Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG Nexus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

off topic

Δεν σταματαμε αυτη τη κουβεντουλα με το buy and sell και ποσο πουλανε καποιοι καημενοι;Το περυσι περασε,φετος η lg και η google δεν τους εκαναν τη χαρη.Τι να κανουμε;

 

On topic

Τρεχει κανεις με ART runtime αντι dalvik να μας πει εντυπωσεις;Μολις φορτισα στο 100% και το εβαλα σε ART,οι εφαρμογες τρεχουν κανονικα οποτε θελω να δω και τη συμπεριφορα της μπαταριας.Με σιγουρια μπορω να πω οτι μεχρι χθες η μπαταρια τρωγοταν απο το wlan (wifi)

 

Titanium backup force close :-(

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι το αμερικανικο μοντελο:cry::!:

 

Δεν ήξερα λεπτομέρειες,απλά το είδα και το πόσταρα :)

το μαγαζί κάποιες φορές φημίζεται για την αγάπη που τρέφει προς τα "εξωτικά" προιόντα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχει το πιο μεγάλο επεξεργαστή χρονισμένο στα 2.3 στα αποτελέσματα είναι σχεδόν πάντα κάτω από note 3, lg g2 kai z1 μήπως έχει να κάνει και με το νέο android?
Link to comment
Share on other sites

Titanium backup force close :-(

 

Το titanium και το Whats up messenger έχουν FC σίγουρα.

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχει το πιο μεγάλο επεξεργαστή χρονισμένο στα 2.3 στα αποτελέσματα είναι σχεδόν πάντα κάτω από note 3, lg g2 kai z1 μήπως έχει να κάνει και με το νέο android?

 

εχει να κανει με το οτι οι υπολοιποι πειραζουν τα benchmarks προς οφελος τους.

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

 

On topic

Τρεχει κανεις με ART runtime αντι dalvik να μας πει εντυπωσεις;Μολις φορτισα στο 100% και το εβαλα σε ART,οι εφαρμογες τρεχουν κανονικα οποτε θελω να δω και τη συμπεριφορα της μπαταριας.Με σιγουρια μπορω να πω οτι μεχρι χθες η μπαταρια τρωγοταν απο το wlan (wifi)

 

Titanium backup force close :-(

 

Επιτέλους σοβαρό post.αντί να κοιτάμε τα ουσιώδη ασχολούμαστε με τιμές και χιλιοειπωμένα πράγματα.περιμένω τις εντυπώσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονη της συσκευης μεσα στην εβδομαδα το μονο που με ενοχλει απο αυτα που διαβαζω ειναι η αποδοση του ηχειου. Προερχομαι απο το HTC One X που υστερουσε σε αυτον τον τομεα και θα ηθελα το κατι παραπανω. Ειδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σοβαρό post.αντί να κοιτάμε τα ουσιώδη ασχολούμαστε με τιμές και χιλιοειπωμένα πράγματα.περιμένω τις εντυπώσεις σου.

 

Το γυρισα σε dalvik μιας και οπως εγραψα με ART το titanium backup εκανε force close και ο φιλος πιο πανω εγραψε και για το whatsapp.Το test που θα κανω ειναι να το,αφησω stock με ART να δω πως θα παει.Σε κανα 2 μερες θα γραψω εντυπωσεις.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να κοιτατε τα benchmarks.. Η συσκευή σκοτώνει και φαίνεται σε ολα τα review που κυκλοφορούν. Ο συνδυασμός snapdragon 800 με 2 γιγα μνήμη και τη κάρτα γραφικών που φοράει απλα πετάει. Ακριβώς τα ίδια φοράει και το g2.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το γυρισα σε dalvik μιας και οπως εγραψα με ART το titanium backup εκανε force close και ο φιλος πιο πανω εγραψε και για το whatsapp.Το test που θα κανω ειναι να το,αφησω stock με ART να δω πως θα παει.Σε κανα 2 μερες θα γραψω εντυπωσεις.

 

Μια από τα ίδια...

Δεν μου έπαιζε το whatsapp

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα με ενα νεο nexus 5 που εφτιαξα.

