Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το samsung watchon remote με τον αποκωδικοποιητη του ΟΤΕ ΣΑΤ TV ? Η μαρκα του είναι kaonmedia, στις διαθέσιμες βρισκω μόνο KAON και δεν ξέρω αν είναι αυτός ο λογος που δεν τον βρίσκει για να αλλάξει κανάλι. Anyone? φαίνεται καλο πρόγραμμα για ελεγχο καναλιων το watchon αν έπαιζε και το ir remote.

 

Είναι της peel και αυτοί οι τύποι εκεί είναι για κλωτσιές... τους έχουν στείλει πόσα άτομα(κι εγώ) email, και για nova, και προτείνουν γιατροσόφια. Το watch on plus δουλεύει σε nova αποκωδικοποιητή, αλλά δεν εμφανίζει το πρόγραμμα. Όταν βρω το apk θα στο στείλω σε μήνυμα να το δοκιμάσεις και για του ΟΤΕ.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Το SureMote παίζει :cool:

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμασω

 

Δυστυχώς δεν το βρίσκει πάλι. έβαλα μαρκα kaon. Βάζεις κάτι άλλο?

Edited by lfotopoulos
MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα πάτησα να δω αν έχω ενημέρωση και μου κατεβάζει ένα νέο λογισμικό

Όταν πατάω όμως εγκατάσταση μου λέει ότι ακυρώθηκε και να πάω μέσω Kies το βάζω στο καλώδιο

και μου λέει το Kies ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις

τι μπορεί να φταίει γνωρίζεται ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα πάτησα να δω αν έχω ενημέρωση και μου κατεβάζει ένα νέο λογισμικό

Όταν πατάω όμως εγκατάσταση μου λέει ότι ακυρώθηκε και να πάω μέσω Kies το βάζω στο καλώδιο

και μου λέει το Kies ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις

τι μπορεί να φταίει γνωρίζεται ??

Mήπως ήταν ενημέρωση πολιτικής ασφαλείας?

 

Με το ραδιόφωνο τι γίνεται στο note 3 ?καμία λύση ρε παιδιά?
Καλώς ήρθες στην παρέα μας :)

Το note 3 δεν έχει φυσικό δέκτη δέκτη ραδιοφώνου και ώς εκ τούτου η μόνη λύση είναι μέσω εφαρμογών που όμως απαιτούν σύνδεση σε internet.

Για περισσότερες πληροφορίες πάνω στις εφαρμογές που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για αυτή τη δουλειά, μπορείς να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα χρόνο συμβίωσης με την s view θήκη αποφάσισα να την βγάλω. Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι η απόδοση της μπαταρίας αυξήθηκε σε θεαματικό βαθμό (τουλάχιστον στο διπλάσιο) με την ιδία χρήση που του έκανα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα χρόνο συμβίωσης με την s view θήκη αποφάσισα να την βγάλω. Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι η απόδοση της μπαταρίας αυξήθηκε σε θεαματικό βαθμό (τουλάχιστον στο διπλάσιο) με την ιδία χρήση που του έκανα πριν.

 

Εχει αναφερθει αρκετες φορες οτι η χρηση αυτης της θηκης αυξάνει την καταναλωση. Δεν ξερω αν ειναι τοσο μεγαλη η καταναλωση που να αγγιζει σχεδον το 50% αλλα ειναι γεγονος..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Εχω αναβαθμισει σε lolipop αλλά δεν μου αρέσει . Έχω την εντύπωση ότι καταναλώνει αρκετή μνήμη. Μπορώ να ξαναγυρίσω σε kit kat? θα χάσω ότι έχω μεσα στο κινητο από την αλλάγή?
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει αρκετες φορες οτι η χρηση αυτης της θηκης αυξάνει την καταναλωση. Δεν ξερω αν ειναι τοσο μεγαλη η καταναλωση που να αγγιζει σχεδον το 50% αλλα ειναι γεγονος..

Με την θήκη Και την χρήση που του έκανα πάνω από 2-2:30 ώρες οθόνη δεν είχα ποτέ.Τώρα παίζω στις 4-4:30 ώρες χωρίς να έχω αλλάξει κάτι άλλο. Είναι τεράστια η διάφορα

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση,στις επαφές στις κλήσεις, εμφανίζεται η φώτο σε έναν μικρό κύκλο, πως τη βάζω να φαίνεται ολόκληρη?
Link to comment
Share on other sites

Με την θήκη Και την χρήση που του έκανα πάνω από 2-2:30 ώρες οθόνη δεν είχα ποτέ.Τώρα παίζω στις 4-4:30 ώρες χωρίς να έχω αλλάξει κάτι άλλο. Είναι τεράστια η διάφορα

 

Κάτι άλλο συμβαίνει γιατί κι εγώ με την θήκη έχω 5 ώρες +.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να συνδέσω τον εξωτερικό σκληρό format ntfs χωρις να αλλαξω το farmat του δισκου ή να κανω root το τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Εχει η tv θύρα hdmi k έχω k καλώδιο

Να σε ρωτήσω, με μια ψιλοερευνα που έκανα βρήκα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2412756 αρα δεν είναι το γνήσιο, θα έχω κάνα πρόβλημα η να το πάρω αφοβα?

