Jump to content

Neken N6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και τωρα το δυσκολο. νομιζα οτι screen και touch ειναι μαζι , αλλα ειναι ξεχωριστα. η οθονη δειχνει κανονικα ολλα , μονο εντολες δεν δεχετε. αρα ειναι το touch ? οπτικα δεν εχει καποιο σπασιμο / ραγισμα πουθενα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χτες προσπάθησα να βγάλω την οθόνη , αλλά είναι σαν κολλημένη. έχει ανοίξει κανείς το τηλέφωνο και θέλει να μοιραστεί πως αφαιρείτε?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει δυο μέρες τώρα που προσπαθώ να κάνω σύνδεση στο wifi και κολλαει στο λήψη διεύθυνσης ip..εχω δοκιμάσει όμως μονο στο δικο μου wifi..γνωρίζει κανεις τι πρεπει να κάνω για να διορθωθεί??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σας. Μπορει καποιος που εχει το συγκεκριμενο κινητο τι υποδοχη για hands-free εχει? Δεν λειτουργουν παρα με εναν ανταπτορα που μου χαλασε και τωρα δεν ξερω τι ακριβως ανταπτορας ηταν και δεν ξερω τι ψαχνω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χαίρετε παιδιά. Συγγνώμη αν δεν είναι εδώ το σωστό σημείο για αυτό το θέμα.

Πριν κανένα 2-μηνο περίπου αγόρασα στην αδερφή μου ένα Neken N6 από AliExpress. Όλα μια χαρά μέχρι που κάποια στιγμή σταμάτησε να λειτουργεί το μικρόφωνο του κινητού. Στην κλήση, δηλαδή, δεν την ακούω όταν μιλάει αλλά εκείνη κανονικά. Μίλησα με τον πωλητή στο AliExpress (ο οποίος αργούσε να απαντήσει) και μου είπε να επαναφέρουμε εργ. ρυθμίσεις. Αν και μου φαινόταν ότι απλά είπε μια βλακεία για να μας ξεφορτωθεί, καλού-κακού το κάναμε αλλά τίποτα (όπως και φανταζόμουν). Μετά συνέχισε να με αγνοεί όταν ρωτούσα για το πως και που να του το στείλω. Προσπάθησα, αφού βρήκα την ιστοσελίδα της Neken (στα κινέζικα μόνο δυστυχώς-να ναι καλά το Google Translate) να βρω κάποιο e-mail επικοινωνίας ή να μιλήσω στο live chat. E-mail δε βρήκα και το live chat συνέχεια ότι ώρα και να μιλήσω λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Έχω δει posts και εδώ μέσα για το Ν6, οπότε μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Χαίρετε παιδιά. Συγγνώμη αν δεν είναι εδώ το σωστό σημείο για αυτό το θέμα.

Πριν κανένα 2-μηνο περίπου αγόρασα στην αδερφή μου ένα Neken N6 από AliExpress. Όλα μια χαρά μέχρι που κάποια στιγμή σταμάτησε να λειτουργεί το μικρόφωνο του κινητού. Στην κλήση, δηλαδή, δεν την ακούω όταν μιλάει αλλά εκείνη κανονικά. Μίλησα με τον πωλητή στο AliExpress (ο οποίος αργούσε να απαντήσει) και μου είπε να επαναφέρουμε εργ. ρυθμίσεις. Αν και μου φαινόταν ότι απλά είπε μια βλακεία για να μας ξεφορτωθεί, καλού-κακού το κάναμε αλλά τίποτα (όπως και φανταζόμουν). Μετά συνέχισε να με αγνοεί όταν ρωτούσα για το πως και που να του το στείλω. Προσπάθησα, αφού βρήκα την ιστοσελίδα της Neken (στα κινέζικα μόνο δυστυχώς-να ναι καλά το Google Translate) να βρω κάποιο e-mail επικοινωνίας ή να μιλήσω στο live chat. E-mail δε βρήκα και το live chat συνέχεια ότι ώρα και να μιλήσω λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Έχω δει posts και εδώ μέσα για το Ν6, οπότε μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω;

 

προφανως και ειναι θεμα του μικροφωνου και οχι factory reset.πρεπει να το πας σε καποιο τοπικο Mobile center αν δεν βγαζεις ακρη να το στειλεις πισω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχει 1 βδομαδα που πηρα το Νεκεν Ν6 με την μπαταρια 3000mAh βλεπω ομως πρωτον οτι ξεφοτιζει πολυ ευκολα και χωρις ιδιαίτερη χρηση μου κρατει 1.5 μερα περιπου και 2ον βλεπω οτι κλεινει καμια φορα μονο του το κινητό και μαλιστα σημερα ειδα οτι ειχα 14% μπαταρια. εκλεισε μονο του και οταν το ανοιξα πηγε στα 41% βεβαια μετα κατεβαινε σιγα σιγα απο μονο του μεχρι που εφτασα παλι στο 14% ο λογος που κλεινει το κινητο μονο του ξερει κανενας γιατι γινετε???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χρειαζεται να κανεις calibration την μπαταρία για να "συγχρονισεις"

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

το δικο μου θεμα με τον Νεκενα δε βλεπω να το σωνω.εδω και 6 μηνες τρωει καθε μηνα ενα μηνυμα Process system is not responding στην εκκινηση με επιλογη ΟΚ/Κλεισιμο και στο πρωτο restart δεν ξαναμπαινει.Κολλαει μονιμα στο boot.Ξεκολλαει μονο με factory defaults

