Jump to content

Neken N6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα το τηλέφωνο είναι κορυφή το αγόρασα απο ebay 140 ευρώ το 32G με απλό ταχυδρομείο συστημένο ήρθε σε 10 ημέρες και γλυτώνεις το τελωνείο (neken mobile) πολύ καλός πωλητής. όσον αφορά το τηλέφωνο όντως σβήνει η οθόνη όταν καλέσεις και μετά, αλλά το πρόβλημα το έλυσα με το hands free βάζοντας το δεν τρώς την ακτινοβολία και η οθόνη παραμένει ανοιχτή κάτι ξέρει ο κινέζος :lol: μεχρι στιγμής δεν έχω αντιμετώπισή κανένα πρόβλημα και το έχω φορτώσει αρκετά και το τηλεφωνάκι πάει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια...εχω το συγκεκριμενο κινητο εδω και ενα μηνα...το προβλημα που αναφερατε με τις κλησεις ευτυχως δεν το εχω...εμενα μου εχει παρουσιασει καποιο αλλο προβλημα απο τη πρωτη μερα που το πηρα και το οποιο μπορω να πω μου εχει σπασει τα νευρα...το προβλημα αυτο ειναι με το κλειδωμα της οθονης...δηλαδη οταν το κλειδωνω το κινητο σε καποια φαση μετα απο 1 η 2 λεπτα μπορει και αμεσως να μου ανοιξει την οθονη λες και εχω πατησει το κουμπι του κλειδωματος λες και θελω να δω την ωρα ας πουμε...δεν ξερω τι μπορει να φταει ωστε να το ψαξω καλυτερα διοτι τυχαινει να ειναι και το πρωτο μου android...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εχω το συγκεκριμενο κινητο εδω και ενα μηνα...το προβλημα που αναφερατε με τις κλησεις ευτυχως δεν το εχω...εμενα μου εχει παρουσιασει καποιο αλλο προβλημα απο τη πρωτη μερα που το πηρα και το οποιο μπορω να πω μου εχει σπασει τα νευρα...το προβλημα αυτο ειναι με το κλειδωμα της οθονης...δηλαδη οταν το κλειδωνω το κινητο σε καποια φαση μετα απο 1 η 2 λεπτα μπορει και αμεσως να μου ανοιξει την οθονη λες και εχω πατησει το κουμπι του κλειδωματος λες και θελω να δω την ωρα ας πουμε...δεν ξερω τι μπορει να φταει ωστε να το ψαξω καλυτερα διοτι τυχαινει να ειναι και το πρωτο μου android...

 

καποια εφαρμογη λογικα σου κανει wake το τηλεφωνο..

 

μην ψαρωνεις οτι φταιει το νεκεν το κακο..

πολλα απτα ανδροειδη που ειχα ετσι ..:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και δεν μπορω να ακουσω απο το ακουστικο, οταν το αλλαζω σε μεγαφωνο ακουγεται κανονικα, ξερει κανεις τι μπορει να εχει?
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και δεν μπορω να ακουσω απο το ακουστικο, οταν το αλλαζω σε μεγαφωνο ακουγεται κανονικα, ξερει κανεις τι μπορει να εχει?

 

φιλος με ενα φησυτηρι:rolleyes: φυσηξε ενα κινεζικο ζτε

να καθαρισει

κ κουνηθηκε το μικροφωνο..

 

αλλαγη μικροφωνου με 10 ευρω τσακ μπαμ σε μαγαζακι ομονοιας..δεν μου πε ποιο αλλα ολα εκει ιδια δουλεια

κανουνε:)

 

το αληθινο ερωτημα που με βασανιζει ειναι νεκεν ν6 ή inew v3??