 

Εγώ έχω το μούφα και είναι μια χαρά πάντως.

 

υπάρχει τρόπος να συνδέσω τον εξωτερικό σκληρό format ntfs χωρις να αλλαξω το farmat του δισκου ή να κανω root το τηλέφωνο?

 

Δυστυχώς χωρίς root δεν γίνεται.

Edited by Spyros86
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση,στις επαφές στις κλήσεις, εμφανίζεται η φώτο σε έναν μικρό κύκλο, πως τη βάζω να φαίνεται ολόκληρη?

Επίσης, εκτός από το παραπάνω...πως ρυθμίζουμε κατά τη διάρκεια μιας κλήσης να κάνουμε minimize την κλήση για να έχουμε πρόσβαση στο τηλ? Τα είχα κάνει όταν το είχα πρωτοπαρει, αλλά μετά από 1 1/2 χρόνο δε θυμάμαι το πως!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, εκτός από το παραπάνω...πως ρυθμίζουμε κατά τη διάρκεια μιας κλήσης να κάνουμε minimize την κλήση για να έχουμε πρόσβαση στο τηλ? Τα είχα κάνει όταν το είχα πρωτοπαρει, αλλά μετά από 1 1/2 χρόνο δε θυμάμαι το πως!!

 

Πατας απλα το home button

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

1 με 2 φορές την μέρα μου βγάζει "οι επαφες σταματησαν"

Υπάρχει λύση η όχι ακόμα? ?

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με android 5.0 xxgbob6 eur. με θηκη s-view και καταναλωνει πολυ μπαταρια. Γενικα η lollipop τρωει τη μπαταρια και εκεινο που φταιει ειναι μια εφαρμογη unified daemon. μολις την απενεργοποιησεις το κινητο εχει μπαταρια. Δειτε το.
Samsung note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε προβλημα με την θήκη s view σε θεμα μπαταρίας και συγκεκριμένα με το unified daemon φταίει ότι είναι ενεργοποιημένος ο καιρός στο παραθυράκι που εμφανίζεται οταν κλείνεις την θήκη.Ακόμα και αν έχετε βάλει ένα από τα δύο ρολογάκια που έχει και παρόλο που δεν φαίνεται ο καιρός αυτό συνεχίζει και δουλεύει.Πρέπει να το ξετικάρετε από τις ρυθμίσεις.Αύτο το πρόβλημα είχα και εγώ με κατανάλωση περίπου 20% από αυτο!
Link to comment
Share on other sites

1 με 2 φορές την μέρα μου βγάζει "οι επαφες σταματησαν"

Υπάρχει λύση η όχι ακόμα? ?

 

Και σε μένα το βγάζει κάπου κάπου αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα με τις επαφές, ανοίγουν κανονικά.

 

Παιδια ειμαι με android 5.0 xxgbob6 eur. με θηκη s-view και καταναλωνει πολυ μπαταρια. Γενικα η lollipop τρωει τη μπαταρια και εκεινο που φταιει ειναι μια εφαρμογη unified daemon. μολις την απενεργοποιησεις το κινητο εχει μπαταρια. Δειτε το.

 

Παιδιά όσοι έχετε προβλημα με την θήκη s view σε θεμα μπαταρίας και συγκεκριμένα με το unified daemon φταίει ότι είναι ενεργοποιημένος ο καιρός στο παραθυράκι που εμφανίζεται οταν κλείνεις την θήκη.Ακόμα και αν έχετε βάλει ένα από τα δύο ρολογάκια που έχει και παρόλο που δεν φαίνεται ο καιρός αυτό συνεχίζει και δουλεύει.Πρέπει να το ξετικάρετε από τις ρυθμίσεις.Αύτο το πρόβλημα είχα και εγώ με κατανάλωση περίπου 20% από αυτο!

 

Το έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα. Ένας από τους βασικότερους λόγους για την κατανάλωση της μπαταρίας στην lolipop είναι το widget του καιρού στην οθόνη κλειδώματος και ειδικά με s view θήκη. Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να ξετικάρετε από τις ρυθμίσεις/συσκευή/κλείδωμα οθόνης το "εμφάνιση πληροφοριών καιρού", να μην χρησιμοποιείται το widget καιρού της samsung και να απενεργοποιήσετε το "unified daemon" από διαχείρηση εφαρμογών/όλα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να συνδέσω τον εξωτερικό σκληρό format ntfs χωρις να αλλαξω το farmat του δισκου ή να κανω root το τηλέφωνο?

 

Nexus Media Importer

http://goo.gl/X555V

 

σε usb otg δουλεύει, αν θες να συνδέσεις δίσκο δεν ξέρω, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις το http://goo.gl/pSe34 πρώτα που είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πως επαναφερουμε σημειωσεις που εχουμε στο snote και σε αλλες εφαρμογες?

Γενικά αντιγραφο απο αυτα που έχουμε. Δεν ειμαι root.

Edited by moonrat
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...