Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώσε λινκ στο λαό πληζ φιλτατε :)
Σου ειχα δωσει ,δεν το ειδες:)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5402197#post5402197
Link to comment
Share on other sites

Πιο αρχείο είναι αυτό? Μήπως έχεις κανένα link που να λέει ακριβώς τη διαδικασία και αν έχει τελικά αποτέλεσμα γιατί μέχρι πριν από λίγο καιρό που το έψαχνα δεν είχα δει να έχει βρεθεί κάποια αξιόπιστη λύση.

Δώσε λινκ στο λαό πληζ φιλτατε :)

 

Με μία αναζήτηση παλαιότερα είχα βρει αυτό το post. Όπως προείπα όμως απαιτεί root.

Στα ελληνικά λέει με έναν explorer (Es, Solid, Root κτλ.) πηγαίνετε στο system/build.prop και κάνετε επεξεργασία της γραμμής

"ro.securestorage.support=true" σε "ro.securestorage.support=false" και επανεκκίνηση.

 

Εάν το δοκιμάσετε πάντως αφήστε και ένα σχόλιο να ξέρουν μελλοντικά οι υπόλοιποι :)

 

Edit: Το είχα δει το προηγούμενο post αλλά έχει να κάνει με την αποθήκευση των κωδικών για επαναφορά κάθε φορά που χάνονται (ώντας rooted χρήστης μπορεί να το κάνει και με ένα κλικ μέσω titanium). Προσωπικά δεν έχω τη συσκευή και δεν μπορώ να δοκιμάσω.

 

Καλό θα ήταν πάντως η συζήτηση να συνεχιστεί στις Τροποποιήσεις μιας και προϋποθέτει rooted συσκευή :)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

!!!!**ΑΠΑΝΤΗΣΗ ASAP PLEASE**!!!!

 

Παίδες καλησπέρα!

 

1) οι ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΕΣ πως τα πάνε με το πενάκι? Έχει κάποιο θέμα?

 

2) αυτά που λέει στο skroutz EU:

α) έχουν ελληνικά ξέρετε (όχι για το μενού αλλά σαν επιλογή για να γράφεις, είτε με το πενάκι είτε πληκτρολόγιο)??

β) από θέμα εγγύησης από τα καταστήματα του skroutz είμαι καλυμμένος?

 

 

(Συγγνώμη που ρωτάω απλά πράγματα αλλά, επειδή προκύπτει θέμα άμεσης αγοράς δεν έχω χρόνο για αναζήτηση, ούτε άμεση πρόσβαση ιντερνετ, ευχαριστώ)

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος πήρε από ξάδελφο του ένα Νοτε 3 κλειδωμένο στην O2 Ολλανδιας. Τι μπορεί να κάνει για να βάλει ελληνική κάρτα σιμ;

Μπορεί να πει στην Οξιζεν ο ξάδελφος του οτι θα φυγει για Ελλάδα και να ζητήσει να του το ξεκλειδώσουν;

Αν δεν δεχτουν, μπορούμε να το φλασάρουμε με Οντιν με μια άλλή ρομ ώστε να το ξεκλειδώσουμε;

Eυχαριστώ.

 

Υ.Γ:αν έκανα λάθος στην επιλογη thread, παρακαλώ να μετακινηθεί στην σωστή κατηγορία.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

!!!!**ΑΠΑΝΤΗΣΗ ASAP PLEASE**!!!!

 

Παίδες καλησπέρα!

 

1) οι ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΕΣ πως τα πάνε με το πενάκι? Έχει κάποιο θέμα?

 

2) αυτά που λέει στο skroutz EU:

α) έχουν ελληνικά ξέρετε (όχι για το μενού αλλά σαν επιλογή για να γράφεις, είτε με το πενάκι είτε πληκτρολόγιο)??

β) από θέμα εγγύησης από τα καταστήματα του skroutz είμαι καλυμμένος?

