Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα αυτο που λες,και μου εβγαλε τα εξης κατω,μεσα σε ενα λευκο πλαισιο.

system settings/ add widget/ change wallpaper/ share/ feedback/ Apus settings.

Τωρα;:confused:

 

Θόδωρε, επειδή μπορεί να μην κατάλαβα εγώ καλά, ας το πάρουμε από την αρχή. H απάντησή μου αφορούσε το πρώτο μέρος της ερώτησης σου , για το πληκτρολόγιο που σου ανοίγει όταν πατάς τον dialer (το πράσινο κουτάκι με το τηλέφωνο). O ex dialer είναι τέτοιο πρόγραμμα που το κατεβάζεις από το play store. Αν δεν τον έχεις εγκαταστήσει, τότε εννοούσες τον μαμά dialer για τον οποίο δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.

Τώρα, αν χρησιμοποιείς τον ex dialer, τότε αφού πατήσεις το πράσινο τηλέφωνο και βλέπεις το πληκτρολόγιο, πατάς το αριστερό εικονικό πλήκτρο και μετά προτιμήσεις και πας συμπεριφορά.

Τέλος αυτόν τον Apus που έβαλες τον δοκίμασα χθες και μου ανακάτεψε ακόμα και τις ρυθμίσεις του Apex. Απεγκατέστησέ τον μήπως σου στρώσει.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Το εικονιδιο που ενεργοποιουνται και η μπρος και η πισω καμερα για φωτογραφια,ειναι μονιμως απενεργοποιημενο.Τι εχω πειραξει και δεν αλλαζει...

Μηπως εχεις επιλεξει να τραβάει βιντεο 4Κ?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετους μηνες πλεον με διαφορά xposed modules μπορώ με σιγουριά να πω οτι ειναι αναξιοπιστα σε μεγαλο βαθμό. Το 90% των κολληματων η κρασαρισματων που μου εχουν συμβει ως τωρα εξαφανίζεται με το που απενεργοποιησω ολα τα xposed modules και με μεγαλη διαφορα πιο συχνο προβλημα ειναι το wanam xposed. Μαλιστα πολλες φορες σκαει update καποιες μερες μετα το διαπιστωμενο προβλημα. Φυσικα δε μπορω ομως να εχω ενα κινητο που θα εχει προβληματα καθε τοσο.

 

Οσο ωραια κι αν ειναι μερικα και χρησιμα, δυστυχώς πρεπει ειτε να κανω αναλυτικα τεστ ποιο δε δημιουργεί ποτέ προβλημα (δεν εχω χρονο για κατι τετοιο) ειτε να μην τα χρησιμοποιώ...

 

Οσες φορες κι αν εχω ακουσει για απροβληματιστη λειτουργία δυστυχώς δε μπορω πια να το δεχτω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ κ μερικές βδομάδες που όταν κάνω με το χέρι την εφαρμογή air gesture κ μου δείχνει την ώρα, άμα έχω καμία κλήση ή μνμ, αλλά όταν πάει να σβήσει η οθόνη κάνει ένα σαν κόλλημα κ φαίνεται για πολύ λίγο το φόντο που έχω. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον? Υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα η οθόνη? Δεν το κάνει συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τον εξαιρετικο boat broswer εχει καταφερει κανεις να τον κανει να δουλεψει σωστα στην κινηταρα μας?

:mad:

παντα τα γραμματα βγαινουν μικρα και γενικα εχει μια τρελη ασυμβατότητα με το note 3 ..

φανταζομαι αυτο ειναι θεμα ανάλυσης οθόνης ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια.Έχω από την εποχή του s3 50 gb στο dropbox.Επειδή πάω για note και απ'όσο ξέρω υπάρχει αυτή η προσφορά Εάν βάλω το υπάρχον gmail μου φαντάζομαι Δεν προστίθενται έτσι; Εάν κάνω καινούριο λογαριασμό πάρω την προσφορά και μετά κάνω επαναφορά ρυθμίσεων και βάλω το αρχικό gmail θα υπάρχει πρόβλημα; δηλώνεται με κάποιο τρόπο η συσκευή στην Google έτσι ώστε να μην μπορώ να έχω 2 drop box;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τον εξαιρετικο boat broswer εχει καταφερει κανεις να τον κανει να δουλεψει σωστα στην κινηταρα μας?

:mad:

παντα τα γραμματα βγαινουν μικρα και γενικα εχει μια τρελη ασυμβατότητα με το note 3 ..

φανταζομαι αυτο ειναι θεμα ανάλυσης οθόνης ετσι?

 

Χρησιμοποιώ τον boat ως στάνταρ εξπλορερ. Δεν μου παρουσιάζει τπτ από τα παραπάνω. Δεν τον αλλάζω αλλάζω με τίποτα. Πάντα μου τα προσαρμόζει σε όλη την οθόνη κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον boat ως στάνταρ εξπλορερ. Δεν μου παρουσιάζει τπτ από τα παραπάνω. Δεν τον αλλάζω αλλάζω με τίποτα. Πάντα μου τα προσαρμόζει σε όλη την οθόνη κατευθείαν

Πώς βρε φιλε μου; πχ μπες στη αρχική του myphone.gr... Εμένα όταν πατάω διπλό ταμπ δεν μου προσαρμόζει σωστά το κείμενο.. Είναι μικρά τα γράμματα και διαβάζεις το κείμενο με δυσκολία..

