Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να προσθέσεις το google calendar μέσα στο Samsung calendar και μετά συγχρονίζεις με ότι θες ;)

 

Άλλο αυτό. Ο φίλος ρώτα για τις "Εργασίες μου".

Αυτές δεν συγρονιζουν με κάτι άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η λειτουργία που σε ειδοποιεί με δόνηση όταν το ακουμπάς αν έχεις κάποια αναπάντητη ή κάποιο μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η λειτουργία που σε ειδοποιεί με δόνηση όταν το ακουμπάς αν έχεις κάποια αναπάντητη ή κάποιο μήνυμα;

 

Ρυθμίσεις → Εργαλεία→ Κινήσεις→ Εξυπνη Ειδοποίηση

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μάλλον όταν φοράει το τηλέφωνο flip θήκη δεν λειτουργεί σωστά. Τουλάχιστον στο δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μάλλον όταν φοράει το τηλέφωνο flip θήκη δεν λειτουργεί σωστά. Τουλάχιστον στο δικό μου.

Και εγώ τέτοια θήκη φοράω αλλά δουλεύουν όλα.τι θήκη φορας?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς το Samsung calendar είναι μια ακόμα εφαρμογή της samsung που δεν συνεργάζεται με τίποτα άλλο ούτε καν με το pc. Άχρηστη παντελώς αφού συγχρονίζει μόνο με άλλες συσκευές Samsung που τρέχουν την ίδια εφαρμογή.

Με λίγα λόγια η Samsung κάνει ότι και η Apple. Σε φορτώνει με εφαρμογές που σε αναγκάζουν να έχεις μόνο δικές της συσκευές.

 

Οκ ευχαριστώ πολύ. Ουτε με το google calendar συγχρονίζει, περισσότερο με ενδιαφέρουν φωνιτικες εργασιες να εμφανίζονται στο calendar. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σήμερα εγκαινιάστηκε το κινητό μου από σόδα που έριξαν πάνω του σε καφετέρια...ευτυχώς μέχρι τώρα δεν παρατήρησα κάτι το ανησυχητικό.....
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι κάτοχος ΝΟΤΕ3 απο το Σκρουτζ...

Εκδοση MJ1...

Πως ανακτώ τους κωδικούς wifi που είχα πριν στο S3 μου?

Πως μεταφέρω τους σελιδοδείκτες που είχα απο το S3 μου στο ΝΟΤΕ3?

Εφόσον δεν υπάρχει hardwarικό θέμα το πρώτο 7ήμερο,θα το rootάρω κυρίως για να βάλω custom kernel...

Με λίγα λόγια είμαι ενθουσιασμένος απο την αγορά αν και δεν το έχω λειτουργήσει πολύ.Μου αρέσει όμως και πιστεύω ότι θα το έχω για αρκετών καιρό...

Πάντως ειναι τέρας απο μέγεθος.Το S3 δείχνει τηλεφωνάκι μπροστά του...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι κάτοχος ΝΟΤΕ3 απο το Σκρουτζ...

Εκδοση MJ1...

Πως ανακτώ τους κωδικούς wifi που είχα πριν στο S3 μου?

Πως μεταφέρω τους σελιδοδείκτες που είχα απο το S3 μου στο ΝΟΤΕ3?

Εφόσον δεν υπάρχει hardwarικό θέμα το πρώτο 7ήμερο,θα το rootάρω κυρίως για να βάλω custom kernel...

Με λίγα λόγια είμαι ενθουσιασμένος απο την αγορά αν και δεν το έχω λειτουργήσει πολύ.Μου αρέσει όμως και πιστεύω ότι θα το έχω για αρκετών καιρό...

Πάντως ειναι τέρας απο μέγεθος.Το S3 δείχνει τηλεφωνάκι μπροστά του...

 

Εσύ δεν ήταν να πάρεις το ΝΟΤΕ 3 DUOS? Τι έγινε τελικά με αυτό το μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι κάτοχος ΝΟΤΕ3 απο το Σκρουτζ...

Εκδοση MJ1...

Πως ανακτώ τους κωδικούς wifi που είχα πριν στο S3 μου?

Πως μεταφέρω τους σελιδοδείκτες που είχα απο το S3 μου στο ΝΟΤΕ3?

Εφόσον δεν υπάρχει hardwarικό θέμα το πρώτο 7ήμερο,θα το rootάρω κυρίως για να βάλω custom kernel...

Με λίγα λόγια είμαι ενθουσιασμένος απο την αγορά αν και δεν το έχω λειτουργήσει πολύ.Μου αρέσει όμως και πιστεύω ότι θα το έχω για αρκετών καιρό...

Πάντως ειναι τέρας απο μέγεθος.Το S3 δείχνει τηλεφωνάκι μπροστά του...

 

Εφόσον το έχεις ακόμα το S3, περνάς τα πάντα απ αυτό στο Note με την εφαρμογή της samsung Smart Switch mobile.

 

Πρόσεξε με την εγγύηση αν αποφασίσεις να rootαρεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν ήταν να πάρεις το ΝΟΤΕ 3 DUOS? Τι έγινε τελικά με αυτό το μοντέλο?

 

Εγω είμαι...ναί!

Την τελευταία στιγμη ακύρωσα την παραγγελία απο Κίνα κυρίως λογω προβλημάτων νεότητας που εχει η custom rom που το υποστηρίζει συν του οτι κόστιζε τελικα 680 ευρώ εναντι των 550 που εδωσα.

Ενδεχεται ομως να γινει η αγορα αυτη αργότερα...

