Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει εντύπωση που συναντάτε τόσα προβλήματα με την Lollipop πάντως.:confused:

 

Εγώ με ελληνικό cosmote οταν τη πρωτο πέρασα σερνόταν.Μετά απο ενα hard reset ψιλο έστρωσε αλλα αντιμετώπιζα πρόβλημα στη διαγραφή της ram που αργούσε κάποια δεύτερα,στο wi-fi,στο bt και σε οθόνη την ώρα της κλήσης που αναβόσβηνε όποτε να ναι.Τρ με την αναβαθμιση 200 κάτι mb που μ ήρθε όλα δείχνουν να εχουν στρώσει αν και δεν εχω δοκιμάσει bt ακόμα και σε antutu απο 43000 μ έγραψε 48000.

Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει απαντηθει ξανα αλλα θα ρωτησω (παλι).

Εχετε παρτηρισει καποια καθηστεριση στο να αναψει η οθονη οταν βγαζετε το τηλεφωνο απο το αυτι σας οταν τελειωνετε καποια κληση?

Μιλαω, τελειωνω το τηλεφωνιμα και οταν βγαζω το τηλεφωνο απο το αυτι η οθονη κανει αρκετη ωρα να ενεργοποιηθει παλι ωστε να τερματισω την κληση...

Αν και μικαω τις περισσοτερες φορες με bt ειναι ακρως εκνευριστικο και επικυνδινο μιας και εχει τυχη να μην εχει κλεισει η γραμμη και ο αλλος να ακουει ακομα στην αλλη γραμμη...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το κινητο με το που κανει boot και φτασει στην οθονη με πιν κανει rstart

χωρις καρτα σιμ σντ και safe mode τα ιδια

οταν μπηκα σε recovery μενει σταθερο.

το wipe chache βοηαθαει και αν ναι χανω τιποτα δεδομενα?εκανα και συνεχιζει και δεν ξερω αν εχασα κατι.

υπαρχει περιπτβση backup στη φαση που ειναι τωρα?

Edited by kinitos
Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει απαντηθει ξανα αλλα θα ρωτησω (παλι).

Εχετε παρτηρισει καποια καθηστεριση στο να αναψει η οθονη οταν βγαζετε το τηλεφωνο απο το αυτι σας οταν τελειωνετε καποια κληση?

Μιλαω, τελειωνω το τηλεφωνιμα και οταν βγαζω το τηλεφωνο απο το αυτι η οθονη κανει αρκετη ωρα να ενεργοποιηθει παλι ωστε να τερματισω την κληση...

Αν και μικαω τις περισσοτερες φορες με bt ειναι ακρως εκνευριστικο και επικυνδινο μιας και εχει τυχη να μην εχει κλεισει η γραμμη και ο αλλος να ακουει ακομα στην αλλη γραμμη...

Ε, κι εσύ μη θάβεις μετά το τηλεφώνημα :p Αυτό που λες συμβαίνει σποραδικά σε όλα σχεδόν τα samsung (κι όχι μόνο βέβαια...).

εχω προβλημα με το κινητο με το που κανει boot και φτασει στην οθονη με πιν κανει rstart

χωρις καρτα σιμ σντ και safe mode τα ιδια

οταν μπηκα σε recovery μενει σταθερο.

το wipe chache βοηαθαει και αν ναι χανω τιποτα δεδομενα?εκανα και συνεχιζει και δεν ξερω αν εχασα κατι.

υπαρχει περιπτβση backup στη φαση που ειναι τωρα?

Αν δεν έχεις custom recovery δεν μπορείς να πάρεις backup. Κάνε wipe data/factory reset και wipe cache από το recovery. Θα χαθούν οι εφαρμογές και τα δεδομένα τους αλλά όχι τυχόν αρχεία που έχεις σε φακέλους της εσωτερικής μνήμης (φωτό, mp3 κλπ). Δε βλέπω άλλη λύση και αν δε διορθωθεί με αυτό, πας για service.

