Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γείας σας!

 

Χωρίς λόγο, ξαφνικά οι κωδικοί που είχα save για όλα τα δίχτυα που έχω για wifi έχουν χαθεί. Όταν τους βάζω δεν γίνονται save με αποτέλεσμα να μου τελειώνει το 3G...

 

Τι πρέπει να κάνω για να γίνονται save και να μην χάνονται;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνω restart τη συσκευή δε μου δουλεύει μετά το sview cover. Πρέπει να το βγάλω και να το ξαναβάλω. Any clues?
Link to comment
Share on other sites

Τα τεστ τα κανατε με το Antutu X?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνω restart τη συσκευή δε μου δουλεύει μετά το sview cover. Πρέπει να το βγάλω και να το ξαναβάλω. Any clues?

Φίλε μου η συσκευη σου ειναι stock?Η sview cover που εχεις ειναι original Samsung ή από άλλη εταιρια?Εισαι σε κιτ κατ?

Γείας σας!

 

Χωρίς λόγο, ξαφνικά οι κωδικοί που είχα save για όλα τα δίχτυα που έχω για wifi έχουν χαθεί. Όταν τους βάζω δεν γίνονται save με αποτέλεσμα να μου τελειώνει το 3G...

 

Τι πρέπει να κάνω για να γίνονται save και να μην χάνονται;

Πας στα settings στο connection tab

Πατας στο Wifi και μετα πατας το menu button(το κουμπι αριστερα απο το Home Button)

Πατας advanced

Βαλε τικ στο Auto Connect.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις πολυ χαμηλα τη φωτεινότητα της οθόνης,ε δεν μπορεις να δεις καθαρα σε πολλες περιπτωσεις αν το αντικειμενο που θα εστιασεις ειναι καθαρα φωτισμενο η εχει σκιες,ωστε αν δεν μπορεις να αλλάξεις γωνια ληψης,να ρυθμισεις αλλα πραγματα για το καλυτερο αποτελεσμα.Ξερεις, δεν τραβαμε ολοι τις φωτο μας στο αυτοματο και η καμερα δεν τραβαει συμφωνα με το ποσο σκοτεινη εχεις την οθονη σου ;).Αν εσυ εχεις την φωτεινοτητα στο 5%,δηλαδη μεσα στη μαυριλα, δεν σημαίνει οτι θα βγει και η φωτο σου μαυρη.Σε κανενα κινητο η καμερα δεν γινεται αυτο.

Σε καθε περίπτωση το οτι σου δυναμωνει τον φωτισμο στο παράθυρο της καμερας, δεν αλλαζει το τελικο αποτελεσμα.Το ιδιο γινεται και στα note 2 και s4

 

Φίλε Πάρη truckman νομίζω δεν είναι έτσι όπως τα λές. Δεν έχει καμιά λογική. Βλέπω κάτι στην οθόνη κάνω ρυθμίσεις και κατά την εγγραφή μου ριχνει τη φωτεινότητα και το γράφει σκοτεινό? Πρόσεξε το γράφει σκοτεινό, όχι το εμφανίζει να γραφεται σκοτεινό! Δηλαδή αλλάζει το τελικό αποτέλεσμα. Είναι πιο σκοτεινό από αυτό που έβλεπα όταν αποφάσισα να κάνω λήψη. Με βάση τι? να κάνω ρυθμίσεις αν δεν έχω what Ι see is what Ι get? πάνε τζάμπα και οι ρυθμίσεις. Ότι και να ρυθμίσω θα μου το γράψει σκοτεινότερο.

 

Ακόμα και το Xcover 2 της ίδιας mama Sammy που είναι 5 φορές πιο φθηνό δε το κάνει αυτό. (εντάξει δε συγκρίνω ποιότητα, για το συγκεκριμένο θέμα λέω). Όπως επίσης ούτε τα ΝΟΚΙΑ ούτε το iphone. Γράφουν στη φωτεινότητα που βλέπεις. Δε τα βλέπεις να σκοτεινιάζουν με το που πατάς το record.

 

Δυστυχώς είναι ένα ακόμα πετραδάκι στο ντουβάρι που λέγεται "λήψεις σε χαμηλό φωτισμό με το NOTE 3 και γενικά θέματα με τη camera".

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορει καποιος να μου δωσει λινκ από εκει που βλέπουμε τις αναβαθμίσεις σε live χρονο?

 

http://live.samsung-updates.com/index.php

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος ενός Note 3 εδώ και λίγες ώρες και γω! :):)

Προσπαθώ να το σετάρω:cool:

Μου έκανε εντύπωση ότι κατέβασε 4-5 updates μόλις το άνοιξα...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος ενός Note 3 εδώ και λίγες ώρες και γω! :):)

Προσπαθώ να το σετάρω:cool:

Μου έκανε εντύπωση ότι κατέβασε 4-5 updates μόλις το άνοιξα...

 

Μόνο;;; Εμένα πήρε μια-μια ολες τις μικρές διορθωτικές της 4.3 και στο τέλος άλλες 2 στην 4.4 μια μεγάλη και μια μικρή. Γύρω στα 10 update πρέπει να πήρα μόλις το άνοιξα..είχα βαρεθεί με τόσα updates :lol: Καλοδούλευτο φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα καμια αναβαθμιση και ας του εδωσα εντολη να ψαξει χειροκινητα δυο και τρεις φορες , οπως επισης και η 4.4 αφαντη . Η Αυστρια μας εφαγε λαχανο μου φαινεται...