 

oυτε custom rom του εχω βαλει ουτε το εχω πειραξει.δοκιμασα διαφορες εφαρμογες να αφαιρεσω.antivirus εχω - δεν εχει ιους.τοχω ψαξει σε ολα τα sites κι ακρη δεν εχω βρει.Ενας φιλος που εχει παρει ενα ιδιο απο ebay δεν εχει κανενα θεμα.το δικο απο το Pandawill δυστυχως παρουσιαζει αυτο το προβλημα και φως δε βλεπω.ειμαι ηδη σε αγορα για αλλο και παιδευομαι 3 μηνες με τις παπατζες του aliexpress....μην παρετε απο εκει κινητο με την καμμια.μουφες ολα!!

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου θεμα με τον Νεκενα δε βλεπω να το σωνω.εδω και 6 μηνες τρωει καθε μηνα ενα μηνυμα Process system is not responding στην εκκινηση με επιλογη ΟΚ/Κλεισιμο και στο πρωτο restart δεν ξαναμπαινει.Κολλαει μονιμα στο boot.Ξεκολλαει μονο με factory defaults

 

oυτε custom rom του εχω βαλει ουτε το εχω πειραξει.δοκιμασα διαφορες εφαρμογες να αφαιρεσω.antivirus εχω - δεν εχει ιους.τοχω ψαξει σε ολα τα sites κι ακρη δεν εχω βρει.Ενας φιλος που εχει παρει ενα ιδιο απο ebay δεν εχει κανενα θεμα.το δικο απο το Pandawill δυστυχως παρουσιαζει αυτο το προβλημα και φως δε βλεπω.ειμαι ηδη σε αγορα για αλλο και παιδευομαι 3 μηνες με τις παπατζες του aliexpress....μην παρετε απο εκει κινητο με την καμμια.μουφες ολα!!

αναλογα ποιο neken n6 εχεις, κατεβασε rom απο το needrom και κανε εγκατασταση με το flash tools. μονο αυτο θα σε σωσει. Σε γενικες γραμμες παντως δεν βγηκαν και πολυ καλα τα εν λογω κινητα, εχουν φοβερα ποιοτικο hardware (βλεπε ηχο-δεν ζεστενονται-κλπ κλπ) αλλα απο θεμα λειτουργικου, μαυρο χαλι, το ιδιο και η μπαταρια τους, μια πληρης και μια αδεια. Εγω ειχα φερει 2 κομματια, και τα δυο προβληματα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια εμενα εκει που λειτουργουσε κανονικα εκλεισε και δεν ξανανοιγε. Το δοκιμασα και με άλλη μπαταρια αλλα τζιφος.παιζει να καηκε . .Ειχα το 2/32.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα εκει που λειτουργουσε κανονικα εκλεισε και δεν ξανανοιγε. Το δοκιμασα και με άλλη μπαταρια αλλα τζιφος.παιζει να καηκε . .Ειχα το 2/32.

οταν το συνδεεις στον Η/Υ κανει τον χαρακτηριστικο ηχο? φορτιζει? πως να καηκε?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κοίταξα και εγώ το κινητο το συγκεκριμένο. Αν το βάλεις να το φορτισεις δεν ανάβει κανένα λαμπάκι οτι φορτίζει.με οποιοδήποτε φορτιστη.Στον υπολογιστή όταν συνδέσεις το usb κανει τον χαρακτηριστικό ήχο αλλά παλι λαμπάκι στο κινητό δεν ανάβει κ στην διαχείρηση συσκευών δεν φορτώνει το ΜΤ69ΧΧ preloader

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κοίταξα και εγώ το κινητο το συγκεκριμένο. Αν το βάλεις να το φορτισεις δεν ανάβει κανένα λαμπάκι οτι φορτίζει.με οποιοδήποτε φορτιστη.Στον υπολογιστή όταν συνδέσεις το usb κανει τον χαρακτηριστικό ήχο αλλά παλι λαμπάκι στο κινητό δεν ανάβει κ στην διαχείρηση συσκευών δεν φορτώνει το ΜΤ69ΧΧ preloader

 

εφοσον κανει ηχο, εχεις ελπιδες, κατα την συνδεση σε η/υ κρατα πατημενο το vol+ ή to vol-

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

εφοσον κανει ηχο, εχεις ελπιδες, κατα την συνδεση σε η/υ κρατα πατημενο το vol+ ή to vol-

το δοκιμασα αλλα δν κανει τιποταα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει βρέθηκε αφορμή για να του παραγκειλουμε τo meizu m2 note....:lol:

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχω το neken n6 δεν μου βρισκει το gps παρακαλω εαν εχει συμβει σε σας ας μου πειτε τι να κανω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω το neken n6 δεν μου βρισκει το gps παρακαλω εαν εχει συμβει σε σας ας μου πειτε τι να κανω ευχαριστω

 

Αυτό το έχεις δοκιμάσει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το neken n6 δεν μου συνδαιεται στο ιντερνετ παταω συνδεση και κολαει στο

Ληψη διευθηνσης IP τι να κανω εχει καποιος αλλος αντιμετοπησει παρομειο προβλημα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...