 

Εφόσον το έχεις ακόμα το S3, περνάς τα πάντα απ αυτό στο Note με την εφαρμογή της samsung Smart Switch mobile.

 

Πρόσεξε με την εγγύηση αν αποφασίσεις να rootαρεις.

Ευχαριστώ...

Πέρασα το Smart Switch mobile και στις δύο συσκευές ωστόσο οι σελιδοδείκτες δεν μεταφέρονται,ούτε τα αποθηκευμένα γνωστά wi fi points.

Μέχρι στιγμής το έχω σετάρει ικανοποιητικά αλλά υπολείπονται οι σελιδοδείκτες και τα wi fi points με τους κωδικούς τους...

Καμμιά ιδέα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

Πέρασα το Smart Switch mobile και στις δύο συσκευές ωστόσο οι σελιδοδείκτες δεν μεταφέρονται,ούτε τα αποθηκευμένα γνωστά wi fi points.

Μέχρι στιγμής το έχω σετάρει ικανοποιητικά αλλά υπολείπονται οι σελιδοδείκτες και τα wi fi points με τους κωδικούς τους...

Καμμιά ιδέα?

Αμα εχεις τους σελιδοδεικτες αποθηκευμενους στον Browser της Samsung τοτε μολις βαλεις τον Samsung account θα συγχρονιστουν.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις τους σελιδοδεικτες αποθηκευμενους στον Browser της Samsung τοτε μολις βαλεις τον Samsung account θα συγχρονιστουν.

 

oxi σε εμένα δεν είχαν συγχρονιστεί.

Link to comment
Share on other sites

oxi σε εμένα δεν είχαν συγχρονιστεί.

Ειχες τικαρει το κουτακι οταν σεταρες το κινητο για να περνει Backup?Οταν το σεταρες πατησες να γινει επαναφορα του backup?Αν θυμαμαι καλα αυτο ειχα κανει εγω.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να περάσω τα bookmarks μου απο Mac υπολογιστή η απο backup ιiPhone? το έκανα με το switch αλλά δεν εμφανίστηκαν κάπου
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέομαι στο wi fi μου βγάζει συνεχώς το εξής:

"Μια εφαρμογή διακόπηκε λόγω μη εξουσιοδοτημένης απόπειρας πρόσβασης στο σύστημα.Αν η εφαρμογή έχει αποκτηθεί απο μη εξουσιοδοτημένη διαδρομή ενδέχεται να ειναι ασφαλής η καταργησή της.Ελεγχος τώρα?"

Μόλις πατάω ΟΚ ανοίγει ο διαχειριστής εφαρμογών,ωστόσο δεν μπορώ να δώ ποια εφαρμογή ειναι αυτή...γιατι δεν έχει κάποια ένδειξη που να μου την εντοπίζει.Εχει κανεις ιδέα περί τίνος πρόκειται ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το s-planner πως δουλευει?θελω πχ να με ειδοποιησει στις 5 η ωρα 30/νοεμ/2013 για ενα ραντεβου που θελω να παω.Δεν εχει καποια επιλογη για ωρα μονο εκει που λεει υπενθυμιση και εχει 15 λεπτα πριν 1ωρα μετα 2 5 ωρες μετα κτλ.

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα το γκεαρ σήμερα έχω ένα θέμα με ΤΙΣ κλήσεις.ενώ τηλεφωνώ κανονικά Όταν με παίρνουν δεν χτυπάει το ρολόι.Υπάρχει καμία ρύθμιση που μπορεί να έχω κάνει κατά λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Το s-planner πως δουλευει?θελω πχ να με ειδοποιησει στις 5 η ωρα 30/νοεμ/2013 για ενα ραντεβου που θελω να παω.Δεν εχει καποια επιλογη για ωρα μονο εκει που λεει υπενθυμιση και εχει 15 λεπτα πριν 1ωρα μετα 2 5 ωρες μετα κτλ.

 

Καμια ιδεα?

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό που ζητάς γίνεται με το Evernote.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα το γκεαρ σήμερα έχω ένα θέμα με ΤΙΣ κλήσεις.ενώ τηλεφωνώ κανονικά Όταν με παίρνουν δεν χτυπάει το ρολόι.Υπάρχει καμία ρύθμιση που μπορεί να έχω κάνει κατά λάθος?

 

Στο Gear

Ρυθμίσεις / Ήχος / Λειτ. Ήχου και βάλε Ήχο η Δόνηση

Μάλλον θα το έχεις στην Σίγαση

 

Με γειααα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το s-planner πως δουλευει?θελω πχ να με ειδοποιησει στις 5 η ωρα 30/νοεμ/2013 για ενα ραντεβου που θελω να παω.Δεν εχει καποια επιλογη για ωρα μονο εκει που λεει υπενθυμιση και εχει 15 λεπτα πριν 1ωρα μετα 2 5 ωρες μετα κτλ.

 

Καμια ιδεα?

 

Στην υπενθύμιση έχει μία επιλογή που λέει "Εγκαιρα". Αν επιλέξεις αυτό, θα σε ειδοποιήσει ακριβώς την ώρα που θες. Στην ουσία σε αυτό το πεδίο συμπληρώνεις πόσο πριν θες να βγάλει ειδοποίηση.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Στο Gear

Ρυθμίσεις / Ήχος / Λειτ. Ήχου και βάλε Ήχο η Δόνηση

Μάλλον θα το έχεις στην Σίγαση

 

Με γειααα

 

Έχω ήχο Τελικά είχα απενεργοποίσει τα notification τα ενεργοποιησα και είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...