Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλά έχω κάρτα, πόσο μπορεί να με χρεώσουν; :lol:

 

σε σύνδεση ναι να το σκεφτόμουν, αλλά τώρα αν θέλω τη πετάω στα σκουπίδια και δε τους ξέρω καν

 

και δεν είμαι ο μόνος που είμαι έτσι, μια υπάλληλος στη wind που το συζητούσαμε έχει ακριβώς το ίδιο φαινόμενο και ούτε και αυτής της είχε βγει 4G, περίμενε να σκάσει update να εμφανιστεί η επιλογή στο note της

 

τώρα που όντως πιάνω 4g έχω υποτίθεται "ασυλία" από την ίδια τη wind, αφού στην επίσημη ανακοίνωση έλεγαν ότι όσο είσαι σε 4G δεν παίζει χρέωση και χρέωση υφίσταται μόνο σε 3g

 

αλλά αυτό συμβαίνει μόνο σε μένα από το άμεσο περιβάλλον μου, του πατέρα μου και της κοπέλας μου που δε τους έχει ερθει σχετικό μήνυμα και δεν έχουν πάει να αλλάξουν sim τα δεδομένα τους πέφτουν κανονικά

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    2026

  • p_k

    1337

  • cmvr

    1734

  • Nikolas14

    1041

Σε ξερουν αυτοι ομως. Τα στοιχεια σου δεν τα εχουν; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σε ξερουν αυτοι ομως. Τα στοιχεια σου δεν τα εχουν; :rolleyes:

 

έχεις δει ποτέ σε κανέναν να πάει το f2g -50€ :lol:

 

προφανώς δε πρόκειται να με χρεώσουν, με χρησιμοποιούν ως πειραματόζωο

 

δεν έχει "κολλήσει" κάτι, απλά μου σταμάτησαν τη χρέωση

 

αυτό δε ξέρω με ποια κριτήρια γίνεται, αλλά γίνεται και δεν είμαι ο μόνος από ότι διαπίστωσα μετά από τη κουβέντα με την υπάλληλο

τύχαια μάλλον έχει γίνει και σε άλλους, τουλάχιστον στη γύρω περιοχή που το lte υφίσταται

 

και στο κάτω κάτω αν δε με ενημερώνει σωστά η εφαρμογή εγώ τι θες να κάνω;

με τις 2 φορές που άλλαξα sim μηδενίστηκαν και τα στατιστικά του μετρητή του λειτουργικού

στη πραγματικότητα δε ξέρω πόσο έχω χαλάσει μπορεί και να έχω παίξει ήδη 3+ GB

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κάνουν;Θα του στείλουν λογαριασμό στο σπίτι;

 

Δεν γνωριζω, ας το δοκιμασει να μας πει. :p Εταιρια ειναι ομως, ξερεις να χαριζουν χρηματα;

Link to comment
Share on other sites

έχει ξαναγίνει με τη wind να δίνει internet "τσάμπα" σε αντίστοιχες περιόδους

 

φίλος μου είχε βγάλει κάποιους μήνες στη θητεία του ζάχαρη έτσι όταν δε του έπεφτε το 3g και του έδινε πόνο :lol:

 

το θέμα είναι ότι δεν έχω λογαριασμό, ό,τι συναλλαγές γίνονται γίνονται με βάση το υπόλοιπό μου και τα πακέτα μου

7-8€ έχω μέσα αυτή τη στιγμή, περισσότερα από αυτά που έχω ήδη πληρώσει δε γίνεται να μου πάρουν

 

θα σας πω πάντως τη κυριακή που θα ανανεώσω τι ακριβώς θα γίνει, λογικά θα λήξουν αυτά που έχω μεχρι τότε και θα έχω μετά "κολλημένα" 1024

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ απλά θεωρώ πως δε μπορούν να ελέγξουν τα data κοιτώντας αν είναι 3g ή 4g, οπότε το άφησαν χύμα.. αφού είναι μέχρι τέλος Απρίλη, γιατί να χαλάσουν πόρους ώστε να φτιάξουν ένα σύστημα που θα χρεώνει μόνο το 3g; Βeta φάση είναι, ασ'το free κι ότι γίνει.. και σίγουρα υπάρχουν failsafes για όσους πάνε να κατεβάσουν torrents..

