Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς που έχουμε Αυστριακά και δεν βάλαμε κατευθείαν άλλης χώρας και τώρα το έχουμε στήσει, μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο χωρίς να γίνει Hard reset ή πρέπει να περιμένουμε την ΟΤΑ αναβάθμιση που θα βγεί για Αυστρία;

Και γνωρίζει κανείς πιο συγκεκριμένα, πότε θα την πάρουμε;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ πλέον του Note 3 ... !!

φορούσε 4.3 και με το που άνοιξε έκανα 4-5 Updates και έπειτα κατέβασε και εγκατέστησε την 4.4.2

από ότι βλέπω από το phone info app το CSC είναι Γερμανία.

βγαίνουν γρήγορα εκεί τα updates ???

Ναι ποιο γρήγορα απο όλες της χώρες. .beta tester. .χαχαχα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι είμαι με 4.4.2 και ότι έκανα hard reset και τίποτα. ..συνεχίζει κάθε φορά που ανοίγω το YouTube σε pop up παράθυρο να κολλάει.

 

Την βρήκα τελικά την λύση...δεν έπαιζε το youtube σε popup παράθυρο λόγω αναβάθμισης...το γύρισα σε παλιότερη έκδοση και όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ πλέον του Note 3 ... !!

φορούσε 4.3 και με το που άνοιξε έκανα 4-5 Updates και έπειτα κατέβασε και εγκατέστησε την 4.4.2

από ότι βλέπω από το phone info app το CSC είναι Γερμανία.

βγαίνουν γρήγορα εκεί τα updates ???

Καλοριζικο :) Με τη γερμανικη είσαι Jet!!! (χρωστας κι ενα καφε :lol: )

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το πηρατε απο σκρουτζομαγαζα,ειχε Ελληνικα;;

 

Καποια πουλάνε και ελληνικής αντιπροσωπίας αλλά τι να το κάνεις;;; Για να παίρνεις τελευταίος αναβαθμίσεις;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το πηρατε απο σκρουτζομαγαζα,ειχε Ελληνικα;;

παραδειγμα :

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-32GB-4G-2-3GHz-RAM-3GB-white-EU.903019.html

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-32GB-4G-2-3GHz-RAM-3GB-white-GR-Ellinikis-Antiprosopeias.891089.html

Ποιος ο λογος να το πληρωσεις παραπανω ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το πηρατε απο σκρουτζομαγαζα,ειχε Ελληνικα;;
εγω απο τετοιο μαγαζι το πηρα και εχει ελληνικα.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. .ρε παιδια τωρα ειδα μου εσβησε τουσ κωδικους απο τα wifi.γιατι;;

Check in your build.prop change this to true. If this is already true change it to false reboot and then change it back to true. That should fix it.

"ro.securestorage.support=true"

 

Το κάνεις αυτό και είσαι έτοιμος.Προφανώς θέλει root :)

Edited by Superuser

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Ότι η ελληνική 4.4.2 έχει διάφορα βλακολάθη του τύπου "Ακύ- ρωση" και "Ειδοποί- ηση" το είδα από την αρχή.

(Επιβεβαιώστε μου ότι τα βλέπετε και σεις, και αν υπήρχαν στην 4.3)

 

Λες καλά, είναι %@%^.

Αλλά αυτό που είδα σήμερα στο μίνι widget (Σήμερα) του S-Planner με έκανε να σταματήσω να το χρησιμοποιώ. (Το οποίο και "ζορίστηκα" να του βρω κάποια χρησιμότητα γι' αυτό και με τσαντίζει)

 

Ο Απρίλιος με 3 γράμματα είναι "Μαι"!!! Ακριβώς! Ο Απρίλιος είναι Μάιος!

Σήμερα 31 Μαρ 2014, πατάω την επόμενη μέρα και βλέπω ...1 Μαι 2014!

 

Δε ξέρω που αναφέρονται τέτοια λάθη στη Samsung να τα διορθώσουν κάαααααποτε.

(Και ποιος @#@$ πατριώτης μας τα διορθώνει).

Link to comment
Share on other sites

Ότι η ελληνική 4.4.2 έχει διάφορα βλακολάθη του τύπου "Ακύ- ρωση" και "Ειδοποί- ηση" το είδα από την αρχή.