Ποιοτητα καατασκευης εξαιρετικη, αλλα του nexus 4 μου φαινεται με ολιγην μεγαλυτερη προσοχη στη λεπτομερεια.

Οχι, το πλαστικο πισω δεν μου αρεσει,μου δινει την αισθηση οτι ανοιγει για να αλλαζει η μπαταρια, οχι ενιαιας συσκευης.

Μπαταρια αρκετα καλυτερη, 3.8 sot, 28 ωρες ανοιχτο συνολικα, μιση χρηση με wifi, αλλη μιση σε 3g.

Βεβαια του nexus μOY δεν θυμαμαι πια πως ηταν το πρωτο καιρο, μετα την αλλαγη της θα το ξαναδω.

Aρκετα ωραια οθονη, sharp, ελαχιστα πιο πιστη στα χρωματα απο stock nexus 4.

Καμια διαφορα σε καθημερινη χρηση σε οσο αφορα τη ταχυτητα χρησης.

Καμια διαφορα σε ταχυτητα notifications η κατι αλλο.

Ωραιες οι αλλαγες της 4.4.

Με τα ολιγα σε καμια περιπτωση δεν αλλαζω απο N4 για τη χρηση που του κανω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα με ενα νεο nexus 5 που εφτιαξα.

Ποιοτητα καατασκευης εξαιρετικη, αλλα του nexus 4 μου φαινεται με ολιγην μεγαλυτερη προσοχη στη λεπτομερεια.

Οχι, το πλαστικο πισω δεν μου αρεσει,μου δινει την αισθηση οτι ανοιγει για να αλλαζει η μπαταρια, οχι ενιαιας συσκευης.

Μπαταρια αρκετα καλυτερη, 3.8 sot, 28 ωρες ανοιχτο συνολικα, μιση χρηση με wifi, αλλη μιση σε 3g.

Βεβαια του nexus μOY δεν θυμαμαι πια πως ηταν το πρωτο καιρο, μετα την αλλαγη της θα το ξαναδω.

Aρκετα ωραια οθονη, sharp, ελαχιστα πιο πιστη στα χρωματα απο stock nexus 4.

Καμια διαφορα σε καθημερινη χρηση σε οσο αφορα τη ταχυτητα χρησης.

Καμια διαφορα σε ταχυτητα notifications η κατι αλλο.

Ωραιες οι αλλαγες της 4.4.

Με τα ολιγα σε καμια περιπτωση δεν αλλαζω απο N4 για τη χρηση που του κανω εγω.

 

μηπως μπορεις να μου φτειαξεις και μενα ενα:p:p:p:p:p

:)
Link to comment
Share on other sites

to nexus5 σαν μπαταρια ειναι ενα κινητο στον μεσο ορο ελαχιστα πιο πανω.

3 ωρες με 3g και 5,5 ωρες με wifi max... ολα ανοικτα με κλησεις και την οθονη στο 35% σαν ενταση φωτ.

 

δεν θα το συγκρινω με αλλα κινητα αλλα δεν υπερισχυει σε αυτον τον τομεα.

Ομως ειναι απολυτως ικανοποιητικη.

Πιστευω με το καταλληλο χαδι απο το xda μια και το κινητο απο δυναμη ειναι τερας,παμε ανετα για 6ωρες + οθονη με πειραγμενα kernels.

 

επισης πιστευω ειναι κορυφαια αγορα αυτην την στιγμη αλλα καλο ειναι το 32αρι να το αγοραζουν κατασταλαγμενοι χρηστες.

ειναι πιο vfm το 16αρι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνω μια ερώτηση και όποιος ξέρει απαντάει...

 

Έστω ότι έχεις συγγενή Αμερική και μπορεί να σου φέρει N5 ... , υπάρχει τρόπος να ξέρω αν είναι North America ή Rest of the world edition? Σε ρωτάει όταν πας να παραγγείλεις στο Αμερικάνικο Play store?

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνω μια ερώτηση και όποιος ξέρει απαντάει...

 

Έστω ότι έχεις συγγενή Αμερική και μπορεί να σου φέρει N5 ... , υπάρχει τρόπος να ξέρω αν είναι North America ή Rest of the world edition? Σε ρωτάει όταν πας να παραγγείλεις στο Αμερικάνικο Play store?