Μετά τον Απρίλη που 3g/4g θα'ναι το ίδιο, γυρνάμε στα παλιά.

Απλά υποθέσεις κάνω.. άλλωστε εγώ προσωπικά από όταν έβαλα 4g κάρτα, είμαι μονίμως με την ένδειξη lte στο κινητό και δεν έχω χάσει mb σύμφωνα με την εφαρμογή του f2g.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Να όσοι έχουμε πάει να αλλάξουμε ή μας ήρθαν μηνύματα μάλλον μας έχουν σταματήσει τη χρέωση γιατί όπως λες δε γίνεται να ελέγχουν ανά πάσα στιγμή τις αλλαγές

 

Εντάξει torrent δε θα δοκίμαζα έτσι κι αλλιώς :lol: αλλά για πιο πρακτικούς λόγους.

 

Έχω δοκιμάσει πάντως όταν ήμουν φαντάρος με σύνδεση άλλου που είχε πακέτο data 30GB και κατέβαζα μια χαρά με 6Mbps που πιαναμε στην εκεί μονάδα.

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάνα κατάστημα στα δυτικά προάστια που να έχει κάρτες 4G και να μη ζητάει τάληρο;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ απλά θεωρώ πως δε μπορούν να ελέγξουν τα data κοιτώντας αν είναι 3g ή 4g, οπότε το άφησαν χύμα.. αφού είναι μέχρι τέλος Απρίλη, γιατί να χαλάσουν πόρους ώστε να φτιάξουν ένα σύστημα που θα χρεώνει μόνο το 3g; Βeta φάση είναι, ασ'το free κι ότι γίνει.. και σίγουρα υπάρχουν failsafes για όσους πάνε να κατεβάσουν torrents..

Μετά τον Απρίλη που 3g/4g θα'ναι το ίδιο, γυρνάμε στα παλιά.

Απλά υποθέσεις κάνω.. άλλωστε εγώ προσωπικά από όταν έβαλα 4g κάρτα, είμαι μονίμως με την ένδειξη lte στο κινητό και δεν έχω χάσει mb σύμφωνα με την εφαρμογή του f2g.

 

Σε μένα με f2go με υπόλοιπο ΜΒ σε πακέτο, όταν "πέφτει" από 4G σε 3G αφαιρεί ΜΒ από το πακέτο ΜΒ.

Δεν αφήνω ανοικτά τα δεδομένα όταν βλέπω μετάπτωση σε 3G και έτσι δεν έχω ελέγξει αν συνεχίζει να αφαιρεί όταν "πέφτει" σε 3G.

 

Πάντως, Κυψέλη, δεν έχει 4G. Μόνο 3G.

 

Να ξαναρωτήσω:

Υπάρχει αντίστοιχο του Android app net monitor σε Windows Phone;

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασαν λίγες μερες, υπάρχουν φιξαρισμένα καταστήματα που να έχουν αρκετό stock και να είναι ενήμερα για την δωρεάν αλλαγή;;

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ απλά θεωρώ πως δε μπορούν να ελέγξουν τα data κοιτώντας αν είναι 3g ή 4g, οπότε το άφησαν χύμα.. αφού είναι μέχρι τέλος Απρίλη, γιατί να χαλάσουν πόρους ώστε να φτιάξουν ένα σύστημα που θα χρεώνει μόνο το 3g; Βeta φάση είναι, ασ'το free κι ότι γίνει.. και σίγουρα υπάρχουν failsafes για όσους πάνε να κατεβάσουν torrents..

Μετά τον Απρίλη που 3g/4g θα'ναι το ίδιο, γυρνάμε στα παλιά.

Απλά υποθέσεις κάνω.. άλλωστε εγώ προσωπικά από όταν έβαλα 4g κάρτα, είμαι μονίμως με την ένδειξη lte στο κινητό και δεν έχω χάσει mb σύμφωνα με την εφαρμογή του f2g.

