Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω παρατηρήσει και εγώ! Σήμερα δεν έλεγε να κρατήσει την σύνδεση με το Mi Band. Το έχω μόνιμα ανοικτό το ΒΤ γιατί με την tweaked έκδοση έχω ειδοποιήσεις με δόνηση ακόμα και όταν έχω στο αθόρυβο το κινητό. Αλλά σήμερα δεν δούλεψε ποτέ. Εστρωσε όταν έκανα restart το κινητό!

 

Δεν χρησιμοποιώ το bt, αλλά έχω διαβάσει καλά λόγια γι'αυτήν εδώ την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις για να μου έχει ενεργή αυτή την επιλογή όπως στην kitkat; "εντοπισμός πένας" κατά την γραφή μηνύματος;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ το bt, αλλά έχω διαβάσει καλά λόγια γι'αυτήν εδώ την εφαρμογή.

 

Την έχω βάλει την εφαρμογή, γιατί έχω το pebble steel, και όντως βοηθάει αρκετά. Με μία μικρή (όχι σημαντική) επιβάρυνση της μπαταρίας.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ το bt, αλλά έχω διαβάσει καλά λόγια γι'αυτήν εδώ την εφαρμογή.

 

Θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ. Έπρεπε να το πάρουμε μυρωδιά πριν δώσω το 360.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις για να μου έχει ενεργή αυτή την επιλογή όπως στην kitkat; "εντοπισμός πένας" κατά την γραφή μηνύματος;
Κάτι δεν πάει καλά..έπρεπε να ήταν ενεργές οι επιλογές για δόνηση και χειρόγραφο...έχεις κάνει επαναφορά μετά το update?...μπορείς να κάνεις εκαθάριση δεδομένων του πληκτρολογίου και να δείς αν στα κάνει ενεργά.

 

μετά την αναβάθμιση σε lolli ένα ενεργό σημείωμα αποθηκεύεται και στο snote.Πως γίνεται να μην αποθηκεύεται και στο snote?
Δεν γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί το update καθυστερεί στα branded κινητά?

 

Περισσότεροι διαμεσολαβητές => περισσότερος χρόνος!

 

Google (android) > Κατασκευαστές > Εταιρίες κινητής

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα κάτι περίεργο στο Note 3 μου με lollipop. Μιλούσα στο τηλ και χαμήλωσα την ένταση του ακουστικού. Μετά την κλήση αυτή, μόλις χτύπησε το τηλ ξανά από άλλη κλήση, ο ήχος ήταν χαμηλωμένος, όσο ακριβώς είχα χαμηλώσει την ένταση του ακουστικού. Αυτό σίγουρα δεν συνέβαινε με την κιτκατ. Η ένταση του ακουστικού κατά την διάρκεια της κλήσης δηλαδή είναι πλέον και η ένταση του ringtone...
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την αλλαγή έντασης στο κουδούνισμα παραμένει. Χτες το πρωί το ανέβασα στο μέγιστο. Έως τις 8 το βράδυ κυριολεκτικά δεν ακούμπησα το τηλέφωνο λόγω δουλειάς. Γύρισα σπίτι και την ώρα που άλλαζα είδα απλά την οθόνη να ανάβει. Πάλι είχε πέσει στο ελάχιστο.

 

Stock πολωνική Lollipop. Είχα CM12, πέρασα μέσω odin την stock. έκανα πλήρες format και την ξαναπέρασα από πάνω για να είμαι σίγουρος. Ύστερα έβαλα TWRP Και έκανα root. Αυτά για να είμαι σίγουρος πως δεν έχει μείνει τίποτα από τη CM12 που θα μου δημιουργούσε προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα του bluetooth βρήκα τις παρακάτω ρυθμίσεις και έλυσα το πρόβλημα. Τόσο το sbh50 όσο και το MiBand παραμένουν συνδεμένα.

 

Download BlueTooth auto connect (UniqTec developer)

Set:

"set last device" Flag

Profiles : select all

devices : select your device, and flag in the options "healt hdp" in case of smartband ecc...

Set flag on : Bluetooth on

Device Disconnected

Device Connected

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια μια ερωτηση,κατεβασα χτες την λολιποπ στην συσκευη μου(δεν ειμαι root) και ειδα τα ακριβως θεματα φοντου με την κιτκατ,σε εσας εχουν μπει αλλα;ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από πολύ αναμονή έβγαλε η samsung την αναβάθμιση που όλοι περιμέναμε. :D:D:D:D:D

Έκανα την εγκατάσταση το απόγευμα.

δεν μπορώ να πω ότι είμαι και απόλυτα ευχαριστημένος.Λείπουν πολλά από το λειτουργικό, άπλα πραγματάκια αλλά για κάποιους βασικά.

Εκνευριστικό κατά την γνώμη μου το λευκό φόντο στις ρυθμίσεις.

 

Θέλω να πιστεύω ότι θα τα διορθώσουν σιγά σιγά.

Σε γενικές γραμμές όμως είναι καλό.

 

Πες μαςτι ελλειψεις βρηκες? Και τι αλλα σπαστικα? Εμενα ας πουμε μου τι δινει που εχουν αχρηστευσει κλοκληρο κουμπι για ελαχιστες επιλογες. Μιλαω για οταν κρατας πατημενο το αριστερο κουμπι για αυτο το ελλειπες νεο menu που βγαζει.

 

Κατα τα αλλα ολα καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eχει κανενας θεμα με τα ir controls?....Τι εννοω...με κιτκατ ολα τα τηλεχειριστηρια δουλευαν...τωρα εφαγα τον τοπο να βρω καποιο για τον ενισχυτη μου αλλα δε δουλευει κανενα...(μη μου πειτε για το watchon)

 

Και σε μενα το ιδιο. Καποια λαδια παιζει με το ir . Ελπιζω να διορθωθει γρηγορα.

