Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σκέφτομαι να το κρατήσω προς το παρόν καθώς ερωτεύτηκα :) . Εχω απενεργοποιήσει τον φωτισμό των capacitive και ξέρω οτι όποτε μου τη βιδώσει το παω και μου το φτιάχνουν στο service αφού το οτι δεν φωτίζεται το ενα capacitive ενω δουλέυει άψογα είναι θέμα της συσκευής οπότε θα φτιαχτεί έτσι κι αλλιώς μέσα στην εγγύηση. Η συσκευή είναι άψογη, και δεν περίμενα να εντυπωσιαστώ τόσο, αφού προέρχομαι απ το S4 με kitkat. Είμαι ήδη στην 2η μέρα και το μέγεθος αρχίζω να το συνηθίζω. Note rules!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να το φτιάξεις αλλά εγώ πάντα απενεργοποιώ τον φωτισμό δεν μου άρεσε ποτέ ... αν δεν σε νοιάζει μη δώσεις σημασία εκτός και αν θες να ρουταρεις που αν χάσεις την εγγύηση καλό θα είναι να το φτιάξεις από πριν.

απόλαυσε τη συσκευή σου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το κρατήσω προς το παρόν καθώς ερωτεύτηκα :) . Εχω απενεργοποιήσει τον φωτισμό των capacitive και ξέρω οτι όποτε μου τη βιδώσει το παω και μου το φτιάχνουν στο service αφού το οτι δεν φωτίζεται το ενα capacitive ενω δουλέυει άψογα είναι θέμα της συσκευής οπότε θα φτιαχτεί έτσι κι αλλιώς μέσα στην εγγύηση. Η συσκευή είναι άψογη, και δεν περίμενα να εντυπωσιαστώ τόσο, αφού προέρχομαι απ το S4 με kitkat. Είμαι ήδη στην 2η μέρα και το μέγεθος αρχίζω να το συνηθίζω. Note rules!!!!

 

Δεν με εκπλήσσει αυτό που λες. Ούτε μέρα δεν μπορούμε χωρίς το Νοτε

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το κρατήσω προς το παρόν καθώς ερωτεύτηκα :) . Εχω απενεργοποιήσει τον φωτισμό των capacitive και ξέρω οτι όποτε μου τη βιδώσει το παω και μου το φτιάχνουν στο service αφού το οτι δεν φωτίζεται το ενα capacitive ενω δουλέυει άψογα είναι θέμα της συσκευής οπότε θα φτιαχτεί έτσι κι αλλιώς μέσα στην εγγύηση. Η συσκευή είναι άψογη, και δεν περίμενα να εντυπωσιαστώ τόσο, αφού προέρχομαι απ το S4 με kitkat. Είμαι ήδη στην 2η μέρα και το μέγεθος αρχίζω να το συνηθίζω. Note rules!!!!

 

Εγώ θα το άλλαζα την ίδια μέρα κιόλας. Γιατί να μην δουλεύουν όλα άψογα; Καινούριο κινητό πήρες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θέλει να το κρατήσει 10-15 μέρες να το σκαλισει και μετά θα το δώσει για φτιάξιμο. ... Είναι φρέσκο ακόμα και δεν αντέχει να το δώσει τόσο σύντομα :D
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θέλει να το κρατήσει 10-15 μέρες να το σκαλισει και μετά θα το δώσει για φτιάξιμο. ... Είναι φρέσκο ακόμα και δεν αντέχει να το δώσει τόσο σύντομα :D

 

Ενας λόγος είναι αυτός. Δεν θέλω να το αποχωριστώ. Εχω ακόμα το S4, οπότε δεν θα μείνω και χωρίς συσκευή. Αλλά τον φωτισμό των capacitive τον είχα απενεργοποιημένο έτσι κι αλλιώς και σε άλλες συσκευές. Δε με αγχώνει γιατί δεν μιλάμε για κάτι που υπάρχει περίπτωση να απορριφθεί απ την εγγύηση. Όποτε θελήσω, θα φτιαχτεί εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το κρατήσω προς το παρόν καθώς ερωτεύτηκα :) . Εχω απενεργοποιήσει τον φωτισμό των capacitive και ξέρω οτι όποτε μου τη βιδώσει το παω και μου το φτιάχνουν στο service αφού το οτι δεν φωτίζεται το ενα capacitive ενω δουλέυει άψογα είναι θέμα της συσκευής οπότε θα φτιαχτεί έτσι κι αλλιώς μέσα στην εγγύηση. Η συσκευή είναι άψογη, και δεν περίμενα να εντυπωσιαστώ τόσο, αφού προέρχομαι απ το S4 με kitkat. Είμαι ήδη στην 2η μέρα και το μέγεθος αρχίζω να το συνηθίζω. Note rules!!!!

