Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με τις φώτο σε χαμηλό φωτισμό το είδα και εγώ!! Έβγαλα φώτο το δέντρο στη πλατεία και δεν βγήκε καθόλου καλά:mad:

Καθόλου καθαρό :mad: σαν να προσπαθεί να κάνει focus και δεν τα καταφέρνει :worry: μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση;;;; Στο 2 δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα!!δλδ αντί να το κάνουν καλύτερο το έκαναν χειρότερο;;;;;;:blink:

Με φλας είναι πολύ καλες!!!!!!

 

Μια απο το ιδια..παλιοτερα ειχα αγορασει απο το market το camera zoom fx το εγκατεστησα και ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα..να σε ρωτησω εσενα σου βγαινουν καπως ''κουνημένες''?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάνω που έχω καταλήξει στο note 3 αντί του LG g2 ακούω αυτά τα παράπονα για την κάμερα....τελικά εντός σπιτιού με χαμηλό σχετικά φωτισμό είναι τόσο χάλια ακόμη κι αν μειώσεις την ανάλυση? Δεν ψάχνω τις σούπερ ντουπερ φωτό καθότι άσχετος με το θέμα ( ακόμη και την ψηφιακή την έχω σχεδόν πάντα στο auto) αλλά να κάποιες φώτο με τα πιτσιρίκια να βλέπονται ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάνω που έχω καταλήξει στο note 3 αντί του LG g2 ακούω αυτά τα παράπονα για την κάμερα....τελικά εντός σπιτιού με χαμηλό σχετικά φωτισμό είναι τόσο χάλια ακόμη κι αν μειώσεις την ανάλυση? Δεν ψάχνω τις σούπερ ντουπερ φωτό καθότι άσχετος με το θέμα ( ακόμη και την ψηφιακή την έχω σχεδόν πάντα στο auto) αλλά να κάποιες φώτο με τα πιτσιρίκια να βλέπονται ...

 

βλεπονται. και εγω εχω βγαλει μεσα στο σπιτι καλες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο το ιδια..παλιοτερα ειχα αγορασει απο το market το camera zoom fx το εγκατεστησα και ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα..να σε ρωτησω εσενα σου βγαινουν καπως ''κουνημένες''?

 

Ναι κάπως κουνημένες!! Όταν υπάρχει φως έστω ένα λαμπατέρ δεν υπάρχει πρόβλημα!!

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις βγάζει πολύ καλές!!!!

Πως μπορώ να ανεβάσω ένα δείγμα;;

Επίσης χρησιμοποιεί κάποιος τα ακουστικά του iphone να μου πει εάν υπάρχει τρόπος τα κουμπάκια να έχουν τις ίδιες λειτουργίες όπως στο iphone;;;; αυξομείωση ήχου κτλ :)

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας απο το Note I στο ΙΙ είδα σημαντική διαφορά στο δεκτη GPS (βελτίωση). Τι γίνεται με το ΙΙΙ σε αυτο τον τομεα;

 

Άριστος. Όπως του Νοτε 2

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπως κουνημένες!! Όταν υπάρχει φως έστω ένα λαμπατέρ δεν υπάρχει πρόβλημα!!

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις βγάζει πολύ καλές!!!!

Πως μπορώ να ανεβάσω ένα δείγμα;;

Επίσης χρησιμοποιεί κάποιος τα ακουστικά του iphone να μου πει εάν υπάρχει τρόπος τα κουμπάκια να έχουν τις ίδιες λειτουργίες όπως στο iphone;;;; αυξομείωση ήχου κτλ :)

 

Δεν ξερω πως να ανεβασεις..εμενα και με φως δεν μ βγαινουν παρα πολυ καλες οταν το χερι δεν ειναι εντελως-εντελως σταθερο..νομιζω οτι δεν εστιαζει σωστα ισως φτιαξει με καποιο update...μακαρι δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Άριστος. Όπως του Νοτε 2

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Αρα αν δεν κάνω λάθος το μονο μειον (σε σχεση με το ΙΙ) είναι η κάμερα κ το ότι δε ρουταρεται (χωρις απώλεια εγγύησης);

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Αρα αν δεν κάνω λάθος το μονο μειον (σε σχεση με το ΙΙ) είναι η κάμερα κ το ότι δε ρουταρεται (χωρις απώλεια εγγύησης);

 

Αν το κινητό που θα πάρεις έχει περασμένη την Mj1 rom τότε ρουτάρεται χωρίς απώλεια εγγύσης (να γράψει δηλαδή το knox) με τη μέδοθο de la vega (δες πρώτα posts του θέματος). Οι υπόλοιποι έχουμε ρουτάρει με εν γνώσει μας απώλεια εγγύησης και περιμένουμε μπας και κάποιος dev καταφέρει να αναστρέψει την κατάσταση.. :)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τις photo... Τι να πω ρε παιδιά... Προσωπικά, με ικανοποιούν! Δεν νομίζω πχ. ότι η παρακάτω photo (τραβηγμένη σήμερα το πρωί, στο γραφείο, ουσιαστικά χωρίς φυσική πηγή φωτός, με ένα φωτιστικό από το απέναντι γραφείο [φαίνεται η αντανάκλασή του στο ξύλο του γραφείου], περί τα 2-2,5 μ. μακριά), είναι τόσο χάλια. Ίσως εγώ να έχω θέσει χαμηλά standards για το τι θεωρώ αποδεκτό αποτέλεσμα από ένα κινητό (έστω και high end), αλλά δεν νομίζω ότι - τουλάχιστον για εμένα - θα ήταν λόγος μουρμούρας. Πχ. στην αριστερή πλευρά που δεν πέφτει φως, μόνο εγώ θεωρώ ότι είναι καλό το αποτέλεσμα?

https://www.dropbox.com/s/b7xf8eyigvf3zlm/20131218_103551.jpg.

