Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις! Όταν είσαι μέσα στο περιβάλλον του knox, θα πατήσεις το πλήκτρο με τις γραμμούλες, θα επιλέξεις "Ρυθμίσεις Knox", μετα θα επιλέξεις "Πληροφορίες σχετικά με το Knox" και τέλος θα επιλέξεις το τελευταίο πλήκτρο "Κατ.εγκατ." Αυτό ήταν.

Done!!!! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Προσφερω αμοιβη σε οποιον μου δειξει τον τροπο με τον οποιο μετα την αναβαθμιση

σε MJ7 το google now καταλαβαινει ελληνικα.:lol:

 

Ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με την νέα έκδοση mj7 χάνω πολύ γρήγορα μπαταρία. Μέσα σε 5.5 ώρες είναι στο 47/ο

 

Έχει λίγο περισσότερη κατανάλωση αλλά έχει και καλύτερο σήμα καλύτερο ήχο και είναι λίγο πιο γρήγορο. Οκ ακόμα και έτσι η μπαταρία δεν τελειώνει

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με την νέα έκδοση mj7 χάνω πολύ γρήγορα μπαταρία. Μέσα σε 5.5 ώρες είναι στο 47/ο

 

Κανε καμιά επανεκκίνηση μήπως κόλλησε κανένα service. Συμβαίνει ενίοτε και στις καλύτερες οικογένειες

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ χθες από τη Cosmote. 699 και το ρολόι δώρο. Πραγματικά είναι πολύ όμορφη συσκευή και σίγουρα το Σαββατοκύριακο θα έχει δουλειά...:rolleyes:
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια δεν μπορει να κανω κατι λαθος γιατι η εφαρμογη του yahoo που την εχω κατεβασει δουλευει κανονικα και μου ερχετε ειδοποιηση οταν θα εχει ενα μαιλ αλλα στην εφαρμογη του email αν δεν μπω εγω να το κανω συγχρονισμο δεν συγχρονιζει ποτε τα μαιλ

 

Απο την μπαρα με τα settings ενεργοποιησε το συγχρονισμο.

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι. Από χθες το βράδυ που αναβάθμισα το Google now είναι στα ελληνικά. ..

 

Σωστό. Αλλά από τη στιγμή που το αναβάθμισα δεν μου βρίσκει πλέον επαφές με αναζήτηση σε άλλα πεδία εκτός του ονόματος. Τελικά ξαναγύρισα στην προηγούμενη έκδοση και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Προσφερω αμοιβη σε οποιον μου δειξει τον τροπο με τον οποιο μετα την αναβαθμιση

σε MJ7 το google now καταλαβαινει ελληνικα.:lol:

 

Ευχαριστω

 

Το Google search ή now πρέπει να αναβαθμίσεις όχι το mj7. .

 

Σωστό. Αλλά από τη στιγμή που το αναβάθμισα δεν μου βρίσκει πλέον επαφές με αναζήτηση σε άλλα πεδία εκτός του ονόματος. Τελικά ξαναγύρισα στην προηγούμενη έκδοση και ησύχασα.

Μικρό το κακό. Εμένα δε με ενοχλεί. Προτιμώ τα ονόματα. ..Ίσως σε επόμενο φτιάξει αλλά βάζοντας πχ όνομα εταιρείας όντως δε βγάζει κάτι.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Το google search ειναι το τελευταιο....

 

http://imageshack.com/scaled/640x480/843/ifj1.png

 

Βλεπω αυτο....

 

http://imageshack.com/scaled/800x600/30/3th8.png

 

Αυτο ειναι στα ελληνικα...

 

 

 

Και οι διαθεσιμες γλωσσες στη φωνη ειναι....

http://imageshack.com/scaled/800x600/31/m338.png

http://imageshack.com/scaled/800x600/6/jezz.png

http://imageshack.com/scaled/800x600/46/kfcs.png

http://imageshack.com/scaled/800x600/819/glsf.png

 

Εκει ελληνικα δεν υπαρχουν ωστε να δωσω φωνητικη εντολη στα Ελληνικα....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το Google search ή now πρέπει να αναβαθμίσεις όχι το mj7. .

 

Περασα την ενημερωση, Ελληνικα το τηλεφωνο. Παταω και του λεω: Tell me the weather. Απλα μου εμφανιζει αποτελεσματα με τον καιρο. Αν το βαλω τηλεφωνο Αγγλικα, μου λεει κανονικα τον καιρο.

 

 

Anergos13, εδω οταν του μιλας στα Αγγλικα δεν κανει τιποτα... Θες και Ελληνικα; :Ρ

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Οι φιλοι παραπανω αυτο δεν ενοουν....να μιλας Ελληνικα και να απανταει?

Δεν προστεθηκαν τα ελληνικα σαν γλωσσα ?

Ή καταλαβα λαθος.....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Οι φιλοι παραπανω αυτο δεν ενοουν....να μιλας Ελληνικα και να απανταει?

Δεν προστεθηκαν τα ελληνικα σαν γλωσσα ?

Ή καταλαβα λαθος.....