Αν μεγαλώσω την γραμματοσειρά μετά χαλάνε άλλα πράγματα..

Και εμένα με βόλευε ο Boat πολύ... Αν σου είναι εύκολο μπορείς να με πεις τι ρυθμίσεις έχεις;

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Πώς βρε φιλε μου; πχ μπες στη αρχική του myphone.gr... Εμένα όταν πατάω διπλό ταμπ δεν μου προσαρμόζει σωστά το κείμενο.. Είναι μικρά τα γράμματα και διαβάζεις το κείμενο με δυσκολία..

Αν μεγαλώσω την γραμματοσειρά μετά χαλάνε άλλα πράγματα..

Και εμένα με βόλευε ο Boat πολύ... Αν σου είναι εύκολο μπορείς να με πεις τι ρυθμίσεις έχεις;

Sent from my note3

Έτσι δείχνει σε εμένα χωρίς ταμπ. Απι την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στη λειτουργία προβολής Android /mob

Ακριβώς :)

Εκεί θα δεις φίλε ότι το κείμενο δεν προσαρμόζει σωστά στην οθόνη..

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Για να στειλουμε την οθονη απο το note 3 σε τηλεοραση samsung πως γίνεται;;

θα πρέπει να κάνεις screen mirroring.κατέβασε με τα δυο δάκτυλα την μπάρα και πατάς το screen mirroring ανιχνεύει την τηλεόραση σου και συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται το all share dongle??μου λεει συνεχωσ δεν βρεθηκαν συσκευεσ

Πάτα πρώτα από την τηλεόραση Source / Screen mirroring και μετά ψάξε από το κινητό.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Πάτα πρώτα από την τηλεόραση Source / Screen mirroring και μετά ψάξε από το κινητό.

δεν μου βγαζει screen mirroring η τηλεοραση.μαλλον δν υποστηριζει.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια.Έχω από την εποχή του s3 50 gb στο dropbox.Επειδή πάω για note και απ'όσο ξέρω υπάρχει αυτή η προσφορά Εάν βάλω το υπάρχον gmail μου φαντάζομαι Δεν προστίθενται έτσι; Εάν κάνω καινούριο λογαριασμό πάρω την προσφορά και μετά κάνω επαναφορά ρυθμίσεων και βάλω το αρχικό gmail θα υπάρχει πρόβλημα; δηλώνεται με κάποιο τρόπο η συσκευή στην Google έτσι ώστε να μην μπορώ να έχω 2 drop box;

 

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5704311#post5704311

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς :)

Εκεί θα δεις φίλε ότι το κείμενο δεν προσαρμόζει σωστά στην οθόνη..

Sent from my note3

Σου έστειλα φώτο με το myphone.gr όπως το βλέπω εγώ.. Δεν ξέρω πως φενεται στο δικό σου σου. Εμένα μια χαρά δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα φώτο με το myphone.gr όπως το βλέπω εγώ.. Δεν ξέρω πως φενεται στο δικό σου σου. Εμένα μια χαρά δείχνει

Στην Mobile έκδοση φιλε μου της σελίδας όμως... Στην desktop δεν δουλεύει σωστά..

http://www.e-radio.gr/blog/post.asp?uid=31278&20141114=&r=1&utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Άνοιξε την παραπάνω σελίδα και δες..

Δεν ανοίγει όπως πρέπει το κείμενο δεν προσαρμόζει σωστά στην οθόνη του note 3.

Τα ίδια θέματα είχαν για καιρό όπερα και Chrome αλλά με τα τελευταία updates το διορθωσανε..

Για να καταλάβεις άνοιξε το παραπάνω link μια με Chrome και μια με Boat.

Sent from my note3

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Στην Mobile έκδοση φιλε μου της σελίδας όμως... Στην desktop δεν δουλεύει σωστά..

http://www.e-radio.gr/blog/post.asp?uid=31278&20141114=&r=1&utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Άνοιξε την παραπάνω σελίδα και δες..

Δεν ανοίγει όπως πρέπει το κείμενο δεν προσαρμόζει σωστά στην οθόνη του note 3.

Τα ίδια θέματα είχαν για καιρό όπερα και Chrome αλλά με τα τελευταία updates το διορθωσανε..

Για να καταλάβεις άνοιξε το παραπάνω link μια με Chrome και μια με Boat.

Sent from my note3

 

Το δοκίμασα σε desktop και πήγαν να μου βγουν τα μάτια. Δεν έβλεπα τπτ. Ειχες δικιο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Freddaras γιατί τι ψάχνεις αφού δεν έχει τεξτριπινγκ τι είπαμε βάλε άλλον ο μποατ δεν έχει κάτι παραπάνω από άλλους για να τον κρατάς και Όταν κάνει απντειτ του δίνουμε μια ευκαιρία
Link to comment
Share on other sites

Freddaras γιατί τι ψάχνεις αφού δεν έχει τεξτριπινγκ τι είπαμε βάλε άλλον ο μποατ δεν έχει κάτι παραπάνω από άλλους για να τον κρατάς και Όταν κάνει απντειτ του δίνουμε μια ευκαιρία

Ναι αυτο έκανα απλά με βόλευε γιατί συγχρονιζε με Firefox.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...