Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και περίπου 1 εβδομάδα το τηλέφωνο χάνει πολύ συχνά το σήμα του (και μιλάω για περιπτώσεις που είμαι εξω όχι στο σπίτι). Πολλές φορές μόλις κλείσω το 4G χάνεται το σήμα εντελώς (Not Registered On Network), μόλις κλείσω το WiFi ή απο μόνο του χωρίς καν να πειράζω την συσκευή με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω search για δίκτυα. Σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό; Αλλαξα την sim με καινούρια, έκανα μέχρι και restore αλλά συνεχίζει.

 

Αν βοηθάει είμαι με 4.4.2 και baseband Ν9005ΧΧUENC2

Edited by tetra1982
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει όλες τις κάρτες club από super market (μασούτης, carrefour, Βασιλόπουλος, shell, public κτλ κι έτσι δεν χρειάζεται να τις κουβαλάω όλες μαζί μου.:D

Ωραίος. Ακούγεται πολύ καλό και θα κάνω μια δοκιμή. Ευχαριστώ για την ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει όλες τις κάρτες club από super market (μασούτης, carrefour, Βασιλόπουλος, shell, public κτλ κι έτσι δεν χρειάζεται να τις κουβαλάω όλες μαζί μου.:D

 

και πως το δουλεύεις δηλαδή? Είδα κάτι λέει με το infrared...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

και πως το δουλεύεις δηλαδή? Είδα κάτι λέει με το infrared...

Το σκανάρουν με το μηχάνημα που έχουν και είναι σαν να δίνεις την κάρτα. Πχ αν έχεις την κάρτα club της shell, το υποστηρίζει και η εφαρμογή της. Όπως και του μασούτη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει όλες τις κάρτες club από super market (μασούτης, carrefour, Βασιλόπουλος, shell, public κτλ κι έτσι δεν χρειάζεται να τις κουβαλάω όλες μαζί μου.:D

Πώς ακριβώς δουλεύει; Προβάλλεται το bar code στην οθόνη και το περνάς από το σκάνερ του μάρκετ;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς δουλεύει; Προβάλλεται το bar code στην οθόνη και το περνάς από το σκάνερ του μάρκετ;

 

Ακριβώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα πλοήγησης προτείνετε για το note3?

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα ωστε να μην βγαίνουμε off topic .

Android - προτάσεις: GPS και πλοήγηση

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ενημέρωση λογισμικού NOTE 3 Μέγεθος 185.18 ΜΒ

* προστέθηκε νέα δυνατότητα -[Ενίσχυσης λήψεων ,λειτουργία για παιδία κλπ

* νέα λειτουργεία εφαρμογή κάμερας -[ εικ.περιήγ

*νέα λειτουργία στην εφαρμογή Προσβ/τητα -[ σβηστή οθόνη γρήγορη είσοδος πλήκτρων , άμεση πρόσβαση κτλ.]

*η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε -[ΚΝΟΧ2.0 προσοχή πρόκειστε να αναβαθμίσετε ΤΟΝ ΚΝΟΧ από v1.0 σε v2.0

 

:)

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

ενημέρωση λογισμικού NOTE 3 Μέγεθος 185.18 ΜΒ

* προστέθηκε νέα δυνατότητα -[Ενίσχυσης λήψεων ,λειτουργία για παιδία κλπ

* νέα λειτουργεία εφαρμογή κάμερας -[ εικ.περιήγ

*νέα λειτουργία στην εφαρμογή Προσβ/τητα -[ σβηστή οθόνη γρήγορη είσοδος πλήκτρων , άμεση πρόσβαση κτλ.]

*η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε -[ΚΝΟΧ2.0 προσοχή πρόκειστε να αναβαθμίσετε ΤΟΝ ΚΝΟΧ από v1.0 σε v2.0

 

:)

 

Αν κάνεις την αναβάθμιση και μπορούσες να μας διαφωτίσεις αν πλέον μετά την αναβάθμιση μπορείς να δουλέψεις κάποιον τρίτο file explorer του playstore όπως πχ τον es explorer , αν μπορείς πλέον να γράψεις στην micro sd και δεν είναι μόνο για διάβασμα θα σου ήμουν ευγνώμων! Ρωτάω Γιατί στο s5 μετά το τελευταίο update πλέον η micro sd με τρίτο file manager και όχι τον ενσωματωμένο του κινητού δημιουργεί το συγκεκριμένο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν λένε δηλαδή αν έχουν διορθώσει κανένα bug με το wifi.