 

όπως τα λες τα είπα και εγώ από την αρχή

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5994291#post5994291

αλλά πέσανε τα funboys να με φάνε και εδώ και στο άλλο thread, οπότε ας μην το ξανανοίξουμε το θέμα.... αν υπολογίσανε και πόσο χρόνο θα φάνε να απαντήσουν σε αμφισβητήσεις και καταγγελίες με τον τρόπο που το διατύπωσαν, σίγουρα θα τους έρθει φτηνότερο να το αφήσουν όλο χωρίς χρέωση σε όσους ενεργοποίησαν 4G - άλλωστε οι ταχύτητες που πιάνουν τα παιδιά μάλλον χρήση του 3G backhaul δικτύου δείχνουν κιας δείχνει LTE.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω με το LTE πάντως είναι οτι δε μπορώ να δεχτώ κλήσεις. Στους άλλους φαινομαι κλειστός

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω με το LTE πάντως είναι οτι δε μπορώ να δεχτώ κλήσεις. Στους άλλους φαινομαι κλειστός

 

 

The LTE standard supports only packet switching with its all-IP network. Voice calls in GSM, UMTS and CDMA2000 are circuit switched, so with the adoption of LTE, carriers will have to re-engineer their voice call network.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/LTE_%28telecommunication%29#Voice_calls

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμασα πριν από λίγο και δέχτηκα κλήση, αλλά σίγουρα είχα και περιπτώσεις που φαινομουν κλειστός και μόλις το γύρισα σε gsm χτύπησε κανονικά.

 

Επίσης κλασικά κάθε φορά που είμαι σε lte και καλώ εγώ, το γυρίζει σε 3g και κάτω

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

όπως τα λες τα είπα και εγώ από την αρχή

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5994291#post5994291

αλλά πέσανε τα funboys να με φάνε και εδώ και στο άλλο thread, οπότε ας μην το ξανανοίξουμε το θέμα.... αν υπολογίσανε και πόσο χρόνο θα φάνε να απαντήσουν σε αμφισβητήσεις και καταγγελίες με τον τρόπο που το διατύπωσαν, σίγουρα θα τους έρθει φτηνότερο να το αφήσουν όλο χωρίς χρέωση σε όσους ενεργοποίησαν 4G - άλλωστε οι ταχύτητες που πιάνουν τα παιδιά μάλλον χρήση του 3G backhaul δικτύου δείχνουν κιας δείχνει LTE.

.

 

Θα μπορουσα ευκολα να χαρακτηρισω αλλα απλα θα πω οτι για κατι πελατες σαν εσας ο καθε εμπορικος διευθυντης θα σκεφτεται 1000φορες πριν κανει προσφορα... Πραγματικα το ξαναειπα κ αλλη φορα αν ειχα στα χερια μου την wind απλα θα εβγαζα μια ανακοινωση "απο σημερα δοκιμαζουμε το 4g δυκτιο μας , οποιος θελει ας περασει να παρει μια καρτα απο τα μαγαζια μας " ετσι απλα ουτε τσαμπα ουτε τιποτα... Λογικα οι μη φανμπους θα ηταν πολυ ικανοποιημενοι με την διατυπωση αυτη , ετσι δεν ειναι????....

 

Εμεις οι "φαν μπους" απλα εκτιμουμε το τσαμπα... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

.

 

Θα μπορουσα ευκολα να χαρακτηρισω αλλα απλα θα πω οτι για κατι πελατες σαν εσας ο καθε εμπορικος διευθυντης θα σκεφτεται 1000φορες πριν κανει προσφορα... Πραγματικα το ξαναειπα κ αλλη φορα αν ειχα στα χερια μου την wind απλα θα εβγαζα μια ανακοινωση "απο σημερα δοκιμαζουμε το 4g δυκτιο μας , οποιος θελει ας περασει να παρει μια καρτα απο τα μαγαζια μας " ετσι απλα ουτε τσαμπα ουτε τιποτα... Λογικα οι μη φανμπους θα ηταν πολυ ικανοποιημενοι με την διατυπωση αυτη , ετσι δεν ειναι????....