(Επιβεβαιώστε μου ότι τα βλέπετε και σεις, και αν υπήρχαν στην 4.3)

 

Λες καλά, είναι %@%^.

Αλλά αυτό που είδα σήμερα στο μίνι widget (Σήμερα) του S-Planner με έκανε να σταματήσω να το χρησιμοποιώ. (Το οποίο και "ζορίστηκα" να του βρω κάποια χρησιμότητα γι' αυτό και με τσαντίζει)

 

Ο Απρίλιος με 3 γράμματα είναι "Μαι"!!! Ακριβώς! Ο Απρίλιος είναι Μάιος!

Σήμερα 31 Μαρ 2014, πατάω την επόμενη μέρα και βλέπω ...1 Μαι 2014!

 

Δε ξέρω που αναφέρονται τέτοια λάθη στη Samsung να τα διορθώσουν κάαααααποτε.

(Και ποιος @#@$ πατριώτης μας τα διορθώνει).

Επιβεβαιώνω και εγώ. Το είδα τώρα, διαβάζοντας εσένα. Προσωπικά χρησιμοποιώ το μεγάλο s-planner (4X4) που το έχει σωστά και δεν το είχα προσέξει!

Υπάρχει κάποια διεύθυνση ή τρόπος για αναφορά λαθών στη samsung?

 

Y.Γ.

Στο S3 το αντίστοιχο δουλεύει σωστά! Περίεργο....

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνω εγώ και δεν θα αναβαθμίσω σε 4.4.2

Αφού το κινητό πετάει έτσι όπως είναι και κάνει τα πάντα γιατί να αναβαθμίσω σε κάτι που θα το υποβαθμίσει στην ουσία. Παράδεγμα δεν θα μπορώ με το acr να γράφω συνομιλία. ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά σήμερα διαβασα αυτό:

και έμεινα κάγκελο.. μπορει να επιβεβαιώσει κάποιος; πχ αν θελω να βγαλω 4κ και να γράφω στην microsd δεν θα με αφήνει;τι μ@..κια ειναι παλι αυτή;

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Ότι η ελληνική 4.4.2 έχει διάφορα βλακολάθη του τύπου "Ακύ- ρωση" και "Ειδοποί- ηση" το είδα από την αρχή.

(Επιβεβαιώστε μου ότι τα βλέπετε και σεις, και αν υπήρχαν στην 4.3)

 

Λες καλά, είναι %@%^.

Αλλά αυτό που είδα σήμερα στο μίνι widget (Σήμερα) του S-Planner με έκανε να σταματήσω να το χρησιμοποιώ. (Το οποίο και "ζορίστηκα" να του βρω κάποια χρησιμότητα γι' αυτό και με τσαντίζει)

 

Ο Απρίλιος με 3 γράμματα είναι "Μαι"!!! Ακριβώς! Ο Απρίλιος είναι Μάιος!

Σήμερα 31 Μαρ 2014, πατάω την επόμενη μέρα και βλέπω ...1 Μαι 2014!

 

Δε ξέρω που αναφέρονται τέτοια λάθη στη Samsung να τα διορθώσουν κάαααααποτε.

(Και ποιος @#@$ πατριώτης μας τα διορθώνει).

 

Το ειδοποίηση και το ακύρωση μου το βγάζει σαν εσένα. Με το s planner δεν έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά σήμερα διαβασα αυτό:

 

και έμεινα κάγκελο.. μπορει να επιβεβαιώσει κάποιος; πχ αν θελω να βγαλω 4κ και να γράφω στην microsd δεν θα με αφήνει;τι μ@..κια ειναι παλι αυτή;

 

 

 

ολα καλα φίλε μ απο εκει;κλειστη συσκευασια;ρωτησες την sammy αν υποστηρίζει εγγύηση κλπ;απο ποια χώρα είναι;

 

Μια χαρά σε αφήνει να βγάλεις 4κ και να αποθηκεύσεις στην sd

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!::!:

Τα μηνύματα που αφορουσαν την διαθεσιμότητα της συσκευής μεταφέρθηκαν στο σωστο θέμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δουλεύει σωστά το τηλέφωνο (το τι πρόβλημα μπορεί να έχει δεν μπορώ να γνωρίζω) αλλά μάλλον για κανά πιστό αντίγραφο το βλέπω :wacko:. Για μένα δεν υπάρχει λόγος να διακινδυνέψεις τόσα χρήματα.