 

μια απο τα ιδια κι εγω απο s4 4.4.2 δευτερη μερα με note 3... δεδομενα wifi τηλεφωνα λιγο ψαξιμο κλπ 4ωρες και ειναι στο 94%

την ιδια στιγμη που με το s4 θα ειχε πεσει απο 85% ανετα

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια κι εγω απο s4 4.4.2 δευτερη μερα με note 3... δεδομενα wifi τηλεφωνα λιγο ψαξιμο κλπ 4ωρες και ειναι στο 94%

την ιδια στιγμη που με το s4 θα ειχε πεσει απο 85% ανετα

 

2η μέρα είμαι κι εγώ :) Το πενάκι δυσκολεύομαι λίγο να το βγάλω καθώς εχω μικρά νύχια αλλά λογικά είναι επειδή είναι καινούριο ακόμα. Μετά απο μερικά ''βάλε-βγάλε'' θα βγαίνει πιο εύκολα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

2η μέρα είμαι κι εγώ :) Το πενάκι δυσκολεύομαι λίγο να το βγάλω καθώς εχω μικρά νύχια αλλά λογικά είναι επειδή είναι καινούριο ακόμα. Μετά απο μερικά ''βάλε-βγάλε'' θα βγαίνει πιο εύκολα πιστεύω.

 

Δεν χαλαρώνει με το χρόνο. Είναι πιο σφιχτό από τα προηγούμενα Νοτε

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Hierophant = Δοκίμασε να το γυρίσεις σε 2G

 

Φιλε Hierophant . Ευχαριαστώ για την επισήμανση αλλά το θέμα δεν είναι να υποβιβάσω το δίκτυο (χρησιμοποιώ συχνά το 3G) αλλά να καταλάβω αν είναι πρόβλημα της συσκευής ή του δικτύου.

 

Leonady = Έχοντας και εγω μέχρι και πριν λίγο καιρό την ίδια εταιρεία λίγο πολύ τα ίδια μου έκανε και εμένα. Δεν είναι λόγω συσκευής. Άλλαξα πριν ένα μήνα πάροχο και μέχρι στιγμής ησύχασα!

Ο μόνος τρόπος όμως για να το επαληθεύσης και εσυ είναι να βρεις κάρτα από άλλο πάροχο και να το τσεκάρεις 1-2 μέρες!

 

Φίλε Leonady. Επίσης σε ευχαριστώ. Δυστυχώς είμαι ευχαριστημένος από το πακέτο - οταν δουλευει δηλαδη :) - και δε νομίζω να το έχει άλλος πάροχος. Οπότε κάνω συμβιβασμό. Απλα όπως είπα θέλω να σιγουρευτώ που είναι το πρόβλημα και εν υπάρχει διαθέσιμη mini sim για 1-2 μέρες για δοκιμές.

 

Αλήθεια υπάρχει τρόπος μέτρησης του πομποδέκτη?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

γινεται αυτο? πως?

(ειμαι παντελως ασχετος) :p:p

και εγω αυστριακο σε 4.3 εχω

 

Αν δεν εχεις στοιχειώδεις γνώσεις απο φλασαρισματα καλυτερα ξεχασε το.Για να κατσει η γερμανικη πανω στην αυστριακή (δεν εχω δοκιμασει με αλλο region γιατι δεν με ενδιέφερε) θελει ειδική διαδικασία κι αν δεν ξερεις καποια πραγματα ωστε να ακολουθησεις σωστα καποια βηματα, θα σου μπρικαρει 100%.Οποτε,υπομονη για την αυστριακη...

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Και εγω Αυστρία και εγω περιμένω ακομα την αναβάθμιση ...

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι στο ΝΟΤΕ 3 μου, σε χαμηλό φωτισμό η προεπισκόπηση, είτε σε φώτο είτε σε βίντεο (κυρίως) , είναι πιο φωτεινή από την εγγραφή. (έχει που έχει θέμα με το χαμηλό φωτισμο....)

