Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα το system tuner αλλα παλι ανεβοκατεβαινουν οι πυρήνες της φωτιάς! και εχουμε διαφορετικο governor[ATTACH]40795[/ATTACH]
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με interactive.

 

Ίσως όμως κάτι να απασχολεί τους επεξεργαστές συνέχεια...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

:DΚαλησπέρα σε ολους ειμαι καινούργιος στο φόρουμ και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα (κάτοχος note 3)έκανα την αναβάθμιση σε kit kat ολα οκ εκτός απο ενα πράγμα μπαίνω στην σελίδα της bet365 και πατάω να δω τον αγώνα σε live streaming και αντί να μου πετάξει το παραθυράκι με το βίντεο μου κάνει λήψη αρχείου .Εχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο?ευχαριστω εκ των προτέρων:D
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με interactive.

 

Ίσως όμως κάτι να απασχολεί τους επεξεργαστές συνέχεια...

 

δεν μπορω δεν ειμαι ρουτ. αλλα δεν τρεχω κατι περιεργο απλα μαλλον η 4.3 ειναι έτσι.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να βάλεις tempered glass. Είναι φθηνά πια, και με ανώτερη αίσθηση και προστασία

Οκ, θα το κοιτάξω. ..Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω δεν ειμαι ρουτ. αλλα δεν τρεχω κατι περιεργο απλα μαλλον η 4.3 ειναι έτσι.

 

 

 

Δεν είναι έτσι η 4.3 μόνο ο ένας πρέπει να δουλεύει όταν το τηλ είναι χαλαρό

 

κάτι σου απασχολεί την cpu

 

το είχα αντιμετωπισει και εγώ αυτό όταν είχα περάσει με odin την μαμά 4.3

δούλευαν υπερωρίες όλοι οι πυρήνες

οπότε άρχισα να παγωνω εφαρμογές το πρόβλημα λύθηκε και η cpu επανήλθε σε φυσιολογικές τιμές

 

Τώρα εσύ που δεν είσαι root νομίζω ότι και πάλι μπορείς να παγώσεις αρκετές εφαρμογές πατώντας μενού -απεγκατασταση μέσα από συρτάρι εφαρμογών

 

Ότι εφαρμογή επιλέξεις δεν τις σβήνει αλλά της παγώνει

Edited by panosfast
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα δοκίμασα το vingette και έπαθα πλάκα με τις φωτογραφίες που βγάζει και τα εφφέ.

(Δεν έχω καμία σχέση με το πρόγραμμα, αν θεωρείται διαφήμιση το μηνυμά μου παρακαλώ να σβηστεί.)

Edited by unemployed_ghost
Link to comment
Share on other sites

Ποιες γραμμές;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι δικό μου το video, αλλά έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

http://www.youtube.com/watch?v=hXGC1ZoAhVU

 

 

Και σε μένα το κάνει όταν τραβάω σε χαμηλό φωτισμό και με wifi ανοιχτό.

 

Δηλαδή με άλλη εφαρμογή δεν το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι η 4.3 μόνο ο ένας πρέπει να δουλεύει όταν το τηλ είναι χαλαρό

 

κάτι σου απασχολεί την cpu

 

το είχα αντιμετωπισει και εγώ αυτό όταν είχα περάσει με odin την μαμά 4.3

δούλευαν υπερωρίες όλοι οι πυρήνες

οπότε άρχισα να παγωνω εφαρμογές το πρόβλημα λύθηκε και η cpu επανήλθε σε φυσιολογικές τιμές

 

Τώρα εσύ που δεν είσαι root νομίζω ότι και πάλι μπορείς να παγώσεις αρκετές εφαρμογές πατώντας μενού -απεγκατασταση μέσα από συρτάρι εφαρμογών

 

Ότι εφαρμογή επιλέξεις δεν τις σβήνει αλλά της παγώνει

 

