Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG Nexus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς admin...

υπαρχουν 2 τοπικ ανοιχτα...αυτό και το επιτέλους το nexus 5. Μήπως θα είναι χρησιμο να ενωθούν;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς admin...

υπαρχουν 2 τοπικ ανοιχτα...αυτό και το επιτέλους το nexus 5. Μήπως θα είναι χρησιμο να ενωθούν;

 

+1 Να γίνει, γιατί έχουν βγει τα μάτια μας να πηγαινοερχόμαστε σε threads.

Link to comment
Share on other sites

Για το ηχείο -και γενικά τις εντάσεις- απλώς είναι θέμα χρόνου -ημερών- να βγει το NexusLouder για 4.4 και τέλος η γκρίνια. Για την κάμερα έχουμε ήδη αποτελέσματα :cool:

 

Δεν διαφωνώ, αλλά θα προτιμούσα να είχαν βάλει ένα ελαφρώς καλύτερο και δυνατότερο ηχείο και όχι το ίδιο μέτριο από εποχής Nexus One.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρονται συνεχώς 3 μειωνεκτηματα της συσκευής ασχέτως ραδιοφώνου η έλλειψης επέκτασης καρτας.

1) μικρη μπαταρία

 

Βγάζω μία μέρα άνετα με φυσιολογική κρίση σε 3G/LTE (εκτός Ελλαδός).

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Nexus 5 στη 16άρα του έκδοση στο skroutz στην τιμή ληστείας των 461 ευρώ. Βέβαια θα πέσει σύντομα προς τα κάτω και μέχρι τα Χριστούγεννα θα την βρίσκουμε στα 360-370 περίπου.

 

Κρίμα που αποφάσισαν τόσο μικρή μπαταρία μόνο και μόνο για να μην φάει πωλήσεις από το (εξαιρετικό) G2.

Link to comment
Share on other sites

460€ δεν ειναι δα και ληστρικά για οποιον βιάζεται εδω και τώρα.Οχι οτι δεν εχει προφανως και το απαραιτητο καπελακι.

Δες και τις αλλες τιμές πιο κάτω...

360-370€ δεν νομίζω να το δουμε σύντομα στην χώρα μας...

Link to comment
Share on other sites

Πλήρως αναμενόμενη τιμή. Στις γνωστές αλυσίδες που φεσώνουν έξτρα λόγω συνδέσεων, να το περιμένετε πάνω από 500€.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή που η ξαδέρφη από Γερμανία έκανε την παραγγελία για το 16GB άσπρο είχε παράδοση σε 4-5 εβδομάδες. Αν μπει κάποιος τώρα θα δει ότι έχει παράδοση στις 22 του μηνός. Τί γίνεται τώρα; Έχει πάει και για μένα η ημερομηνία παραδοσης νωρίτερα ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Στις τιμές αυτές γιατί να μην πάρει κανείς το One h to G2? Δεν έχει κάποιο νόημα η εισαγωγή του σε τόσο υψηλές τιμές. Απο την άλλη 290€ για το 16αρι, έστω και το αμερικάνικο, είναι λουκούμι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Στις τιμές αυτές γιατί να μην πάρει κανείς το One h to G2? Δεν έχει κάποιο νόημα η εισαγωγή του σε τόσο υψηλές τιμές. Απο την άλλη 290€ για το 16αρι, έστω και το αμερικάνικο, είναι λουκούμι!!!!

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλα νομίζω οτι απο Αμερική πληρώνεις περίπου 100€ παραπάνω για δασμους η τελωνείο αν δεν κανω λάθος. Αν μπορούσαμε να το αποφύγουμε αυτό δεν θα το σκεφτόμουν καθόλου και ασ μην δουλευει το LTE.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή που η ξαδέρφη από Γερμανία έκανε την παραγγελία για το 16GB άσπρο είχε παράδοση σε 4-5 εβδομάδες. Αν μπει κάποιος τώρα θα δει ότι έχει παράδοση στις 22 του μηνός. Τί γίνεται τώρα; Έχει πάει και για μένα η ημερομηνία παραδοσης νωρίτερα ή όχι;

Παρόμοια κατάσταση με την δικιά σου.Το αγόρασε συγγενής μου από Γερμανία(16gb) Παρασκευή,1 Νοεμβρίου πρωινές ώρες και ενώ στο playstore έγραφε διαθεσιμότητα 3-4 εβδομάδες,όταν πλήρωσε του έγραφε :παράδοση σε 1-3 εργάσιμες ημέρες.Τελικά παρέλαβε την Τρίτη,5 Νοεμβρίου.Το Ν5 του στάλθηκε από Ολλανδία.Μου το έστειλε με το Γερμανικό Ταχυδρομείο,ασφαλισμένο για 400 ευρώ (με κόστος 11,5 ευρώ) και από σήμερα το πρωί βρίσκεται Ελλάδα.Πιστεύω σε 2-3 μέρες να το έχω στα χέρια μου.....επιτέλους.:)

Πολύ πιθανό να γίνει κάτι παρόμοιο κ με το δικό σου.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Στις τιμές αυτές γιατί να μην πάρει κανείς το One h to G2? Δεν έχει κάποιο νόημα η εισαγωγή του σε τόσο υψηλές τιμές. Απο την άλλη 290€ για το 16αρι, έστω και το αμερικάνικο, είναι λουκούμι!!!!

