Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μια ερώτηση παιδιά. Του αδερφού μου το Note 3 δεν έχει πάρει lollipop ξέρει κανείς γιατί δεν πήρε? νομίζω οτι έχουν πάρει όλα....

ap N9005XXUGNG1

cp N9005XXUGNG1

csc N9005DBTGNG1

Τα unbranded γερμανικά DBT δεν έχουν πάρει ακόμα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τα unbranded γερμανικά DBT δεν έχουν πάρει ακόμα.

Γερμανικό είναι δηλαδή οκ Εγώ νόμιζα ότι είναι αγγλικό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εμένα είναι Γερμανικό και δεν έχει πάρει ακόμα. Δεν μας δίνουν τίποτα οι άτιμοι χαχαχααχ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εμενα γερμανικο αλλα του περασα την πολωνικη με το που βγηκε.Δεν ειναι περιεργο που δεν εχει βγει ακομα για γερμανικα?Τι περιμενουνε?Μηπως ετοιμαζετε καποιο update με bug fixes?Αραγε 5

0.1 θα παρουμε ή θα μεινουμε στην 5.0

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα μόλις:σε quick glance εχοντας όλες τις επιλογές ενεργοποιημένες δεν μου δείχνει τα εικονίδια απο τα notifications κάτω απο το ρολοι. Τα υπόλοιπα φαίνονται κανονικα (μπαταρία, αναπάντητες κλπ) Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τελειως τα notification στη lockscreen αλλά πάλι δεν τα εμφανίζει. :mad:

Είναι bug του d6 αυτό ή υπάρχει και στις άλλες lollipop;

 

Γενικά τα notifications τα καταστρέψανε στη lolli....

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα μόλις:σε quick glance εχοντας όλες τις επιλογές ενεργοποιημένες δεν μου δείχνει τα εικονίδια απο τα notifications κάτω απο το ρολοι. Τα υπόλοιπα φαίνονται κανονικα (μπαταρία, αναπάντητες κλπ) Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τελειως τα notification στη lockscreen αλλά πάλι δεν τα εμφανίζει. :mad:

Είναι bug του d6 αυτό ή υπάρχει και στις άλλες lollipop;

 

Γενικά τα notifications τα καταστρέψανε στη lolli....

Έχεις ενεργοποιημενες τις ρυθμίσεις στο air gesture;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του clean Master βλέπω ότι η θερμοκρασία της cpu είναι αυξημένη. Κοντά στους 58 βαθμούς Κελσίου. Ακόμα και μετά από restart μου βγάζει για υπερθέρμανση... Γιατί? Από πίσω δεν τρέχουν τίποτα, μόνο το WiFi έχω ανοικτό.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημενες τις ρυθμίσεις στο air gesture;

 

Ναι εννοείται, τικαρισμένα τα πάντα...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

καληπσερα.. σημερα πηρα το νοτε 3 n9005. μετα απο 2 χρονια με s3 ειπα να αλλαξω και εγω.. διαβασα οτι ειναι 4g, αλλα στις ρυθμισεις δν βλεπω επιλογη lte. μηπως γτ η καρτα μ δν ειναι 4g;;.. ξερετε αν θα παρει την 5αρα;; αλλιως να ξεκινησω τα ροοτ αν ειναι... Η παλιες συνηθειες δεν κοβονται...:p:p:p:p Και κατι τελευταιο , επειδη το πηρα μεταχειρισμενο κ εχει 2 μικρα χτυπηματακια στο νικελ ,αυτο αλλαζει;; και αν ναι; πως το βρισκω;; κοιταζα κατι βιντεακια στο youtube αλλα κανανε το κινητο κοσκινο..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

καληπσερα.. σημερα πηρα το νοτε 3 n9005. μετα απο 2 χρονια με s3 ειπα να αλλαξω και εγω.. διαβασα οτι ειναι 4g, αλλα στις ρυθμισεις δν βλεπω επιλογη lte. μηπως γτ η καρτα μ δν ειναι 4g;;.. ξερετε αν θα παρει την 5αρα;; αλλιως να ξεκινησω τα ροοτ αν ειναι... Η παλιες συνηθειες δεν κοβονται...:p:p:p:p Και κατι τελευταιο , επειδη το πηρα μεταχειρισμενο κ εχει 2 μικρα χτυπηματακια στο νικελ ,αυτο αλλαζει;; και αν ναι; πως το βρισκω;; κοιταζα κατι βιντεακια στο youtube αλλα κανανε το κινητο κοσκινο..

 

Η 5άρα έχει δωθεί, προφανώς δεν έχει δωθεί ακόμα για τη χώρα προέλευσης της συσκευής σου, ή παιρνάς κάποιας άλλης χώρας με odin(υπάρχει μια πολύ μικρή πιθανότητα να γράψει ο ΚΝΟΧ) ή περιμένεις.

