Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως σε δονεί όταν το πιάνεις?

Γιατί όταν έχεις κάποιο notification σε δονεί όταν το πιάνεις για να σε ενημερώσει ότι κάτι έχεις...

 

Τι εννοεις? Μπορει να καταλαβαιε πτοε το κρατας και ποτε ειναι ακουμπησμενο σε επιφανεια? Δηλαδη αμα η συσκευη ειναι κατω, και εσυ πας να την παρεις στα χερια σου, τοτε ενεργοποειται το vibration feedback εφοσον εχεις ειδοποιηση?

 

Οχι εγω δεν την πειραζω παντως. Ειναι σε αναμονη και μεσα στην θηκη της και το χω να καθεται χωρις να το αγγιζω. Δεν ξερω μηπως ειναι καμμια δυσλειτουργια απο ενα προγραμματα που εβαλα, που το σβηνει την οθονη και το κλειδωνει οταν αισθανθει το proximity. Το κανα ετσι ωστε οταν κλεινω το καπακι της θηκης τυπου diary, να σβηνει οθονη και μετα απο λιγο να κλειδωνει. Δεν ξερω αν η συγκεκριμενη εφαρμογη γενικοτερα μπλεκει καποιο σενσορα και για καποιο λογο ενεργοποιε vibration feedback.

 

Εν ολιγης μετα απο κανα 5λεπτο χοντρικα ακουγεται αυτο το μπζζ που κανει οπως οταν πληκτρολογεις πχ.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Μπορει να καταλαβαιε πτοε το κρατας και ποτε ειναι ακουμπησμενο σε επιφανεια? Δηλαδη αμα η συσκευη ειναι κατω, και εσυ πας να την παρεις στα χερια σου, τοτε ενεργοποειται το vibration feedback εφοσον εχεις ειδοποιηση?

Ακριβώς όπως το περιγράφεις είναι. Αν την έχεις ακουμπισμένη σε επιφάνεια και έχεις ειδοποίηση (κλήση ή μήνυμα), όταν πας να την πάρεις στα χέρια σου θα το καταλάβει και θα δονηθεί λίγο. Είναι πολύ χρήσιμο. Λέγεται "Smart alert" και είναι στις ρυθμίσεις, στην υποκατηγορία "Motion" (εκεί είναι στο Note II).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα γενικό. Εγώ πχ δεν έχω. Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι παίρνει τη φωτογραφία μισό με ένα δευτερόλεπτο μετά τον ήχο της κάμερας με αποτέλεσμα όταν ξεχνιέμαι να βγαίνουν κουνημένες. Κανένα άλλο πρόβλημα.

 

Δεν υπάρχει αμφιβολία είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.. και μάλλον μέχρι να βγει το επόμενο..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,όπως αναφέρει και ο τίτλος φίλη φεύγει για Καναδά και αναρωτιόμαστε αν λειτουργεί στο εκεί δίκτυο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα γενικό. Εγώ πχ δεν έχω. Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι παίρνει τη φωτογραφία μισό με ένα δευτερόλεπτο μετά τον ήχο της κάμερας με αποτέλεσμα όταν ξεχνιέμαι να βγαίνουν κουνημένες. Κανένα άλλο πρόβλημα.

 

Δεν υπάρχει αμφιβολία είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.. και μάλλον μέχρι να βγει το επόμενο..

 

μα ολοι σχεδον λετε για το κουμπι και την καμερα..

ισως διορθωθεουν αυτα οταν βγει το νοτε 3 active

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα,ευτηχης κατοχος και εγω απο σημερα ενως λευκου αγορασμενου απο τον νικο.σιγουρα θα εχω πολλες αποριες απλα δεν τις ξερω ακομα ποιες για να τις ρωτησω:lol:
Link to comment
Share on other sites

μα ολοι σχεδον λετε για το κουμπι και την καμερα..

ισως διορθωθεουν αυτα οταν βγει το νοτε 3 active

 

Ρε παιδιά είναι απλό ας πούμε ότι το κινητό το έχουν 100 άτομα από αυτούς οι 15 έχουν πρόβλημα και αφού έχουν πρόβλημα θα μπουν στο ίντερνετ να δουν το γίνετε και θα πουν το πρόβλημά τους οπότε είναι φυσιολογικό να ακούμε για προβλήματα δεν θα μπει εδώ ο άσχετος τύπος που αγόρασε το κινητό και θα γράψει ότι όλα δουλεύουν ρολόι και ότι είναι το καλύτερο κινητό.

Εγώ το έχω από την αρχή κυκλοφορίας δεν έχω κανένα πρόβλημα απολύτως είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή και κανένας δεν μπορεί να το αμφισβήτηση. Ε η κάμερα δεν είναι και επαγγελματικκη στον χαμηλό φωτισμό αλλά από κινητό δεν έχω δει και καλύτερη. Βίντεο και φώτο μέρα είναι για national geographic χαχα σαν να τα παραλέω...

