Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια όταν πατησεις κάπου πάνω σου βγάζει κατευθείαν αντιγραφή στο πρόχειρο γιατί να το έχει στο share?

 

Δε νομίζω ότι το βγαζει παντού όπως ας πούμε στην εφαρμογή του e bay. Mπορείς μόνο από τον browser να κάνεις αντιγραφή το λινκ. Τεσπα εγώ έχω κατεβάσει την συγκεκριμένη εφαρμογή http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=se.johanhil.clipboardκαι με έχει βολέψει.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το βγαζει παντού όπως ας πούμε στην εφαρμογή του e bay. Mπορείς μόνο από τον browser να κάνεις αντιγραφή το λινκ. Τεσπα εγώ έχω κατεβάσει την συγκεκριμένη εφαρμογή http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=se.johanhil.clipboardκαι με έχει βολέψει.

 

Θα δοκιμάσω να την δω

Edit

Έχεις δίκιο πολύ χρήσιμη εφαρμογή.

 

Ξέρει κανείς τι είναι αυτή η ρύθμιση;

http://img.tapatalk.com/d/13/11/23/5uvu6y4u.jpg

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μετα απο δυο χρονια iphone 4s κ ios αποφασεισα να παρω το Galaxy Note 3.

το κινητο ειναι απλα τελειο. απο ολλες τισ αποψεις. λιγο μεγαλο αλλα οκ.

το προβλημα μου ειναι οτι θελω να μεταφερω τις επαφες και τα μηνυματα απο το iphone στο note.

γνωριζει καποιος πως μπορω να το κανω αυτο???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την MJ7 έχει βελτιωθεί κάπως (νομίζω) η λήψη αλλά και πάλι είναι σχετικά χάλια στη δική μου συσκευή Πολωνικό ΝΟΤΕ 3 σε WIND. Σπάνια βλέπω full σήμα ακόμα και σε ανοιχτούς χώρους , ενώ συνήθως έχω μιά γραμμή, καθόλου γραμμές και αρκετές φορές το σηματάκι "καθόλου σήμα".

 

Πείτε μου σας παρακαλώ την εμπειρία σας επί του θέματος.

 

Και επίσης γνωρίζετε εάν υπάρει κανένα διαγνωστικό εργαλείο που να μετράει γενικά τις αποδόσεις των συστημάτων της συσκευής για να απαντήσεις επιτέλους στην ερώτηση εαν έχει κάποιο πρόβλημα ο πομποδέκτης η όχι?

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

μόλις το πήρα από kaizerstore (πρέπει να είναι γαλλικό) και έχω την εξής ερώτηση

στο s finder όταν κάνω μια αναζήτηση και πατάω περισσότερα αποτελέσματα από το google μου βγάζει αποτελέσματα από το google.fr (το γαλλικό)

 

πώς μπορώ να αλλάξω αυτή τη ρύθμιση και να μου βγάζει αποτελέσματα από το google.gr ή έστω από το google.com ???????

 

παρακαλώ για τη βοήθειά σας

 

μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει με το παραπάνω?????

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την MJ7 έχει βελτιωθεί κάπως (νομίζω) η λήψη αλλά και πάλι είναι σχετικά χάλια στη δική μου συσκευή Πολωνικό ΝΟΤΕ 3 σε WIND. Σπάνια βλέπω full σήμα ακόμα και σε ανοιχτούς χώρους , ενώ συνήθως έχω μιά γραμμή, καθόλου γραμμές και αρκετές φορές το σηματάκι "καθόλου σήμα".

 

Πείτε μου σας παρακαλώ την εμπειρία σας επί του θέματος.

 

Και επίσης γνωρίζετε εάν υπάρει κανένα διαγνωστικό εργαλείο που να μετράει γενικά τις αποδόσεις των συστημάτων της συσκευής για να απαντήσεις επιτέλους στην ερώτηση εαν έχει κάποιο πρόβλημα ο πομποδέκτης η όχι?

 

ΤΝΧ

 

Εγώ νομίζω ότι δεν έχει βελτιωθεί καθόλου. Έχει ακριβώς το ίδιο σήμα. Placebo effect. Και το Νοτε 3 εχει ακριβώς το ίδιο σήμα με το Νοτε 2. Μπορείς να βάλεις το 2g 3g από το play store που μετράει σε db το σήμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μετα απο δυο χρονια iphone 4s κ ios αποφασεισα να παρω το Galaxy Note 3.

το κινητο ειναι απλα τελειο. απο ολλες τισ αποψεις. λιγο μεγαλο αλλα οκ.