έσβησα το battery doctor που το είχα και widget και τωρα στο cpuz δειχνει μονο τον εναν επεξεργαστη να δουλεύει. τελικα κανενα task manager δεν χρειαζεται γενικως. υπαρχει μηπως κάπου αντιστοιχο προγραμμα που να ειναι απλό και να δειχνει τι τρωει τη μπαταρία και απασχολει τον επεξεργαστη?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι δικό μου το video, αλλά έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

http://www.youtube.com/watch?v=hXGC1ZoAhVU

 

Ωχ τι είναι αυτό; πρόβλημα software ή hardware;

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο παιδιά μόλις μου εμφάνισε και σε αυτό το προγραμμα γραμμές, τσάμπα η χαρά :( Edited by unemployed_ghost
Link to comment
Share on other sites

έσβησα το battery doctor που το είχα και widget και τωρα στο cpuz δειχνει μονο τον εναν επεξεργαστη να δουλεύει. τελικα κανενα task manager δεν χρειαζεται γενικως. υπαρχει μηπως κάπου αντιστοιχο προγραμμα που να ειναι απλό και να δειχνει τι τρωει τη μπαταρία και απασχολει τον επεξεργαστη?

 

Αυτό έλεγα και στο thread της μπαταρίας. Τα προγράμματα battery something είναι μια κοτσάνα και μισή. Πετάξτε τα. Αξιοποιειστε το κινητό σας όπως είναι και αν έχετε πρόβλημα με μπαταρία δείτε προσεκτικά τα προγράμματα σας ένα ένα. Βάλτε αρχικά τα απολύτως αναγκαία και σιγά σιγά το ξαναχτιζετε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει αλλαγή του governor στην 4.4

Αυτά που λέτε για τους πυρήνες και αν δουλεύουν ψηλά χαμηλά, δεν ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τις γραμμές στην κάμερα, προσωρινά μέχρι να λυθεί το πρόβλημα έφτιαξα ενα script με το tasker μολις ανοιγει η κάμερα να κλείνει το wifi και ολα οκ. (βέβαια ημίμετρα όλα αυτά.)
Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τις γραμμές στην κάμερα, προσωρινά μέχρι να λυθεί το πρόβλημα έφτιαξα ενα script με το tasker μολις ανοιγει η κάμερα να κλείνει το wifi και ολα οκ. (βέβαια ημίμετρα όλα αυτά.)

EΓΩ δεν εχω γραμμες οθτε χαμηλο φωτισμο ουτε σε υψηλο ουτε με ανοιχτο wifi οτε με κλεστο....Τωρα τι να πω ειμαι στην official 4.4.2.. το προβλημα μου ειναι μηπως επειδη ειναι λιγο στραβο το τζαμακι( το χω δειξει με φωτος σε προηγουμενο ποστ) δημιουργει κενο και μπουν σκονες.........

 

Oσο για τον φιλο που ψαχνει tempered glass αν θελει να του στειλω λινκ απο κει που πηρα το δικο μου πραγματικα οτι καλυτερο για την προστασια της οθονης....και σε πτωση σπαει αυτο και η οθονη μενει αθικτη

Edited by pa_la_vos
Link to comment
Share on other sites

EΓΩ δεν εχω γραμμες οθτε χαμηλο φωτισμο ουτε σε υψηλο ουτε με ανοιχτο wifi οτε με κλεστο....Τωρα τι να πω ειμαι στην official 4.4.2.. το προβλημα μου ειναι μηπως επειδη ειναι λιγο στραβο το τζαμακι( το χω δειξει με φωτος σε προηγουμενο ποστ) δημιουργει κενο και μπουν σκονες.........

 

Oσο για τον φιλο που ψαχνει tempered glass αν θελει να του στειλω λινκ απο κει που πηρα το δικο μου πραγματικα οτι καλυτερο για την προστασια της οθονης....και σε πτωση σπαει αυτο και η οθονη μενει αθικτη

 

αν θέλεις πες μας απο που το πηρες.... επισης το πενακι λειτουργει καλα?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις πες μας απο που το πηρες.... επισης το πενακι λειτουργει καλα?