 

Εμεις οι "φαν μπους" απλα εκτιμουμε το τσαμπα... Τι να πω...

 

1. αφού παραθέτεις εμένα θες να μου πεις και τι εννοείς να χαρακτηρίσεις; γιατί το "πελάτες σαν εσάς" μου κάνει το ίδιο με το φανμποϋς

2. για να σε βοηθήσω να αντιληφθείς το θέμα, το πρόβλημα είναι οτι τους φωνάζεις (ως εμπορικός διευθυντής) να έρθουν να δοκιμάσουν το δίκτυο τσάμπα όταν ξέρεις πολύ καλά οτι το δίκτυό σου στις περισσότερες περιπτώσεις θα τους ρίξει σε 3G και πολλοί που δεν έχουν τις πιό προχωρημένες γνώσεις που έχουμε εμεις στα φορα θα χρεωθούν για κάτι που πίστευαν (καλώς ή κακώς) οτι θα είναι δωρεάν. Αλλά είσαι ΟΚ γιατί το διατύπωσες καθαρά, οπότε ας πρόσεχαν, δεν χρειάζεται να πάρεις κανένα παραπάνω μέτρο.

3. Αναλογιζόμενοι λοιπόν οτι σε περίπτωση πολλαπλών αμφισβητήσεων χρέωσης πιθανότατα θα έχουν μεγάλο φόρτο (διαχείριση και διερύνηση αμφισβητήσεων και πιθανά πιστώσεις) μάλλον αποφάσισαν να μην χρεώσουν ούτε τη 3G κίνηση υπο προϋποθέσεις... το οποίο επιβεβαιώνει οτι θα μπορούσαν εξαρχής, να βρουν δηλαδή τρόπους να το διασφαλίσουν καλύτερα π.χ., να μην χρεώνονται τα speedtest με ookla, να ισχύει δωρεαν 3G+4G σε όσους προμηθευτούν νεά κάρτα 4G (κ άρα τους απομονώνεις στο σύστημα) ή δεν ξέρω τι άλλο τεχνικό ή εμπορικό μέτρο μπορούσαν να εφαρμόσουν.

4. Αν υποθέσουμε οτι κατάφερα να το εξηγήσω καλά (και αν κάποιος θέλει να το καταλάβει), πιστεύεις οτι έγινε από ανοργανωσιά (αυτό που λέω εγώ) ή ίσως και επίτηδες για να χρεώσουν (που ισχυρίστηκαν μερικοί υπερβολικοί) ή οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στην παροχή και την επικοινωνία της προσφοράς, το οποίο είναι αυτό που ισχυρίζεσαι μέχρι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

στο θέμα περί καρτοκινητών κάποιος έγραψε ότι έγινε χρέωση μαζεμένη, μόλις ξεκόλλησε η εφαρμογή

 

το ερώτημα είναι ότι έγινε έγινε χρέωση πάνω σε τι; πάνω στο υπόλοιπο της κάρτας; των δεδομένων;

αν χρεώθηκαν τα δεδομένα πώς έγινε; μειώθηκαν τα αντίστοιχα MB με βάση ποιο κριτήριο? (το 4g/3g?)

 

και αν ξεπεράστηκαν τα πακέτα τι ακριβώς έγινε; μηδένισε απλά το πακέτο ή άρχισαν να χρεώνουν 1€/20 ΜΒ που ισχύει αν δεν έχεις πακέτο;

 

και αυτή η χρέωση μέχρι πού μπορεί να φτάσει για κάποιον που δεν έχει ούτε 10€ μέσα; θα έχει υπόλοιπο μείον;

 

πέρα από αυτά που ειπώθηκαν από πάνω (ότι οι αμφισβητήσεις στους λογαριασμούς θα είναι πολλές και όχι εύκολα διαχειρίσιμες), στις κάρτες δε μπορώ να σκεφτώ μια πρακτική λύση να χρεωθείς μαζεμένα παραπάνω δεδομένα επειδή "κόλλησε" η εφαρμογή

