Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H εμπειρία έχει δείξει ότι πρόβλημα υπάρχει αν το κινητό είναι branded και έχεις αλλάξει rom.

 

Είναι καθαρά θέμα τεχνικού. Μπορεί να σου δεχθεί την εγγύηση μπορεί και όχι. Όμως επίσημα η Samsung δεν αναγνωρίζει την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα μας λένε να αγοράζουμε και συγκεκριμένες θήκες και film οθόνης αλλιώς αμα το βρουν με άλλη εγγύηση τέλος:lol::lol::lol:

α και μη τυχόν και το βάλετε σε τσέπη ή τσάντα που δεν έχει εγγρηθεί :cry::cry:

 

:lol::lol::lol::

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μερικές μέρες το κινητό πετάει (οχι πολύ συχνά αλλά αρκετές φορές) το εξής μήνυμα

 

http://i61.tinypic.com/2ymalbc.png

 

Οταν το βγάζει δεν μπορώ να κάνω/λάβω κλήση (ακόμα και αν κάνω restart) μέχρι να πάω στις ρυθμίσεις και να κάνω search για δίκτυο.

 

Android version: 4.4.2

Baseband version: N9005XXUENA2

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαινει ανα διαστηματα ακριβως το ιδιο καθως βγαινω απο το ΜΕΤΡΟ, οποτε λογικα εχει να κανει με το σημα. Μου κανει εντυπωση βεβαια το γιατι ξεκινησε στο ασχετο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μερικές μέρες το κινητό πετάει (οχι πολύ συχνά αλλά αρκετές φορές) το εξής μήνυμα

.........

 

Οταν το βγάζει δεν μπορώ να κάνω/λάβω κλήση (ακόμα και αν κάνω restart) μέχρι να πάω στις ρυθμίσεις και να κάνω search για δίκτυο.

 

Android version: 4.4.2

Baseband version: N9005XXUENA2

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

Μάλλον δεν κάνει καλά επαφή η sim. Για δοκίμασε να την βγάλεις να την καθαρίσεις (με προσοχή μην της κάνεις ζημιά) και να την ξαναβάλεις. Αν αυτό δεν δουλέψει ίσως να έχει πάθει ζημιά από το βάλε/βγάλε και να πρέπει να αντικατασταθεί. Επίσης αν την έχεις κόψει μόνος σου μπορεί να μην κάνει επαφή στο συγκεκριμένο τηλέφωνο (ενώ πχ στο προηγούμενο που είχες να μην είχε πρόβλημα).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκειται για ασυμβατότητα της σιμ το είχα και εγώ παλιότερα σε νοτε 2 είχα τσεκάρει με άλλη σιμ απο αλλη εταιρία και δούλευε κανονικά στη δικιά μου (wind) ύστερα και από αλλαγή σιμ εξακολουθουσε το ίδιο πρόβλημα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κάνει καλά επαφή η sim. Για δοκίμασε να την βγάλεις να την καθαρίσεις (με προσοχή μην της κάνεις ζημιά) και να την ξαναβάλεις. Αν αυτό δεν δουλέψει ίσως να έχει πάθει ζημιά από το βάλε/βγάλε και να πρέπει να αντικατασταθεί. Επίσης αν την έχεις κόψει μόνος σου μπορεί να μην κάνει επαφή στο συγκεκριμένο τηλέφωνο (ενώ πχ στο προηγούμενο που είχες να μην είχε πρόβλημα).

 

Κι εμένα το κάνει που και που μετά τα 28,28 Mb που κατέβασα προχθές και η sim ήταν έτοιμη (όχι κομμένη) και καθαρή είναι και απο τότε που την έβαλα δεν ξαναβγήκε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να συνδεσω χειρηστηριο ps3 και xbox 360 τι usb otg για το note 3 πρεπει να παρω?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μερικές μέρες το κινητό πετάει (οχι πολύ συχνά αλλά αρκετές φορές) το εξής μήνυμα

 

http://i61.tinypic.com/2ymalbc.png

 

Οταν το βγάζει δεν μπορώ να κάνω/λάβω κλήση (ακόμα και αν κάνω restart) μέχρι να πάω στις ρυθμίσεις και να κάνω search για δίκτυο.

 

Android version: 4.4.2

Baseband version: N9005XXUENA2

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

 

Οσα galaxy και να εχω αλλαξει με cosmote καρτες μου το κανουν...οταν για καποια στιγμη δεν πιανει με για καμποση ωρα βγαζει αυτο το μήνυμα μεχρι να ξαναβρει σημα..και στο s3 αποτι θυμαμαι επρεπε να του κανω επανεκκινηση για να βρει..

Link to comment
Share on other sites

H επίσημη θέση της samsung είναι οτι αν αν βάλεις μόνος σου (μέσω Odin) firmware άλλης χώρας από αυτή του τηλεφώνου, ακόμα και Ευρωπαϊκής, η εγγύηση παύει να ισχύει.

Υπάρχουν βέβαια αρκετές περιπτώσεις οπού η συσκευή πήγε στο service με διαφορετικοί official firmware και το δέχτηκαν κανονικά .