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, έχω αγοράσει τo neken n6 απο το ebay. δυστιχως έχει ενα πρόβλημα όταν παιρνω τηλέφωνο σβήνει η οθόνη μήπως ξέρετε τι έχει ή πως μπορώ να το φτιαξω?? :(
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και Neken N6 pro οκταπύρηνο http://www.pandawill.com/neken-n6-pro-smartphone-mtk6592-2gb-16gb-50-inch-fhd-screen-android-42-otg-p85667.html και υπάρχει και σε 32άρι, το έχει παραγγείλει κανείς σας?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου ήρθε τετραπύρηνο σήμερα...πάει σφαίρα και το έχω σκίσει στα παιχνίδια και τις

εφαρμογές και κανένα πρόβλημα όταν παίρνω κλήση που είπαν μερικοί...μπόλις το απομακρύνω από το αυτί

φωτίζει η οθόνη κανονικά ίσως με μια μικρή καθυστερησούλα που όταν θες να κάνεις αναπάντητη ίσως το σηκώσει

αλλά οκ i can live with that!

από geekbuying τσατίστηκα γιατί ζήτησα ρουτ...πλήρωσα 5 usd και με γράψαν στα....χωρίς ρουτ μου ήρθε.

ίσως το μόνο ελλάτωμα είναι πως στο sony που είχα το μικρόφωνο ήταν πολύ δυνατά και άκουγα και χωρίς να έχω το αυτί κολλημένο στο κιν...το μικρόφωνο του θέλει να χεις κολλημένο το αυτί και οκ ακούς νορμάλ,απλά λέω τις διαφορές με το παλιό μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Παρακαλώ επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό, μπορεί να αναφέρει κάποιος χρήστης/ κάτοχος για απόδοση χρήσης/μπαταρίας!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Με κανονική χρήση και λίγα παιχνιδάκια θα σου βγάλει 2 μερούλες...

τώρα αν το χρησιμοποιείς πολλές ώρες με surfing κτλπ 1 μερούλα άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως να κάνω να δουλέψει το IGO ?

Μου βγάζει μήνυμα το λογισμικό

user interface resolution 1080x1920 is not supported. exiting application,

τι μπορώ να κατεβάσω και από που?

 

το βρήκα!έπρεπε να αλλάξω το data.zip το βρήκα για την ανάλυση αυτή.

Edited by bkan82
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και Neken N6 pro οκταπύρηνο http://www.pandawill.com/neken-n6-pro-smartphone-mtk6592-2gb-16gb-50-inch-fhd-screen-android-42-otg-p85667.html και υπάρχει και σε 32άρι, το έχει παραγγείλει κανείς σας?

 

Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον, για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους

 

Είμαι καινούριος στο site και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το neken n6. Το κινητό το αγόρασα πριν από ένα μήνα. Του έβαλα δυο κάρτες sim, η μια είναι σύνδεση και η άλλη καρτοκινητό από την ίδια εταιρεία. Μερικές φορές (όχι συνέχεια) όταν κάνω κλήση από την σύνδεση μου βγάζει μια ειδοποίηση ότι << ο πομπός είναι απενεργοποιημένος >> καλεί δυο τρεις φορές, σταματά η κλήση, χάνεται το σήμα και από τις δυο sim και μου κλειδώνει και τις δυο τις sim ( ζητάει pin). Μίλησα με την εταιρεία και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με καμία από τις δυο κάρτες. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό; Είναι κάποια ρύθμιση του κινητού; Είναι θέμα της εταιρείας; Είναι κάποια ρύθμιση στις sim; Έχει τύχει σε κάποιον άλλο με δίκαρτο κινητό; Όποιος γνωρίζει σχετικά παρακαλώ να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους. εχω μια εβδομαδα το neken n6 και σβηνει η οθονη οταν κανω κλησεις. πως γινεται η αναβαθμιση της ROM γιατι ειμαι ασχετος με αυτα; ευχαριστω εκ των προτερων.