 

μάλιστα αμφισβητώ ότι σε κάποιους "ξεκόλλησε" και τους έπεσαν μαζεμένα τα δεδομένα

 

το πιο πιθανό είναι ότι απλά αποφάσισαν όσοι έκαναν την αλλαγή να έχουν γενικά δωρεάν δεδομένα

 

άλλωστε πέρα από το lte, το δίκτυο αναβαθμίστηκε γενικά, ακόμα και σε Η+ μετρήσα εγώ τουλάχιστον σαφώς υψηλότερα νούμερα από πριν

 

και στη τελική των τελικών δεν είναι δική μου ευθύνη ως χρήστης να κρατάω εγώ λογαριασμό του τι καταναλώνω, αυτή την υπηρεσία πρέπει να μου τη παρέχει ο πάροχος μέσω της εφαρμογής του, όπως επίσης πρέπει να μου στέλνει ενημερωτικό μήνυμα εγκαίρως ότι τέλειωσαν τα δεδομένα μου όπως συμβαίνει σε νορμάλ συνθήκες

 

αν το σύστημά τους όντως έπαθε κοκομπλόκο δεν είναι δικό μου θέμα, αλλά προφανώς και δεν έπαθε γιατί όπως είπα και πιο πριν σε όσους δεν έχουν πάει να πάρουν sim τα δεδομένα πέφτουν κανονικά.

και σε μας που έχουν μείνει στάσιμα, όλα τα υπόλοιπα πακέτα (ομιλία, sms) πέφτουν επίσης κανονικά

 

το "πελάτες σαν κι εσάς" καλύτερα να μη το σχολιάσω, ειδικά αν μιλάμε για εταιρεία σα τη wind..

το να είναι κάποιος fanboy παρόχου είναι τουλάχιστον αστείο..

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα..Δεν έχω πουθενά 4G!

 

Ο αδερφός μου έχει σύνδεση και πιανει κανονικά.

Εγώ free2go με ολοκαίνουρια sim 64k multisim και ότι άλλο γράφει επάνω της.

Έχω δοκιμάσει με iphone 5s και 6.

Ο αδερφός πιάνει κανονικά έγω τίποτα.(Δοκιμασμένο πάντα στην ίδια τοποθεσία.)

 

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου μετρητης δουλευει οπως παντα οταν σε 3G. Σε 4G δεν αφαιρει και κατεβασα πολλες εφαρμογες ποιο γρηγορα απο το σπιτι.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου μετρητης δουλευει οπως παντα οταν σε 3G. Σε 4G δεν αφαιρει και κατεβασα πολλες εφαρμογες ποιο γρηγορα απο το σπιτι.

 

εμένα έχει σταματήσει γενικά όμως, τι να κάνω;

 

και με τη συσκευή δε μπορώ να κάνω δουλειά, γιατί κάθε φορά που άλλαζα sim χάνονταν τα στατιστικά

 

και άλλαξα 2 φορές

 

ειλικρινά δεν έχω ιδέα πόσο έχω καταναλώσει

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα..Δεν έχω πουθενά 4G!

 

Ο αδερφός μου έχει σύνδεση και πιανει κανονικά.

Εγώ free2go με ολοκαίνουρια sim 64k multisim και ότι άλλο γράφει επάνω της.

Έχω δοκιμάσει με iphone 5s και 6.

Ο αδερφός πιάνει κανονικά έγω τίποτα.(Δοκιμασμένο πάντα στην ίδια τοποθεσία.)