 

 

(Συγγνώμη που ρωτάω απλά πράγματα αλλά, επειδή προκύπτει θέμα άμεσης αγοράς δεν έχω χρόνο για αναζήτηση, ούτε άμεση πρόσβαση ιντερνετ, ευχαριστώ)

 

Δεν έχεις κανένα θέμα με τίποτα απ ότι αναφέρεις. Ελληνικα: Done

Εγγύηση: Done

Αριστεροχειρας είμαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε η samy πάντως, ίσως το καλύτερο κινητό που έχει βγάλει ποτέ, να φαίνεται σαν το πλέον προβληματικό της.Εδώ και τουλάχιστον 50 σελίδες, όλα τα σχόλια αφορούν το πρόβλημα των κωδικών WiFi που χάνονται κάθε 3 και λίγο χωρίς προφανή λόγο και η samy απλά κωφεύει...Τι να πει κανείς...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα κάποιες εφαρμογές συγκεκριμένα το pixlr express, Fxguru και clean master πριν μπω να τις δοκιμάσω βασικά ίσα που είχα μπει στο clean master είδα ότι δεν είχα μπαταρία και είπα να την αλλάξω με την άλλη που έχω και μετά να τις δω. Στο άνοιγμα όμως μ είδα ότι με πέταξε σε λειτουργία ασφαλείας χωρίς καν να ξέρω πως γίνεται αυτό, του έκανα επανεκκίνηση και έπειτα όλες οι εφαρμογές είχαν βγει από τους φακέλους που τις είχα. Υποψιάζομαι ότι το clean master έκανε την δουλειά, ξέρει κανείς γιατί ίσως έγινε; Και πώς μπορώ να ελέγξω αν κάτι διαγράφτηκε πράγμα που από ότι βλέπω μου περνάει από το μυαλό;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα κάποιες εφαρμογές συγκεκριμένα το pixlr express, Fxguru και clean master πριν μπω να τις δοκιμάσω βασικά ίσα που είχα μπει στο clean master είδα ότι δεν είχα μπαταρία και είπα να την αλλάξω με την άλλη που έχω και μετά να τις δω. Στο άνοιγμα όμως μ είδα ότι με πέταξε σε λειτουργία ασφαλείας χωρίς καν να ξέρω πως γίνεται αυτό, του έκανα επανεκκίνηση και έπειτα όλες οι εφαρμογές είχαν βγει από τους φακέλους που τις είχα. Υποψιάζομαι ότι το clean master έκανε την δουλειά, ξέρει κανείς γιατί ίσως έγινε; Και πώς μπορώ να ελέγξω αν κάτι διαγράφτηκε πράγμα που από ότι βλέπω μου περνάει από το μυαλό;

 

Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο,αλλα το clean master νομιζω οτι ευθυνεται!!!Οπως σιγουρα ευθυνεται για μεγαλη καταναλωση μπαταριας!!!Το δοκιμασα στο 3αρι μου 3 φορες,απο 2-3 μερες τη φορα και η διαφορα οταν το απεγκατεστησα ηταν τεραστεια μπορω να πω!!!Επισης,το ειχα δοκιμασει και σε αλλη συσκευη(Samsung tab 3)και ρουφουσε τη μπαταρια πολυ πιο γρηγορα!!!Καρατσεκαρισμενο!! :p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε η samy πάντως, ίσως το καλύτερο κινητό που έχει βγάλει ποτέ, να φαίνεται σαν το πλέον προβληματικό της.Εδώ και τουλάχιστον 50 σελίδες, όλα τα σχόλια αφορούν το πρόβλημα των κωδικών WiFi που χάνονται κάθε 3 και λίγο χωρίς προφανή λόγο και η samy απλά κωφεύει...Τι να πει κανείς...