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικα εκανα αυτο και εχασα πολλα δεδομενα τηλ και λοιπα αλλα ευτηχως δουλευει το κινητο τι κολλημα εφαγε δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

Ε, κι εσύ μη θάβεις μετά το τηλεφώνημα :p Αυτό που λες συμβαίνει σποραδικά σε όλα σχεδόν τα samsung (κι όχι μόνο βέβαια...).

 

χαχα ετσι ε?? Αποφασιζουν να μας την σπασουν δηλαδη...

Και ποια η λυση? (Προσεχε τι θα προτινεις... :Ρ )

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πρώτη φορά στο σεντόνι του note. Το απόγευμα θα προβώ στην αγορά ενός μεταχειρισμένου (από κατάστημα) τι πρέπει να προσέξω - αν πρέπει να προσέξω, και βέβαια, σε σχέση με το iPhone 5s θα έχω ποιο "επαγγελματικό" τηλέφωνο; Ο λόγος μετάβασης ουσιαστικά ειναι το οικοσύστημα της Google και ο μεγαλύτερος αποθηκευτικός χώρος της συσκευής. Να μείνω στο iPhone (16αρι με 250 Μb ελεύθερα) ή να πάρω το νοτέλι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πρώτη φορά στο σεντόνι του note. Το απόγευμα θα προβώ στην αγορά ενός μεταχειρισμένου (από κατάστημα) τι πρέπει να προσέξω - αν πρέπει να προσέξω, και βέβαια, σε σχέση με το iPhone 5s θα έχω ποιο "επαγγελματικό" τηλέφωνο; Ο λόγος μετάβασης ουσιαστικά ειναι το οικοσύστημα της Google και ο μεγαλύτερος αποθηκευτικός χώρος της συσκευής. Να μείνω στο iPhone (16αρι με 250 Μb ελεύθερα) ή να πάρω το νοτέλι;

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα με το μέγεθος του note τότε απλά μη το σκέφτεσαι και μη το συγκρίνεις καν με το iphone γιατί είναι μια κατηγορία μονο του.

Edited by note_takias
Link to comment
Share on other sites

Επισης ρε παιδια επειδη εχω χασει επεισοδια..

Ποιο θεωρειτε το πιο σταθερο firmware? Εξακολουθει να ειναι απο nordic μερια οπως τοτε?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα ομάδα. Εδώ και 1 μήνα το κινητό ενώ λειτουργεί κανονικά κάτι το πιάνει και τραβάει επανεκκινήσεις και μπορεί και 2-3, 5, 10 λεπτά ανάλογα με τα κέφια του να μην ανοίγει και να κάνει συνέχεια το ίδιο πράγμα. Φτάνει μέχρι πριν βάλεις κωδικό και ξανά απ την αρχή. Όταν ηρεμήσει ανάλογα πάλι με τα κέφια του ανοίγει και λειτουργεί κανονικά. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα. Εδώ και 1 μήνα το κινητό ενώ λειτουργεί κανονικά κάτι το πιάνει και τραβάει επανεκκινήσεις και μπορεί και 2-3, 5, 10 λεπτά ανάλογα με τα κέφια του να μην ανοίγει και να κάνει συνέχεια το ίδιο πράγμα. Φτάνει μέχρι πριν βάλεις κωδικό και ξανά απ την αρχή. Όταν ηρεμήσει ανάλογα πάλι με τα κέφια του ανοίγει και λειτουργεί κανονικά. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Τι λειτουργικό και kernel φοράει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Τι λειτουργικό και kernel φοράει;