Πριν κανά 2 μήνες πήγα να την πατήσω και εγώ αλλά τη γλύτωσα τελευταία στιγμή. Βλέπεις εκεί πατούν οι επιτήδειοι (στην ευκαιρία και στο ότι καίγεσαι να το πάρεις).

Γνώμη μου είναι να περιμένεις 1 μήνα ακόμα ή όσο χρειαστεί και να πάρεις ένα τηλέφωνο στην πραγματική του αξία (μεταχειρισμένο) και πάντα χέρι με χέρι!

 

Οπότε λες να δω την περίπτωση του Note 2 το οποίο μπορώ να το ελέγξω απο κοντά ε;Αυτο εχει απλά κάτι γρατζουνιες πάνω στο πλαστικό της οθόνης απο πέσιμο.Ποια είναι η μεγάλη διαφορα τους Note 2 με 3;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο εχθες παρατηρησα πως οταν βγαζω το πενακι και παταω ενεργο σημειωμα δεν το ανοιγει και γραφει το ενεργο σημειωμα διακοπηκε και δεν ξερω τι φταιει...το ιδιο μοθ γραφει οταν το ανοιγω και απο τισ εφαρμογες οπως επισης το ιδιο μου γραφει και στο s note. τι μπορω να κανω? εχω την 4.4.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις ---> Συσκευή---> Κλείδωμα οθόνης----> Συντομεύσεις----> Κάμερα

 

στις ρυθμισεις....συσκευη....κλειδωμα οθονης δεν γραφει πουθενα συντομευσεις αλλα πολλαπλα widget

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο εχθες παρατηρησα πως οταν βγαζω το πενακι και παταω ενεργο σημειωμα δεν το ανοιγει και γραφει το ενεργο σημειωμα διακοπηκε και δεν ξερω τι φταιει...το ιδιο μοθ γραφει οταν το ανοιγω και απο τισ εφαρμογες οπως επισης το ιδιο μου γραφει και στο s note. τι μπορω να κανω? εχω την 4.4.2

 

factory reset δεν ανοιγε ουτε σ΄μενα οταν ειχα περασει την 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Το note ενος φιλου επεσε και χαλασε το bezel. Θελει να κανει αλλαγη. Ισχυει οτι κοστιζει 55 ευρω? Αν ναι ξερουμε ποσες μερες κανει να αλλαξει? Μπορει μηπως να το αλλαξει μονος του?
Link to comment
Share on other sites

factory reset δεν ανοιγε ουτε σ΄μενα οταν ειχα περασει την 4.4.2

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου μολις το εκανα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μ επεσε κ χτυπησε το bezel. ποσο κανει η αλλαγή ?

 

55-60 περιπου

 

μιλησα με smartec σημερα και το μπεζελ ειναι μαζι με την οθονη. 180 ευρο ειναι το κουστουμι οποτε να προσεχετε μην σας πεσει κατω. παω να κλαψω το μπεζελ μου, καλημερα

 

παιδια καλησπερα. Το note ενος φιλου επεσε και χαλασε το bezel. Θελει να κανει αλλαγη. Ισχυει οτι κοστιζει 55 ευρω? Αν ναι ξερουμε ποσες μερες κανει να αλλαξει? Μπορει μηπως να το αλλαξει μονος του?

 

@michkal91

Από ότι βλέπω με μία μικρή αναζήτηση... οι απόψεις για το συγκεκριμμένο θέμα διαφέρουν.

Ένα τηλέφωνο στην smartec θα σου δώσει την απάντηση.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενω στις γλωσες του πληκτρολογιου εχω βαλει αγγλικα και ελληνικα γιατι στο πληκτολογιο δεν με αηνει με το space bar να κανω εναλαγη στις γλωσες και μου εμφανιζει μονο μια? τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...