 

290€ + φοροι αμερικης + τελωνειο

 

και χωρις 4G

και προβληματικη εγγυηση

 

 

δεν νομιζω τακη!!!!!!!!!!!!

(το 32αρι απο αγγλια κοστισε 430€ )

Edited by kargeo
:)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να το παραγγειλω απο Google play Αγγλία. Μονο το g2 με κρατάει πίσω αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν τα 50 ευρώ διάφορα. 1 χρονο τώρα με s3 του έχω αλλάξει Ρομ κέρνελ κλοκαρισμενο και εχω βγάλει το bloatware για να έχω μια συσκευή να τρέχει σωστα. Και όλο αυτό με κούρασε και σκέφτομαι πολύ έντονα το pure android.

Όσοι το έχετε είστε τελικά ευχαριστημένοι; Και δεν μιλάω για κάμερα και ήχο μιας και αυτά θα φτιαχτούν.. Σαν γενική χρήση λέω.

Το 4g στην Ελλάδα σας δουλεύει καλά στην Αθήνα;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να το παραγγειλω απο Google play Αγγλία. Μονο το g2 με κρατάει πίσω αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν τα 50 ευρώ διάφορα. 1 χρονο τώρα με s3 του έχω αλλάξει Ρομ κέρνελ κλοκαρισμενο και εχω βγάλει το bloatware για να έχω μια συσκευή να τρέχει σωστα. Και όλο αυτό με κούρασε και σκέφτομαι πολύ έντονα το pure android.

Όσοι το έχετε είστε τελικά ευχαριστημένοι; Και δεν μιλάω για κάμερα και ήχο μιας και αυτά θα φτιαχτούν.. Σαν γενική χρήση λέω.

Το 4g στην Ελλάδα σας δουλεύει καλά στην Αθήνα;

 

κι εγω με το s3 ημουνα μεχρι που εσπασε η οθονη πριν 15 μερες και πηγα στο ν5 32αρι απο αγγλια

 

το μονο σπαστικο μεχρι στιγμης (αυριο μαλλον παραλαμβανω) ειναι οτι πηρε 8-9 ημερες για να ερθει με κανονικο ταχυδρομειο (ROYALL MAIL + 12€) μεσω ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ!!!!!!!!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

κι εγω με το s3 ημουνα μεχρι που εσπασε η οθονη πριν 15 μερες και πηγα στο ν5 32αρι απο αγγλια

 

το μονο σπαστικο μεχρι στιγμης (αυριο μαλλον παραλαμβανω) ειναι οτι πηρε 8-9 ημερες για να ερθει με κανονικο ταχυδρομειο (ROYALL MAIL + 12€) μεσω ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ!!!!!!!!!!

 

Απλα μια βοήθεια..99 % δεν έχει σπάσει η οθόνη σου αλλά το gorilla glass. Υπάρχει μια πολύ αξιόλογη εταιρεια που σου αλλάζει το γυαλί με 40 ευρώ όλα. Δεν βάζει gorilla αλλά ειναι πολύ καλό και πολλοί έχουν μείνει ικανοποιημένοι. Αν θες σου στςλνω περισσότερα στοιχεια. Περνεις τηλ κλείνεις ραντεβού το πας και σε 2-3 ώρες το περνεις. Όλα αυτά σε περίπτωση που θες να το φτιαξεις. Τα λέω γιατί ο γιος μου έχει ραγίσει το δικο μου και ειχα ψαχτει. Απλα επειδή δεν φαίνεται πολύ δεν το εχω παει ακόμα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να το παραγγειλω απο Google play Αγγλία. Μονο το g2 με κρατάει πίσω αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν τα 50 ευρώ διάφορα. 1 χρονο τώρα με s3 του έχω αλλάξει Ρομ κέρνελ κλοκαρισμενο και εχω βγάλει το bloatware για να έχω μια συσκευή να τρέχει σωστα. Και όλο αυτό με κούρασε και σκέφτομαι πολύ έντονα το pure android.

Όσοι το έχετε είστε τελικά ευχαριστημένοι; Και δεν μιλάω για κάμερα και ήχο μιας και αυτά θα φτιαχτούν.. Σαν γενική χρήση λέω.