απαντώ (με καθυστέρηση γιατι είχα καιρω να μπω στο forum) ότι η λύση που πέρασα υπάρχει εδώ:

 

επειδή δίνει ΄δύο επιλογές, η επιλογή που εφάρμοσα ήταν "Neken N6 - Feiteng V5 - New Screen"

υπάρχουν βεβαια και αλλες ROM για το neken, απλά αυτή διαπίστωσα ότι δουλεύει. Για να κατεβάσετε αρκεί να κάνετε εγγραφή στο site (με μια διεύθυνση email, συνήθη πράγματα). Το εργαλείο για την μεταφορά της ROM στο κινητό μέσω USB είναι το Flash Tools, λινκ στην ίδια σελίδα. Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by Thrillington
Link to comment
Share on other sites

137 ευρω εδω:http://www.pandawill.com/happy-hour/

να το χτυπησω,αξιζει σαν κινητο?Αντικειμενικα τι γνωμη εχετε οι κατοχοι?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να παραθέσω απλά την αποψή μου. ΑΞΙΖΕΙ μέχρι και το τελευταίο σεντ......Οταν με τα ίδια λεφτά στην Ελληνική αγορά παίρνεις :X

 

Μία ερώτηση: To έχει κάνει κανείς update πέρα του 4.2.1 ???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μοντέλο το έχει πάρει κάποιος?

http://www.pandawill.com/neken-n6-smartphone-2gb-32gb-50-inch-ips-fhd-screen-mtk6589t-quad-core-android-42-p83786.html

CPU MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 32GB

RAM 2GB

και φθηνότερο από το μοντέλο με το 1 GB ($154.99), μου ξεφεύγει κάτι?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Είμαι καινούριος στο site και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το neken n6. Το κινητό το αγόρασα πριν από ένα μήνα. Του έβαλα δυο κάρτες sim, η μια είναι σύνδεση και η άλλη καρτοκινητό από την ίδια εταιρεία. Μερικές φορές (όχι συνέχεια) όταν κάνω κλήση από την σύνδεση μου βγάζει μια ειδοποίηση ότι << ο πομπός είναι απενεργοποιημένος >> καλεί δυο τρεις φορές, σταματά η κλήση, χάνεται το σήμα και από τις δυο sim και μου κλειδώνει και τις δυο τις sim ( ζητάει pin). Μίλησα με την εταιρεία και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με καμία από τις δυο κάρτες. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό; Είναι κάποια ρύθμιση του κινητού; Είναι θέμα της εταιρείας; Είναι κάποια ρύθμιση στις sim; Έχει τύχει σε κάποιον άλλο με δίκαρτο κινητό; Όποιος γνωρίζει σχετικά παρακαλώ να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με 3 ΝΕΚΕΝ. Ειδικά με τη WIND! Σε πρώτη φάση, απενεργοποίηση του 3G και δουλεύει, αλλά δεν είναι αυτό λύση. Στο ψάξιμο είμαι ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αυτό το μοντέλο το έχει πάρει κάποιος?

http://www.pandawill.com/neken-n6-smartphone-2gb-32gb-50-inch-ips-fhd-screen-mtk6589t-quad-core-android-42-p83786.html

CPU MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 32GB

RAM 2GB

και φθηνότερο από το μοντέλο με το 1 GB ($154.99), μου ξεφεύγει κάτι?

 

Καμιά ιδέα για αυτό που ρώτησε ο hoannis;

Με τέτοια χαρακτηριστικά θα έπρεπε να είχε ξεπουλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μοντέλο το έχει πάρει κάποιος?

http://www.pandawill.com/neken-n6-smartphone-2gb-32gb-50-inch-ips-fhd-screen-mtk6589t-quad-core-android-42-p83786.html

CPU MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 32GB

RAM 2GB

και φθηνότερο από το μοντέλο με το 1 GB ($154.99), μου ξεφεύγει κάτι?

 

το εχω παραγγειλει εγω και το περιμενω!μολις το παραλαβω θα σας ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μοντέλο το έχει πάρει κάποιος?

http://www.pandawill.com/neken-n6-smartphone-2gb-32gb-50-inch-ips-fhd-screen-mtk6589t-quad-core-android-42-p83786.html

CPU MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 32GB

RAM 2GB

και φθηνότερο από το μοντέλο με το 1 GB ($154.99), μου ξεφεύγει κάτι?

 

Απο ότι είδα είναι μοντελο που το pandawill ξεστοκάρει....Εξ ου και η τιμή.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...