Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει το εξής η κάμερα: πατάω κανονικά τη φωτογραφία ,μου βγάζει ένα μήνυμα επεξεργασία απομακρύνω το κινητό από την φωτογραφία που τράβηξε και μου εμφανίζει το στιγμιότυπο από το πλάνο που είχε στην εικόνα όταν τελείωσε την επεξεργασία και όχι της φωτογραφίας που μόλις τράβηξα...τι φταίει;

 

Δεν φταίει καμία 4.4.2

 

Όπως είπε κι ο araditsas, αυτό είναι το φυσιολογικό και το σωστό όταν έχεις επιλέξει "λειτουργία νύχτας".

 

Αυτό γίνεται για να πάρει περισσότερο φως ο αισθητηρας και να βγει η φωτογραφία πιο φωτεινή. Σημαντικό είναι να προσπαθείς να κρατάς το κινητό όσο πιο ακίνητο γίνεται, ενώ σου γράφει επεξεργασία.

 

Εάν δεν θέλεις να σου το κάνει αυτό, απενεργοποίησε την λειτουργία νύχτας και θα σου βγάζει φωτογραφία αμέσως.

 

Επαναλαμβάνω, ότι ΔΕΝ είναι πρόβλημα, ΔΕΝ φταίει η έκδοση, ΔΕΝ φταίει η αναβάθμιση. Όλα είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΆ!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο,αυτό έφταιγε... όμως το ότι μου βγάζει συνεχώς ειδικά σε wifi ότι είναι αδύνατη η σύνδεση με αυτό το δίκτυο και το air gesture, ενώ λειτουργεί κανονικά,όταν επιλέγω τη λειτουργεία της γρήγορης ματιάς λειτουργεί στην αρχή,αλλά μετά απο λίγο δεν.. ;ο αισθητήρας λειτουργεί κανονικά,απλά όταν κλειδώσει η οθόνη μπορεί να το κάνει κανονικά στην αρχή,αλλα αν το αφήσω για λίγη ώρα και μετά το κάνω δεν λειτουργεί..
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο,αυτό έφταιγε... όμως το ότι μου βγάζει συνεχώς ειδικά σε wifi ότι είναι αδύνατη η σύνδεση με αυτό το δίκτυο και το air gesture, ενώ λειτουργεί κανονικά,όταν επιλέγω τη λειτουργεία της γρήγορης ματιάς λειτουργεί στην αρχή,αλλά μετά απο λίγο δεν.. ;ο αισθητήρας λειτουργεί κανονικά,απλά όταν κλειδώσει η οθόνη μπορεί να το κάνει κανονικά στην αρχή,αλλα αν το αφήσω για λίγη ώρα και μετά το κάνω δεν λειτουργεί..

 

 

Και σε εμένα η γρήγορη ματιά το ίδιο κάνει

άνοιξε και κλείσε την γρήγορη ματιά και θα επανέλθει

Αυτή η λειτουργία πότε δεν πήγαινε καλά ούτε με το note 2 που είχα πριν

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο,αυτό έφταιγε... όμως το ότι μου βγάζει συνεχώς ειδικά σε wifi ότι είναι αδύνατη η σύνδεση με αυτό το δίκτυο και το air gesture, ενώ λειτουργεί κανονικά,όταν επιλέγω τη λειτουργεία της γρήγορης ματιάς λειτουργεί στην αρχή,αλλά μετά απο λίγο δεν.. ;ο αισθητήρας λειτουργεί κανονικά,απλά όταν κλειδώσει η οθόνη μπορεί να το κάνει κανονικά στην αρχή,αλλα αν το αφήσω για λίγη ώρα και μετά το κάνω δεν λειτουργεί..

 

Ακριβώς το ίδιο έχω κι εγώ και στο wifi και στο air gesture με ελληνικό 4,3...

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Παιδειά μπορεί να μου πει κάποιος αν και πως γίνεται να βγάλω αυτό το όριο των 5 λεπτών που έχει όταν τραβάω βίντεο UHD?