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

αν έχετε ίδιες ή ανάλογες συσκευές, τότε την έπαθες όπως εγώ, έπεσες σε άσχετο πωλητή και σου έδωσε λάθος κάρτα

 

πάω ξανά σε μαγαζί τη βλέπει ένας υπάλληλος οπτικά, μου λέει είναι η σωστή και ότι έφταιγε η συσκευή μου

 

πάω άλλη μια φορά για άλλη δουλειά και ευτυχώς έπεσα σε κοπελιά τσακαλάκι, που ναι μεν μου είπε ότι οπτικά είναι σωστή, αλλά κοιτάζει στο σύστημα και βλέπει ότι δεν είναι η σωστή

 

και ευτυχώς εκείνη τη μέρα είχε παραλάβει τις σωστές, μου έδωσε και το πρόβλημα λύθηκε :cool:

 

και για τις δύο sim που μου άλλαξαν δε μου πήραν €

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

στο θέμα περί καρτοκινητών κάποιος έγραψε ότι έγινε χρέωση μαζεμένη, μόλις ξεκόλλησε η εφαρμογή

 

το ερώτημα είναι ότι έγινε έγινε χρέωση πάνω σε τι; πάνω στο υπόλοιπο της κάρτας; των δεδομένων;

αν χρεώθηκαν τα δεδομένα πώς έγινε; μειώθηκαν τα αντίστοιχα MB με βάση ποιο κριτήριο? (το 4g/3g?)

 

και αν ξεπεράστηκαν τα πακέτα τι ακριβώς έγινε; μηδένισε απλά το πακέτο ή άρχισαν να χρεώνουν 1€/20 ΜΒ που ισχύει αν δεν έχεις πακέτο;

 

και αυτή η χρέωση μέχρι πού μπορεί να φτάσει για κάποιον που δεν έχει ούτε 10€ μέσα; θα έχει υπόλοιπο μείον;

 

πέρα από αυτά που ειπώθηκαν από πάνω (ότι οι αμφισβητήσεις στους λογαριασμούς θα είναι πολλές και όχι εύκολα διαχειρίσιμες), στις κάρτες δε μπορώ να σκεφτώ μια πρακτική λύση να χρεωθείς μαζεμένα παραπάνω δεδομένα επειδή "κόλλησε" η εφαρμογή

 

μάλιστα αμφισβητώ ότι σε κάποιους "ξεκόλλησε" και τους έπεσαν μαζεμένα τα δεδομένα

 

το πιο πιθανό είναι ότι απλά αποφάσισαν όσοι έκαναν την αλλαγή να έχουν γενικά δωρεάν δεδομένα

 

άλλωστε πέρα από το lte, το δίκτυο αναβαθμίστηκε γενικά, ακόμα και σε Η+ μετρήσα εγώ τουλάχιστον σαφώς υψηλότερα νούμερα από πριν

 

και στη τελική των τελικών δεν είναι δική μου ευθύνη ως χρήστης να κρατάω εγώ λογαριασμό του τι καταναλώνω, αυτή την υπηρεσία πρέπει να μου τη παρέχει ο πάροχος μέσω της εφαρμογής του, όπως επίσης πρέπει να μου στέλνει ενημερωτικό μήνυμα εγκαίρως ότι τέλειωσαν τα δεδομένα μου όπως συμβαίνει σε νορμάλ συνθήκες

 

αν το σύστημά τους όντως έπαθε κοκομπλόκο δεν είναι δικό μου θέμα, αλλά προφανώς και δεν έπαθε γιατί όπως είπα και πιο πριν σε όσους δεν έχουν πάει να πάρουν sim τα δεδομένα πέφτουν κανονικά.

και σε μας που έχουν μείνει στάσιμα, όλα τα υπόλοιπα πακέτα (ομιλία, sms) πέφτουν επίσης κανονικά

 

το "πελάτες σαν κι εσάς" καλύτερα να μη το σχολιάσω, ειδικά αν μιλάμε για εταιρεία σα τη wind..

το να είναι κάποιος fanboy παρόχου είναι τουλάχιστον αστείο..

