Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον να το απενεργοποιησει ηθελες να γράψεις

Σε μένα είναι απενεργοποιημένο από προεπιλογή. Ενεργοποιημένο βγάζει καλύτερες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως δεν κάνω κάτι καλά; Οι φωτογραφίες βγαίνουν κάπως θαμπές, ακόμα και με φλας.. Μήπως παίζει ρόλο ο kernel και η έκδοση που έχω; Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο και φοράει στο 4.4.2 γαλλική ROM...

 

Ειχα το ιδιο προβλημα το πηγα smartec και μου αλαξαν camera

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πριν μπω σε τέτοια διαδικασία, ήθελα να σιγουρευτώ ότι δεν είναι software θέμα...

 

Καταρχας απενεργοποιησε την "εξυπνη σταθεροποιηση". Το πρόβλημα της εστιασης και θολουρας το συναντας και μερα και νυχτα;;. Την νυχτα καθυστερεί για τους προφανείς λόγους

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και σε εσωτερικούς χώρους με φώτα κλπ

 

Έχω μερικές φορές το ίδιο πρόβλημα σε εσωτερικούς χώρους μόνο (ακόμα και φωτεινούς) και λύνεται με την ενεργοποίηση της "εξυπνης σταθεροποίησης". Αν έχεις το πρόβλημα παντού και πάντα, τότε μάλλον πρέπει να το πας για service.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Παίδες παίζει να μπλέχτηκε ο άνθρωπος, ένας ενεργοποίηση ένας απενεργοποίηση! Πρώτα απ'ολα πρέπει να εστιάζει σωστά το κινητό, να πρασινίζει το τετραγωνάκι. Μετά δοκίμασε να βγάλεις φωτό με ενεργοποιημένο το φλας, όχι στο αυτόματο, και ταυτόχρονα απενεργοποίησε τη σταθεροποίηση(να μη σου γράφει επεξεργασία μόλις τραβήξεις τη φωτό) και δίπλα από το κουμπί που είναι για να τραβάς φωτογραφία βάλε την επιλογή αυτόματο!

 

Όσο για το θέμα που ανέφερα με το swift key, μετά από ψάξιμο αρκετό βρήκα ότι είναι θέμα της ίδιας της εφαρμογής από κάποιες αναβαθμίσεις, δεν έχω βρεί ποια ακριβώς!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παίζει να μπλέχτηκε ο άνθρωπος, ένας ενεργοποίηση ένας απενεργοποίηση!

 

Μπορεί να δοκιμάσει και τα δύο και να δει τι παίζει. Δεν είναι δα και τόσο μπλεξιμο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο που τρώει 40% της μπαταρίας οι υπηρεσίες google? σε αλλα κινητα ειναι 5-6%. Γινεται να κάνω κάτι για να το μειώσω;
Link to comment
Share on other sites

Το κανει που και που..θα αλλαξει νομιζω

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο που τρώει 40% της μπαταρίας οι υπηρεσίες google? σε αλλα κινητα ειναι 5-6%. Γινεται να κάνω κάτι για να το μειώσω;

 

Σπάσιμο όντως, είναι το κύριο drain της μπαταρίας αν το έχεις stanby το κινητό! Μόνο ρουτ για να αυξήσεις στο μάξιμουμ το χρόνο που ξυπνάει τη συσκευή αυτή η *******(συμβουλή που μου έχουν δώσει, αλλά δεν έχω κάνει γιατί δεν έχω ρουτάρει πάλι!)

Edited by truckman

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει εφαρμογή one click root γιατί είναι κινητό από εταιρία κινητής και δεν μπορώ να το πειράξω ;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο που τρώει 40% της μπαταρίας οι υπηρεσίες google? σε αλλα κινητα ειναι 5-6%. Γινεται να κάνω κάτι για να το μειώσω;
Δοκίμασες μια επανεκκίνηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει εφαρμογή one click root γιατί είναι κινητό από εταιρία κινητής και δεν μπορώ να το πειράξω ;

 

towelroot => google it => download it => make it rain

 

αν σου βγάλει σφάλμα είσαι σε μεταγενέστερο firmware που δε γίνεται! δοκίμασέ το άφοβα δεν υπάρχει κανένα θέμα! και μένει και knox 0x0, αλλιώς πας σε άλλες διαδικασίες..

