Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάμε τώρα στο Λάκκωμα και στην αγαπημένη 11836, που είναι αναβαθμισμένη, αυτό που λείπει είναι Ν78 και δεν ξέρω αν θα μπει. 

Εδώ λοιπόν έχουμε παράδοξα πράγματα, καθώς για μία ακόμη φορά το 4G+ υπερισχύει του 5g.

Δείτε τις μετρήσεις και θα καταλάβετε...

Screenshot_20230814-170934.png

Screenshot_20230814-170854.png

Screenshot_20230814-165414.png

Screenshot_20230814-165325.png

Screenshot_20230814-165139.png

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Πάμε τώρα στο Λάκκωμα και στην αγαπημένη 11836, που είναι αναβαθμισμένη, αυτό που λείπει είναι Ν78 και δεν ξέρω αν θα μπει. 

Εδώ λοιπόν έχουμε παράδοξα πράγματα, καθώς για μία ακόμη φορά το 4G+ υπερισχύει του 5g.

Δείτε τις μετρήσεις και θα καταλάβετε...

Screenshot_20230814-170934.png

Screenshot_20230814-170854.png

Screenshot_20230814-165414.png

Screenshot_20230814-165325.png

Screenshot_20230814-165139.png

Μήπως αναβαθμίστηκε πρόσφατα;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Έχει ενάμιση χρόνο 

Ίσως υπάρχει κάποια βλάβη. Κάνε μια κλήση στο 13700

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Επείγουσα ανάγκη η ενίσχυση του δικτύου στην περιοχή του ΙΚΕΑ στη Θεσσαλονίκη, μια έτσι και αλλιώς πολυσύχναστη περιοχή λόγω και του ΑΣ ΙΚΕΑ των αστικών λεωφορείων του πολύπαθου ΟΑΣΘ (με το ρεκόρ εξυπηρέτησης και φιλικής προς τους επιβάτες ατμόσφαιρας) παστώματος στα υπερσύγχρονα λεωφορεία.

Λοιπόν, τα νούμερα είναι ενδεικτικά της κατάστασης που επικρατεί στον εξωτερικό χώρο του μεγάλου σούπερ μάρκετ.

Στον εσωτερικό χώρο είχαμε ποικιλία αλλού 5g, αλλου 4G plus, αλλού σκέτο 4g, αλλού Ε. 

Και εδώ τα πράγματα γίνονται σοβαρά, καθώς στο ψυγείο που φιλοξενεί τις κρέμες γάλακτος χρειάστηκε να κάνω βιντεοκλήση με τη σύζυγο, για να δω ποια κρέμα γάλακτος θα αγοράσω (να μη γίνει κάποιο λάθος).

Έλα όμως που με Ε βιντεοκλήση δεν μπορεί να γίνει ως γνωστόν...

Έτσι, πήρα την πρωτοβουλία και διάλεξα μόνος μου κρέμα γάλακτος και τελικά ήταν η σωστή επιλογή λόγω της μακρόχρονης εμπειρίας μου σε ψώνια για την οικογένεια. 

Οι φωνητικές κλήσεις γίνονταν πάντως μια χαρά, μόνο που σε απομονωμένα μέρη του καταστήματος έφευγε το Volte. 

Άρα ή θα ενισχυθεί το δίκτυο στο συγκεκριμένο σημείο ή οι υπεύθυνοι του καταστήματος θα αλλάξουν μέρος στις κρέμες γάλακτος. 

 

Screenshot_20230814-151201.png

 

Screenshot_20230814-151243.png

Σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου! Και εγώ και με κοσμοτε στα σουπερ που συχναζω τυχαίνει σε κοσμοτε να μην έχει και καθόλου σήμα για απλή κλήση. Γενικά όσο πιο βαθιά στο κτίριο τόσο χειρότερα. Στις σερβιέτες παντα πετυχαινω 1-2 άτομα με τον προβληματισμό στο προσωπο τους (όπως και στο δικό μου προσωπο). Στάνταρ όποοα σκαρφίστηκε τόσα διαφορετικά είδη εκδικείται τους άνδρες.... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Έχω γίνει ειδικός 

Εγώ παιρνω μαζί μου (όταν θυμηθώ) άδεια συσκευασία, δεν είναι να παίζεις με τέτοια πραγματα! 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια τραβάω. Με cosmote ήμουν εκτός. Με vf είμαι με 3G από ξεχασμένο micro πιω υπάρχει ακόμα για κάποιο λόγο. Πρέπει να είναι router του super market που δίνει 3G