 

Aγορι, σε ζωσαν τα φυδια; :p Θα δοκιμασεις αυτο που λεγαμε. :p

 

Οσο για το οτι οφειλει η wind να σου παρεχει εφαρμογη για να βλεπεις τα διαθεσιμα MB, δεν καταλαβα απο που πηγαζει αυτο το πρεπει; Κεκτημενο; Αναφαιρετο δικαιωμα; Μπορουμε να καταλογισουμε πολλα στη wind και επισης ευθυνεται και τωρα που τους κολλησε η εφαρμογη αλλα μην βγαζουμε και την ουρα μας απεξω οταν καναλωνουμε GBs εν γνωσει μας. Ετσι δεν ειναι; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου τα φίδια εμένα δε με ζώνουν για κάτι τέτοια, στο ξαναλέω είμαι κάρτα και χέστηκα κανονικά και σε σύνδεση να ήμουν όμως θα ζητούσα τα ρέστα

 

δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ να πληρώσω cent παραπάνω, κόβω το νούμερο άμεσα και πάω αλλού και παίρνω φοιτητικό (το οποίο δικαιούμαι μιας και έχω πάσο σε ισχύ) και έχω καλύτερες παροχές από ότι στο σκέτο f2g

το αν κάνω κάτι εν γνώσει μου ή όχι δεν είναι κάτι που μπορεί να αποδείξει κανείς

 

όσο για την ενημέρωση που λες ότι δε είναι υποχρεωμένος να παρέχει ο πάροχος στο συνδρομητή του, είναι απλά αστειότητα

αν κόλλαγε και δε δούλευε σε real time όπως κάνει πάντα, ποιος μου λέει ότι δεν έβγαλαν κάτι από τη κοιλιά τους στη συνέχεια;

απλά έχουν απενεργοποιήσει τη χρέωση είναι πολύ απλό

 

βλέπω όμως ότι γίνεται προσπάθεια να δημιουργηθεί κλίμα τρόμου χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα

 

συνεχίζω να αναρωτιέμαι πώς ακριβώς θα χρεωθώ τα παραπάνω ΜΒ του 1GB που είχα αυτό το μήνα :lol:

 

YΓ όσο για το torrent που έλεγα φυσικά και δε θα κατέβαζα στο κινητό ή έστω και με hotspot σε pc, αλλά internet όσο είμαι εκτός σπιτιού και δουλειάς θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ αβέρτα όπως έκανα έως τώρα και παραπάνω από αυτό μιας και έχει σταματήσει η χρέωση.. αν θεωρείς ότι με "έζωσαν τα φίδια" θα κλείσω τα data και θα κάνω το σταυρό μου γελιέσαι

 

YΓ2 για να ακριβολογούμε, δεν κόλλησε καμιά εφαρμογή. η εφαρμογή δε μετράει δεδομένα από κάποιο μετρητή εγκατεστημένο στη συσκευή, η εφαρμογή παίρνει απλά ενημέρωση από την ίδια τη wind. αν τώρα θες να μου πεις ότι για μερικούς συνδρομητές κόλλησε εδώ και καμιά βδομάδα+ ολόκληρο το σύστημα της wind και δεν έχει βρεθεί κάποιος τεχνικός να διορθώσει το πρόβλημα μάλλον είσαι αρκετά αφελής ή στη wind είναι τελείως ανίκανοι.

τόσα χρόνια που είμαι σε αυτή την εταιρεία θέματα με τα δεδομένα δεν υπήρξαν ποτέ.

όπως και να χει υπερχρεώσεις σε πελάτες δεν παίζει να υπάρξουν και καλό όποιος ισχυρίζεται το αντίθετο να το αποδείξει με στοιχεία, αντί να κάθεται να γράφει βλακείες πίσω από ένα πληκτρολόγιο

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

... το αν κάνω κάτι εν γνώσει μου ή όχι δεν είναι κάτι που μπορεί να αποδείξει κανείς...

 

Τα ειπες ολα. :rolleyes: Φανταζομαι θα μας ενημερωσεις για την οποια εξελιξη.

 

ΥΓ. Δεν σε εζωσαν τα φυδια και εκανες τοσες απανωτες ερωτησεις; Φαντασου και να σε εζωναν. Μια παραγραφο ερωτησεις θα διαβαζαμε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...