 

Ε τοτε ειμαι μια απο αυτες τις περιπτωσεις!!!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, εδώ και αρκετές ημέρες αναβάθμισα σε 4.4.2 και μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να μεταφέρω κανένα αρχείο στη εξωτερική καρτα SD, είναι γενικό το πρόβλημα ή το εχω μόνο εγώ; Υπάρχει λύση, τι προτείνετε;

Δεν είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να μεταφέρω κανένα αρχείο στη εξωτερική καρτα SD, .
Από την κύρια μνήμη στη κάρτα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Προερχομαι απο LG G2 και απο εχθες ειμαι κατοχος του Νοτε 3. Ψαχνω να βρω επιλογη να απανταω την κληση μολις το βαλω στο αυτι μου, ειναι πολυ βολικο και με βολεψε στο προηγουμενο κιν. Δεν υπαρχει αυτη η επιλογη?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, συνεχιζει να μου δειχνει τον αριθμο 1 στα μηνυματα ενω τα χω διαβασει ολα και δεν εχω αλλο προγραμμα μηνυματων. Δεν εχω περασει ποτε στοιχεια στο hangouts και δεν το χρησιμοποιω. Για να φευγει η ενδειξη θελει απενεργοποιηση του badge provider και restart. Δεν ειναι κατασταση αυτη. Περιμενω και κιτκατ ακομα, ισως φτιαξει μονο του, τι να πω..

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, εδώ και αρκετές ημέρες αναβάθμισα σε 4.4.2 και μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να μεταφέρω κανένα αρχείο στη εξωτερική καρτα SD, είναι γενικό το πρόβλημα ή το εχω μόνο εγώ; Υπάρχει λύση, τι προτείνετε;

Δεν είμαι root.

 

Είναι γενικό το πρόβλημα, οφείλεται σε απαγορεύσεις της Google. Η μαμά εφαρμογή

της Samsung "τα αρχεία μου" (my files) λειτουργεί κανονικά σε όλες τις περιπτώσεις.

Οι άλλοι file managers έχουν προβλήματα. Ο ES file explorer λειτουργεί κανονικά σε αρκετές

περιπτώσεις. Λύση υπάρχει αν εισαι root. Αλλιώς περιμένουμε και ίσως υπάρξει κάποια

λύση. Πάντως και με την τελευταία αναβάθμιση της 4.4.2 των 28.8 MB δεν άλλαξε τίποτα.

Edited by aitoum
Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το πρόβλημα, οφείλεται σε απαγορεύσεις της Google. Η μαμά εφαρμογή

της Samsung "τα αρχεία μου" (my files) λειτουργεί κανονικά σε όλες τις περιπτώσεις.

Οι άλλοι file managers έχουν προβλήματα. Ο ES file explorer λειτουργεί κανονικά σε αρκετές

περιπτώσεις. Λύση υπάρχει αν εισαι root. Αλλιώς περιμένουμε και ίσως υπάρξει κάποια

λύση. Πάντως και με την τελευταία αναβάθμιση της 4.4.2 των 28.8 MB δεν άλλαξε τίποτα.

 

Πάντως εγώ αντιγράφω μια χαρά από το τηλέφωνο στην κάρτα και αντίστροφα. .δεν έχω κάποιο πρόβλημα. .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμεις που περασαμε την πρωτη πολωνικη rom δεν μπορουμε να περασουμε ξεχωριστα και το μικρο update?
Link to comment
Share on other sites

Αύριο το περιμένω και εγώ απο kaizer

Ερώτηση.

Τώρα έχω το S3

Θέλω όταν το ενεργοποιήσω το ΝΟΤΕ 3 να μην κάνει καμία επαναφορά απο το s3, ούτε να κατεβάσει τις εφαρμογές που έχω τώρα ούτε κάτι άλλο πχ μηνύματα κτλ, αλλά ... θέλω να μου επαναφέρει τα wifi που έχω τώρα περασμένα.

Πως θα το καταφέρω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ αντιγράφω μια χαρά από το τηλέφωνο στην κάρτα και αντίστροφα. .δεν έχω κάποιο πρόβλημα. .

 

Με ποιες εφαρμογές; Δοκίμασε να κάνεις rename στην extSD με άλλη εφαρμογή

εκτός της my files της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ αντιγράφω μια χαρά από το τηλέφωνο στην κάρτα και αντίστροφα. .δεν έχω κάποιο πρόβλημα. .
Δοκίμασε να κάνεις μετονομασία με κάποιον άλλον explorer εκτός τον μαμά;)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μετονομασία με κάποιον άλλον explorer εκτός τον μαμά;)

 

παιδια καλημερα ειμε αναμεσα στο νοτε και το xperia z1 δινο μεγαλη βαση στην καμερα τι με συμβουλευεται πιο εχη καλυτερη καμερα περιμενο για να παρω ενα απο τα δυο τι γνομισας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από hard reset και ενώ επιλέγω δύο γλώσσες στο πληκτρολόγιο της Samsung δεν έχει επιλογή να τις αλλάζω. Πριν αυτή η επιλογή ήταν στο space button. Τώρα νιεντε... Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...