λολιποπ. Το κινητό δεν το χω πειράξει όπως το αγόρασα είναι

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπέρα ομάδα. Εδώ και 1 μήνα το κινητό ενώ λειτουργεί κανονικά κάτι το πιάνει και τραβάει επανεκκινήσεις και μπορεί και 2-3, 5, 10 λεπτά ανάλογα με τα κέφια του να μην ανοίγει και να κάνει συνέχεια το ίδιο πράγμα. Φτάνει μέχρι πριν βάλεις κωδικό και ξανά απ την αρχή. Όταν ηρεμήσει ανάλογα πάλι με τα κέφια του ανοίγει και λειτουργεί κανονικά. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?
πολλα μπορει να φταινε....πχ μπαταρια,καποια εφαρμογη,καρτα μνημης.....γνωμη μου ειναι να του κανεις hard reset χωρις να του περασεις καποια εφαρμογη και να το παρακολουθησεις για λιγο καιρο πως θα παει,αν το κανει ειναι hardware προβλημα
Link to comment
Share on other sites

πολλα μπορει να φταινε....πχ μπαταρια,καποια εφαρμογη,καρτα μνημης.....γνωμη μου ειναι να του κανεις hard reset χωρις να του περασεις καποια εφαρμογη και να το παρακολουθησεις για λιγο καιρο πως θα παει,αν το κανει ειναι hardware προβλημα

 

Ευχαριστώ φίλε για τη συμβουλή. Θα το δοκιμάσω

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για τη συμβουλή. Θα το δοκιμάσω

 

Εμένα μου το έκανε μόλις πέρασα το Teamvieweρ. 5-10 φορές την ημέρα. Με το που το έβγαλα, έστρωσε. Πέρασαν 4 μέρες από τότε, όλα καλά.

Δοκίμασε να αφαιρέσεις τις εφαρμογές που έβαλες πριν στο παρουσιάσει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα συνέβη αυτό πριν λιγο καιρο εξαιτίας του tsf launcher.Μου το έγραφε όμως ότι συνέβει σφάλμα στον tsf και εκανε μονο του επανεκκίνηση χωρις να προλαβαίνω να κανω κατι.Αναγκαστικα και εκανα factory reset απο recovery.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχετε να προτινετε κατι?

Επισης ρε παιδια επειδη εχω χασει επεισοδια..

Ποιο θεωρειτε το πιο σταθερο firmware? Εξακολουθει να ειναι απο nordic μερια οπως τοτε?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το θεμα που χανει καποια στιγμη το WiFi διορθωθηκε?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα με ιταλικο και 5.0 ακομα και με την 4.2 ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα,παντως το εχω ακουσει να το αναφερουν πριν πολυ καιρο ειναι η αληθεια...τελευταια δεν το αναφερουν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα κάτι πολύ παράξενο στο κινητό. Ορισμένες επαφές ξαφνικά χάθηκαν. Χώρις εγώ να κάνω τπτ και έχω ψάξει στο ρυθμίσεις , επαφές για εμφάνιση και τα σχετικά. Επίσης παρατήρησα ότι πλέον δεν συνδέεται αυτόματα στο wifi του σπιτιού μου όπως πάντα. Το έκανα και χειροκίνητα αποθηκεύσει το δίκτυο αλλά τπτ. Και το καλύτερο κάθε φορά μου ζητάει και τον κωδικό του Wi fi. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Το κιν δεν είναι ρουταρω. Ορίστε και οι

Πληροφορίες του κινητού

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160213/604c313b57e2c9552d6b3176e64ca031.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160213/37a39fe4677adaa0a2c917173a65448e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160213/4a639833f42949fed9120fc1f0f1b736.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160213/c3cdb998f478442f21b5edebf4c75407.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο μπορώ να δω τους κωδικούς που έχω βάλει σε sites και τους εμφανίζει με τελιτσες στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η συσκευή δεν φορτίζει. Βασικά φορτίζει μια στις 10 και κυρίως αν είναι απενεργοποιημενη. Έκανα και factory reset αλλά το πρόβλημα παραμένει. Εννοείται δοκίμασα άλλους φορτιστές καλώδια κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!μια βοηθεια παρακαλω....θελω να παρω το note 3 n9006.ειναι διαβασα το κινεζικο μοντελο,σωστα?θα εχει ολες τις γλωσσες και θα παιζει Ελλαδα?ευχαριστω!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...