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αυστρια κ Ελλαδα ακομα δεν πηραν..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η συσκευη σου ειναι stock?Η sview cover που εχεις ειναι original Samsung ή από άλλη εταιρια?Εισαι σε κιτ κατ?

 

 

 

 

 

Ναι είμαι σε κιτ ΚΑΤ και είναι αυθεντική sview. Για το Στόκ σόρυ αλλά σε έχασα. Τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε το γράφει σκοτεινό, όχι το εμφανίζει να γραφεται σκοτεινό! Δηλαδή αλλάζει το τελικό αποτέλεσμα. Είναι πιο σκοτεινό από αυτό που έβλεπα όταν αποφάσισα να κάνω λήψη. Με βάση τι? να κάνω ρυθμίσεις αν δεν έχω what Ι see is what Ι get? πάνε τζάμπα και οι ρυθμίσεις. Ότι και να ρυθμίσω θα μου το γράψει σκοτεινότερο.

 

Ακόμα και το Xcover 2 της ίδιας mama Sammy που είναι 5 φορές πιο φθηνό δε το κάνει αυτό. (εντάξει δε συγκρίνω ποιότητα, για το συγκεκριμένο θέμα λέω). Όπως επίσης ούτε τα ΝΟΚΙΑ ούτε το iphone. Γράφουν στη φωτεινότητα που βλέπεις. Δε τα βλέπεις να σκοτεινιάζουν με το που πατάς το record.

 

Δυστυχώς είναι ένα ακόμα πετραδάκι στο ντουβάρι που λέγεται "λήψεις σε χαμηλό φωτισμό με το NOTE 3 και γενικά θέματα με τη camera".

 

ΤΝΧ

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, ειδικά στο βίντεο είναι τα χάλια τους τα μαύρα σε εσωτερικά ή τέλος πάντων πιο σκοτεινά σημεία.

Και αυτό και το S4.

Επειδή δε είχα αγοράσει σχεδόν όλες τις τοπ συσκευές για δοκιμή το τελευταίο καιρό, το ίδιο και χειρότερο είναι και το LG G2!! Μιλάω πάντα για το βίντεο που δυστυχώς δε κρατάει καμιά ρύθμιση, ευτυχώς το νέο S5 θα έχει πολύ πιο φωτεινά βίντεο και hdr! !

Ας ελπίσουμε να δώσουν το update και στο δικό μας.

Και κλείνοντας να πω ότι τα καλύτερα βίντεο με διαφορά σε τέτοιες συνθήκες τα δίνουν τα Nokia, κυρίως το 1020 που είχα, αλλά έκπληξη για μένα είναι το nexus 5 μου που είναι πιο φωτεινό και σαφώς καλύτερο σε αποτέλεσμα στα εσωτερικά βίντεο απ τα τοπ Samsung (note 3 k S4) .

Ακόμα θετική έκπληξη είναι και το μικρό S4 mini που έχω για 2 η συσκευή αυτές τις μέρες που τα βίντεο του είναι πιο φωτεινά σε αντίστοιχες συνθήκες!

Όπως και να έχει εγώ περιμένω πως με κάποιο update θα δώσουν τουλάχιστον το hdr στο βίντεο ή έστω να κρατάει τη φωτεινότητα που του έχεις ορίσει απ τα settings όταν πατάς το rec

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η συσκευη σου ειναι stock?Η sview cover που εχεις ειναι original Samsung ή από άλλη εταιρια?Εισαι σε κιτ κατ?

 

Πας στα settings στο connection tab

Πατας στο Wifi και μετα πατας το menu button(το κουμπι αριστερα απο το Home Button)

Πατας advanced

Βαλε τικ στο Auto Connect.

 

Σε μενα δεν γραφει πουθενα Auto Connect.Ειμαι με 4.4.2.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι σε κιτ ΚΑΤ και είναι αυθεντική sview. Για το Στόκ σόρυ αλλά σε έχασα. Τι είναι αυτό?

Με το στοκ εννοω αν εισαι με το εργοστασιακο λειτουργικο της samsung.

Σε μενα δεν γραφει πουθενα Auto Connect.Ειμαι με 4.4.2.

Και σε εμένα με 4.3 το ίδιο...

Εχετε και οι 2 δικιο εχω μαθει απο το AOSP τοσο καιρο και στο TW ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα.Λοιπον επειδη εγω δεν εχω αυτο το προβλημα και δεν μπορω να το αναπαραγω θα σου πω μια ιδεα και αν δουλεψει εχει καλος.Φανταζομαι οτι εχεις ανοικτο το Google backup.Οπως γνωριζεις κανει backup και τα wifi passwords σου.Φανταζομαι οτι κατι εχει σκαλωσει και οταν κανει sync πρεπει να στα χανει γιατι δεν εχει κρατησει καποιο backup οποτε σου επιστρεφει κενη λιστα.Θελω να το κανεις disable να βαλεις τον κωδικο του wifi μετα και κανε restart το κινητο.Ελπιζω να δουλεψει.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω στοκ τότες :)

Αφου εχεις και λειτουργικο γνησιο και θηκη πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σου δουλευει φιλε μου :( ισως κατι να παιζει με το τσιπ της θηκης

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει τη συσκευη περιπου δεκα μερες και βλεπω μεγαλο memory lag.μεσα σε μια μερα κατεβαινει η ελευθερη ram στα 300mb.υπαρχουν εφαρμογες της samsung που το προκαλουν?

και ενα αλλο να ρωτησω,πως αλλαζει η ταπετσαρια της οθονης κλειδωματος?(αν αλλαζει).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...