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με χρήση αυτού του towelroot στην χειρότερη περίπτωση απλά δεν θα δουλέψει;

Κοίτα στο παρακάτω link για να γίνεις root χωρίς να γράψει ο knox. Στην χειρότερη, ναι, απλώς δεν θα δουλέψει.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2840150

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο που τρώει 40% της μπαταρίας οι υπηρεσίες google? σε αλλα κινητα ειναι 5-6%. Γινεται να κάνω κάτι για να το μειώσω;

Πονεμένη ιστορία. Έχω το ίδιο θέμα και δεν βρήκα λύση. Το Nexus 4 και το 1+ δεν έχω τέτοια προβλήματα. Το note που δεν έχω ρουτ με τρώει πολύ μπαταρία άσκοπα.

Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία. Έχω το ίδιο θέμα και δεν βρήκα λύση. Το Nexus 4 και το 1+ δεν έχω τέτοια προβλήματα. Το note που δεν έχω ρουτ με τρώει πολύ μπαταρία άσκοπα.

 

Εγώ είτε το είχα χωρίς ρουτ είτε τώρα με ρουτ δεν είχα τέτοιο θέμα. Μου φαίνεται απλά "τυχαίνει". Επίσης ελέγξτε αν τα Google services είναι η οθόνη και έχει απλά buggαρει το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα Google services αποτυπώνουν οποιαδήποτε υπηρεσία της Google χρησιμοποιεί ο κάθε χρήστης. Εάν έχετε location reporting και location history στο on λογικό είναι. Αν πάλι κάποιος δουλεύει το note με smartwatch πάλι χρησιμοποιεί Google services για τον συγχρονισμό μεταξύ των συσκευών. Ακόμα και οι επαφές που συχρονιζουν εκεί από τυπώνονται.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω ενα θεμα.εκανα επαναφορα εργοστισιακων ρυθμισεων στο κινητο μου NOTE 3,το οποια τοχα ρουταρει επισης.εχω παρει ενα ΝΟΤΕ 4 τωρα αλλα απο βιασυνη και βλακεια ξεχασα να κανω ανταλλαγη των δεδομενων και μπακαπ στο κιες.Γνωριζει κανεις καμια λυση???εκτιμω καθε βοηθεια!!!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν γίνεται τίποτα, μονάχα αν έχεις κάποιο παλιό back up ώστε να περάσεις αυτό.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ανοίγοντας το πρωί το τηλέφωνο,είδα ότι η φωτεινότητα δεν ήλθε εκεί που ήξερα κάθε μέρα,αλλά ήταν πολύ μικρότερη.

Κοίταξα τις ρυθμίσεις,και είδα ότι είχε βγει η αυτόματη στο -2 που την είχα.Πάτησα το αυτόματο,αλλά δεν είδα διαφορά.

Τώρα,το έβαλα στην ασύρματη φόρτιση και περιμένω να τελειώσει,και εν τω μεταξύ γράφω εδώ, μπας και ακούσω καμιά συμβουλή.

Α,έχω βάλει και κανα δυο εφαρμογές για τη φωτεινότητα,που δεν με πείραζαν μέχρι τώρα .(Χωρίς να πολυκαταλαβαίνω τι ακριβώς γίνεται με δαύτες).:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ανοίγοντας το πρωί το τηλέφωνο,είδα ότι η φωτεινότητα δεν ήλθε εκεί που ήξερα κάθε μέρα,αλλά ήταν πολύ μικρότερη.

Κοίταξα τις ρυθμίσεις,και είδα ότι είχε βγει η αυτόματη στο -2 που την είχα.Πάτησα το αυτόματο,αλλά δεν είδα διαφορά.

Τώρα,το έβαλα στην ασύρματη φόρτιση και περιμένω να τελειώσει,και εν τω μεταξύ γράφω εδώ, μπας και ακούσω καμιά συμβουλή.

Α,έχω βάλει και κανα δυο εφαρμογές για τη φωτεινότητα,που δεν με πείραζαν μέχρι τώρα .(Χωρίς να πολυκαταλαβαίνω τι ακριβώς γίνεται με δαύτες).:confused:

Θόδωρε κάνε μια επανεκκίνηση γιατί συμβαίνει καμιά φορά να κολλήσει ο αισθητήρας και αυτές τις εφαρμογές που έχεις για την φωτεινότητα (δεν ξέρω ποιές έχεις), καλύτερα να τις βγάλεις
Link to comment
Share on other sites

Θόδωρε κάνε μια επανεκκίνηση γιατί συμβαίνει καμιά φορά να κολλήσει ο αισθητήρας και αυτές τις εφαρμογές που έχεις για την φωτεινότητα (δεν ξέρω ποιές έχεις), καλύτερα να τις βγάλεις

Η μία είναι η Lux Lite Dash.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...