καλησπερα και απο εμενα,ευτηχης κατοχος και εγω απο σημερα ενως λευκου αγορασμενου απο τον νικο.σιγουρα θα εχω πολλες αποριες απλα δεν τις ξερω ακομα ποιες για να τις ρωτησω:lol:

Εδώ φίλε μια παρέα και ότι ρώτας και ξέρουμε θα σου απαντάνε Καλορίζικο και πες αν έχεις προβλήματα η αν έχεις πάθει πλάκα για το πως δουλεύει.

 

εχθές είδα μπαταρία 7 ώρες και 25 λεπτά από αυτές οι 4 ώρες ήταν ονλινε πόκερ που ακόμα και εκεί το κινητό είναι το καλύτερο γιατί κέρδισα χαχα πάλι τα παραλέω

Σορυ γι το οφ τοπικ αλλά ήθελα να το πω.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα γενικό. Εγώ πχ δεν έχω. Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι παίρνει τη φωτογραφία μισό με ένα δευτερόλεπτο μετά τον ήχο της κάμερας με αποτέλεσμα όταν ξεχνιέμαι να βγαίνουν κουνημένες. Κανένα άλλο πρόβλημα.

 

Δεν υπάρχει αμφιβολία είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.. και μάλλον μέχρι να βγει το επόμενο..

 

Αυτό συμβαίνει γιατί έχεις ενεργή την σταθερότητα των φωτογραφιών, απενεργοποιησε το και θα βγαίνουν σε DT, πάντως ο λόγος που θα αλλάξω το 3 για το επόμενο είναι το ρημάδι το ΟΙS

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί έχεις ενεργή την σταθερότητα των φωτογραφιών, απενεργοποιησε το και θα βγαίνουν σε DT, πάντως ο λόγος που θα αλλάξω το 3 για το επόμενο είναι το ρημάδι το ΟΙS

 

Πιο τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί έχεις ενεργή την σταθερότητα των φωτογραφιών, απενεργοποιησε το και θα βγαίνουν σε DT, πάντως ο λόγος που θα αλλάξω το 3 για το επόμενο είναι το ρημάδι το ΟΙS

 

Αν το ois είναι όμως σα του G2 που είχα άστο καλύτερα! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

H σταθεροποίηση που έλεγε στον προηγούμενο.

 

Α οκ βρε παιδιά μην γράφετε πράγματα που δεν τα καταλαβαινουν όλοι πχ ois DT opp opc dpi pipi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη κολλάμε στις ονομασίες, το ίδιο πράγμα είναι.

Και όπως ακριβώς συμπεριφερόταν το S4 έτσι κάνει και η κάμερα του note 3 στα νυχτερινά ή εσωτερικού χώρου.

Μια εντελώς πρόχειρη στο αυτόματο στα 10 mpx wide χωρίς άλλο φως στο δωμάτιο μόνο αμυδρά απ το χωλ.

Παιδια εγω μιλαω για φωτογραφίες με χαμηλο φωτισμο οχι πολυ βεβαια κ χωρισ φλασ.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την καρτα μνημης που ειχα και στο lg 2x στο ν3, ειναι μια samsung 16gb clash 10 αλλα δεν την βλεπει τι μπορει να φταιει?θελει κανενα αλλο φορμαρισμα μηπως απο υπολογιστη η κινητο?δεν μου βγαζει καν επιλογη για mount.διαβασα και σε αλλα φορουμ του εξ. και για μερικες αλλες τετοιες περιπτωσεις και τελικα λενε εφταιγε το τηλεφωνο και τους το αντικαταστησαν Edited by johnx80
Link to comment
Share on other sites

Α οκ βρε παιδιά μην γράφετε πράγματα που δεν τα καταλαβαινουν όλοι πχ ois DT opp opc dpi pipi.

 

 

ois σημαίνει optical image stabilization δηλαδή η κάμερα βρίσκεται σε βάση με ανάρτηση άρα απορροφάει κραδασμους άρα ποιο σταθερές φωτο αναιξερετως πόσο κουνάμε το κινητό στη διάρκεια της λήψης, θεωρητικά πάντα. Όπως και να έχει είναι κάτι καλύτερο

 

 

εβαλα την καρτα μνημης που ειχα και στο lg 2x στο ν3, ειναι μια samsung 16gb clash 10 αλλα δεν την βλεπει τι μπορει να φταιει?θελει κανενα αλλο φορμαρισμα μηπως απο υπολογιστη η κινητο?δεν μου βγαζει καν επιλογη για mount.διαβασα και σε αλλα φορουμ του εξ. και για μερικες αλλες τετοιες περιπτωσεις και τελικα λενε εφταιγε το τηλεφωνο και τους το αντικαταστησαν

Αν στη βλέπει το pc φορμαρε την αφού αντιγράψεις ότι θες με fat32 και βάλτην πάλι στο κινητό. Σιγουρέψου πώς την βάζεις σωστα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στα πολυτελή mall της Αραπιάς, απο τα 10 νεα κορυφαία smartphones που συναντώ μπροστά μου, τα 4 είναι Note2&3, 3 S3&S4, 2 iphone και 1 διάφορα.