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την εγκατάσταση lollipop πήρε κάποιος μικρά updates; Εγω προσωπικά οχι με πολωνική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα με την αλλαγή έντασης στο κουδούνισμα παραμένει. Χτες το πρωί το ανέβασα στο μέγιστο. Έως τις 8 το βράδυ κυριολεκτικά δεν ακούμπησα το τηλέφωνο λόγω δουλειάς. Γύρισα σπίτι και την ώρα που άλλαζα είδα απλά την οθόνη να ανάβει. Πάλι είχε πέσει στο ελάχιστο.

 

Stock πολωνική Lollipop. Είχα CM12, πέρασα μέσω odin την stock. έκανα πλήρες format και την ξαναπέρασα από πάνω για να είμαι σίγουρος. Ύστερα έβαλα TWRP Και έκανα root. Αυτά για να είμαι σίγουρος πως δεν έχει μείνει τίποτα από τη CM12 που θα μου δημιουργούσε προβλήματα.

 

Ενας φιλος πιο πανω ανεφερε οτι το προβλημα λυνεται εαν ξετικαρεις την επιλογη *Αυξηση εντασης οταν βρισκεται σε τσεπη*

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για οταν κρατας πατημενο το αριστερο κουμπι για αυτο το ελλειπες νεο menu που βγαζει.

Κατα τα αλλα ολα καλα.

 

(ΔΕΞΙ μήπως?***, το power button δε λες?)

 

Και σε μενα το ιδιο. Καποια λαδια παιζει με το ir . Ελπιζω να διορθωθει γρηγορα.

 

Είναι θέμα των εφαρμογών. Όπως οι περισσότερες που έχουν θέμα συμβατότητας με Android 5.0 έτσι υπήρξε και σε αυτές!

Εδώ είναι η αναβάθμιση του Samsung IR Universal!

Την κατέβασαν από το playstore αλλά υπάρχει στο amazon appstore!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Στο phone info μου γράφει ότι το τηλέφωνο είναι made in Vietnam και στο CSC INFO γράφει XSI.

Απο ποιά χώρα να περιμένω αναβάθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

Στο phone info μου γράφει ότι το τηλέφωνο είναι made in Vietnam και στο CSC INFO γράφει XSI.

Απο ποιά χώρα να περιμένω αναβάθμιση ;

Καλημέρα σε όλους, κι εμένα made in Vietnam λέει, αλλά στο CSC INFO γράφει ETL, έχω μπερδευτεί κι εγώ. Γιατί δεν μας έχει έρθει ακόμα η lollipop?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, κι εμένα made in Vietnam λέει, αλλά στο CSC INFO γράφει ETL, έχω μπερδευτεί κι εγώ. Γιατί δεν μας έχει έρθει ακόμα η lollipop?

 

Το Vietnam είναι η χώρα παραγωγής, το CSC INFO σου δίνει την χώρα στην οποία το κινητή προοριζόταν να δουλέψει και με βάση αυτό παίρνει τις αναβαθμίσεις.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το Vietnam είναι η χώρα παραγωγής, το CSC INFO σου δίνει την χώρα στην οποία το κινητή προοριζόταν να δουλέψει και με βάση αυτό παίρνει τις αναβαθμίσεις.

Οκ το έχω καταλάβει, το. XSI ποιά χώρα είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Οκ το έχω καταλάβει, το. XSI ποιά χώρα είναι ;

 

Νομιζω Ηνωμένα αραβικά Εμιράτα.

Εψαξα εδω http://www.teamandroid.com/2014/12/06/install-xxugnj2-android-442-galaxy-note-3-n9005-lte-kitkat-firmware/

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις προβλημα με το my magazine ? Μετα το lollipop δεν μου εμφανίζει καμία επιλογή εινα κολλημένο στην αρχική οθόνη καμία ιδέα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κι εγώ κάτοχος ΝΟΤΕ 3 και προχθες έκανα αναβάθμιση σε Lollipop. Παρατήρησα οτι οι ειδοποιήσεις πλεόν δεν εμφανίζονται στην lockscreen πάνω στην μπάρα σαν εικονίδιο. Ύπαρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή να εμφανίζει την ειδοποίηση στην lockscreen με ολοκληρο το περιεχόμενο ή με απόκρυψη. Αλλάζει αυτό όπως στην Κιτ Κατ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κι εγώ κάτοχος ΝΟΤΕ 3 και προχθες έκανα αναβάθμιση σε Lollipop. Παρατήρησα οτι οι ειδοποιήσεις πλεόν δεν εμφανίζονται στην lockscreen πάνω στην μπάρα σαν εικονίδιο. Ύπαρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή να εμφανίζει την ειδοποίηση στην lockscreen με ολοκληρο το περιεχόμενο ή με απόκρυψη. Αλλάζει αυτό όπως στην Κιτ Κατ?

 

Πηγαίνεις ρυθμίσεις/συσκευή/ήχοι και ειδοποιήσεις/όταν είναι κλειδωμένη και επιλέγεις από εκεί τι θα εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναίρεση στην επιλογή αύξησης ήχου όταν βρίσκεται στην τσέπη και τώρα δεν έχω πρόβλημα με την ένταση ήχου κλήσης. Νωρίτερα έκανα κι ενα hard reset. Δεν ξέρω τι από τα δύο βοήθησε αλλά τώρα δεν έχω πια πρόβλημα Edited by Theasis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...