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος και εγώ του note 3 από την Παρασκευή που μας πέρασε. Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα τέλειες, αν και τα προηγούμενα κινητά που είχα ήταν κατά πολύ υποδεέστερα για να έχω μια πιο αντικειμενική άποψη. Μια ερώτηση για ένα θέμα που με έχει προβληματίσει... Ανοίγω το gps από τις ρυθμίσεις, στη συνέχεια ανοίγω τους χάρτες τις Google, αλλά δεν βρίσκει τη θέση μου. Έχω wifi ανοικτό και βγήκα και έξω στο μπαλκόνι για να σιγουρευτώ. Δεν έχω πειράξει καθόλου το κινητό, παρά μόνο την αναβάθμιση που έγινε αυτόματα στην πρώτη ενεργοποίηση που πέρασε την 4.4.2 από την 4.3 που είχε. Το DOA λήγει την Παρασκευή! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος και εγώ του note 3 από την Παρασκευή που μας πέρασε. Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα τέλειες, αν και τα προηγούμενα κινητά που είχα ήταν κατά πολύ υποδεέστερα για να έχω μια πιο αντικειμενική άποψη. Μια ερώτηση για ένα θέμα που με έχει προβληματίσει... Ανοίγω το gps από τις ρυθμίσεις, στη συνέχεια ανοίγω τους χάρτες τις Google, αλλά δεν βρίσκει τη θέση μου. Έχω wifi ανοικτό και βγήκα και έξω στο μπαλκόνι για να σιγουρευτώ. Δεν έχω πειράξει καθόλου το κινητό, παρά μόνο την αναβάθμιση που έγινε αυτόματα στην πρώτη ενεργοποίηση που πέρασε την 4.4.2 από την 4.3 που είχε. Το DOA λήγει την Παρασκευή! :)

Την πρώτη φορά κάνει κάποια ώρα παραπάνω λογικά. Βάλε να δουλεύουν και wifi και 3g και δορυφόροι και περίμενε να κλειδώσει. Αν έχει συννεφιά ίσως καθυστερήσει λίγο. Την επόμενη φορά λογικά θα κλειδώσει πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος και εγώ του note 3 από την Παρασκευή που μας πέρασε. Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα τέλειες, αν και τα προηγούμενα κινητά που είχα ήταν κατά πολύ υποδεέστερα για να έχω μια πιο αντικειμενική άποψη. Μια ερώτηση για ένα θέμα που με έχει προβληματίσει... Ανοίγω το gps από τις ρυθμίσεις, στη συνέχεια ανοίγω τους χάρτες τις Google, αλλά δεν βρίσκει τη θέση μου. Έχω wifi ανοικτό και βγήκα και έξω στο μπαλκόνι για να σιγουρευτώ. Δεν έχω πειράξει καθόλου το κινητό, παρά μόνο την αναβάθμιση που έγινε αυτόματα στην πρώτη ενεργοποίηση που πέρασε την 4.4.2 από την 4.3 που είχε. Το DOA λήγει την Παρασκευή! :)

 

Μπορεις να το τεσταρεις και με αυτη την εφαρμογη:http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά κάνει κάποια ώρα παραπάνω λογικά. Βάλε να δουλεύουν και wifi και 3g και δορυφόροι και περίμενε να κλειδώσει. Αν έχει συννεφιά ίσως καθυστερήσει λίγο. Την επόμενη φορά λογικά θα κλειδώσει πολύ πιο γρήγορα.

Εγω το εβαλα τωρα που το διαβαζα,και με βρηκε αμεσως.Μιλαμε για 2-3 sec.!!!:cool::cool::cool:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα service για να δούμε.....

 

Εύχομαι να διορθωθεί! Θυμήσου να μας πεις το αποτέλεσμα γιατί και εγώ έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, απλά δεν έχω βρει ακόμη χρόνο για να το πάω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στον default browser της κιτ κατ δεν μου κρατάει τον κωδικό του myphone, μόνο του myphone όμως. Στα άλλα forums μπαίνει κανονικά αυτόματα. Είναι τικαρισμενα όλα τα κουτάκια όπως cookies, να θυμάται κωδικούς κτλ. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Αυτο με τους κωδικους,το εχω τοσο με το λαπτοπ,οσο και με το iPad.Καθε τρεις και λιγο,μου ξαναζηταει κωδικους.

Και αυτα,ειδικα το myphone.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τους κωδικους,το εχω τοσο με το λαπτοπ,οσο και με το iPad.Καθε τρεις και λιγο,μου ξαναζηταει κωδικους.

Και αυτα,ειδικα το myphone.

 

Περιεργως ο μόνος browser που δεν μου ζητάει πάλι κωδικούς είναι ο dolphin. Όλοι οι άλλοι μου ζητούν συνέχεια, και αυτό συμβαίνει μόνο στο myphone.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα (αν έχεις βέβαια προσθέσει τις γλώσσες), που δεν αλλάζει η γλώσσα από το space, αν δε λυθεί με εκκαθάριση δεδομένων του πληκτρολογίου, σημαίνει ότι έχεις λάθος csc για τη ρομ.

Τελικά όλως περιέργως έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το πληκτρολόγιο Samsung .

Δεν είναι θέμα csc γιατί η ΚΙΤ ΚΑΤ κατέβηκε ΟΤΑ .Με εκκαθάριση δεδομένων δεν λύθηκε .Πιθανώς είναι bug tης ρομ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καμια 10αρια μερες χρησεις με 4.4.2 μου συνεβησαν τα εξεις.

1.ξεκινωντας να κανω μια κληση,την ωρα που πηγα να βαλω το κινητο στο αυτι για να μιλησω,η κληση τερματιστηκε και το τηλεφωνο γυρισε σε κατασταση lockscreen.