Δεν κυκλοφορεί τιποτα άλλο εκτός samsung και apple.

 

LG δεν βρίσκεις ούτε στα καταστήματα. Sony τωρα τελευταία μπήκαν στην βιτρίνα και htc μόνο demo πλέον.

Να φανταστείτε οτι υπάρχουν μαγαζιά που πωλούν μόνο συσκευες και αξεσουάρ samsung.

 

Και λεω εγω τώρα: αν βγάλει το S5 μ ενα βελτιωμένο octa+LTE, camera με OIS, δεν χρειάζεται τίποτα άλλο σε hardware. Φτάνουν αυτά ΑΛΛΑ με την προσθήκη ενός μεταλλικού bezel & πισω μέρους συν γράψιμο απο την αρχή των δικων της εφαρμογών με ριζική ανανέωση του TW.

Αν τα κάνει αυτά ποια LG και ποιά motorola. Το κοινό την έχει επιλέξει, μένει να μας δείξει οτι ξέρει να το κρατήσει.

Θα βγει μεταλλικη σειρα Κωστα. Ο κυβος ερριφθη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν ανάψει εδώ μια φορά με κάρτα μετά παίζει παντού, αν τυχόν δεν βλέπει εκεί την τοπική κάρτα πας σε Samsung service center εκεί με την κάρτα και δωρεάν στο ξεκλειδώνουν.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

ois σημαίνει optical image stabilization δηλαδή η κάμερα βρίσκεται σε βάση με ανάρτηση άρα απορροφάει κραδασμους άρα ποιο σταθερές φωτο αναιξερετως πόσο κουνάμε το κινητό στη διάρκεια της λήψης, θεωρητικά πάντα. Όπως και να έχει είναι κάτι καλύτερο

 

 

 

Αν στη βλέπει το pc φορμαρε την αφού αντιγράψεις ότι θες με fat32 και βάλτην πάλι στο κινητό. Σιγουρέψου πώς την βάζεις σωστα

 

την εβαλα στο ταμπλετ το οποιο και αυτο την εβλεπε κανονικα οπως και το lg και συνδεσα το ταμπλετ με τον υπολογιστη και την φορμαρα απο εκει σε fat 32 αλλα παλι δεν την βλεπει,δοκιμασα και μια αλλη καρτα που εχω επισης στο σπιτι και δεν βλεπει ουτε αυτην μαλλον ειναι προβληματικη η συσκευη φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι περίεργο, μια βόλτα σε ένα service δεν θα ήταν λαθος

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

τελικα τζαμπα αγχωθηκα εβγαλα την σιμ και το αναψα ετσι και την εβλεπε την sd,η σιμ φουσκωνει την θυρα και εμποδιζε την sd στο να την δει,προφανως επειδη την εκοψα(χασαπωσα) την σιμ μονος μου με το ψαλιδι το μεσημερι γιατι δεν κρατιομουν να περιμενω να ανοιξουν τα μαγαζια και να το κανουν:lol:κουνησα λιγο οποτε την σιμ και τωρα τα βλεπει ολα:D.προσπαθω εντωμεταξυ απο το μεσημερι να τελειωσω την μπαταρια και δεν αδειαζει λεμε σε 7 ωρες λειτουργια με 3¨40 λεπτα οθονη και τωρα πηγε απο 45% στο 7%. Edited by johnx80
Link to comment
Share on other sites

Αν ανάψει εδώ μια φορά με κάρτα μετά παίζει παντού, αν τυχόν δεν βλέπει εκεί την τοπική κάρτα πας σε Samsung service center εκεί με την κάρτα και δωρεάν στο ξεκλειδώνουν.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί έχεις ενεργή την σταθερότητα των φωτογραφιών, απενεργοποιησε το και θα βγαίνουν σε DT, πάντως ο λόγος που θα αλλάξω το 3 για το επόμενο είναι το ρημάδι το ΟΙS

 

 

Σωστός! Χαχαχαχαχααα δεν το περίμενα! Σε χαμηλό φωτισμό έχει φυσιολογικό για το μέγεθος του σενσορα θόρυβο. Μην περιμένετε θαύματα.

Το OIS Θέλει χώρο.. Δεν νομίζω να μπορούν να το χωρέσουν εύκολα στο επόμενο, εκτός και αν η κάμερα βγαίνει ακόμα περισσότερο έξω..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια αναβάθμιση σε ΧΕΟ (Πολωνικό)., 26,69 ΜΒ

 

Τι αλλαγές παρατήρησες;;; Εντυπώσεις;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...