 

Κατα 99% σου φέρνει το αμερικανικό χωρίς να σε ρωτήσει,αλλά ας μας πει κάποιος στα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση τα LTE bands να γινουν στο μέλλον κοινά όπως τα gsm κι έτσι να έχει 4G παγκοσμίως το N5? το λέω γιατί οι LTE bands 1 kai 5 ειναι κοινες και στις 2 εκδοσεις..
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτοι χρόνοι (αν είναι αλήθεια) με Cataclysm rom και franco.Kernel

Πάντως όσοι έχουν ενεργοποίηση το ART ανφερουν οτι έχουν δει μεγάλη διαφορά στην μπαταριά .

13+-+3

13+-+2

13+-+1

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη δεν χρειαζεται cataclysm και franco.Με stock rom φαινεται σχετικα γρηγορα οτι το ART βοηθαει τη μπαταρια.Προσωπικα το εβγαλα γιατι καποιες εφαρμογες εχουν θεματα.Σιγουρα ομως ειναι μια κινηση προς τη σωστη κατευθυνση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη δεν χρειαζεται cataclysm και franco.Με stock rom φαινεται σχετικα γρηγορα οτι το ART βοηθαει τη μπαταρια.Προσωπικα το εβγαλα γιατι καποιες εφαρμογες εχουν θεματα.Σιγουρα ομως ειναι μια κινηση προς τη σωστη κατευθυνση

 

Πως θα το βάλουμε και μεις οι αρχάριοι σε τέτοια ρε παιδια ;;;

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τους ήχους κλήσης ;;; Κατέβασα στην μνήμη του τηλεφώνου ένα mp3 αλλά δεν μου το βλέπει σαν ringtone. Για βοηθάτε λίγο :)

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το βάλουμε και μεις οι αρχάριοι σε τέτοια ρε παιδια ;;;

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τους ήχους κλήσης ;;; Κατέβασα στην μνήμη του τηλεφώνου ένα mp3 αλλά δεν μου το βλέπει σαν ringtone. Για βοηθάτε λίγο :)

 

To art ενεργοποίησε το απο developers option >select runtime

Το ringtone το μετέφερες στο τηλέφωνο με usb και το έβαλες στον ringtone file ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν το μετέφερα πουθενά γιατί δεν έχω κάποιον file manager. Επομένως φαντάζομαι ότι θα χρειαστεί να κατεβάσω έναν για να μπορώ να διαχειριστώ τα αρχεία μου ε;

 

Για να γίνω όμως developer θα πρέπει να πάω ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ - ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΚΔΟΣΗΣ - και να πατήσω πάνω του 7 φορές σωστά ;;;

 

Επίσης διάβασα ότι επηρεάζει κάποιες εφαρμογές από το να λειτουργούν. Αν το απενεργοποιήσω το ART πως μπορώ πλέον να γυρίσω στην κανονική έκδοση και να μην με εμφανίζει ως προγραμματιστή ;;;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν το μετέφερα πουθενά γιατί δεν έχω κάποιον file manager. Επομένως φαντάζομαι ότι θα χρειαστεί να κατεβάσω έναν για να μπορώ να διαχειριστώ τα αρχεία μου ε;

 

Για να γίνω όμως developer θα πρέπει να πάω ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ - ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΚΔΟΣΗΣ - και να πατήσω πάνω του 7 φορές σωστά ;;;

 

Επίσης διάβασα ότι επηρεάζει κάποιες εφαρμογές από το να λειτουργούν. Αν το απενεργοποιήσω το ART πως μπορώ πλέον να γυρίσω στην κανονική έκδοση και να μην με εμφανίζει ως προγραμματιστή ;;;

 

Για να γινεις developer,ναι πρεπει να πατησεις καποιες φορες πανω στον αριθμο εκδοσης.Θα σου συνιστουσα να μη γυρισεις σε ART.Να αφησεις το runtime σε dvm (dalvik).Για να μη σε εμφανιζει ως προγραμματιστη θες factory reset (γιατι το θες αυτο;δεν υπαρχει λογος)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...