Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βρει λύση για κάρτες multulisim " Usim " Wind 4G ,

Αριθμός κάρτας πρέπει να ξεκινάει από 893010100000000xxx. Παλιές κάρτες είναι. 89301000000xxxxxxx.

Καλό κυνήγι ....:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει λύση για κάρτες multulisim " Usim " Wind 4G ,

Αριθμός κάρτας πρέπει να ξεκινάει από 893010100000000xxx. Παλιές κάρτες είναι. 89301000000xxxxxxx.

Καλό κυνήγι ....:)

 

Ειναι 100% αυτό που λες; Το εξακριβώσες απο κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει λύση για κάρτες multulisim " Usim " Wind 4G ,

Αριθμός κάρτας πρέπει να ξεκινάει από 893010100000000xxx. Παλιές κάρτες είναι. 89301000000xxxxxxx.

Καλό κυνήγι ....:)

Είσαι βέβαιος για αυτό; εγώ είχα κάρτα 8930100000......Και Αυτή που μου έδωσαν έχει Και Αυτή τα ίδια νούμερα στην αρχή. 4G Δεν έχω δει πουθενά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα από νέο κόσμο δεύτερη κάρτα και έβαλα κάτω και τα δυο και είδα διαφορά σε σειριακό αριθμό ....πρώτη είχα πάρει από ΑΓ. Παρασκευή και Δεν έπαιζε .....

Κάρτα πρεπει να ξεκινά από 8930101xxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα από νέο κόσμο δεύτερη κάρτα και έβαλα κάτω και τα δυο και είδα διαφορά σε σειριακό αριθμό ....πρώτη είχα πάρει από ΑΓ. Παρασκευή και Δεν έπαιζε .....

Και εγώ από Αγία Παρασκευή την πήρα

Το θέμα είναι, τι τους λέμε για να μας δώσουν σωστή;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλάβω γιατί οι κάρτες σιμ των καρτοκινητών θέλουν αλλαγή και ας έχουν αλλαχτεί τον τελευταίο μήνα ,και οι κάρτες συμβολαίων ισχύουν απο το 2004 και μετα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα από νέο κόσμο δεύτερη κάρτα και έβαλα κάτω και τα δυο και είδα διαφορά σε σειριακό αριθμό ....πρώτη είχα πάρει από ΑΓ. Παρασκευή και Δεν έπαιζε .....

Κάρτα πρεπει να ξεκινά από 8930101xxxxxxxxxxxxxx

Και εγώ με αυτό το σειριακό αριθμό έχω αλλά 4g δεν έχω δεί ακόμα.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με αυτό το σειριακό αριθμό έχω αλλά 4g δεν έχω δεί ακόμα.

Τότε δεν σου φταίει κάρτα sim πάρε από κινητό χωρίς χρέωση 800 500 0200 θα σου ελέγξουν γραμμή ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γυρνάω την Αθήνα όλη μέρα. Ούτε το μισό λεκανοπέδιο δεν έχει σήμα 4G. Και ορισμένες περιοχές, είναι στο όριο με μία-δύο γραμμές, που μπορεί να φύγουν και αυτές και να γυρίσει σε 3G ή ακόμη και EDGE.

Αρα πιστεύω είναι πολύ νωρίς για να δούμε 4G όπως πρέπει....

π.χ περιστέρι χθες...!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με αυτό το σειριακό αριθμό έχω αλλά 4g δεν έχω δεί ακόμα.