 

Οχι, νομιζω λενε οτι δουλευει με την γλωσσα του τηλεφωνου στα Ελληνικα.

 

Αλλα παρ ολα αυτα απ οτι βλεπω και Αγγλικα να του μιλας, αν η συσκευη δεν ειναι στα Αγγλικα, δεν σου μιλαει.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Περασα την ενημερωση, Ελληνικα το τηλεφωνο. Παταω και του λεω: Tell me the weather. Απλα μου εμφανιζει αποτελεσματα με τον καιρο. Αν το βαλω τηλεφωνο Αγγλικα, μου λεει κανονικα τον καιρο.

 

 

Anergos13, εδω οταν του μιλας στα Αγγλικα δεν κανει τιποτα... Θες και Ελληνικα; :Ρ

 

Πρέπει να πεις και please.......

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οχι, νομιζω λενε οτι δουλευει με την γλωσσα του τηλεφωνου στα Ελληνικα.

 

Αλλα παρ ολα αυτα απ οτι βλεπω και Αγγλικα να του μιλας, αν η συσκευη δεν ειναι στα Αγγλικα, δεν σου μιλαει.

Αυτό ακριβώς λέμε, πως η συσκευή πλέον τα δείχνει ελληνικά. Προσωπικά τη φωνητική αναζήτηση δεν την είχα δοκιμάσει. Αλλά αφού επιτέλους δώσανε την ελληνική γλώσσα ( που πριν έπρεπε να βάλεις αγγλικά στη χώρα κτλ και μετά να το γυρνάς...) κάτι είναι και αυτό.Εν καιρώ μάλλον τα υπόλοιπα.

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ χθες από τη Cosmote. 699 και το ρολόι δώρο. Πραγματικά είναι πολύ όμορφη συσκευή και σίγουρα το Σαββατοκύριακο θα έχει δουλειά...:rolleyes:

 

φανταζομαι ειχες καποια επιδοτηση. σωστα?

αν οχι πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Στην καταγραφή στιγμιοτυπου παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση οταν κατεβαζω την πανω μπαρα και παω να κανω να βρω την επιλογη για τα κανω αμεσα πχ κοινοποιηση αυτο στιγμιαια "εξαφανιζεται"...και πρεπει να δω το στιγμιοτυπο και μετα να το κανω κοινοποιηση.....το παρατηρησε κανεις?

Διορθωνεται?

Ακυρο το βρηκα...ειχα εγκαταστησει το watch on...το απεγκατεστησα και επανηλθε...

Το watch on οταν το ενεργοποιεις γιατι ειναι μονιμως on.?

Οκ λυθηκε....σε ρωταει στο τελος της εγκαταστασης..που να το βαλει...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μικρό το κακό. Εμένα δε με ενοχλεί. Προτιμώ τα ονόματα. ..Ίσως σε επόμενο φτιάξει αλλά βάζοντας πχ όνομα εταιρείας όντως δε βγάζει κάτι.

 

Εμένα βέβαια με ενοχλεί γιατί το χρησιμοποιούσα. Εκτός αυτού σήμερα ανακάλυψα ότι στο παλιό μπορείς να κάνεις αναζήτηση με αγγλικό πληκτρολόγιο ακόμα και σε ελληνικά ονόματα. Πχ γράφεις giorg και σου βρίσκει Γιώργο, Γιωργία.

Link to comment
Share on other sites

Σε iphone και windows phone όταν κανεις κοινοποίηση (share) ένα βιντεακι, κάνει αυτόματη συμπίεση αν ειναι μεγάλο και το στέλνει. Στο note 3 από όσο προσπάθησα δε γίνεται το ίδιο. Εσείς πως στέλνετε μεγάλης χωρητικότητας βίντεο σε email (>10MB)?

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

:!: Τα μηνύματα που αφορούσαν την διαθεσιμότητα μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα.

Παρακαλώ να γράφετε στα κατάλληλα θέματα και μην βγαίνετε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο εχτες εχω και εγω ενα note 3 στα χερια μου. Εχω ενα προβλημα. Ανα τακτα διαστηματα μου βγαζει μια ειδιποιηση στο notification και μου λεει οτι μια εφαρμογη τερματιστικε. εχω κανει restart αρκετες φορες. Εχετε καμια ιδεα????
Link to comment
Share on other sites

Την mj1 έχεις?

 

Εμένα αυτή η έκδοση μου έκανε force close εφαρμογές από την στιγμή που το άνοιξα, χωρίς να έχω περάσει ούτε μία εφαρμογή από το store...!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

καποιος?δυσκολευει το μεγεθος;ευχαριστω!

 

διστακτικος γαρ και ευχαριστημενος με το s4 dual sim, καποιες ακομα γνωμες για την αλλαγη σε note 3?ευχαριστω!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καποιος χρηστης του Note 3 που ειχε κ το Note 2; Γιατι σκεφτομαι αγορα καποιου απο τα δυο οποτε αν δεν εχουν ΤΡΕΛΕΣ διαφορες ας παω στο note 2 να μεινει κ κανα φραγκο!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...