το προβλημα μου ειναι οτι θελω να μεταφερω τις επαφες και τα μηνυματα απο το iphone στο note.

γνωριζει καποιος πως μπορω να το κανω αυτο???

ευχαριστω

 

Τις επαφές με Bluetooth τις στέλνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι δεν έχει βελτιωθεί καθόλου. Έχει ακριβώς το ίδιο σήμα. Placebo effect. Και το Νοτε 3 εχει ακριβώς το ίδιο σήμα με το Νοτε 2. Μπορείς να βάλεις το 2g 3g από το play store που μετράει σε db το σήμα.

 

nnik ευχαριστώ αλλα απ' ότι βλεπω το 2g 3g μόνο μετράει το σήμα. Αυτή τη πληροφορία την έχω από ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/ΓΕΝΙΚΑ/ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ/Ισχύς σηματος. Σκεφτόμουν κάτι σαν διαγνωστικό που να κάνει μέτρηση υπάρχουσας κατάστασης vs προδιαγραφών. κάτι τέτοια ξέρω γώ?

 

Επίσης δε κατάλαβα είσαι ευχαριστημένος από τη λήψη? Και τι είναι το Placebo effect? :)

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές στο play store που κάνουν αυτην τη δουλειά οπως το Easy Phone Sync

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι δεν έχει βελτιωθεί καθόλου. Έχει ακριβώς το ίδιο σήμα. Placebo effect. Και το Νοτε 3 εχει ακριβώς το ίδιο σήμα με το Νοτε 2. Μπορείς να βάλεις το 2g 3g από το play store που μετράει σε db το σήμα.

 

+++

Και εγώ σε ότι σημεία το τσέκαρα βλέπω να είναι το ίδιο όπως με την mj1 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές στο play store που κάνουν αυτην τη δουλειά οπως το Easy Phone Sync

 

τις επαφες τις μετεφερα. με το Easy Phone Sync μπορω να μεταφερω τα μηνυματα?????

Link to comment
Share on other sites

nnik ευχαριστώ αλλα απ' ότι βλεπω το 2g 3g μόνο μετράει το σήμα. Αυτή τη πληροφορία την έχω από ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/ΓΕΝΙΚΑ/ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ/Ισχύς σηματος. Σκεφτόμουν κάτι σαν διαγνωστικό που να κάνει μέτρηση υπάρχουσας κατάστασης vs προδιαγραφών. κάτι τέτοια ξέρω γώ?

 

Επίσης δε κατάλαβα είσαι ευχαριστημένος από τη λήψη? Και τι είναι το Placebo effect? :)

Placebo σημαίνει ότι νομίζουμε ότι είναι καλύτερο απλά επειδή είναι καινούργιο.

+++

Και εγώ σε ότι σημεία το τσέκαρα βλέπω να είναι το ίδιο όπως με την mj1 που είχα.

 

Όπως είπα ακριβώς ίδιο και με το Νοτε 2. Τελικά απίθανο 3g σήμα έχει το Νοτε 8.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

τις επαφες τις μετεφερα. με το Easy Phone Sync μπορω να μεταφερω τα μηνυματα?????

 

Ναι ,διάβασε στην περιγραφή της εφαρμογής τι ακριβώς κάνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτό το πρόγραμμα για σήμα κλπ είναι απιστευτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.staircase3.opensignal

 

Σου λέει μέχρι και πόσα μέτρα απέχεις από την κεραία

 

 

Παιδιά χρειαζομαι κάποια libs.Αν καποίος εχει Ν3 ροοτ και μπορεί ας μου στείλει αυτα.

 

system/lib/

 

libmmjpeg

 

libmm****.so

 

libchromatix***

 

/system/lib/hw/camera.msm8974.so

 

Πες μου ποιο firmware έχεις γιατί ειμαι με mj7 να στα στείλω αν είσαι ίδιος.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά και στις γραμμές, αλλά και στην ποιότητα της ομιλίας με την mj7 είδα διαφορά προς το καλύτερο...

Στο σπίτι μου με cosmote υπάρχει θέμα, αλλά εδώ και περίπου 20 μέρες που είμαι με την mj7 είμαι μια Χαρά...

Δύο Γραμμές πιο πολύ σε σχέση με πριν και η ποιότητα καμία σχέση με πριν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά και στις γραμμές, αλλά και στην ποιότητα της ομιλίας με την mj7 είδα διαφορά προς το καλύτερο...

Στο σπίτι μου με cosmote υπάρχει θέμα, αλλά εδώ και περίπου 20 μέρες που είμαι με την mj7 είμαι μια Χαρά...

