Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο την τριτη που μου επεστρεψαν το κινητο απο την smartec(το ειχα στειλει για αντικατασταση καμερας), το κινητο συνεχως εχει αυτο το θεμα με την συνδεση στο wifi. Αλλαξα λογισμικο, εβαλα την leaked 5.0, παλι το ιδιο οπως και με την official την πολωνικη οπως ακριβως περιγραφεται η διαδικασια στο xda και στις λοιπες σελιδες. Λετε να παιχτηκε κατι στο σερβις;
Πολυ πιθανόν.Μου έχει τύχει να στείλω 3 φορές απανωτά συγκεκριμένη συσκευή στο service και κάθε φορά να μου αλλάζουν πλακέτα (σύμφωνα με τα παραστατικά) και να μου έρχεται με διαφορετικό πρόβλημα.Να το ξαναπάς πάλι.
Link to comment
Share on other sites

εχει και αλλος θεμα με το wifi στην πολωνικη; τι παιζει να συμβαινει; καμια λυση; :wacko::wacko:

 

Εγω είχα Αυστριακη και εβαλα την πολωνική. Ευτυχως δεν εχω πρόβλημα με το wifi. Συνδεεται πολυ γρήγορα και δεν εχω αποσυνδεσεις. Καποια σιγουρη λυση δεν εχω να σου προτεινω. Αν δεν βαριέσαι κάνε ενα hard reset στη συσκευη σου και ισως φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

 

Το κατεβάζεις από το site της Samsung.

 

Ευχαριστω παιδια.

 

Εκανα το τεστ antutu και εβγαλε 44000, σαν πολλα δεν ειναι?

Επισης, τον ηχο ac3 δεν τον υποστηριζει? Αυτο μου βγαζει σε πολλες ταινιες στον mx player, εναν player που ειχα και στο Note 2 αλλα δεν μου εμφανιζε αυτο το μηνυμα... Τι παιζει τωρα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει και γενικά έχουν βάλει σχεδόν τα πάντα από τα futures του note 4.

Το να μαρκάρεις κείμενο και να το κάνεις copy-paste το έχουν;;;;; Από τα note4 pen features για μένα είναι το πιο χρήσιμο (και απορώ γιατί περίμεναν μέχρι το note 4 για να το φτιάξουν είναι από τα πιο προφανή missing features από την πρώτη έκδοση του Note!!!)

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Το να μαρκάρεις κείμενο και να το κάνεις copy-paste το έχουν;;;;; Από τα note4 pen features για μένα είναι το πιο χρήσιμο (και απορώ γιατί περίμεναν μέχρι το note 4 για να το φτιάξουν είναι από τα πιο προφανή missing features από την πρώτη έκδοση του Note!!!)

 

Γιατί αυτό γίνεται έτσι κ αλλιώς με τον κέρσορα του πληκτρολογίου που χρησιμοποιείς, σε σελίδες που επιτρέπεται βέβαια.

Παραδείγματος χάρη, μέσα από την εφαρμογή του Tapatalk ή του Aggeliopolis δεν επιτρέπεται το μαρκάρισμα κειμένου, άρα και το copy paste. Στο μεν Tapatalk πρέπει να κάνεις reply για να το επιλέξεις, στο δε Aggeliopolis εγώ χρησιμοποιώ OCR πρόγραμμα όπου αρχικώς παίρνω screenshot του κειμένου, και κατόπιν το μετατρέπω σε μετατρέψιμο κείμενο για να το επεξεργαστώ όπως θέλω.

 

Το να καταφέρει η Samsung μέσω του S Pen να μαρκάρει κείμενο εκεί που δεν την αφήνουν, θα ήταν πράγματι κάτι επαναστατικό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

 

Εκανα το τεστ antutu και εβγαλε 44000, σαν πολλα δεν ειναι?

Επισης, τον ηχο ac3 δεν τον υποστηριζει? Αυτο μου βγαζει σε πολλες ταινιες στον mx player, εναν player που ειχα και στο Note 2 αλλα δεν μου εμφανιζε αυτο το μηνυμα... Τι παιζει τωρα ?

 

όχι, ήχο ac3 δεν υποστηρίζει ο μαμά video player (Αν θυμάμαι καλά τον εχει αφαιρέσει η Σάμυ). Βάλε άλλον, πχ εγω χρησιμοποιώ vlc player

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό γίνεται έτσι κ αλλιώς με τον κέρσορα του πληκτρολογίου που χρησιμοποιείς, σε σελίδες που επιτρέπεται βέβαια.