 

Όσοι ήμαστε root πως μπορούμε να περάσουμε το update; έχει ξανά ερωτηθεί λα δεν βρήκα κάποια απάντηση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις την αναβάθμιση και μπορούσες να μας διαφωτίσεις αν πλέον μετά την αναβάθμιση μπορείς να δουλέψεις κάποιον τρίτο file explorer του playstore όπως πχ τον es explorer , αν μπορείς πλέον να γράψεις στην micro sd και δεν είναι μόνο για διάβασμα θα σου ήμουν ευγνώμων! Ρωτάω Γιατί στο s5 μετά το τελευταίο update πλέον η micro sd με τρίτο file manager και όχι τον ενσωματωμένο του κινητού δημιουργεί το συγκεκριμένο πρόβλημα

 

Προσωπικά στο Note 3, πριν από την αναβάθμιση αυτή για το KNOX 2.0, με 4.4.2 και es file explorer μπορώ να γράψω και να διαβάσω όπου θέλω στην external SD. ;)

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δεν λένε δηλαδή αν έχουν διορθώσει κανένα bug με το wifi.

 

Όσοι ήμαστε root πως μπορούμε να περάσουμε το update; έχει ξανά ερωτηθεί λα δεν βρήκα κάποια απάντηση.

 

Αφού έισαι root Δεν νομίζω σε αφήσει να το κάνεις(OTA), αλλά μπορείς να δοκιμάσεις.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά στο Note 3, πριν από την αναβάθμιση αυτή για το KNOX 2.0, με 4.4.2 και es file explorer μπορώ να γράψω και να διαβάσω όπου θέλω στην external SD. ;)

 

Πριν την αναβάθμιση και εγώ μπορώ! Το θέμα είναι μετά την αναβάθμιση τι γίνεται Γιατί και στο s5 μετά την τελευταία αναβάθμιση η micro sd χωρίς root δουλεύει μόνο για διάβασμα με εφαρμογές τρίτων..

Link to comment
Share on other sites

ενημέρωση λογισμικού NOTE 3 Μέγεθος 185.18 ΜΒ

* προστέθηκε νέα δυνατότητα -[Ενίσχυσης λήψεων ,λειτουργία για παιδία κλπ

* νέα λειτουργεία εφαρμογή κάμερας -[ εικ.περιήγ

*νέα λειτουργία στην εφαρμογή Προσβ/τητα -[ σβηστή οθόνη γρήγορη είσοδος πλήκτρων , άμεση πρόσβαση κτλ.]

*η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε -[ΚΝΟΧ2.0 προσοχή πρόκειστε να αναβαθμίσετε ΤΟΝ ΚΝΟΧ από v1.0 σε v2.0

 

:)

Ποια παιρνουν την αναβαθμιση;Το εψαξα αλλα δεν εχει τιποτα για μενα.

Ειναι Γαλλικο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έισαι root Δεν νομίζω σε αφήσει να το κάνεις(OTA), αλλά μπορείς να δοκιμάσεις.

 

Ota δεν με αφήνει. Αλλά δεν γίνεται από κάποιο zip αρχείο; δεν υπάρχει άλλος τρόπος;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

με το Kies Δεν μπορούμε;

Αν στο δίνει το update τότε δεν εχεις παρά να δοκιμάσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε 4.4.2

Εμένα δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση σε kit kat ακόμα. Mj7 (CYO). Πολύ δεν έχει αργήσει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν λένε δηλαδή αν έχουν διορθώσει κανένα bug με το wifi.

 

Όσοι ήμαστε root πως μπορούμε να περάσουμε το update; έχει ξανά ερωτηθεί λα δεν βρήκα κάποια απάντηση.

 

Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος να πάρεις το update. Να πω οτι ήταν και τπτ σοβαρό... δηλαδή για να μην χάσουμε τον Knox 2.0; Θα πρέπει να ξερουταριστείς για να μπορέσεις να πάρεις το update και μετά άντε ξανακάνε root. Καλύτερα να χάσουμε το root για κανένα σοβαρό update λογισμικού στο μέλλον, τώρα με 165mb για να κατεβάζουμε ταυτόχρονα με το wifi και το 4g λες και έχουμε τα τεράστια data plans και για να βελτιώνει η Samsung το Knox... για την ασφάλεια μας, κλάιν μάιν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Μόλις την έβγαλε. Αγγλικό region

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να βελτιώνει την μλκια με το wifi και ας μην το αναφέρουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...