Δύο Γραμμές πιο πολύ σε σχέση με πριν και η ποιότητα καμία σχέση με πριν...

 

Ναι η αλήθεια είναι ότι στην ποιότητα έχει τρελή διαφορά πριν ήταν σαν να μιλάς με ρομπότ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ'το πήρα το NOTE 3 ΤΙΝΑ ΠΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕ'ΣΗ ΜΕ ToLG G 2 'Το ΠΗΡΑ ΛΕΥΚΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΤΟ ' ΑΣΠΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΛΑ ΠΙΣΩ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟΣΚΛΗΡΟ ΔΕΝ ΜΕΕΝΟΧΛΕΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ τ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΕΙΣ ' ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Σκορ 35444 ΟΥΤΕ ΖΕΖΤΑΘΗΚΕ ΚΑΝ ΗΦΩΤΗΝΟΤΗΤΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΕΛΕΙΑ ΟΘΟΝΗΚΑΙ Οχι ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΩΡΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΤΟ ΠΕΝΑΚΙ ΠΟΛΥΩΡΑΙΑ ΘΑΤΟ ΣΥΝ Ηθη ΣΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ· ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩΕΙΝΑΙΠΟΣΗ ΩΡΑ ΝΑΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ;. ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ'το πήρα το NOTE 3 ΤΙΝΑ ΠΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕ'ΣΗ ΜΕ ToLG G 2 'Το ΠΗΡΑ ΛΕΥΚΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΤΟ ' ΑΣΠΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΛΑ ΠΙΣΩ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟΣΚΛΗΡΟ ΔΕΝ ΜΕΕΝΟΧΛΕΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ τ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΕΙΣ ' ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Σκορ 35444 ΟΥΤΕ ΖΕΖΤΑΘΗΚΕ ΚΑΝ ΗΦΩΤΗΝΟΤΗΤΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΕΛΕΙΑ ΟΘΟΝΗΚΑΙ Οχι ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΩΡΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΤΟ ΠΕΝΑΚΙ ΠΟΛΥΩΡΑΙΑ ΘΑΤΟ ΣΥΝ Ηθη ΣΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ· ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩΕΙΝΑΙΠΟΣΗ ΩΡΑ ΝΑΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ;. ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

 

χρησιμοποιησε το με οτι εχει η μπαταρια μεσα. μεχρι να φτασει στο 5-6%. φορτισε το τερμα και χρησιμοποιησε το μεχρι να φτασει παλι στο 5-6%. το κανεις αυτο 4 φορες και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

@lenovo

Πρόσεξε γιατί αν γράφεις με κεφαλαία η μπαταρία καταναλώνει πιο πολύ ενέργεια :p

Με γειαααα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μου έσβησε ένας φίλος ******* της φώτο που είχα τραβήξει τον μικρό και την προηγούμενη βδομάδα ήταν και η βάφτιση του δεν είχα προλάβει να πάρω μπακαπ και απλά μου έκανε διαγραφή τον φάκελο της κάμερας από τη συλλογή. Περίπου 100 φώτο.

Υπάρχει κάνα θαύμα να υπάρχουν κάπου;

Θα τρελαθώ μιλάμε.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Μου έσβησε ένας φίλος ******* της φώτο που είχα τραβήξει τον μικρό και την προηγούμενη βδομάδα ήταν και η βάφτιση του δεν είχα προλάβει να πάρω μπακαπ και απλά μου έκανε διαγραφή τον φάκελο της κάμερας από τη συλλογή. Περίπου 100 φώτο.

Υπάρχει κάνα θαύμα να υπάρχουν κάπου;

Θα τρελαθώ μιλάμε.

 

Με recuva δοκίμασες ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με recuva δοκίμασες ?

 

Όχι και για τον λόγο ότι τα αγγλικά μου είναι περιορισμένα ξέρεις πια επιλογή να διαλέξω?

Σε ευχαριστώ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Όχι και για τον λόγο ότι τα αγγλικά μου είναι περιορισμένα να το κάνω από το pc? Πρέπει να την αγοράσω την εφαρμογή?

Σε ευχαριστώ.

 

Οχι δεν χρειαζεται να την αγοράσεις ,ναι θέλει pc υπάρχουν διάφορα βίντεο στο youtube που δείχνουν πως δουλεύει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειαζεται να την αγοράσεις ,ναι θέλει pc υπάρχουν διάφορα βίντεο στο youtube που δείχνουν πως δουλεύει .

 

δεν ξέρω τι κάνω λάθος δεν βλέπω τη συσκευή στο πρόγραμμα όταν την συνδέω...:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...