Παραδείγματος χάρη, μέσα από την εφαρμογή του Tapatalk ή του Aggeliopolis δεν επιτρέπεται το μαρκάρισμα κειμένου, άρα και το copy paste. Στο μεν Tapatalk πρέπει να κάνεις reply για να το επιλέξεις, στο δε Aggeliopolis εγώ χρησιμοποιώ OCR πρόγραμμα όπου αρχικώς παίρνω screenshot του κειμένου, και κατόπιν το μετατρέπω σε μετατρέψιμο κείμενο για να το επεξεργαστώ όπως θέλω.

 

Το να καταφέρει η Samsung μέσω του S Pen να μαρκάρει κείμενο εκεί που δεν την αφήνουν, θα ήταν πράγματι κάτι επαναστατικό.

 

Κι όμως το έχει καταφέρει. Πάτα το κουμπί του S pen και επέλεξε το δεύτερο (τετραγωνάκι). Κύκλωσε το κείμενο που θέλεις και όταν σου βγάλει ένα T στα δεξιά στη γωνία πάτα το και επέλεξε αντιγραφή στο πρόχειρο ή κάποια άλλη εφαρμογή.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

δεν το κάνει αμέσως όμως....πρέπει να το αποθηκεύσεις στο βιβλίο αποκομμάτων και μετά να πας να το βρεις και να κρατήσεις το πενάκι πατημένο πάνω στο κείμενο για να το αντιγράψεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]57554[/ATTACH]

 

Δεν το βλέπω αυτό που λες.... Που είναι?

θα το αποθηκεύσεις και μετά θα πας να το βρεις μέσα στο βιβλίο αποκομμάτων.θα κρατήσεις το πενάκι πάνω στο κείμενο να το επιλέξεις και θα του κάνεις αντιγραφή!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χθες έβαλα και εγώ το android 5 από τη μαμά Samsung

Έχω ένα θεματάκια με το Bluetooth όταν συνδέεται με το αυτοκίνητο (έχει από μαμά Bluetooth opel insignia) μετά από λίγο χανει την σύζευξη.

Επίσης ορισμένες φορές γίνεται μαύρη η οθόνη ενώ φαίνονται τα επάνω εικονίδια αλλά δεν επανέρχεται ούτε όταν την ανοίγω η την κλείνω με το πλαϊνό κουμπί και αναγκάζομαι να κάνω restart. Φταίει μήπως το Nova Launcher που έχω βάλει?

 

Με το 4.4.2. που είχα δεν υπήρχαν τα παραπάνω προβλήματα

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

δεν το κάνει αμέσως όμως....πρέπει να το αποθηκεύσεις στο βιβλίο αποκομμάτων και μετά να πας να το βρεις και να κρατήσεις το πενάκι πατημένο πάνω στο κείμενο για να το αντιγράψεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα το αποθηκεύσεις και μετά θα πας να το βρεις μέσα στο βιβλίο αποκομμάτων.θα κρατήσεις το πενάκι πάνω στο κείμενο να το επιλέξεις και θα του κάνεις αντιγραφή!

 

Πάλι δε μου βγάζει αυτό που μου λες. Πατάω επάνω στο κείμενο και βγάζει αυτές τις επιλογές.

 

[ATTACH]57555[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δε μου βγάζει αυτό που μου λες. Πατάω επάνω στο κείμενο και βγάζει αυτές τις επιλογές.

 

[ATTACH]57555[/ATTACH]

 

Σου Βάζω φωτό για να καταλάβεις καλύτερα.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαίνω και δε βλέπω αυτές τις επιλογές. Εσύ μου είπες να το αποθηκεύσω στο βιβλίο αποκομμάτων. Η πρώτη φωτογραφία σου δεν είναι από το βιβλίο αποκομμάτων. Αλλά και πάλι πριν φτάσω στο να σώσω τη φώτο, αυτό το Τ και τον μπλε κύκλο δεν τον βλέπω. Δεν το έχει σε μένα.

Εξήγησε μου πάλι αναλυτικότερα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαίνω και δε βλέπω αυτές τις επιλογές. Εσύ μου είπες να το αποθηκεύσω στο βιβλίο αποκομμάτων. Η πρώτη φωτογραφία σου δεν είναι από το βιβλίο αποκομμάτων. Αλλά και πάλι πριν φτάσω στο να σώσω τη φώτο, αυτό το Τ και τον μπλε κύκλο δεν τον βλέπω. Δεν το έχει σε μένα.

Εξήγησε μου πάλι αναλυτικότερα....

