Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρωτες εντυπωσεις με το αυστριακο γλυφιτζουρι πολυ καλες.bluetooth και αθορυβο κανονικα. Ωραιο το λευκο φοντο και το κινητο φαινεται πιο σβελτο με εξαιρεση το γκαλερι που κανει 2-3 δευτερολεπτα μεχρι να συγκινηθει να ξεκινησει. Μου βγαζει πλεον επιλογη για 4G κατι που δεν εμφανιζε προηγουμενως με καρτα wind. Αρνητικο οτι το remote control που ειχα στη στατους μπαρ πλεον δεν εμφανιζει τα κουμπια τηλεχειρηστηριου οπως πριν αλλα μονο ενα play pause &mute. Δουλευει κανονικα αλλα πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να δουλεψω τηλεκοντρολ. Απο μπαταρια θα δειξει αλλα φαινεται ιδια με πριν. Μια χαρα φαινεται να εκατσε χωρις reset πριν η μετα
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Ελληνικό note με lollipop κατευθείαν χωρίς factory reset. Έχει κάτσει μια χαρά χωρίς προβλήματα. Μπαταρία είδα καλύτερη στις πρώτες 3 μέρες. Με κάποια εφαρμογή δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα και όπως είπε και ο φίλος, πλέον δουλεύει και το 4G της Wind.
Link to comment
Share on other sites

Eiμαι με stock rom απο Ελβετια.Βλεπω οτι Ελβετια εχει δωσει αναβαθμιση αλλα εμενα δε μου βγαζει τιποτα.Εχω προσπαθησει και χειροκινητα αλλα παλι τα ιδια.

Καμια βοηθεια;Να περασω με odin καποια αλλη;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια;Να περασω με odin καποια αλλη;

 

Αν ξέρεις τη διαδικασία και δεν αντέχεις άλλη αναμονή κάνε το. Αν δεν ξέρεις, εδώ είμαστε, ξαναρωτάς.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Eiμαι με stock rom απο Ελβετια.Βλεπω οτι Ελβετια εχει δωσει αναβαθμιση αλλα εμενα δε μου βγαζει τιποτα.Εχω προσπαθησει και χειροκινητα αλλα παλι τα ιδια.

 

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες για το ακριβές CSC σου.

Εγκατέστησε αυτήν εδώ την εφαρμογή και κοίτα εκεί που λέει CSC info.

Η Ελβετική lolipop που βλέπω είναι αυτήν εδώ (SWC).

Είναι και σε σένα SWC;

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Απο την μεγάλη μου χαρα που μου ηρθε η 5.0 εκανα factory reset και πριν και μετα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την μεγάλη μου χαρα που μου ηρθε η 5.0 εκανα factory reset και πριν και μετα χαχαχαχα και αυτο που βλεπω εδω και δυο μερες ειναι ενα αλλο τηλεφωνο και σε αποδοση και σε γραφικα και χωρις το παραμικρο προβλημα τουλαχιστον μεχρι στιγμης(μονο ενα Snote αρχειο μετα την επαναφορα δν μου ανοιγει σωστα- μαλλον στο σωσιμο κατι πεχτηκε).Πραγματικα αλλαξαν ολα προς το καλυτερο.Note 3 Σλοβακιας - ORX.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι κατα τη γνωμη σας η καλυτερη 5.0 για να εγκαταστησουμε;
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Το σώσιμο με ποιο πρόγραμμα το έκανες;

 

Ο ευκολοτερος τροπος ειναι να κανεις μια αντιγραφη τον καταλογο Snotedata που υπαρχει στην εσωτερικη μνημη στην SD σου και μετα ξανα αντιγραφεις τον καταλογο παλι πισω.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, μου κάνει εντύπωση το γεγονός οτι δεν εχει βγει ακόμα επίσημο update lollipop για τις γερμανικες συσκευές.

ή τουλαχιστον αυτο μου δειχνει στις ρυθμισεις.

Δεν πιστευω μεσω Kies να μου βρει αναβάθμιση? ρωταω γιατι δεν εχω μπει στη διαδικασια καν να περασω Kies στο PC.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω εναν αδειο φακελο και να τον γεμισω εφαρμογες.Παλια με ΚΚ γινοταν τωρα γινετε?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση στο πληκτρολόγιο είναι απενεργοποιμενη. Δεν μπορω να το επιλεξω στις ρυθμίσεις. Ξέρει κανένας γιατί?

 

Το βρήκα και στις ρυθμίσεις ήχου. Απο εκεί άλλαζε

Edited by lfotopoulos
MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Ο ευκολοτερος τροπος ειναι να κανεις μια αντιγραφη τον καταλογο Snotedata που υπαρχει στην εσωτερικη μνημη στην SD σου και μετα ξανα αντιγραφεις τον καταλογο παλι πισω.