 

Κι εγώ άλλαξα σήμερα κάρτα με αυτό το σειριακό από το κεντρικό στην Κηφισίας αλλά 4G δεν είδα

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ άλλαξα σήμερα κάρτα με αυτό το σειριακό από το κεντρικό στην Κηφισίας αλλά 4G δεν είδα

Μας δουλεύει ψιλό γαζί η wind μου φαίνεται. Βιάστηκε πολύ να ανακοινώσει το 4g.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Χάσανε τον ύπνο τους με τις 150 διαφημίσεις της Cosmote και της Vodaphone κάθε μέρα για το 4G+ με αποτέλεσμα να πιεστούν απο τις εξελίξεις και να αρχίσουν να "τρέχουν" το 4G άρον άρον χωρίς να είναι 100% έτοιμοι ακόμη με αποτέλεσμα να υπάρχει ολο αυτό το απίστευτο μπάχαλο με τα καταστήματα και τις κάρτες και ολη αυτή την ασυνενοησία που υπάρχει .
LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Μας δουλεύει ψιλό γαζί η wind μου φαίνεται. Βιάστηκε πολύ να ανακοινώσει το 4g.

 

Πήρα εκ νέου τηλέφωνο στο 1260. Η κάρτα είναι ΟΚ, αλλά δεν είχαν ενεργοποιήσει το 4G στην γραμμή μου (!!!!)

Μετά από 5 λεπτά και ένα reboot :

 

http://i62.tinypic.com/116nbrr.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαρούσι, λίγο πιο πάνω από τα κεντρικά:

 

http://i59.tinypic.com/2mrcpp2.png

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σου είναι multisim η usim. F2g η συμβόλαιο; Εμένα στην εξυπηρέτηση μου είπαν πως μου δώσανε λάθος κάρτα στο ένα από τα 6 καταστήματα που έψαξα και είχε. Μα είναι δυνατόν να δίνουν λάθος κάρτες; Τα καταστήματα τους δεν τα ενημερώνουν;
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σου είναι multisim η usim. F2g η συμβόλαιο; Εμένα στην εξυπηρέτηση μου είπαν πως μου δώσανε λάθος κάρτα στο ένα από τα 6 καταστήματα που έψαξα και είχε. Μα είναι δυνατόν να δίνουν λάθος κάρτες; Τα καταστήματα τους δεν τα ενημερώνουν;

 

multisim, f2g. Κι εμένα στην αγ. παρασκευή μου είχαν δώσει λάθος κάρτα.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν επικοινωνίας με τη wind στο 1260 μου είπαν πως το πακέτο που έχω δεν υποστηρίζει προς το παρόν 4g αλλά το πιο πιθανό είναι να ενεργοποιηθεί στο άμεσο μέλλον δεδομένου ότι το 4g δεν ισχύει προς το παρόν για όλα τα πακέτα συμβολαίου. Πληροφοριακά το πακέτο που έχω είναι αυτό που αναγράφεται στο site της wind ως νέο συμβόλαιο με 10gb όγκο δεδομένων,100 λεπτα και 10sms πρός όλους.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Πήρα εκ νέου τηλέφωνο στο 1260. Η κάρτα είναι ΟΚ, αλλά δεν είχαν ενεργοποιήσει το 4G στην γραμμή μου (!!!!)

 

Χρειαζεται ενεργοποιηση ξεχωριστα καθε αριθμος τηλεφωνου; Αλλο κι αυτο...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται ενεργοποιηση ξεχωριστα καθε αριθμος τηλεφωνου; Αλλο κι αυτο...

 

Δε νομίζω να είναι για όλους τους αριθμούς. Απλά κάποιοι αριθμοί θέλουν ξεχωριστή ενεργοποίηση.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι για όλους τους αριθμούς. Απλά κάποιοι αριθμοί θέλουν ξεχωριστή ενεργοποίηση.

Ψιλό χάος νομίζω πως και οι ίδιοι καλά καλά δεν ξέρουν τι ακριβώς γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε άλλο θέμα (με τα καρτοκινητά της wind), μια ανάρτηση για το πρόγραμμα netmonitor (android) με το οποίο μπορούμε να δούμε μέχρι τι internet μπορεί να μας δώσει η κεραία που είμαστε συνδεδεμένοι.. το έχετε ψάξει καθόλου; Παίζει ρόλο η κάρτα που έχουμε ή παίρνει απλά πληροφορία από την κεραία; Ρωτάω γιατί εμένα μου λέει HSPA+ αλλά δεν έχω βάλει ακόμα νέα καρτούλα.
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...