Η συσκευή είναι 4g, απλά πρέπει να στο ενεργοποιήσει ο πάροχος, δεν ξέρω αν χρειάζεται και αλλάγη με καινούργια sim.

Επειδή είχα και γω το ίδιο θέμα με το περιμετρικό nikel, στη samsung καθώς και σε κανά δυο μαγαζάκια που ρώτησα, μου είπαν ότι πάει μαζί με την οθόνη, εγώ προσωπικά το άφησα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Η 5άρα έχει δωθεί, προφανώς δεν έχει δωθεί ακόμα για τη χώρα προέλευσης της συσκευής σου, ή παιρνάς κάποιας άλλης χώρας με odin(υπάρχει μια πολύ μικρή πιθανότητα να γράψει ο ΚΝΟΧ) ή περιμένεις.

Η συσκευή είναι 4g, απλά πρέπει να στο ενεργοποιήσει ο πάροχος, δεν ξέρω αν χρειάζεται και αλλάγη με καινούργια sim.

Επειδή είχα και γω το ίδιο θέμα με το περιμετρικό nikel, στη samsung καθώς και σε κανά δυο μαγαζάκια που ρώτησα, μου είπαν ότι πάει μαζί με την οθόνη, εγώ προσωπικά το άφησα έτσι.

εχεις δικιο.. εβαλα της γυναικας την σιμ που εχει 4g και το εβγαλε.. αρα με βλεπω για θηκη.. απλα δν μαρεσει να το βλεπω με χτυπηματακι.. ευχαριστω πολυ..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικα με το 4g ουτε στο δικο μου ειχε επιλογη με καρτα wind. Μετα την αναβαθμιση σε 5.0 μου την εμφανισε πλεον
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα κάτι πολύ περίεργο στο Note3 μου. Φοράει ρουμάνικη lollipop χωρίς root. Η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί μόνο όταν το κινητό είναι σε οριζόντια θέση. Και σε σας έτσι είναι; Το δοκιμάζω κλείνοντας με το δάχτυλο τον αισθητήρα φωτός.

 

Στο τεστ μενού βλέπω πως ο αισθητήρας φωτός λειτουργεί κανονικά σε όλες τις θέσεις της συσκευής.

 

Άκυρο, και στο S3 μου έτσι λειτουργεί. Απλώς εγώ τώρα το ανακάλυψα... :D

Edited by zalaros
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω αγχωθει αυτη τη στιγμη. πριν απο 2 μερες εβαλα τη lolipop στο κινητο. δεν ειμαι και τερμα γνωστης της τεχνολογιας. ολα καλα.

σημερα ανοιγω το κινητο βαζω το πιν και βλεπω οτι ζηταει χρηση αρχικης touchwiz (αυτο παταω για να το βαλω στα εικονιδια που το ειχα κτλ.???? αν ναι οκ αλλα αν δεν ειναι?)

η απλη touchwiz. αλλα μερικες φορες ακομα και οταν παταω να βαλω τη δικη μου touchwiz,μου βγαζει την αρχικη του κινητου:(

καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει τις επιλογες αυτες. δεν γινετε μονιμα να εχω τη δικη μου? οι επιλογες ''μονο μια φορα'' η ''παντα'' ειναι μονο για την αρχικη touchwiz.

 

 

νομιζω το εφτιαξα..... επελεξα αρχικη tw για παντα

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την official lollipop της cosmote μια βδομάδα τώρα και αν παραλείψω τη καθυστέρηση σε εκκαθάριση της RAM και σβήσιμο backround εφαρμογών είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Το s-pen αρκετά καλύτερο και πιο πρακτικό.Το multitasking απίστευτα γρήγορο με tips απο Note 4.Η αυτονομία αρκετά καλη ίσως καλύτερη και απο τη Kit-Kat με 5 ώρες μεσω όρο οθόνη με φούλ χρήση(δεδομένα,browsing,gaming,downloading)Συνιστώ factory reset και σε αυτούς που νομίζουν ότι το λογισμικό έχει κατσει μια χαρά και δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα.Τέλος τα αποτελέσματα antutu αρκετά καλά με πάνω απο 43.000 score.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο

με την Lollipop το note 3 έγινε ακόμα καλύτερο γρήγορο και με πολλά στοιχεία από το note 4 στο spen.

Προσωπικά αγάπησα πάλι το κινητό μου και πλέον κοιταω πως θα είναι το note 5 όταν έρθει αυτό.

Κάποια bug που έχει η Lollipop θα στρώσουν με κάποια updates στο μέλλον.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Εδω και μερικες μερες αγορασα ενα note 3 n9005 μεταχειρισμενο.

Να ξεκαθαρισω απο την αρχη οτι στο επισημο service της samsung φαινεται ρουταριμενο και δεν το δεχονται στην εγγυηση.

Το προβλημα μου ειναι οτι μου κανει 3-5 restart μεσα στη μερα.

Εχω δοκιμασει να αλλαξω μπαταρια,εκανα wipe cache,hard reset και δοκιμασα 2-3 official firmware αλλα το προβλημα παραμενει.