 

Oλα λειτουργουν αψογα η μπαταρια ειναι κομπλε μου κραταει μιμιση μερα ανετα για την χρηση που κανω και το πενακι στα καλυτερα τωρα το τζαμακι εχς δει και αλλα που φαινεται να εχει μια στραβωμαρα η τα ματακια μου κανουν πουλακια η ειμαι μεγαλος ψειρας ....

 

Εννοεις απο που πηρα το κινητο η το tempered glass

Link to comment
Share on other sites

τελειο το κινητο δεν εχω παραπονο αλλα.. στο nexus 4 που ειχα πολυ σπανια επεφτα κατω απο 1 giga ram ελευθερο τωρα με το νοτε 3 εχω μονιμα κατω απο 1 giga και πολλες φορεσ φτανει στα 200 με 300 ελευθερα mb. δε με ενδιαφερει πολυ αφου το κινητο δεν εχει δειξει οτι κολαει αλλα γιατι ετσι?
Link to comment
Share on other sites

τελειο το κινητο δεν εχω παραπονο αλλα.. στο nexus 4 που ειχα πολυ σπανια επεφτα κατω απο 1 giga ram ελευθερο τωρα με το νοτε 3 εχω μονιμα κατω απο 1 giga και πολλες φορεσ φτανει στα 200 με 300 ελευθερα mb. δε με ενδιαφερει πολυ αφου το κινητο δεν εχει δειξει οτι κολαει αλλα γιατι ετσι?

 

Γιατί απλά συγκρίνεις pure android με brand (samsung στην περίπτωσή μας) modified android.

Είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

τελειο το κινητο δεν εχω παραπονο αλλα.. στο nexus 4 που ειχα πολυ σπανια επεφτα κατω απο 1 giga ram ελευθερο τωρα με το νοτε 3 εχω μονιμα κατω απο 1 giga και πολλες φορεσ φτανει στα 200 με 300 ελευθερα mb. δε με ενδιαφερει πολυ αφου το κινητο δεν εχει δειξει οτι κολαει αλλα γιατι ετσι?

 

To τζαμακι σου ειναι κομπλε στη καμερα??? γτ βρηκα ανταλλακτικο μηπως φτιαξω το δικο μου και ειναι και αυτο στραβο http://www.ebay.com/itm/121228397046?_trksid=p5039.m570.l4456&_trkparms=gh1g%3DI121228397046.N8.S1.M148

Link to comment
Share on other sites

To τζαμακι σου ειναι κομπλε στη καμερα??? γτ βρηκα ανταλλακτικο μηπως φτιαξω το δικο μου και ειναι και αυτο στραβο http://www.ebay.com/itm/121228397046?_trksid=p5039.m570.l4456&_trkparms=gh1g%3DI121228397046.N8.S1.M148

 

Άμα σε ενοχλεί τόσο πολύ γιατί δεν το πας σε ένα service να σου το αλλάξουν? Αν το επιχειρήσεις μόνος σου είναι απίθανο να έχεις το ίδιο καλό αποτέλεσμα με το service και ρισκάρεις να χάσεις και την εγγύση αν μείνουν ίχνη της επέμβασής σου στο harware του κινητού (που είναι πολύ πιθανό σε τέτοιες λεπτοδουλειές). Το κινητό είναι έτσι κι αλλιώς στην εγγύηση και αυτό είναι κατασκευαστικό λάθος που θεωρώ ότι ακόμα και αν έχεις περάσει custom rom δεν μπορούν να αρνηθούν να στο αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

To τζαμακι σου ειναι κομπλε στη καμερα??? γτ βρηκα ανταλλακτικο μηπως φτιαξω το δικο μου και ειναι και αυτο στραβο http://www.ebay.com/itm/121228397046?_trksid=p5039.m570.l4456&_trkparms=gh1g%3DI121228397046.N8.S1.M148

 

τι ηθελες και μου το λεγες και μενα ειναι λιγο λαθος κολημενο. αλλα δε νομιζω να εχουμε προβλημα. στις 2 πλευρες του τετραγωνου τζαμιου εχει λιγο κενο ενο στις αλλες 2 καθολου. να πω επισης οτι το δικο μου ειναι ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...