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, αφού έχει κλείσει το 3g

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλές κεραίες τριγύρω. Δίπλα από το εμπορικό κέντρο είναι εμφανεστατες όλων των εταιρειών στη στέγη του κτηρίου. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Επείγουσα ανάγκη η ενίσχυση του δικτύου στην περιοχή του ΙΚΕΑ στη Θεσσαλονίκη, μια έτσι και αλλιώς πολυσύχναστη περιοχή λόγω και του ΑΣ ΙΚΕΑ των αστικών λεωφορείων του πολύπαθου ΟΑΣΘ (με το ρεκόρ εξυπηρέτησης και φιλικής προς τους επιβάτες ατμόσφαιρας) παστώματος στα υπερσύγχρονα λεωφορεία.

Λοιπόν, τα νούμερα είναι ενδεικτικά της κατάστασης που επικρατεί στον εξωτερικό χώρο του μεγάλου σούπερ μάρκετ.

Στον εσωτερικό χώρο είχαμε ποικιλία αλλού 5g, αλλου 4G plus, αλλού σκέτο 4g, αλλού Ε. 

Και εδώ τα πράγματα γίνονται σοβαρά, καθώς στο ψυγείο που φιλοξενεί τις κρέμες γάλακτος χρειάστηκε να κάνω βιντεοκλήση με τη σύζυγο, για να δω ποια κρέμα γάλακτος θα αγοράσω (να μη γίνει κάποιο λάθος).

Έλα όμως που με Ε βιντεοκλήση δεν μπορεί να γίνει ως γνωστόν...

Έτσι, πήρα την πρωτοβουλία και διάλεξα μόνος μου κρέμα γάλακτος και τελικά ήταν η σωστή επιλογή λόγω της μακρόχρονης εμπειρίας μου σε ψώνια για την οικογένεια. 

Οι φωνητικές κλήσεις γίνονταν πάντως μια χαρά, μόνο που σε απομονωμένα μέρη του καταστήματος έφευγε το Volte. 

Άρα ή θα ενισχυθεί το δίκτυο στο συγκεκριμένο σημείο ή οι υπεύθυνοι του καταστήματος θα αλλάξουν μέρος στις κρέμες γάλακτος. 

 

Screenshot_20230814-151201.png

 

Screenshot_20230814-151243.png

Θέλει αναβάθμιση,οπωσδήποτε. Ήμουν προς το Διαβαλκανικό τελευταία, σε εσωτερικό χώρο στο -1, στα επείγοντα η Nova με Wifi Calling και Edge ήταν.

4G Πλαταμώνας Πιερίας στην εκκλησία της Μεταμόρφωσης του Σωτήρος απέναντι. 
Λειτουργικό πλήρως το δίκτυο ανεξαρτήτως  κίνησης. Στην έξοδο για Λιτόχωρο-Πλάκα στην ΠΑΘΕ, γυρνάει σε Edge χωρίς λόγο και κάνει ώρα να ξεκολλήσει. 
Θελει κεραία μάλλον,αν και η μορφολογία του εδάφους δεν βοηθάει.

IMG_6914.thumb.png.53cadc18fbaf3351037f8f584719cf13.png

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2023 at 8:11 ΜΜ, p_k said:

Επείγουσα ανάγκη η ενίσχυση του δικτύου στην περιοχή του ΙΚΕΑ στη Θεσσαλονίκη, μια έτσι και αλλιώς πολυσύχναστη περιοχή λόγω και του ΑΣ ΙΚΕΑ των αστικών λεωφορείων του πολύπαθου ΟΑΣΘ (με το ρεκόρ εξυπηρέτησης και φιλικής προς τους επιβάτες ατμόσφαιρας) παστώματος στα υπερσύγχρονα λεωφορεία.

Λοιπόν, τα νούμερα είναι ενδεικτικά της κατάστασης που επικρατεί στον εξωτερικό χώρο του μεγάλου σούπερ μάρκετ.

Στον εσωτερικό χώρο είχαμε ποικιλία αλλού 5g, αλλου 4G plus, αλλού σκέτο 4g, αλλού Ε. 