Ολα τα παραπανω με lolipop 5.0.

Περιμενω προτασεις γιατι δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω.

Ευχαριστω!

xiaomi m1 a1:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Εδω και μερικες μερες αγορασα ενα note 3 n9005 μεταχειρισμενο.

Να ξεκαθαρισω απο την αρχη οτι στο επισημο service της samsung φαινεται ρουταριμενο και δεν το δεχονται στην εγγυηση.

Το προβλημα μου ειναι οτι μου κανει 3-5 restart μεσα στη μερα.

Εχω δοκιμασει να αλλαξω μπαταρια,εκανα wipe cache,hard reset και δοκιμασα 2-3 official firmware αλλα το προβλημα παραμενει.

Ολα τα παραπανω με lolipop 5.0.

Περιμενω προτασεις γιατι δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω.

Ευχαριστω!

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ώστε να γίνει format και στην εσωτερική μνήμη και χωρίς να βάλεις για αρχή κάποια τρίτη εφαρμογή , το παρακολουθείς. Καλά είναι επίσης να βγάλεις και την κάρτα μνήμης (αν έχεις).
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ώστε να γίνει format και στην εσωτερική μνήμη και χωρίς να βάλεις για αρχή κάποια τρίτη εφαρμογή , το παρακολουθείς. Καλά είναι επίσης να βγάλεις και την κάρτα μνήμης (αν έχεις).

 

Το εχω δοκιμασει και αυτο αλλα το προβλημα συνεχιζει.

xiaomi m1 a1:)
Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε αντιγραφη ενα κειμενο που γραψαμε στο s note, αυτο αποθηκεθεται καπου. που ειναι αυτο ρε παιδια?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε αντιγραφη ενα κειμενο που γραψαμε στο s note, αυτο αποθηκεθεται καπου. που ειναι αυτο ρε παιδια?

 

Δημιουργείται ένας φάκελος στην εσωτερική σου κάρτα με την ονομασία "Snote data". Εκεί αποθηκεύονται οι snote σημειώσεις όπως και αυτές που κρατάμε με το action memo.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργείται ένας φάκελος στην εσωτερική σου κάρτα με την ονομασία "Snote data". Εκεί αποθηκεύονται οι snote σημειώσεις όπως και αυτές που κρατάμε με το action memo.

 

παταμε το πληκτρο επιστροφησ για να εμφανιστει η μπαρα δεξια και παταμε αρχεια-εγγραφα?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

παταμε το πληκτρο επιστροφησ για να εμφανιστει η μπαρα δεξια και παταμε αρχεια-εγγραφα?

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Αν γράψεις κάτι στο action memo και το snote και επιλέξεις "αποθήκευση", αυτό που αποθήκευσες θα το βρεις στην εφαρμογή του snote, αλλά και στον φάκελο "snote data" στην εσωτερική σου κάρτα (σε περίπτωση που θέλεις να αλλάξεις ρομ).

 

EDIT: Τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Όταν το κάνεις αντιγραφή, όπως και οτιδήποτε κάνεις αντιγραφή, αυτό πηγαίνει στο πρόχειρο. Για να μπεις στο πρόχειρο τώρα μπορείς με δύο τρόπους. Είτε μέσω της εφαρμογής των μηνυμάτων, είτε μέσω του browser, πατάς παρατεταμένα εκεί που είναι να γράψεις το κείμενο και σου εμφανίζει δύο επιλογές:"επικόλληση" και "πρόχειρο". Αν επιλέξεις πρόχειρο βλέπεις ότι έχεις κάνεις αντιγραφή.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Αν γράψεις κάτι στο action memo και το snote και επιλέξεις "αποθήκευση", αυτό που αποθήκευσες θα το βρεις στην εφαρμογή του snote, αλλά και στον φάκελο "snote data" στην εσωτερική σου κάρτα (σε περίπτωση που θέλεις να αλλάξεις ρομ).

 

EDIT: Τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Όταν το κάνεις αντιγραφή, όπως και οτιδήποτε κάνεις αντιγραφή, αυτό πηγαίνει στο πρόχειρο. Για να μπεις στο πρόχειρο τώρα μπορείς με δύο τρόπους. Είτε μέσω της εφαρμογής των μηνυμάτων, είτε μέσω του browser, πατάς παρατεταμένα εκεί που είναι να γράψεις το κείμενο και σου εμφανίζει δύο επιλογές:"επικόλληση" και "πρόχειρο". Αν επιλέξεις πρόχειρο βλέπεις ότι έχεις κάνεις αντιγραφή.

 

καταρχην συγγνωμη αν σε μπερδεψα:). οταν μπαινω σε μια σημειωση snote, και κανω αποκοπη μ λεει οτι αποθηκευεται στα προχειρα. αυτο θα ηθελα να μαθω,πως παω στα προχειρα

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...