Σημειωτέον, είναι ρυθμισμένη στο αυτόματο, χωρίς καμία άλλη επέμβαση. Θα ανεβάσω αργότερα και photo χωρίς καν το φως αυτό και το βλέπουμε.

Καλό σας μεσημέρι...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... είμαι και εγώ κάτοχος πλέον του note3 αλλά έχω πρόβλημα με το θέμα flash player δεν παίζει. Υπάρχει κάτι σαν λύση?

Διάβασε αυτό και κάνε το

http://omegadroid.co/samsung-galaxy-note-3-flash-player-support/

Εγώ το δουλεύω με boat browser.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι σε βραδινές χάνει σε σχέση με το s4 αλλά και με το note 2...

Μακάρι να διορθωθεί αλλά δεν το βλέπω...

Εκτός και αν με τον ερχομό της 4.4.2 φτιάξουν εκεί τα πράγματα...

Πάντως φώτο ημέρας είναι σκέτη απόλαυση...

Όπως και να έχει όμως δεν φτάνει πλέον μόνο αυτό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό και κάνε το

http://omegadroid.co/samsung-galaxy-note-3-flash-player-support/

Εγώ το δουλεύω με boat browser.

 

Το κανω οπως λεει αλλα για καποιο λογο οταν παω να παιξω ενα βιντεο μου λεει, και στο dolphin και στο boat οτι ο browser διακοπηκε.. Τι κανω λαθος ρε παιδια;

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Το κανω οπως λεει αλλα για καποιο λογο οταν παω να παιξω ενα βιντεο μου λεει, και στο dolphin και στο boat οτι ο browser διακοπηκε.. Τι κανω λαθος ρε παιδια;

 

Για δοκίμασε και αυτόν.

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.browser.flashfox

Και εμένα με όλους τους browser μου βγαζει το ίδιο σφάλμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Εκτός από αυτούς τους δύο που μου δουλεύει τέλεια.

Δοκίμασε κανα δυο τρεις μπας και κάποιος σου δουλέψει και νόμιζα ότι μόνο το δικό μου κινητό είναι ανώμαλο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, γιατί το ρεύμα σπάει στα δύο:

 

I_in = I_charge + I_note

 

Αν η συσκευή (οθόνη, CPU κτλ.) ζητήσει πολύ ρεύμα (I_note), τότε το μέγιστο ρεύμα φόρτισης της μπαταρίας (I_charge) αναγκαστικά θα μειωθεί, εφόσον ο φορτιστής μπορεί να δώσει μέχρι 2 A και όχι παραπάνω. Μόλις η συσκευή περάσει σε standby, το ρεύμα κατευθύνεται σχεδόν όλο στη μπαταρία.

 

Πάρα πολύ σωστός και αναλυτικός στην επεξήγηση Κώστα! Ακριβώς αυτό συμβαίνει, γιαυτό μερικοί μπορεί να βλέπουν το αρχικό 1800 να μειώνεται σταδιακά. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια η μυτη του s-pen σας παιζει η ειναι σταθερη ?

 

Εμένα έχει ένα μικρό τζόγο. Μικρό όμως. Φυσιολογικό μου φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

πηρα τελικα το νοτε 3..

μετα πο μια μερα ψαχουλεματος...

 

θετικα

μεγαλο επιβλητικο ομορφο γρηγορο γενικα πολυεργαλειο ...

αρνηνιτα

δεν ειναι ομαλο το το λειτουργικο σαν να μη ταιραζει με το hardware,ψιλο λαγκαρη,πολυ ελαχιστα αλλα το κανει,

 

οσο αφορα το επιμερους,

καμερ απαραδεχτη ,κανει γραμες αν τραβας κοντα σε ρουτερ μοντεμ

αισθητηρας θερμοκρασιας ακυρος με την πραγματικοτιτα...αλλα δειχνει αλλα λεει ,γενικα θελει τελειες συνθηκες για να προσεγκισει ..

ολα τα αλλα μια χαρα μεχρι τωρα...

 

ερωτησεις

1)κατεβασα ενα αππ και δεν βλεπει τον αισθητηρα θερμοκρασιας ,ξερει κανεις αλλο αππ η δεν εχουμε αισθητηρα?

2)αυτο με το μοντεμ που κανει παρεμβολες κατα την εγραφη βιντεο ,το παω να μου το αλλαξουν η ολα ετσι ειναι?

3)καπου ειδα στις ρυθμισεις που λεει ''φμ ραδιο απενεργοποιημενο'' χωρις να σου δινει την δυνατοτητα να το αλλαξεις ,τι ειναι αυτο?

Edited by ageliko445
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρόλο που είχα περάσει τα bookmarks μου από backup iPhone δε μουωεμφανιστηκαν πουθενά. Πώς μπορώ να περάσω ξανά τα bookmarks ώστε να τα έχω στους browsers της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

Το κανω οπως λεει αλλα για καποιο λογο οταν παω να παιξω ενα βιντεο μου λεει, και στο dolphin και στο boat οτι ο browser διακοπηκε.. Τι κανω λαθος ρε παιδια;

 

Εγώ κάνοντας τα παρακάτω δούλεψε ο dolpinhttp://

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

γτ πρεπει?

 

Για να μπορεί να "καταλαβαίνει" την πίεση με την οποία πατάς.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...