2.δεχομενος μια κληση,η οθονη ηταν μαυρη,χωρις να ξερω ποιος με καλει,και το τηλεφωνο νεκρο,χωρις να μπορω ν απαντησω.στο δε πανω μερος τις οθονης ειχε ενα μικρο πρασινο πλαισιο,μ ενα πρασινο ακουστικο στ αριστερα τις οθονης.

3.ενω ακουγα μουσικη,ηθελα ν αλλαξω κομματι,σε κατασταση lockscreen,κανα δυο φορες κολλησε και δεν πηγαινε στο επομενο κομματι.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καμια 10αρια μερες χρησεις με 4.4.2 μου συνεβησαν τα εξεις.

1.ξεκινωντας να κανω μια κληση,την ωρα που πηγα να βαλω το κινητο στο αυτι για να μιλησω,η κληση τερματιστηκε και το τηλεφωνο γυρισε σε κατασταση lockscreen.

2.δεχομενος μια κληση,η οθονη ηταν μαυρη,χωρις να ξερω ποιος με καλει,και το τηλεφωνο νεκρο,χωρις να μπορω ν απαντησω.στο δε πανω μερος τις οθονης ειχε ενα μικρο πρασινο πλαισιο,μ ενα πρασινο ακουστικο στ αριστερα τις οθονης.

3.ενω ακουγα μουσικη,ηθελα ν αλλαξω κομματι,σε κατασταση lockscreen,κανα δυο φορες κολλησε και δεν πηγαινε στο επομενο κομματι.

 

Γι αυτο καθυστερει η 4.4.2 σε Γαλλια Αγγλια Γερμανια

:)
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν έχω κανένα θέμα με την 4.4.2 .Πέρασε και έκατσε θαυμάσια. Πιστεύω ότι πολλά προβλήματα οφείλονται σε εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με την 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν έχω κανένα θέμα με την 4.4.2 .Πέρασε και έκατσε θαυμάσια. Πιστεύω ότι πολλά προβλήματα οφείλονται σε εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με την 4.4.2.

 

Το πληκτροlόγιο samsung δεν είναι εφαρμογή του play store.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με το πληκτρολόγιο να δει εδώ μήπως χρειάζεται update, αν και γίνεται ΟΤΑ, άλλα δεν χάνει τίποτα να ρίξει μια ματιά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visionobjects.resourcemanager&hl=el

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο καμια 10αρια μερες χρησεις με 4.4.2 μου συνεβησαν τα εξεις.

1.ξεκινωντας να κανω μια κληση,την ωρα που πηγα να βαλω το κινητο στο αυτι για να μιλησω,η κληση τερματιστηκε και το τηλεφωνο γυρισε σε κατασταση lockscreen.

2.δεχομενος μια κληση,η οθονη ηταν μαυρη,χωρις να ξερω ποιος με καλει,και το τηλεφωνο νεκρο,χωρις να μπορω ν απαντησω.στο δε πανω μερος τις οθονης ειχε ενα μικρο πρασινο πλαισιο,μ ενα πρασινο ακουστικο στ αριστερα τις οθονης.

3.ενω ακουγα μουσικη,ηθελα ν αλλαξω κομματι,σε κατασταση lockscreen,κανα δυο φορες κολλησε και δεν πηγαινε στο επομενο κομματι.

Ναι, υπαρχουν θεματα με την 4.2.2. Ηδη αντιμετωπισα πολλα και διαφορα. ΔΕΝ είναι rock solid η 4.4.2 κι οποιος διατείνεται το αντιθετο μαλλον δεν εχει δει πως δουλευει αψογα ένα τηλεφωνο.

Όπως και να εχει αναμενουμε την τελικη, ευρεια διαθεση της ROM...

Link to comment
Share on other sites

Περιεργως ο μόνος browser που δεν μου ζητάει πάλι κωδικούς είναι ο dolphin. Όλοι οι άλλοι μου ζητούν συνέχεια, και αυτό συμβαίνει μόνο στο myphone.

 

Χρησιμοποιω τον dolphin εδω και καιρο ειναι οτι καλυτερο θεωρω....σε ιφον που το ειδα δεν με ενθουσιασε τοσο.... Γιατι στα φορουμς δεν μπαινεις απο tapatalk ? Oyte κωδικους ουτε τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, υπαρχουν θεματα με την 4.2.2. Ηδη αντιμετωπισα πολλα και διαφορα. ΔΕΝ είναι rock solid η 4.4.2 κι οποιος διατείνεται το αντιθετο μαλλον δεν εχει δει πως δουλευει αψογα ένα τηλεφωνο.

Όπως και να εχει αναμενουμε την τελικη, ευρεια διαθεση της ROM...

 

Σε μας που ειναι βαλτικης και πηρε την 4.4.2 και τα λοιπα .... θα βγει service pack??? Aν και δεν αντιμετωπιζω προβληματα .....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...