Προφανώς είναι θέμα του κώδικα από google, αλλά η samsung έπρεπε να το είχε διορθώσει. Επαναλαμβάνω ότι σε γαλλικό με την τελευταία αναβάθμιση τους έχασε. Η λύση που προτείνεται είναι η μη δημιοιυργία αντιγράφων ασφαλείας google μέχρι να διορθωθεί σε μη root συσκευές. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω. (Για ρουταρισμένες συσκευές έχει δοθεί η λύση πιο πάνω)

Link to comment
Share on other sites

Γυαλι τσουτδ8ίνβ

 

Χεχε αυτο ηταν το πρωτο μηνυμα της τριχρονης κορης μου σε φορουμ. Παρακαλω τους μοντς αν γινεται να μην το σβησουν!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Γαλλικο το κινητο μου, το εχω απο τον Ιανουαριο. Ποτε μου δεν ειχα θεμα με τους κωδικους του wi fi. Τι γινεται; Απο τι εξαρταται τελικα αυτο το προβλημα; Ειναι θεμα software ή hardware;

 

Κι εγώ γαλλικό έχω κ τους χάνει. Για να το τσεκάρεις αν τους χάνει κι εσένα άσε μια μέρα όλη μέρα ανοιχτό το wifi χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε κάποιο. . Αν δεν τους χάσει πάλι δεν έχεις θέμα. Εγώ όταν το αφήνω και ψάχνει συνέχεια τους χάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Και ενώ γενικά δεν είχα να αντιμετωπίσω τίποτα τρομερά προβλήματα με το Note (με εξαίρεση την απώλεια των κωδικών με την KK όπως οι περισσότεροι, το οποίο πλέον έχει ηρεμήσει εδώ και κάνα 20ήμερο), ξαφνικά από προχθές και ΧΩΡΙΣ να έχω εγκαταστήσει απολύτως τίποτα νέο, έχω α-π-ί-σ-τ-ε-υ-τ-ο battery drain :worry:! Το τηλέφωνο αφέθηκε προχθές το βράδυ στη ησυχία του, με 62% μπαταρία, με sync και wifi στο on και το πρωί - μετά από 9 ώρες "ξεκούρασης" - είχε... 38%! Εχθές το βράδυ, το άφησα στις 23:30 με 71% και στις 07:15 σήμερα είχα 44%! Δεν είναι δυνατόν να χάνω σχεδόν ~30% μπαταρία, χωρίς να χρησιμοποιείται η οθόνη και με τη συσκευή σε αδράνεια :mad:. Στη χρήση μπαταρίας, βλέπω ότι με σκίζει το Android System, ενώ μέχρι πρόσφατα - όποτε το κοίταζα, αφού δεν είχα λόγο να το κάνω - πρώτη στην κατανάλωση ήταν πάντα -αναμενόμενα- η οθόνη!

Το έχει παρατηρήσει κανείς σας πρόσφατα παιδιά? Έχετε πάρει χαμπάρι κάποιο background service που να γονατίζει την αυτονομία?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Και ενώ γενικά δεν είχα να αντιμετωπίσω τίποτα τρομερά προβλήματα με το Note (με εξαίρεση την απώλεια των κωδικών με την KK όπως οι περισσότεροι, το οποίο πλέον έχει ηρεμήσει εδώ και κάνα 20ήμερο), ξαφνικά από προχθές και ΧΩΡΙΣ να έχω εγκαταστήσει απολύτως τίποτα νέο, έχω α-π-ί-σ-τ-ε-υ-τ-ο battery drain :worry:! Το τηλέφωνο αφέθηκε προχθές το βράδυ στη ησυχία του, με 62% μπαταρία, με sync και wifi στο on και το πρωί - μετά από 9 ώρες "ξεκούρασης" - είχε... 38%! Εχθές το βράδυ, το άφησα στις 23:30 με 71% και στις 07:15 σήμερα είχα 44%! Δεν είναι δυνατόν να χάνω σχεδόν ~30% μπαταρία, χωρίς να χρησιμοποιείται η οθόνη και με τη συσκευή σε αδράνεια :mad:. Στη χρήση μπαταρίας, βλέπω ότι με σκίζει το Android System, ενώ μέχρι πρόσφατα - όποτε το κοίταζα, αφού δεν είχα λόγο να το κάνω - πρώτη στην κατανάλωση ήταν πάντα -αναμενόμενα- η οθόνη!

