Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aκου να γελασεις.θυμηθηκα το κλειδωμα που μου λες.το εβαλα και μου βγαζει συνεχεια λαθος κωδικος..τα τελευταια 10 λεπτα το παλευω και μου βγαζει λαθος ...τωρα ειμαι με κλειδωμενο κινητο..τι κανω?

 

Δυστυχώς μόνο με hard reset επανέρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα μεσα απο το pc στην ευρεση συσκευης και το ξεκλειδωσα.απλα αυτο που εγινε δε μου αρεσε..γιατι να βρισκει λαθος ενα απλο τετραψηφιο κωδικο.....

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε αν ξέρει κάποιος. Όταν είχα το Note 4 κάποια στιγμή, στον dialer πήγαινες από την μια ενότητα στην άλλη με Swype κι εδώ δεν γίνεται τώρα. Έχει καμιά ρύθμιση κάπου να μην ξεριζώσω στο τέλος τον αντίχειρα να πατάω από πάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος λύση για το παρακάτω πρόβλημα?

Όταν πάω στο "gallery" έχω σημαντικό lag και παρατήρησα πως γίνεται ταυτόχρονα και σημαντική χρήση του wifi, ενώ όταν απενεργοποιώ το wifi το lag εξαφανίζεται, όπως και η χρήση δεδομένων στο wifi.

Όταν πήγα στη χρήση δεδομένων της συσκευής, το πρόγραμμα που τα κατανάλωσε ήταν το "nearby service" (είχε καταναλώσει για 5 λεπτά που ήμουν στο gallery 650ΜΒ!!!).

 

Έψαξα στο ίντερνετ και κάποιοι είχαν το ίδιο πρόβλημα, αλλά οι λύσεις που πρότειναν δεν είχαν εφαρμογή σε έμενα (αυτοί, όπως και έγω είχαν PLEX server και απενεργοποιώντας το DLNA service, λυνόταν το πρόβλημα, σε εμένα όχι).

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος λύση για το παρακάτω πρόβλημα?

Όταν πάω στο "gallery" έχω σημαντικό lag και παρατήρησα πως γίνεται ταυτόχρονα και σημαντική χρήση του wifi, ενώ όταν απενεργοποιώ το wifi το lag εξαφανίζεται, όπως και η χρήση δεδομένων στο wifi.

Όταν πήγα στη χρήση δεδομένων της συσκευής, το πρόγραμμα που τα κατανάλωσε ήταν το "nearby service" (είχε καταναλώσει για 5 λεπτά που ήμουν στο gallery 650ΜΒ!!!).

 

Έψαξα στο ίντερνετ και κάποιοι είχαν το ίδιο πρόβλημα, αλλά οι λύσεις που πρότειναν δεν είχαν εφαρμογή σε έμενα (αυτοί, όπως και έγω είχαν PLEX server και απενεργοποιώντας το DLNA service, λυνόταν το πρόβλημα, σε εμένα όχι).

 

Αν έχεις ανοικτή την ενεργοποίηση τοποθεσίας στην κάμερα κλειστην και θα σου έλεγα να δοκιμάσεις το κατά πολύ ανώτερο quick pic.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοικτή την ενεργοποίηση τοποθεσίας στην κάμερα κλειστην και θα σου έλεγα να δοκιμάσεις το κατά πολύ ανώτερο quick pic.

 

Κλειστή είναι. Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στις φωτογραφίες.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Κλειστή είναι. Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στις φωτογραφίες.

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής έχεις μήπως επιλεγμένες τις πρώτες δύο επιλογές της φωτογραφίας;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι απ'εμένα παίδες. μπορώ κάπως να βρω, ποια εφαρμογή μου κατεβάζει την ένταση του τηλεφώνου σχεδόν στο μηδέν ; εννοώ κάποιο τρόπο άλλο απ το να ανοίξω μία-μία όλες τις εφαρμογές που έχω και ψάχνοντας το τι δικαιώματα έχω δώσει σε κάθε μια εφαρμογή.

 

πολύ σπαστικό

Δόξα τα λεφτά, Θεό έχουμε !!
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής έχεις μήπως επιλεγμένες τις πρώτες δύο επιλογές της φωτογραφίας;

 

Την πρώτη για συγχρονισμό μέσω wifi, ναι την έχω επιλεγμένη, γιατί θέλω να συγχρονίζονται. Τη δεύτερη επιλογή δε μου τη βγάζει και, γιατί δεν έχω συνδεθεί στο Samsung link.

Ειναι σίγουρο πως κάνει συγχρονισμό με κάποια εφαρμογή. Το θέμα ειναι με ποιά;(αφού με Dropbox κτλ ειναι συγχρονισμένο). Θα το αφήσω να δω πόση ώρα θα συγχρονίζει.