Σωστος αλλα εγω δν το σκεφτηκα και το εκανα συγχρονισμο με samsung account και κατι πεχτηκε.ειναι σημειωμα 6 σελιδων και οταν πηγαινω απο σελιδα σε σελιδα με πεταει εξω......

Link to comment
Share on other sites

Ουγκρικο μεσω ota περασε η 5.0.Θα γραψω αργοτερα για εντυπωσεις,προς το παρον φαινεται σβελτο, τελικα ultra power saving mode δεν μπορουμε να εχουμε;
Link to comment
Share on other sites

Το περιοδικο μου , πως δουλευει στην lolipop ? κανω swipe up εμφανιζετε και μετα?....... τι????

 

Αν σου κολλάει δοκίμασε το εξής: Γύρισε τη γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά, μετά πήγαινε άνοιξε το περιοδικό και αφού λειτουργήσει κανονικά, πήγαινε και άλλαξε πάλι τη γλώσσα στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί τις υπέρυθρες δεν τις αναφέρει πουθενά? Για μένα ήταν έκπληξη όταν τις ανακάλυψα (ευχάριστη, αλλά μεγάλη έκπληξη). Αλλά ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί τις κρύβουν :S.

 

Θέλω να δω από τα τάμπλετς αν έχει κάποιο και δε με βοηθάνε τα specs info που δίνουν, ακόμα και στο official site.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες για το ακριβές CSC σου.

Εγκατέστησε αυτήν εδώ την εφαρμογή και κοίτα εκεί που λέει CSC info.

Η Ελβετική lolipop που βλέπω είναι αυτήν εδώ (SWC).

Είναι και σε σένα SWC;

Το csc code ειναι AUT csc country Switzerland και csc country iso CH

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, μου κάνει εντύπωση το γεγονός οτι δεν εχει βγει ακόμα επίσημο update lollipop για τις γερμανικες συσκευές.

ή τουλαχιστον αυτο μου δειχνει στις ρυθμισεις.

Δεν πιστευω μεσω Kies να μου βρει αναβάθμιση? ρωταω γιατι δεν εχω μπει στη διαδικασια καν να περασω Kies στο PC.. :lol:

 

Ούτε με kies .περιμένουμε πιστεύω σύντομα....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το ACR call recording παίζει σε επίσημη lollipop από Cosmote μετά το update? Και κάνει εγγραφή και στα 2 κανάλια
Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου θεωρώ ότι η Samsung δεν πρόκειται να δώσει ποτέ πλέον σοβαρή lollipop για το Note 3, δεν την συμφέρει είναι η πάγια τακτική της, προς το παρόν θέλει να προωθείσει το 4 και αυτό μέχρι να βγει το 5. Μία ένδειξη είναι ότι, και για να θολώσει τα νερά, βγάζει προβληματικές lollipop για περιφερειακές χώρες και όχι πχ για Γερμανία που είναι διαφορετική και πιο απαιτητική αγορά που σχεδόν πάντα την έδινε πρώτα...

 

Θέλω να κάνω λάθος...

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το ACR call recording παίζει σε επίσημη lollipop από Cosmote μετά το update? Και κάνει εγγραφή και στα 2 κανάλια

Ναι δουλευει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :D

Από χτες κ εγώ με lollypop :D Σε ελληνικό note 3 k την έκανα μέσω kies!

Έγιναν 2 επαναφορες όπως περιγράφετε πιο πίσω! !

Ωραία είναι αλλά αυτό που με ενοχλεί κάπως είναι η γραμμή εειδοποιήσεων επάνω στην οθόνη είναι με λευκό χρώμα κ ξεχωρίζουν :(

Υπάρχει δυνατότητα να αλλάζει το χρώμα? :confused:

Επίσης χρησιμοποιεί κανείς το kies για back up ??από ότι είδα χτες μοιάζει κάπως με αντίστοιχο της Apple -τα iTunes!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :D

Από χτες κ εγώ με lollypop :D Σε ελληνικό note 3 k την έκανα μέσω kies!

Έγιναν 2 επαναφορες όπως περιγράφετε πιο πίσω! !

Ωραία είναι αλλά αυτό που με ενοχλεί κάπως είναι η γραμμή εειδοποιήσεων επάνω στην οθόνη είναι με λευκό χρώμα κ ξεχωρίζουν :(

Υπάρχει δυνατότητα να αλλάζει το χρώμα? :confused:

Επίσης χρησιμοποιεί κανείς το kies για back up ??από ότι είδα χτες μοιάζει κάπως με αντίστοιχο της Apple -τα iTunes!

 

Καλημέρα. Όχι δεν γίνεται να αλλάξει χρώμα και όσο για το kies...καμία σχέση με το iTunes !! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...