Και εδώ τα πράγματα γίνονται σοβαρά, καθώς στο ψυγείο που φιλοξενεί τις κρέμες γάλακτος χρειάστηκε να κάνω βιντεοκλήση με τη σύζυγο, για να δω ποια κρέμα γάλακτος θα αγοράσω (να μη γίνει κάποιο λάθος).

Έλα όμως που με Ε βιντεοκλήση δεν μπορεί να γίνει ως γνωστόν...

Έτσι, πήρα την πρωτοβουλία και διάλεξα μόνος μου κρέμα γάλακτος και τελικά ήταν η σωστή επιλογή λόγω της μακρόχρονης εμπειρίας μου σε ψώνια για την οικογένεια. 

Οι φωνητικές κλήσεις γίνονταν πάντως μια χαρά, μόνο που σε απομονωμένα μέρη του καταστήματος έφευγε το Volte. 

Άρα ή θα ενισχυθεί το δίκτυο στο συγκεκριμένο σημείο ή οι υπεύθυνοι του καταστήματος θα αλλάξουν μέρος στις κρέμες γάλακτος. 

 

Screenshot_20230814-151201.png

 

Screenshot_20230814-151243.png

Ο ΟΑΣΘ δεν συνεργάζεται με την TRATA την κονσερβοποιία για την στίβαξη και μετακίνηση των επιβατών με τα υπερσύγχρονα λεωφορεία EURO 0.1 (low ntoumani);  Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Μόνη Μετοχίου

Πήλιο

IMG_8982.png

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mixtri said:

Μόνη Μετοχίου

Πήλιο

IMG_8982.png

Υπερδίκτυο η novara

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν σε όλα τα δίκτυα. 

Η γενίκευση δεν είναι σωστή. 

Χρόνια πολλά σε όλους! 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν σε όλα τα δίκτυα. 

Η γενίκευση δεν είναι σωστή. 

Χρόνια πολλά σε όλους! 

Γιατί είναι γενίκευση το να πεις ότι στη Μονή Μετοχίου στο Πήλιο το δίκτυο της Nova δεν είναι καλό;

Και πριν απαντήσεις σου επισημαίνω ότι το σχόλιο δεν ήταν σκέτο αλλά απάντηση στο speed test που αναφέρει την περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Γενίκευση είναι το σχόλιο 

Υπερδικτυο η νοβαρα. 

Όχι η μέτρηση 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, p_k said:

Γενίκευση είναι το σχόλιο 

Υπερδικτυο η νοβαρα. 

Όχι η μέτρηση 

Ναι αλλά το σχόλιο σου ξαναλέω δεν ήταν μόνο του. Ήταν ως απάντηση στο speed test που ανέφερε συγκεκριμένη περιοχή.

Τεσπά η τακτική σου είναι γνωστή οπότε δεν έχει νόημα..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Γενίκευση είναι το σχόλιο 

Υπερδικτυο η νοβαρα. 

Όχι η μέτρηση 

Το υπερδίκτυο η Νοβάρα πήγαινε για τη συγκεκριμένη περιοχή. Χτες της έπλεξα το εγκώμιο της nova για τις αναβαθμίσεις στο δίκτυο σε δυτικά και νότια προάστια. Πάντα προσπαθώ να είμαι δίκαιος και φυσικά δεν είμαι υπέρ κάποιου δικτύου 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, mixtri said:

Μόνη Μετοχίου

Πήλιο

IMG_8982.png

Ευλόγησον γέροντα, τα uplink & τα downlink, τις basebands και τα downtilt, τους επενδυτάς εκ Βαλκανίων και τους ταλαιπωρημένους συνδρομητάς, του δικτύου τούτου...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

IMG_6942.thumb.png.79a188ff57c99aabc952df87b07656d9.png

 

4G Νέοι Πόροι, Venus Beach Bar

Παραπάνω δεν πάει,έπιασε ταβάνι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nikolas14 said:

IMG_6942.thumb.png.79a188ff57c99aabc952df87b07656d9.png

 

4G Νέοι Πόροι, Venus Beach Bar

Παραπάνω δεν πάει,έπιασε ταβάνι.

Πολύ καλά είναι 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παραλία Μικρό Μαγνησίας

 

 

IMG_9022.png

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mixtri said:

Παραλία Μικρό Μαγνησίας

 

 

IMG_9022.png

Σαν μία απλή adsl. Τραγικά τα νούμερα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...