 

Δεν σου είπα εγώ για το βιβλίο αποκομμάτων. Κατ' αρχήν μιλάμε για lolipop. Πατάς την δεύτερη επιλογή από το S pen και επιλέγεις το κείμενο που θέλεις. Μετά από ένα-δύο δευτερόλεπτα θα σου εμφανίσει στη δεξιά πάνω γωνία του κειμένου ένα Τ. Το πατάς και επιλέγεις το σύμβολο της κοινής χρήσηςκαι μετά μπορεί να το αντιγράψεις στο πρόχειρο και να το μεταφέρεις-επεξεργαστείς όπως Και όπου θες.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπα εγώ για το βιβλίο αποκομμάτων. Κατ' αρχήν μιλάμε για lolipop. Πατάς την δεύτερη επιλογή από το S pen και επιλέγεις το κείμενο που θέλεις. Μετά από ένα-δύο δευτερόλεπτα θα σου εμφανίσει στη δεξιά πάνω γωνία του κειμένου ένα Τ. Το πατάς και επιλέγεις το σύμβολο της κοινής χρήσηςκαι μετά μπορεί να το αντιγράψεις στο πρόχειρο και να το μεταφέρεις-επεξεργαστείς όπως Και όπου θες.

 

Όχι φίλε μου δε μιλάμε για lollipop.

 

Τώρα συνεννοηθήκαμε

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως το έχει καταφέρει. Πάτα το κουμπί του S pen και επέλεξε το δεύτερο (τετραγωνάκι). Κύκλωσε το κείμενο που θέλεις και όταν σου βγάλει ένα T στα δεξιά στη γωνία πάτα το και επέλεξε αντιγραφή στο πρόχειρο ή κάποια άλλη εφαρμογή.

 

Εγω κανω αντιγραφη αλλα που είναι το "προχειρο"??? :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω αντιγραφη αλλα που είναι το "προχειρο"???

 

Αν εννοείς που πηγαίνουν αυτά που αντιγράφεις στο πρόχειρο, είτε κρατάς πατημένο το σημείο στον κέρσορα και μετά επικόλληση είτε κρατάς πατημένο το πλήκτρο με τις ρυθμίσεις στο πληκτρολόγιο.

Αν εννοείς πως στελνεις το κείμενο στο πρόχειρο, πατάς το σύμβολο "κοινή χρήση" και το βρίσκεις εκεί. Το ξανάλεω ότι είναι για lolipop.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω αντιγραφη αλλα που είναι το "προχειρο"???

 

Αν εννοείς που πηγαίνουν αυτά που αντιγράφεις στο πρόχειρο, είτε κρατάς πατημένο το σημείο στον κέρσορα και μετά επικόλληση είτε κρατάς πατημένο το πλήκτρο με τις ρυθμίσεις στο πληκτρολόγιο.

Αν εννοείς πως στελνεις το κείμενο στο πρόχειρο, πατάς το σύμβολο "κοινή χρήση" και το βρίσκεις εκεί. Το ξανάλεω ότι είναι για lolipop.

 

Kit kat εχω ακομα, αλλα προχτες εκανα αντιγραφη κατι στιχους από ιντερνετ και δε ξερω που πηγαν... Γι αυτό ρωτησα...

Link to comment
Share on other sites

 

Kit kat εχω ακομα, αλλα προχτες εκανα αντιγραφη κατι στιχους από ιντερνετ και δε ξερω που πηγαν... Γι αυτό ρωτησα...

 

αν πας σε οποιδηποτε σημειο που εμφανιζει το πληκτρολογιο, το πληκτρο αριστερα απο το spacebar εχει διαφορες επιλογες (πατώντας παρατεταμενα @, μικρόφωνο, προχειρο κ.α.) Απο εκει βλεπεις και επιλεγεις τι εχεις αντιγραψει στο προχειρο και αν θες διαγραφεις αυτο που δεν θελεις πια.

Link to comment
Share on other sites

 

αν πας σε οποιδηποτε σημειο που εμφανιζει το πληκτρολογιο, το πληκτρο αριστερα απο το spacebar εχει διαφορες επιλογες (πατώντας παρατεταμενα @, μικρόφωνο, προχειρο κ.α.) Απο εκει βλεπεις και επιλεγεις τι εχεις αντιγραψει στο προχειρο και αν θες διαγραφεις αυτο που δεν θελεις πια.

 

NAIIIII!!! Σ ευχαριστω!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει θα σκασει μυτη καμμια lollipop GR η θα το σπασω να τελειωνουμε..........ετσι...ηθελα να πω κατι :)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει θα σκασει μυτη καμμια lollipop GR η θα το σπασω να τελειωνουμε..........ετσι...ηθελα να πω κατι :)

 

Κι εγώ αναμένω μανιωδώς.. Μάλλον κάπου χαθηκε στο δρόμο..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην ανησυχώ που εχω την 4.4.2. Σωστά? :)

Να μην ανησυχεις..καποια στιγμη θα ερθει!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...