Το 4g στην Ελλάδα σας δουλεύει καλά στην Αθήνα;

 

Φίλε μου αν ειναι για 50ε μόνο,θα ειναι.....να μην πας σε g2.Εκτος και αν για 50ε χαλαλίζεις,μεγαλύτερη οθόνη,μεγαλύτερη μπαταρία και καλύτερη/μεγαλυτερη κάμερα...αν αυτά σου φαίνονται λίγα τότε πας σε Ν5.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μονο και μονο η μπαταρια ειναι λογος να μην το παρεις και να πας σε g2. Δεν μπορω να συνεχισω να ζω με το ιδιο αγχος που εχω με το Ν4. Αλλωστε παρομοιο hardwre εχουν ολο και καποια ρομ σταθερη θα βγει με 4.4

 

Αληθεια καποιος που εχει ηδη το Ν5 μπορει να μας πει τι γινεται με την αυτονομια?

Link to comment
Share on other sites

Απ ολα αυτά που αναφέρεται μονο η μπαταρία με ενδιαφέρει. Το 5 πχ με το 5.2 ίντσες δεν μου λέει και πολλά. Επίσης για κάμερα ως χομπιστας έχω μια καλη dslr αλλά ακόμα και για τη συσκευή ηδη στο xda έχει βγει το πρώτο patch. Τώρα περί μπαταρίας έχω το κινητό το χρησιμοποιώ απο το μεσημέρι και μετά μιας και το πρωί γραφείο είμαι όλη μέρα μπροστά στο PC. Ας μπορουσα να το πιάσω και το n5 για 2 λεπτα και θα αποφασιζα. Για μένα ενα πολύ μεγαλο θετικό είναι το πλαστικό σαν γόμα στο μαυρο χρωμα του n5 που εκτός απο grip του προσφέρει και περισσότερο προστασία. Το g2 έχει αυτό το πλαστικό της Samsung που σε εμένα με τον γιο μου έχει ξεβαψει όλο γύρω γύρω. Τι να πω...πολύ μπερδεμένος.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον είναι στοκ και θέλει ποσοστό στην μπαταρία. Το πρόβλημα είναι οτι φαίνεται μόνο όταν είναι 30% και κάτω. Δε χρειαζεται root. Γίνεται μέσω adb ή εγκατάσταση ενός apk.

http://goo.gl/1wymhJ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να το παραγγειλω απο Google play Αγγλία. Μονο το g2 με κρατάει πίσω αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν τα 50 ευρώ διάφορα. 1 χρονο τώρα με s3 του έχω αλλάξει Ρομ κέρνελ κλοκαρισμενο και εχω βγάλει το bloatware για να έχω μια συσκευή να τρέχει σωστα. Και όλο αυτό με κούρασε και σκέφτομαι πολύ έντονα το pure android.

Όσοι το έχετε είστε τελικά ευχαριστημένοι; Και δεν μιλάω για κάμερα και ήχο μιας και αυτά θα φτιαχτούν.. Σαν γενική χρήση λέω.

Το 4g στην Ελλάδα σας δουλεύει καλά στην Αθήνα;

 

Σαν γενική χρήση δεν υπάρχει πιο γρήγορο, άμεσο σε απόκριση, ομαλό και απροβλημάτιστο χωρίς κολληματα ανδροειδες όχι από το Ν5 αλλά και από το Ν4! Μόνη εξάιρεση το ΟΝΕ που είναι εφάμιλλο και ίως καλύτερο σε κάποιους τομείς. Αν δεν σε απασχολεί ιδιαίτερα τα γνωστά του μειονεκτήματα, θα δεις άλλη εμπειρία χρήσης με στοκ Νεξους.

 

Μπαταρία ούτως ή άλλως κάθε βράδυ, ολα μου τα τηλέφωνα ως τώρα, μπαίνουν για φόρτιση, αν θα γίνει αυτό με 15% αντί 30% πχ, μικρή διαφορά έχει για εμένα.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται βρε παιδια να το φορτισετε.Χρησιμοποιηστε το και γυρω στο 20% βαλτε το για φορτιση μεχρι το 100%

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα:thanks::respect:

 

να το βαλω για φορτιση η να περιμανω να αδειασει εντελως η μπαταρια?

 

ΠΟΤΕ μην περιμένεις ν' αδειάσει τελείως μια μπαταρία μιας και της κάνεις κακό! (Μην μπούμε σε τεχνικές λεπτομέρειες δεν αξίζει!) Αυτό που σου προτείνω είναι αυτό που σου λέει και ο άλλος φίλος, να το χρησιμοποιήσεις μέχρι να πάει στο 10-20% και μετά βάλτο στην πρίζα! (Εγώ το παραπάνω, το ακολουθώ πολλά χρόνια σε όλες μου τις φορτίσεις, όχι μόνη στην πρώτη αλλά γενικά/καθημερινά και πίστεψέ με έχω ακόμα κινητά της προηγούμενης δεκαετίας που έχουν τούμπανο μπαταρία....:lol::D )

Καλορίζικο το εργαλείο και να μας πεις εντυπώσεις!!:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...