 

Το έχετε δει και σεις?

 

ΤΝΧ

 

baxygr

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εγω, ελπιζω στο "γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος", μηπως και...
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι στο ΝΟΤΕ 3 μου, σε χαμηλό φωτισμό η προεπισκόπηση, είτε σε φώτο είτε σε βίντεο (κυρίως) , είναι πιο φωτεινή από την εγγραφή. (έχει που έχει θέμα με το χαμηλό φωτισμο....)

 

Το έχετε δει και σεις?

 

ΤΝΧ

 

baxygr

Ετσι πρεπει να ειναι,για να μπορεις να βλεπεις καθαρα τι τραβας και αν πρεπει να ρυθμισεις κατι.Μια χαρα ειναι το κινητο σου ;)
Link to comment
Share on other sites

Ετσι πρεπει να ειναι,για να μπορεις να βλεπεις καθαρα τι τραβας και αν πρεπει να ρυθμισεις κατι.Μια χαρα ειναι το κινητο σου ;)

 

Φίλε truckman, αυτή τη λογική δε τη καταλαβαίνω. Τι θα πεί "για να μπορεις να βλεπεις καθαρα τι τραβας και αν πρεπει να ρυθμισεις κατι". Αλλο βλέπεις, άλλο τραβάς και βάση αυτού κάνεις ρύθμιση? Η ρυθμιση πρέπει να γίνεται πάνω σε αυτό που βλέπεις. Ασε που και σε Νοκια και σε iphone δε το κάνει. Μάλλον αυτοί έιχαν χαλασμένα κινητα ε? ;)

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε truckman, αυτή τη λογική δε τη καταλαβαίνω. Τι θα πεί "για να μπορεις να βλεπεις καθαρα τι τραβας και αν πρεπει να ρυθμισεις κατι". Αλλο βλέπεις, άλλο τραβάς και βάση αυτού κάνεις ρύθμιση? Η ρυθμιση πρέπει να γίνεται πάνω σε αυτό που βλέπεις. Ασε που και σε Νοκια και σε iphone δε το κάνει. Μάλλον αυτοί έιχαν χαλασμένα κινητα ε? ;)

 

Αν εχεις πολυ χαμηλα τη φωτεινότητα της οθόνης,ε δεν μπορεις να δεις καθαρα σε πολλες περιπτωσεις αν το αντικειμενο που θα εστιασεις ειναι καθαρα φωτισμενο η εχει σκιες,ωστε αν δεν μπορεις να αλλάξεις γωνια ληψης,να ρυθμισεις αλλα πραγματα για το καλυτερο αποτελεσμα.Ξερεις, δεν τραβαμε ολοι τις φωτο μας στο αυτοματο και η καμερα δεν τραβαει συμφωνα με το ποσο σκοτεινη εχεις την οθονη σου ;).Αν εσυ εχεις την φωτεινοτητα στο 5%,δηλαδη μεσα στη μαυριλα, δεν σημαίνει οτι θα βγει και η φωτο σου μαυρη.Σε κανενα κινητο η καμερα δεν γινεται αυτο.

Σε καθε περίπτωση το οτι σου δυναμωνει τον φωτισμο στο παράθυρο της καμερας, δεν αλλαζει το τελικο αποτελεσμα.Το ιδιο γινεται και στα note 2 και s4

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο antutu benchmark μου βγαζει σκορ 28600. Και απο επανω εχει πρώτο το note με 35000 με δουλευει;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας. Βγαλτην για να δουλεψει full ο επεξεργαστης
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας. Βγαλτην για να δουλεψει full ο επεξεργαστης

Και όμως δεν την εχω τωρα το ειδα..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο antutu benchmark μου βγαζει σκορ 28600. Και απο επανω εχει πρώτο το note με 35000 με δουλευει;;

 

Εγω που μόλις το έκανα πριν από λίγο μου έβγαλε σκορ 35112 :)

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Εμενα 36075!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

35923

Είναι τελείως "μαμά" το λειτουργικό, απείραχτο ακόμα. Αλλά φορτωμένο με όλα τα καθημερινά (μέχρι και mail ήρθε την ώρα του τεστ!).

Για να μην έχει νούμερα 35-36k σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή τρέχει και απαιτεί επεξεργαστική ισχύ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...