Το έχει παρατηρήσει κανείς σας πρόσφατα παιδιά? Έχετε πάρει χαμπάρι κάποιο background service που να γονατίζει την αυτονομία?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

50% το λειτουργικο συστημα android,προχθες στο note του γιου μου...ειπες τιποτα? 50%!!!!Εκανα μια επανεκινηση και ειδα οτι συνηλθε.Εχει καταντησει αηδια αυτη η κατασταση οπως και αλλα και κυρια υπευθυνη ειναι η google.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω την ειδοποίηση για αναβάθμιση σε 4.4.2 ? Μου έχει σπάσει τα νεύρα...

 

ΟΧΙ ρε φίλε ...δεν θέλω να πάω απο την 4.3 στην 4.4.2 .... άμα πια ...:lol:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Και ενώ γενικά δεν είχα να αντιμετωπίσω τίποτα τρομερά προβλήματα με το Note (με εξαίρεση την απώλεια των κωδικών με την KK όπως οι περισσότεροι, το οποίο πλέον έχει ηρεμήσει εδώ και κάνα 20ήμερο), ξαφνικά από προχθές και ΧΩΡΙΣ να έχω εγκαταστήσει απολύτως τίποτα νέο, έχω α-π-ί-σ-τ-ε-υ-τ-ο battery drain :worry:! Το τηλέφωνο αφέθηκε προχθές το βράδυ στη ησυχία του, με 62% μπαταρία, με sync και wifi στο on και το πρωί - μετά από 9 ώρες "ξεκούρασης" - είχε... 38%! Εχθές το βράδυ, το άφησα στις 23:30 με 71% και στις 07:15 σήμερα είχα 44%! Δεν είναι δυνατόν να χάνω σχεδόν ~30% μπαταρία, χωρίς να χρησιμοποιείται η οθόνη και με τη συσκευή σε αδράνεια :mad:. Στη χρήση μπαταρίας, βλέπω ότι με σκίζει το Android System, ενώ μέχρι πρόσφατα - όποτε το κοίταζα, αφού δεν είχα λόγο να το κάνω - πρώτη στην κατανάλωση ήταν πάντα -αναμενόμενα- η οθόνη!

Το έχει παρατηρήσει κανείς σας πρόσφατα παιδιά? Έχετε πάρει χαμπάρι κάποιο background service που να γονατίζει την αυτονομία?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Και εγώ θα σου πρότεινα αυτό που έγραψε ο φίλος truckman.

Ωστόσο, μήπως έκανες πρόσφατα κάποιο update σε ήδη εγκατεστημένη εφαρμογή?

Μου έχει τύχει παλιότερα μετά από update εφαρμογής να έχω battery drain. Έβαλα την προηγούμενη έκδοση και επανήλθα στα φυσιολογικά μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους οπως λεω και στον τιτλο δεν μπορω να συνδεσω το κινητο στο pc δεν το αναγνωριζει κατεβασα τους usb drivers απο samsung Support αλλα και παλι τιποτα τι πρεπει να κανω το κινητο ειναι χωρις root και θελω να κανω back up απο την εφαρμογη Helium αλλα η εφαρμογη Helium desktop δεν βρισκει το κινητο τι να κανω? :(
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung KIES βρισκει το τηλεφωνο;

 

δεν το εχω κατεβασει

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν το εχω κατεβασει

 

το κατεβασα τωρα αλλα δεν συνδεθηκε

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι οτι δεν αναγνωρίζεται απο το helium ή γενικά απο το pc ? Αν είναι το πρώτο τοτε πρέπει να κατεβάσεις και τους drivers που δίνει το helium .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι οτι δεν αναγνωρίζεται απο το helium ή γενικά απο το pc ? Αν είναι το πρώτο τοτε πρέπει να κατεβάσεις και τους drivers που δίνει το helium .

 

και απο τα δυο δε αναγνωριζεται κατεβάσα τους drivers που δίνει το helium αλλα παλι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Κανε τα απεγκατάσταση όλα drivers /kies ,,κανε reboot pc και τηλέφωνο πέρνα ξανά το kies και δοκίμασε ,επίσης άλλαξε θύρα στο pc .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε τα απεγκατάσταση όλα drivers /kies ,,κανε reboot pc και τηλέφωνο πέρνα ξανά το kies και δοκίμασε ,επίσης άλλαξε θύρα στο pc .

 

οκ θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...