Edited by anastassis

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι απ'εμένα παίδες. μπορώ κάπως να βρω, ποια εφαρμογή μου κατεβάζει την ένταση του τηλεφώνου σχεδόν στο μηδέν ; εννοώ κάποιο τρόπο άλλο απ το να ανοίξω μία-μία όλες τις εφαρμογές που έχω και ψάχνοντας το τι δικαιώματα έχω δώσει σε κάθε μια εφαρμογή.

 

πολύ σπαστικό

 

 

Αυτο ειναι bug της lolipop,

Πηγαινε ´ρυθμισεις´συσκευή´κληση ´ και ξετικαρε την επιλογη ¨αυξανομενη ενταση σε τσεπη¨.

Λογικα θα φτιαξει..:)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι απ'εμένα παίδες. μπορώ κάπως να βρω, ποια εφαρμογή μου κατεβάζει την ένταση του τηλεφώνου σχεδόν στο μηδέν ; εννοώ κάποιο τρόπο άλλο απ το να ανοίξω μία-μία όλες τις εφαρμογές που έχω και ψάχνοντας το τι δικαιώματα έχω δώσει σε κάθε μια εφαρμογή.

 

πολύ σπαστικό

 

Δεν φταίει κάποια εφαρμογή. Είναι bug της Samsung που διορθώθηκε τώρα τελευταία. Αν ξέρεις πως, σου προτείνω να περάσεις την official Nordic Lollipop η οποία έχει λύσει όλα τα γνωστά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πως, μπορείς να βοηθήσεις με κάποιο link ;

 

Εδώ έχει το αρχείο της rom και τις οδηγίες. Για να κάνεις download θέλει δωρεάν εγγραφή στο site.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Υπάρχει κάποιος που έχει βάλει την Nordic και μπορεί να επιβεβαιώσει ότι έχει λυθεί το πρόβλημα του bluetooth (συνεχείς αποσυνδέσεις - εμφάνιση ότι είναι συνδεδεμένη μια συσκευή ενώ δεν είναι κλπ.)???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να περάσω την nordic, πάνω από την δικιά μου lollipop; όπως γίνεται και με την ota αναβάθμιση;

Ναι. Κατεβάζεις από εδώ (θέλει δωρεάν εγγραφή) και φλασαρεις. Έχει και οδηγίες. ΔΕΝ χρειάζεται Hard reset κλπ http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Έχει ο αδερφός μου το Note 3 και μου πε για ενα περιεργο θεμα που εχει με τα δεδομενα. Όταν χρησιμοποιει το ιντερνετ μεσω δικτυου, δεν μπορει να δει φωτος παρα μονο κειμενο. Πχ του εστειλα φωτο στο messenger του facebook και δεν μπορουσε να την δει. Και νομιζω κ στο app του facebook δεν μπορει να δει τις φωτογραφιες που ποσταρουν. Μηπως εχει πειραξει καμια ρυθμιση που το οριζει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κατεβάζεις από εδώ (θέλει δωρεάν εγγραφή) και φλασαρεις. Έχει και οδηγίες. ΔΕΝ χρειάζεται Hard reset κλπ http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω και θα σας πω το αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη για συγχρονισμό μέσω wifi, ναι την έχω επιλεγμένη, γιατί θέλω να συγχρονίζονται. Τη δεύτερη επιλογή δε μου τη βγάζει και, γιατί δεν έχω συνδεθεί στο Samsung link.

Ειναι σίγουρο πως κάνει συγχρονισμό με κάποια εφαρμογή. Το θέμα ειναι με ποιά;(αφού με Dropbox κτλ ειναι συγχρονισμένο). Θα το αφήσω να δω πόση ώρα θα συγχρονίζει.

 

Με κάποιον λογαριασμό gmail συγχρονίζει. Συνήθως τις ανεβάζει σε picasa ή Google drive νομίζω.

Ρίξε μια ματιά σε ό,τι προφίλ έχεις σε Google+ κλπ. και λογικά όλο και κάτι θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτήσω χαζομάρα σορρυ άλλα αν βάλω την nordic, χάνω καμία εγγύηση και αν χάνω τίποτα προγράμματα από την μάνα rom? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα οποιος μπορει ας βοηθησει.

Λοιπον εχω το note 3μετα απο αναβαθμιση απο κιτκατ σε lolipop ειχα μεγαλη καταναλωση μπαταριας και μεγαλη θερμοκρασια.αποφασισα να το γυρισω πισω κατεβασα εκδοση το γυρισα σε κιτκατ αλλα εχω προβλημα με δικτυο δεν μου αναγνωριζει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτήσω χαζομάρα σορρυ άλλα αν βάλω την nordic, χάνω καμία εγγύηση και αν χάνω τίποτα προγράμματα από την μάνα rom? Ευχαριστώ.

Τυπικά ναι χάνεις την εγγύηση διότι αλλάζει το csc.

Κάθε stock rom έχει τις ίδιες πάνω κάτω εφαρμογές, οπότε τις εφαρμογές της μάνας ρομ θα τις βρεις πάλι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...