυτή δεν υπάρχει πουθενά και το ποιο σπαστικό είναι ότι δεν μπορώ να την σβήσω από το αυτό μπακαπ ...... οποίο γνωρίζει ας μου πει πως μπορώ να την αφαιρέσω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά στις φωτογραφίες μου δημιούργησε έναν φάκελο που λέει auto backup και έχει μια φώτο την οποία την είχα τραβήξει με το ταμπλέτ και την έστειλα σε έναν φίλο μέσω face και μετά την διέγραψε τώρα γτ μου την βγάζει στο κινητό στις φώτο στα καλά καθούμενα ενώ η φώτο αυτή δεν υπάρχει πουθενά και το ποιο σπαστικό είναι ότι δεν μπορώ να την σβήσω από το αυτό μπακαπ ...... οποίο γνωρίζει ας μου πει πως μπορώ να την αφαιρέσω

 

Ρυθμισεις->λογαριασμοι->google και ξετικαρεις το συγχρονισμο λευκωματων ιστου. Μετα πας στο διαχειριστη εφαρμογων,καρτελα -ολα-,βρες την εφαρμογη της συλλογης και κανε εκκαθαριση δεδομενων.Ενα reboot τη συσκευη σου και λογικα θα εισαι κομπλε.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Να ρωτήσω επειδή έχω βρει ένα ένα μεταχείρισμενο Note 3 τι θα πρέπει να δω?να μπω download Mode για Knox warranty??

Επίσης η απόδειξη Είναι απαραίτητη ? Έχει πάει κάποιος από Z ultra σε Note 3?

Ευχαριστώ

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Να ρωτήσω επειδή έχω βρει ένα ένα μεταχείρισμενο Note 3 τι θα πρέπει να δω?να μπω download Mode για Knox warranty??

Επίσης η απόδειξη Είναι απαραίτητη ? Έχει πάει κάποιος από Z ultra σε Note 3?

Ευχαριστώ

Καλημέρα:)

Ναι χρειάζεται η απόδειξη όπου να αναγράφεται κ το imei της συσκευής!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...